2020 Şubat Anneleri

Erkek çocuklarında o ele avuca sığamama var sanırım bizim yaman da hiç durmuyor öğlen de uyumuyor sabah 6 da bi kalkıyor akşam 8 e kadar enerjisi hiç bitmiyor biz bitiyoruz ama😂😂😂 ben işe dönünce ne olacak çok merak ediyorum🙈
Yamam bu aralar pipisiyle çok oynamaya başladı napsam nasıl yaklaşsam hiç bilemiyorum. Engellesem daha çok yapacak engellemesem bu sefer alışkanlık olacak diye korkuyorum valla şaşırdım kaldım. Deniz de 2 yaşlarındayken durum nasıldı oynuyormuydu?
Valla 2 çocuk çok zor hele de yaşları yakın olunca iyice zor. Şöyle kendime ayırabildiğim bi 1 saatim yok. Oturup kahve yapayım keyifle onu içeyim sürekli bi koşuşturma halindeyim. Çok özledim kendimle kalmayı🥹 çocukalrdan önce spora giderdik dizi film izlerdik okadar çok boş vaktimiz varmış ki🙈 şimdi uyuyup yemek yiyebildiğimize şükrediyoruz😂
Merhabalarr :) pipi ile oynama normal bir durum bez çıktıktan sonra kendilerinin daha çok farkına varıp keşfe çıkıyorlar kaanda tuvalette pipisini avcunun içine alıyor seni çok seviyorum canım pipim falan diyip iltifatlar ediyor ona 😂😂

Merhabalarr :) pipi ile oynama normal bir durum bez çıktıktan sonra kendilerinin daha çok farkına varıp keşfe çıkıyorlar kaanda tuvalette pipisini avcunun içine alıyor seni çok seviyorum canım pipim falan diyip iltifatlar ediyor ona 😂😂
Nerelerdesin Zeyf Zeyf . Bayadır yazmıyordun.
Ay evet bizimki de diyorum niye oynuyosun çok seviyorum diyor😂 testislerini çekiyor bak anne kelebek yaptım diyor😂 valla her davranışının altında psikolojik bişey arar oldum birde bizde kardeş olunca acaba onun etkisiyle mi oynamaya başlıyor kıskanıyor ne yapacağını bilemiyor pipiye mi yöneliyor diye düşünüyorum🤷🏻‍♀️ Kaanın da öyle olması biraz rahatlattı🙈🙈

Nerelerdesin Zeyf Zeyf . Bayadır yazmıyordun.
Ay evet bizimki de diyorum niye oynuyosun çok seviyorum diyor😂 testislerini çekiyor bak anne kelebek yaptım diyor😂 valla her davranışının altında psikolojik bişey arar oldum birde bizde kardeş olunca acaba onun etkisiyle mi oynamaya başlıyor kıskanıyor ne yapacağını bilemiyor pipiye mi yöneliyor diye düşünüyorum🤷🏻‍♀️ Kaanın da öyle olması biraz rahatlattı🙈🙈
Ara ara girip okuyorum sizi 😂
Yok yok normal için ferah olsun hatta kaan çoğu zaman çişim geldi demek yerine anne pipim kocaman oldu büyüdü diyor yapınca bak küçüldü diyor her boyutunu belirtiyor mübarek 😂

İstanbul'a geldik annemlere tatile 1 ay kadar buradayım nasipse. Kaan 26 aylıktan beri kreşe gidiyor bende bu sırada biraz olsun eski hayatıma döndüm insan olduğumu falan hatırladım kendime vakit ayırabiliyorum ,herkese de tavsiye ediyorum 😂

Ara ara girip okuyorum sizi 😂
Yok yok normal için ferah olsun hatta kaan çoğu zaman çişim geldi demek yerine anne pipim kocaman oldu büyüdü diyor yapınca bak küçüldü diyor her boyutunu belirtiyor mübarek 😂

İstanbul'a geldik annemlere tatile 1 ay kadar buradayım nasipse. Kaan 26 aylıktan beri kreşe gidiyor bende bu sırada biraz olsun eski hayatıma döndüm insan olduğumu falan hatırladım kendime vakit ayırabiliyorum ,herkese de tavsiye ediyorum 😂
İçim rahatladı valla teşekkür ederim❤️
Ohh çok iyi yapmışsın kafan dağılır annenlerde hemde rahat edersim
Kreşş miii😱😱💃💃 yaa çok iyi yapmışsın tam gün mü gidiyor? nasıl bi yer? Nasıl alıştı? Faydası oldu mı? Bende çok göndermek istiyorum ama karar veremiyorum bi türlü.

İçim rahatladı valla teşekkür ederim❤️
Ohh çok iyi yapmışsın kafan dağılır annenlerde hemde rahat edersim
Kreşş miii😱😱💃💃 yaa çok iyi yapmışsın tam gün mü gidiyor? nasıl bi yer? Nasıl alıştı? Faydası oldu mı? Bende çok göndermek istiyorum ama karar veremiyorum bi türlü.
Rica ederim.
Sabah 8 e doğru bırakıyorum 4 gibi alıyorum normalde kurum 6 ya kadar açık ama ben o kadar tutmuyorum bazen 5e sarktıgi oluyor eğer işim varsa.
1 ay kadar alışma süreci oldu. Suluğunu arkadaş gibi elinde taşıyordu hep kendini onunla güvende hissediyordu alışınca bıraktı. Genel olarak işe yaradı konuşuyordu zaten gitmeden önce ama daha çok katkısı oldu. Yemeğini masaAllah diyeyim güzel yiyor orada bize ek gıdadan beri işkence çektiriyordu çünkü. Sürekli aktif orada uyku harici bu da tam kaan a göre bir şey ama yine de yorulmuyor 😂 Memnunuz genel olarak yani onada banada çok iyi geldi.

Merhaba ne akdar uzun süre olmuş yazmayalı arkadaşlar sizinde çiş muhabbetleriniz başladı mi

Bende çiş sulugu almıştım 1.5 yaşlarındayken belki başlar diye şimdiye nasipmis tavsiye ederim çok şık cisi geldiği için tuvalete gitmek istemiyordu.Kizlara da erkeklere de uygun ağız var ben kizlar için aldım erkek için sorun olmuyor çünkü.Kizim olursa kullanırım diye.
Portatif lazımlıkla geziyoruz. Öneririm. Katlandığında çantaya sığıyor. İstersen lazımlık istersen klozet adaptörü oluyor. Babyplus ya da Babyjem olabilir. Kaliteleri aynı. Dışarıda poşet geçirilip tek kullanımlık olarak kullanılıyor. Strese gerek yok,hem hijyenik.
16631370409399114101856520843897.jpg

Kızlar merhaba
Bugün hamile olduğumu öğrendim
Beklenmedik birşeydi
Be tepki vereceğimi bilemiyorum şok içindeyim

2 çocuklu anneler beni bilgilendirir misiniz beni neler bekliyor

Kızlar merhaba
Beklenmedik birşeydi

Merhaba canım 4. Bebeğimi bekliyorum araları ne kadar olacak

3 yaş 4 ay olacak
Hayırlı olsun 💕
Maşaallah canım abilik ablalık kavramı olmuyacak buna hazırlıklı ol ilk zamanlar büyüğün ona bakmasına izin ver sorumluluğu olsun büyüyünce kardes mi yoksa arkadaş mi arada kalıyorlar.3 yaşlarına kadar rahat olursun sonra biraz çatışma çıkar ama çözersiniz inşaallah.Ben 3 ten sonra biraz rahat ettim çünkü odakları ufaklık oldu birde büyüge doğru eğitimi verirsen küçükleri senden iyi yönetiyorlar:spor:

Kızlar merhaba
Beklenmedik birşeydi

Hayırlı olsun canım sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun☺️☺️
Bizimkilerin arası 14 ay ve hiç kolay değil buna hazırla kendini🙈 baştan kabul edersen alışması daha rahat olur bence🙈
Ev işi yemek içmek bi şekilde halloluyor canım onları hiç düşünme benim en çok önemsediğim şey kardeşler arasında kıskançlık ve zarar verme olmamasıydı. Şimdilik böyle çok büyük bi sorunumuz yok şükür🙏 Arada ufak tefek şeyler oluyor tabi🙈Kıskançlık için küçüğü sevdiysek büyüğü de sevdik ilgilendik, ama büyükten gizli yapmadık hiç bişeyi. Ben ikisini de emzirdim hala emziryorum. Hiç gizli emzirmedim küçüğü mesela. büyükle küçüğü hiç bi zaman kıyaslamadık özellikle aile büyükleri yemek yerken fln bak kardeşin/abin bitirdi sen kaldın diyolardı her zaman uyardım o yedi diye diğerinin de yemesi gerekmiyor kıyaslamayın birbirlerine diye. Ufak ayrıntılar ama ilerde kıskançlık oluşamaması için benim dikkat ettiğim şeyler bunlar. Birde hiç anı kurtarmak için yalan söylemiyorum doğrusu neyse söylüyorum ağlayacaklarsa da ağlaıyorlar ama sonra geçiyor.

Hayırlı olsun canım sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun☺️☺️
Bizimkilerin arası 14 ay ve hiç kolay değil buna hazırla kendini🙈 baştan kabul edersen alışması daha rahat olur bence🙈
Ev işi yemek içmek bi şekilde halloluyor canım onları hiç düşünme benim en çok önemsediğim şey kardeşler arasında kıskançlık ve zarar verme olmamasıydı. Şimdilik böyle çok büyük bi sorunumuz yok şükür🙏 Arada ufak tefek şeyler oluyor tabi🙈Kıskançlık için küçüğü sevdiysek büyüğü de sevdik ilgilendik, ama büyükten gizli yapmadık hiç bişeyi. Ben ikisini de emzirdim hala emziryorum. Hiç gizli emzirmedim küçüğü mesela. büyükle küçüğü hiç bi zaman kıyaslamadık özellikle aile büyükleri yemek yerken fln bak kardeşin/abin bitirdi sen kaldın diyolardı her zaman uyardım o yedi diye diğerinin de yemesi gerekmiyor kıyaslamayın birbirlerine diye. Ufak ayrıntılar ama ilerde kıskançlık oluşamaması için benim dikkat ettiğim şeyler bunlar. Birde hiç anı kurtarmak için yalan söylemiyorum doğrusu neyse söylüyorum ağlayacaklarsa da ağlaıyorlar ama sonra geçiyor.
Çok haklısın inşallah bende başarabilirim bu durumu
3 yaş 4 ay olacak aralarında
Kızım tek büyüdüğü için kıskançlık olabilir gibime geliyor ama gözlemliyorum küçük bebeklere ablalık yapıyor gibi karşılarında çıngırak sallıyor filan 😃 umarım kardeşine de öyle olur 😃

Pazartesi gittik kese görünmedi 5 haftalıktı o zaman
Değerin düşük erken yakalamışsın görülmemesi normal haftaya bidaha gel dedi bakalım artık

Merhaba arkadaşlar bişey sormak istedim insülin direncim vardı evlenmeden öncede 1 ay ilaç kullandım bırakmıştım hemen şimdi devam ediyomuş ilaç verdi başladım ama 2. Çocuğu da düşünüyodum gebeyken şeker ilacı kullanılıyormuydu ?

Merhaba arkadaşlar,
Nasılsınız?
Herkes için herşey yolundadır inşallah.
Bahar anaokuluna başladı bu sene,
Ömer Deniz de ablasının gittiği kreşe gidiyor :)
Sabah 10 da bırakıyorum
Akşam 16 da alıyorum.
Bezi bırakalı uzun zaman oldu ama özellikle okulda kacirmalar oluyor. Oyuna dalıyor büyük ihtimal :KK70:
Yanlız akşamları takiyorum bez.
Yaptığım yanlış biliyorum epey araştırdım da ama hakindan gelemedim ya, 3 gün üst üste kuru uyansa kalıcı olarak deneyeceğim aslında tekrar gece bezini de bırakmayı.
Yıllar sonra çocuksuz tek başına takilmak iyi geldi. Bayağı yipranmistim son zamanlar.

Hepinize sevgiler 🌸

Merhaba arkadaşlar bişey sormak istedim insülin direncim vardı evlenmeden öncede 1 ay ilaç kullandım bırakmıştım hemen şimdi devam ediyomuş ilaç verdi başladım ama 2. Çocuğu da düşünüyodum gebeyken şeker ilacı kullanılıyormuydu ?
Benim hiç bi bilgim yok bu konuda ama sizinki şeker için değil insülin direnci için sonuçta çocuk düşünüyorsanız çok elzem değil yediklerinize dikkat etseniz ilaç kullanmasanız nasıl olur🤷🏻‍♀️
Merhaba arkadaşlar,
Nasılsınız?
Herkes için herşey yolundadır inşallah.
Bahar anaokuluna başladı bu sene,
Ömer Deniz de ablasının gittiği kreşe gidiyor :)
Sabah 10 da bırakıyorum
Akşam 16 da alıyorum.
Bezi bırakalı uzun zaman oldu ama özellikle okulda kacirmalar oluyor. Oyuna dalıyor büyük ihtimal :KK70:
Yanlız akşamları takiyorum bez.
Yaptığım yanlış biliyorum epey araştırdım da ama hakindan gelemedim ya, 3 gün üst üste kuru uyansa kalıcı olarak deneyeceğim aslında tekrar gece bezini de bırakmayı.
Yıllar sonra çocuksuz tek başına takilmak iyi geldi. Bayağı yipranmistim son zamanlar.

Hepinize sevgiler 🌸
Biz iyiyiz çok şükür sizde iyisinizdir inşallah☺️
Yaa çok güzel kreşe göndermeler başladı grupta bizde düzenimizi oturtabilsek bende göndermek istiyorum Yamanı ama şu aralar bize okadar uzakki kreş bize🤷🏻‍♀️
Bizde bıraktık bez takmayı uzun zaman oldu bizimde. Bende ilk başlarda uyuyunca takıyordum bezi sabah çıkarıyordum bende yanlış olduğunu biliyordum ama yapıyordum valla🙈 en son bezleri bitti artık yenisini de almadım dedim Allah kerim😂 uzunca bi süre gece altına yapmaya devam etti hatta tatile gitmiştik havuz fln bir gece tam 3 kere işedi😂 altına yaptığında rahatsız olup uyanıyor ve ağlıyodu sonra ne oldu bilmiyorum özel bişey de yapmadım yani kendi kendine yapmayı bıraktı🤷🏻‍♀️ Eğer dayanabilirsen alt temizlemeye bırak altına yapsın rahatsız olup ıslaklığı anlasın belki o zaman tutmaya başlar gece de☺️

Benim hiç bi bilgim yok bu konuda ama sizinki şeker için değil insülin direnci için sonuçta çocuk düşünüyorsanız çok elzem değil yediklerinize dikkat etseniz ilaç kullanmasanız nasıl olur🤷🏻‍♀️

Biz iyiyiz çok şükür sizde iyisinizdir inşallah☺️
Yaa çok güzel kreşe göndermeler başladı grupta bizde düzenimizi oturtabilsek bende göndermek istiyorum Yamanı ama şu aralar bize okadar uzakki kreş bize🤷🏻‍♀️
Bizde bıraktık bez takmayı uzun zaman oldu bizimde. Bende ilk başlarda uyuyunca takıyordum bezi sabah çıkarıyordum bende yanlış olduğunu biliyordum ama yapıyordum valla🙈 en son bezleri bitti artık yenisini de almadım dedim Allah kerim😂 uzunca bi süre gece altına yapmaya devam etti hatta tatile gitmiştik havuz fln bir gece tam 3 kere işedi😂 altına yaptığında rahatsız olup uyanıyor ve ağlıyodu sonra ne oldu bilmiyorum özel bişey de yapmadım yani kendi kendine yapmayı bıraktı🤷🏻‍♀️ Eğer dayanabilirsen alt temizlemeye bırak altına yapsın rahatsız olup ıslaklığı anlasın belki o zaman tutmaya başlar gece de☺️
Ya aslında kreşten önce aynı şekilde ilerliyordum. Bazen 3 gece üst üste kuru uyandığı da oluyordu. Fakat gece çise kaldırdığimda yıkıyordu evi. Alt üst yan komşulardan sebep kaldırmaya başladım gece çise. Bu seferde her Allah in günü çamaşır yikamaktan gına gelmişti. 3-4 kat alez üst üste serip her islatmada birini çekiyordum altindan uyanmasın diye felan :)
Kizimda kolaydı oğlan çok zorluyor beniii 😅

Ya aslında kreşten önce aynı şekilde ilerliyordum. Bazen 3 gece üst üste kuru uyandığı da oluyordu. Fakat gece çise kaldırdığimda yıkıyordu evi. Alt üst yan komşulardan sebep kaldırmaya başladım gece çise. Bu seferde her Allah in günü çamaşır yikamaktan gına gelmişti. 3-4 kat alez üst üste serip her islatmada birini çekiyordum altindan uyanmasın diye felan :)
Kizimda kolaydı oğlan çok zorluyor beniii 😅
Bizimki de çiş için uyandırmaya çalıştığımda çok ağlıyor o yüzden kaldırmıyorum artık. Valla ben alez de sermiyorum işediği yerin üstüne eski küçük örtüleri vardı onlardan örtüyordum üstünü değiştirip uyumaya devam bide biz yer yatağında yatıyoruz🙈 normal yatağa geçince atıcam yatakları onun rahatlığı sanırım çok takmıyorum çişli olmasını🙈🙈

Bizimki de çiş için uyandırmaya çalıştığımda çok ağlıyor o yüzden kaldırmıyorum artık. Valla ben alez de sermiyorum işediği yerin üstüne eski küçük örtüleri vardı onlardan örtüyordum üstünü değiştirip uyumaya devam bide biz yer yatağında yatıyoruz🙈 normal yatağa geçince atıcam yatakları onun rahatlığı sanırım çok takmıyorum çişli olmasını🙈🙈
Merhaba hanımlar. Bizde öykü de çiş olayını tam bitiremedik. Gece halen takıyoruz bir de eşim dışarı çıkarken takıyor denizi okula bırakırken. Çünkü öykü çişi gelince hiç sabır gösteremiyor avaz avaz ağlıyor azıcık tut diyoruz bizi yapmakla tehdit edip başlarda baya üstüne yaptı. Şimdi de üzerine yapacağını söylüyor biz pek ilgilenmeyince gidip kendi yapıyor. Gündüz baya yol kat ettik büyük tuvaleti de biraz rayına oturdu. Ama öykü şahsına münhasır bir çocuk Deniz gibi süreci tamamlayamıyor. Ayrıca kız çocuğu olduğu için pet şişeye yaptırma imkanı olmuyor. Allah eşime sabır versin öykünün kendisini çok zorladığını söylüyor herşeye ağlıyor sebepsiz küsüyor. Deniz anaokuluna başladı süreci güzel gidiyor haftanın çocuğu filan oldu bizde destek olduk. Kitap okuyoruz çizgi çalışması boyama yapıyoruz . Baya hayatına renk geldi. Öykü de gelecek yıl kesinlikle gidecek. Evde çocuk hiçbir şey öğrenemiyor muş.

Emzirmeyi bırakan arkadaşlar ben temmuzda bitirdim süreci ama halen süt geliyor normal mi yoksa hormonlarımda bir problem mi var bilemiyorum. İşten fırsat bulup doktora gidemedim. Başlarda azıcık elle sağdım rahatsızlık hissi azalsın diye. Yanlış mı yaptım doğrusu nedir bilen var mıdır.

X