2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bebegını kaybetmıs bırı olarak senı okadr ıyı anlıyorum kı cok zor zamanlar gecırmıssın ınsallah sende bu sefer saglıcakla kucagına alırsın dualarım senınle

Benım mıdem cayır cayır yanıyor doktr kafası orda oldgu için dıyor ama bakalım kel mı saclımı

Az az gelır mı bılmıyorm cok nadirmiş ama tam anlamıyla geldıgınde su tutamıyorsun ılık ılık akıp gıdıyor sonra sancı daha artıyor zaten
Bugün acile gittim, takip et dedi, gönderdi. Kasığıma aşırı bastırdı muayene ederken, eve gelince kahverengi lekelenmelerim oldu. Yarın kontrolüm var.
Şimdi mesajları okudum, ben vücudumda ellerim şişse yüzük takamadığım için anlıyorum ama yüz şişmesini falan çok ayırt edemiyorum ya. Kolay bir yolu var mı bunu ayırt etmenin?

Okadar cok ilac iciyorum ki o kucucuk hapi icmekte cok zor geliyor demir hapi da baslatilar acayim agir geliyor onari da icmiyorum midemi berbat ediyor

Nefesimmmsin benim midem de pek yanma yok çok merak ediyorum ben de bebeğim nasıl olacak diye Tabi en önemlisi sağlıklı olması. İnşallah sağlıklı olur hepimizin bebeği de artık saçı falan çok önemli değil. İsim konusu da geçmiş. Bizim kızımız olacak ve adını Defne Alin düşünüyoruz, erkek olsaydı Kayra olacaktı.

Demir eksikligim var
Bir de doktor karbonhidrat biraz dusuk dedi daha cok karbonhidrat iceren yiyecekler ye dedi

Bence öyle fark edilmeyecek gibi bir şişlikten değil de aşırı şişmekten bahsediyorlar. Ben de çevremde bazı gebeler görüyorum elleri yüzleri o kadar çok değişiyor ki başka biri gibi oluyorlar.

Kızlar suyun gelmesi veya sızıntısı nasıl oluyor?
Bugün iç çamaşırımda ıslaklık hissettim sabah.
Canım ben şuan o durumu yaşıyorum gebelerin %15 inde bu durum görülüyor. Hemen doktora gitmeni tavsiye ederim. Sızıntıdan şüphelenen ya da acaba idrar mı diye düşünen annelere yaşayan biri olarak ben de deneyimlerimi anlatayım. Ben 3 gündür gündüz değil ki gündüz akıntım oluyordu ama geceleri kokusuz renksiz resmen sızdırıyorum yatağa su gibi. İdrar mı su mu da anlayamadığım için hemen acile gittim kendi doktorum emin gibi konuşup idrar bu dese de Su olma olasılığı da vardı. Eğer sızıntı varsa ultrasonda görülemeyebiliyor bebeğiniz suyu da iyi olabilir ama herhangi bir sızıntı durumunda bebeğin enfeksiyon kapma riski artıyor ve erken doğumla bebeğin alınması gerekiyor. Genelde şüpheyle gelen çoğu hastaya %99luk doğruluk payı veren amniosure denen test yapılıyor ya da turnosollu ped veriliyor ama onun da doğrulık oranı çok düşükmüş ikilemde kalmamak ve bebeğimi riske atmamak için pazartesi amniosure testi alıp ondan yaptıracağım. Doktorumun ilgisizliğinden hemen doktorumu değiştim yeni doktorum bana antibiyotik verdi ihtimal bile olsa bebeğin enfeksiyon kapmamso lazım dedi. 2 güne bir crp ve tam kan hemogram takibim yapılıyor. Her gün nstye bağlanıyorum çünkü sancım gelirse suyum sızmaya devam ederse doktor doğıma alabilir. Şuan elimden geleni yaptım ve sonucumu bekliyorum elbette sızıntı idrar ya da tamamen enfeksiyon kaynaklı da olabilir ama tedbir benden takdir Allahtan diyorum. Şüpheleniyorsanız mutlaka kontrollerinizi yaptırın

Ne yedigime bagli yedigime dikat ettigim surece hic birsey hisetmiyorum aslinda benim o konudan hamileligim cok rahat gecti mide bulantisi fln baslarda vardi ondna sonra cok rahatti sadece et yiyemiyorum baskada bi sorunum yok mideyle ilgili

Bence öyle fark edilmeyecek gibi bir şişlikten değil de aşırı şişmekten bahsediyorlar. Ben de çevremde bazı gebeler görüyorum elleri yüzleri o kadar çok değişiyor ki başka biri gibi oluyorlar.
O derece ise anlaşılabilir gibi.
Ben de bugün gittim, rahim ağzı ve suyu iyi dedi ama yarın kendi doktoruma kontrole gidicem. Yatağı ıslatacak kadar değil, çok az oluyor benimki ama gebeliğim de riskli olduğu için üç dört hafta daha dursun diye kendimi bitirdim öyle diyim. Psikolojik olarak biraz yıprandım ama sağlıkla gelsinler de artık o kadarını tölare ederiz. Tarihlerimiz de hemen hemen aynı.

İmom ben gebeliğin başından beri kullaniyorum hiç bir rahatsızlık yapmadı memnunum ama yinede doktorunuza bi danışın derim

Evet canım benim rahim ağzımda suyumda iyiydi ama böyle şüphelerde her ihtimale karşı antibiyotik başlatıyorlar emin olmak için de gerekli testler var rahim ağzında kültür alabilir ya da enfeksiyon için idrar kan isteyebilir. Turnosol filan uygulayabilir. Takibini iyi yap benimde daha 5 gün öncesine kadar hiç bir sıkımtım yoktu erken doğum riski dahil ama ne olacağını asla bilemiyorsun maalesef. Doktorum burdan çıkarsın iyisindir normaldir yolda doğumun başlar geri dönersin ne olacağının garantisi yok dedi.Umarım bir şeyin yoktur. 37 leri görürz. Sağlıkla kucaklarımıza alırız.

Beim en başından beri riskli, sağ yumurtalıkta 13 cm kist var, bebeği sıkıştırıyor. O yüzden en ufak bişeyde bile yoğun kontrolden geçtiğim oluyor. Diken üstünde 7. ayım da bitti çok şükür. Allah beterinden korusun, bunlar da geçer inşallah.

Hemoroid sorunu olan var mı kızlar ben çok fenayım napsam bilmiyorum
Bende 1 aydır var ama kücük şişlik gibi 2 tane. Bazen agri yapiyor doktor bir krem yazdı onu sürebilirsin dedi ama ağrıyınca sürüyorum. Bir de kabız olmamak icin Duphalac iciyorum gunde 1 kez. Dogumdan sonra geçer insallah senin ne durumda kanama falan yapmiyor degil mi? Bazilari iceriden oluyor cunku.

Canım kanama yapmıyor ama nasıl söylesem dışarı çıkmışlar biri kocaman demir ilacı kabız yaptı sanırım mahvoldum yatarken bile canım yanıyor

Canım kanama yapmıyor ama nasıl söylesem dışarı çıkmışlar biri kocaman demir ilacı kabız yaptı sanırım mahvoldum yatarken bile canım yanıyor
Ya aynısından benimki de evet dişarida 2 tane kucuk. Biraz igrenc olacak anlatinca ama kremi surerken onu da iceri ittirmek gerekiyormuş. Bence doktoruna soyle sana da krem yazsin sür iyi geliyor. Ve kabiz olmamaya çalış ıkınmak daha beter ediyor. Geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…