2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar merhaba 27 haftalik oldum iki gundur ara ara adet olacakmisim gibi agrim oluyor ama 2 3 dakikada geciyor uzun sureli degil bu agriyla beraber de inanilmaz terliyorum sıcak basıyor ki ben spora gidipte gram terlemeyen biriyim normalde ciddi bir sey olabilir mi acaba

Vajinaya iğne batma hissi oluyor dünden beri. BaZen sık bazen de 1 saat arayla düzensiz şekilde. Bel ağrısı da başladı dün. Ağrı girdikçe tuvalete çıkma isteği duyuyorum. Normal mi sizce ? Bel ağrısı dayanılmaz olmaya başladı. Batma hissi de bazen arka arkaya oluyor. Tedirgin oluyorum 🙁

Kizlar merhaba 27 haftalik oldum iki gundur ara ara adet olacakmisim gibi agrim oluyor ama 2 3 dakikada geciyor uzun sureli degil bu agriyla beraber de inanilmaz terliyorum sıcak basıyor ki ben spora gidipte gram terlemeyen biriyim normalde ciddi bir sey olabilir mi acaba
Korkutmak istemiyorum sirf tedbir amaçlı söylüyorum. Adet sancıları doğum sancıları gibiymiş ben adet sancısı çektigimde açılmam oldu (bu değildir ki seninde oyle ) doktora git devam ederse riske girme cnm bi baktır rahat edersin :)

Vajinaya iğne batma hissi oluyor dünden beri. BaZen sık bazen de 1 saat arayla düzensiz şekilde. Bel ağrısı da başladı dün. Ağrı girdikçe tuvalete çıkma isteği duyuyorum. Normal mi sizce ? Bel ağrısı dayanılmaz olmaya başladı. Batma hissi de bazen arka arkaya oluyor. Tedirgin oluyorum 🙁
Batma hissi bende de oluyor oyle olunca hemen wc gidiyorum 2 damla olsada yapınca rahatlıyorum . Ama benim rahim kisaligim var ve bebek makat dönuyor bazen vajinaya dogru tekmeliyor diye dusunuyorum o yuzden mi acaba 🙄

Korkutmak istemiyorum sirf tedbir amaçlı söylüyorum. Adet sancıları doğum sancıları gibiymiş ben adet sancısı çektigimde açılmam oldu (bu değildir ki seninde oyle ) doktora git devam ederse riske girme cnm bi baktır rahat edersin :)
Gecen hafta enfeksiyonum vardi antibiyotik baslamisti doktor ona bagladim agrilari ama olmadi yarin arayim bi
Ara ara olup da devamli olmayinca aramak istememistim tesekkur ederim🤗

Merhaba kızlar biraz önce mutfakta iş yaparken. Biran da elim ayağım kesildi derman kalmadı oturdum hemen gözüm karardı bayılacak gibi hissettim gidiyorum dedim yani yanlızım bi de midem de bulanmaya başladı tabi sonra çok az bişey çıkardım hala sersem gibiyim ama o andaki gibi değilim bu neden olmuş olablir

Batma hissi bende de oluyor oyle olunca hemen wc gidiyorum 2 damla olsada yapınca rahatlıyorum . Ama benim rahim kisaligim var ve bebek makat dönuyor bazen vajinaya dogru tekmeliyor diye dusunuyorum o yuzden mi acaba 🙄
Benim bebeğim de makat duruşunda. Çoğunlukla vajinaya doğru savuruyor tekmelerini ☺️ Ama bu tekme gibi değil pek. İğneyle biri Alttan saldırıyormuş gibi bir acı duyuyorum. Akşama kadar bekleyeyim. Olmazsa bi acile giderim artık

Merhaba kızlar biraz önce mutfakta iş yaparken. Biran da elim ayağım kesildi derman kalmadı oturdum hemen gözüm karardı bayılacak gibi hissettim gidiyorum dedim yani yanlızım bi de midem de bulanmaya başladı tabi sonra çok az bişey çıkardım hala sersem gibiyim ama o andaki gibi değilim bu neden olmuş olablir
Tansiyonla mı alakalı acaba 🙄

Benim de 20 li haftaların başında ultrasonda sağ böbrekte genişleme olduğu erkek bebeklerde görüldüğü söylenmişti kendi kendine geçebilir ya da doğumdan sonraki birkaç haftada düzelir dedi 2 hafta sonrasında detaylı ultrasona girmiştim geçmişti canınızı sıkmayın sonuç olarak geçebilen ve çaresi olan birşey 💙
şu an bunu okuduguma o kadar cok sevindim ki 🙏🙏 cok sagolun cevap icin,insallah bizimki de gecer.

benim de detaylı ultrasonda tespit edilmişti canım 4.7 çıkmıştı. 24. Hafta da doktor 5.4 dedi. 28 de 4.1 çıktı. 28 hafta da 5 altı normal dedi. Normale döndü ama yine de doğumdan sonra ilk idrarını yaptıktan sonra çocuk doktoru kontrol edicek dedi. Erkek bebekler de genelde oluyormuş ama büyük bi problem değil dedi
Size de bunla gecmis olsun 🙏 Bizim doktor hic boyle aciklamalar yapmadi ya ,o yuzden stres olmustum 🙏😊

Kızlar, bebeklerinizin kıyafetlerini kaç derecede neyle yikadiniz, yumuşatıcı kullandınız mı? Ben de yavaş yavaş hazırlık yapayım diyorum artık. Yıkayıp ütüleyip kilitli poşetlere koyayım diyorum, doğum sonrası posetlerden çıkarıp askıya asarım, ama temiz olsun hazır bulunsun nolur nolmaz vakit yaklaşıyor.
Ben baby me sıvı deterjan aldım e bebekten. Uni baby nin de yumuşatıcısını kullandım koku muhteşem ev bebek kokuyor 🥰 ama az kullandım. Ayrıca baby me nin leke çıkarıcısını da aldım spreyli. Bizim kıyafetlerde kullandım işe yarıyor. Tavsiye ederim.

Bugün 30+1 olarak doktorumuza gittik. Her şey yolundaymış.
1600 gr olmuş, yaklaşık 41 cm kadar. %56 persentilde genel olarak. Her gittiğimde yeni bir sorun yaşadığım için bu son ikidir tertemiz çıkıyoruz muayenelerden. Doktora gidip her şey yolundayı duymak çok güzel bir hismiş :)

Kızlar benimde kuyruk sokumum ağrıyor arada bir hele bide uzun süre oturmuşsak kalktığımda çok acıyor ağrıyor dahada. 🙄
Acaba şu delikli yastıklardan kullansan, işe yaramaz mı? Kuyruk sokumu ağrılarında ortası boş olan ( daha çok C şeklinde olanları) oturma yastıklarını öneriyorlar normalde. Hamilelikte de sorun olacağını sanmam, tabii yine bi sormak iyi olur.

Size de bunla gecmis olsun 🙏 Bizim doktor hic boyle aciklamalar yapmadi ya ,o yuzden stres olmustum 🙏😊
Şükür ki çözümü tedavisi olan bi şey canım. Ki ilerleyecek diye bi durum da yok sadece takiple de sonuçlanabilir. Doktorum söylemedi ama ilk öğrendiğimde araştırma yapmıştım ama doğrudur ama yanlıştır bol su için diyolardı. Etkiliyormuş sanırım. Aklınızda olsun sizinde tugce9192 tugce9192

Aynısı bana da oluyor 32. haftanın içine girecegim yeni başladı. Ben de dr gidicem yarın gel bakalım dedi. 2-3 dk da geçiyorsa yalancı kasılma ya da idrar enfeksiyonu susuzluk vb olabilir. Ben bu ara çok az su ictim ve kasılmalarım arttı.

Bende son günlerde öyle oluyorum tansiyonum normal ama nabzım 120 falan çıkıyo

X