2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim de midem kötü vitaminleri bırakmıştım tekrar aldım kan değerim hgb en son 10.2 çıkmıştı doktorum en azından yemekle al hiç almamaktan iyidir dedi 2 gündür içmiyorum yine hiçbirini çünkü dayanamıyorum mide yanmasına

Neredeyse hamileliğimin başından beri yanma var bende de
Benim de midem çok yanıyor, sanki kezzap içmişim gibi oluyor bazen.
Not aldım kızlar 🌸🌺

Canım senin miydi b12 düşük çıkan. Geçmiş yazışmalara baktım ama bulamadım. Bir de alerjilerin nasıl oldu
Cnm benim ki düşüktü baya normal 180 gibi bişey di benim değer 96 çıkmıştı. Dr doğum sonrası iğne dedi. ama bu 1 ay içinde toparlamaya çalısacagım. Alerjide bişey çıkmadı cnm onun yerine enfeksiyon çıktı idrarda hemde hiç belirti vermeden.
O kaşıntı muhtemelen o sabah kahvaltı da sahanda yumurta yemiştim akşamında kızartma ondan dolayı kaşınışım çünkü ondan sonra olmadım. senin de mi değerler düşük

Midenin yanmasının saçla hiçbir alakası olmadığını,batıl bir inanç olduğunu söylüyor bazı doktorlar ..Hatta Dr Kaan Kocatepe😊Ben onun videolarini izler dinlerim hep.Ne güzel miden yanmiyor şükret ben gebeliğin başından beri mide hapı kullanıyorum ekstaradan problemli midem olduğu için.
Ben de izledim de yine de merak ediyor insann☺️ çok şükür bir sıkıntı olmadı dilerim senin de geçer artık arkadaşım

Benim bebegimin baya saclari var son 2 randevumuzda da dojtorumuz gosteriyir saclarini ama sukur midem yanmiyor...bence inanmayin boyle seylere alakasi yok...midede degil ki bebis o suyun icinde rahimde mide neden etkilensin😬🤤
Kız öyle diyolar ya ondan merak ettim,😅 ultrasonda belli oluyor mu 🤔

Cnm inan saçla ilgisi yok oğlumda son 2 ay çok yanıyordu hergün gaviscon belki gün içinde 2, 3 defa içiyordum. Ama çocuk doğdu ki kel bu bebişte de şükür öyle midem ekşimiyor ve bence bu bebişim saçlı usg gördüm. Bakalım doğduktan sonra saçlı mı değil mi diye.
Bakalım canım benim ilk bebek oyuzden meraklıyım. ☺️

Kizlar happymum uygulamasinda bi dogum hikaysei okudum ilk hamileligim olmadigi halde gebelik zehirlenmesi belirtilerini hic bilmioyordum özellikle ani sisme siskinlik oldumu dikkat edin korkutmdk icin degil ama aklinizda bulunsun die yaziyorum ve yuksek tansiyon cok riskli,, rabbim kucaklarimizi bos birakmasin saglikla alalim kucaklarimiza:KK43: cok etkilendim ya:KK43:

Kizlar ben etkilendim ama bilgi sahibiyim artik siskinlige ve tansiyona dikkat edicem artik,,, belki bi belirtisi olsn olursa dikkat eder die istiyorsaniz paylasirim,,gebelik zehirlenmesiyle ilgili yasadiklarini yazmis

Bizde daha karar veremedik 😔 erkek isim önerileriniz var mı kızlar? Ben mert veya yağız düşünüyorum ama bilemedim babamız hiçbir ismi beğenmiyor. Siz ne bekliyorsunuz kız erkek?
Benimki de hepsine burun kıvırdı sonra Leo yu beğendi. Ben buldum sıra sende diyo 😅

Kizlar happymum uygulamasinda bi dogum hikaysei okudum ilk hamileligim olmadigi halde gebelik zehirlenmesi belirtilerini hic bilmioyordum özellikle ani sisme siskinlik oldumu dikkat edin korkutmdk icin degil ama aklinizda bulunsun die yaziyorum ve yuksek tansiyon cok riskli,, rabbim kucaklarimizi bos birakmasin saglikla alalim kucaklarimiza:KK43: cok etkilendim ya:KK43:

Ani şişme şiskinlik derken benim sadece ayaklarim çok şişiyor 2 gündür

Cnm benim ki düşüktü baya normal 180 gibi bişey di benim değer 96 çıkmıştı. Dr doğum sonrası iğne dedi. ama bu 1 ay içinde toparlamaya çalısacagım. Alerjide bişey çıkmadı cnm onun yerine enfeksiyon çıktı idrarda hemde hiç belirti vermeden.
O kaşıntı muhtemelen o sabah kahvaltı da sahanda yumurta yemiştim akşamında kızartma ondan dolayı kaşınışım çünkü ondan sonra olmadım. senin de mi değerler düşük
Evet benim de B12 düşük çıkmıştı. Decavit kullanıyordum ama yeterli gelmemiş. Şimdi decevit i bıraktırdı gyno ferro sanol başlattı bundaki b12 yeterli olur dedi bir de kalsiyum için calcimax d3 başlattı.

bu arada alerjiyi hemen atlatmana sevindim ben hala uğraşıyorum 2 ay oldu bazen geçiyor tamamen sonra canım birşeye sıkılınca tekrar çıkıyor. Sanırım doğuma kadar böyle sürecek en son karın bölgemde çıkmaya başladı.

Etkilenen olursa okumasin lütfen benim bilmedigim bir konuydu bilgi sahibi oldum ama etkilendimde...bastsn yazayimda etkilendik nie paylasdin gibi seyler yazilmasin...

Forumdaki bütün arkadaşlara merhaba öncelikle. Benim ilk gebeliğim 2020 yılındaydı. Bir sağlıkçı olarak daha çok dikkat edip düzenli bir şekilde doktor kontrolüne vs giderdim. Herşey çok güzeldi kızım olacaktı. Kızımın tırnak makasına kadar almıştım. Detaylı ultrason yaptırmıştım bebekte çentikleşme çıktı. Doktor da aspirin verdi 1-2 hafta kullan geçer dedi. Bu aylarda sık karşılaşırız demişti. Kullandım ve 2 hafta sonra geçmiş dedi. Aspirini bıraktım. Sonra 6. Ayda kilo almaya başladım. Herkes normal dedi hamilesin kilo alıysn dediler. Ta ki 31+5 günlük olana kadar. ben o gün 30 dakika yürümüştüm. Eve geldim akşam olmustu evde tek başımaydım koltuğa uzandım regl sancısı gibi bir agrı başladı. 30 dakika da bir geçiyordu. Ben yalancı doğum sancısı sandım. Geçer dedim geçmedi. Eşimi aradım hastaneye gittik. Ebe nstye bağladı. Ama ben artık yerim de duramıyordum. Doktoru çağırın diyrm bana ebe gaz sancısı olabilir dedi. Ben bu gaz sancısı olamaz dedim. Bebek erken doğar diye doktor gelmeden ciğer geliştirici vurdu. Ben artık ağlıyordum. Kan tahlili idrar tahlili yaptık. Doktor halen yok. 2.5 saat sonra doktor geldi ultrasondan kızıma bakacaktık cihaz bozuk bu sefer yeni cihazın gelmesini bekledik . Geldi cihaz yanımda annem ablam vardı eşim dışarda ağlıyordu. Doktorun yüzüme bir anda bebek ölmüş seni kurtaralım demesiyle ben saçımı başımı yolmaya başladım. Bir insanın değersiz olduğunu aslında o gün anlamıştım. Ve hayatımda öyle bir doktor görmedim. Ameliyata saçımı başımı yolarak girdim. Zaten tansiyonum çok yüksekti . Ben 5 gün önce kontrole gitmiştim bana bebek çok sağlıklı demişti. Ameliyatda ise sen nasıl anlamazsın yüzün gözün şiş demişti . Ben bana dokunma dedim sen benim ameliyatımı yapma dedim biliyorum o yapsaydı ben ölecektim. Doçent gelsin dedim o da evinden geldi 15 dakika sonra. Narkoz verdiler uyuttular beni yanı başımda ablam var ameliyatımda ağlıyor hüngür hüngür. Bir an kalktım kafamı çevirdim kızımı entübe ediyorlardı kalp masajı yapıyorlardı. Bense iç kanama geçiriyordum acil kan lazım dediler eşim kan buldu. Ameliyat da sadece onu hatırlıyorum. 22.30 da ameliyata girdim 02.00 da ameliyat dan çıktım. Ameliyatdan çıktım görmüyorum bulanık görüyorum. Kızım melek olup cennete gitmiş ben de kafama vuruyrm Hayatımdaki en büyük acıyı yaşadım. Sabah oldu pencereye bakıyorum herkese diyrm kar yağıyor megersem gebelik zehirlenmesi yaşayan annenin ya görme kaybı olur kalıcı ya ataklar geçirir ex olabilir ya da felç geçirir .bize bebeğimizin 1 gün önce öldügunu söylemişti doktor. Sezeryandan sonra kontrole gittim doçent bana kızınızı o an kaybettik demişti. Dava etmemek için yalan söylemişlerdi .Demem o ki benim de başıma gelmez demeyin. Hamilelikte her ay tartılın. 2 tane doktora gidin. Doktorlar sizin gibi düşünmez bebeğinizi. Allah hiçbir anneye de benim yaşadıklarımı yaşatmasın. Ben o doktoru o ebeyi de Allah’a havale ettim. Sadece hamilelikte siz daha çok kendinize değer verin çünkü bir can taşıyorsunuz. Siz daha çok düşünün kendinizi. İlk hamileliğim geceli 9 ay oldu. Ve şimdi hamileyim 9 haftalık diyetisyene gidiyrm bol bol egzersiz yürüyüş yapıyorum. Protein ağırlıklı besleniyorum. Ekmeği hayatımdan çıkardım. Kan sulandırıcı aspirin kullanıyorum. Tansiyon takibi yapıyorum Ben elimden geleni yapıyorum. Takdir ilahi Allahtan🤲Ben tevekkül ettim. Dilerim ki hiçbir anne evlat acısı yaşamasın❤️🤲Ve tedbirli olalım benim başıma asla gelmez demeyin.

X