2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok geçmiş olsun. Nasıl anladınız dil bağının olduğunu benim oğlum emiyor ama çok ses çıkartıyor hava yutuyor kendiniz mi fark ettini
Doğum yaptığım hastanede doğum yapar yapmaz daha dikişlerim atılırken çocuk doktoru bakıyordu o söyledi canım . Çıkınca eşimede demiş bi sağlık sorunu yok sadece dil bağı var demiş keşke o zaman kestirseydim çocuk cerrahı yoktu hastanede. İnceydi ilk doğduğunda 2 ayda nasıl kalınlaştı bilmiyorum. Evet bizimkide cukur cukur ses çıkarıyor çok gaz yutuyordu şuan o ses gelmiyor. Dilini kaldırabilirseniz bakın altına bizimki kesinlikle dokundurmuyordu diline ama ucuna kdr kalınlaşınca gülümsediğinde dilini çekiyordu dil bağı kalp gibi oluyordu dili. Ve dilini asla dışarı çıkaramıyordu.

Sevgili anneler 1.aydan 2. Aya bebekleriniz kaç kg almış? Benimle paylaşırsanız sevinirim düşünmekten yoruldum artık alerji konusunu hala netliğr kavuşmado
1435 gram aldı benim oğlum canım. Ama 2700 gibi düşük bi ağırlıkta doğmuştu. 1. Ayda 3615 2.ayda 5050 oldu. Her bebek ayrı sanırım.

Evet benim bebeğim de öyle acaba usutuyorlarmi kendide mideden gelen sese uyanıyor bende bilemedim niye böyle oluyor
Bemim de emerken yapıyor doktor randevuma da daha 2 hafta var. Gidince sorayım.
1435 gram aldı benim oğlum canım. Ama 2700 gibi düşük bi ağırlıkta doğmuştu. 1. Ayda 3615 2.ayda 5050 oldu. Her bebek ayrı sanırım.
Biz geçen hafta sadece 100 gram almışız bu hafta 250 3 haftada sadece 500 gram almışız çook az doktorda yavaşlamış kilo alması dedi çünkü ilk ay çok almıştı. Çok emiyor aslında çokta kusuyor

Doktorumuz 8 saat durabilir ama öyle bebek nerde demişti :) sizinkini gösterelim ne güzel maşallah

Anladım canım çok geçmiş olsun bebekler çok çabuk toparlar kendini sen üzülme güçlü oluyorlar...benim bebeğim emerken tak tak diye ses çıkarıyor dilini dışarı çıkarabiliyor seklindede sorun yok sadece şu tak tak sesi canımı sıkıyor kontrol de soracağım doktora

3 hafta da toplam 500 gram mı canım doktorunuz en iyisini en doğrusunu söyler sebepleri hakkında tabi

Maşallah güzel kilo almış. Benim kızım da 2700 doğdu. Sarılık geçirdi. Biraz verdi. Şu an da hala zayıf bence oğlun sadece anne sütü ile mi besleniyor

Maşallah güzel kilo almış. Benim kızım da 2700 doğdu. Sarılık geçirdi. Biraz verdi. Şu an da hala zayıf bence oğlun sadece anne sütü ile mi besleniyor
Belli değerler içindeyse normaldir canım. Her bebek birbirinden farklı. Bizde sarılık geçirdik hatta 1. Ay kontrolünde hafif sarılık var dediler. Ama şimdi normale döndü. Sadece anne sütü veriyorum. Sizin nasıl kilonuz

Bizim de uzamış sarılık vardı. Hastanede kaldı bi gece. Tam atlattık dedim aşırı kusmaya başladı. Reflü var kızımda. 4250 idi 8 gün önce. Normal diyorlar ama bence çok zayıf

Kizlar bana bi akil verin napcagimi bilmiyorum artik 2 gundur kizim yemek istemiyor dun sabah 6 daat sonra zorla 50ml yedi bugunde 7 sat sonra 50 ml yedi ve suan 5 saatir yemiyor zorla 30 ml verdim dun doktora gittik kilo almis diyor 1 ay icinde 600gr delirecegim zaten az yiyordu simdi hic yemek istemiyor zorla vermekte istemiyorum ama 7 saat icin 50 cok az suan 5 sat oldu 30 icti cok uzuluyorum napacagimi da bilmiyorum burdaki doktorlar da hic birseyden anlamiyor

Mamasını sevmiyor olabilir başka bir mamayla yarı yarıya karıştırarak verin elinizdeki mamayı saat aralıkları çok fazla su içiyorsa azaltın suyu suyla karnı doyuyordur bir deneyin

Bizim de uzamış sarılık vardı. Hastanede kaldı bi gece. Tam atlattık dedim aşırı kusmaya başladı. Reflü var kızımda. 4250 idi 8 gün önce. Normal diyorlar ama bence çok zayıf
Bizim 2. Ay kontrolunde sarılık reflu olmamasına rağmen 4.200dü ama 3.080 kg doğduğu için dr az dedi 1 hafta boyunca 2 saat aralıklı 1 mama 1 anne sütü olarak beslememizi söyledi 1 haftada 400 gram aldı canım toparladı eğer doktor zayıf olduğunu düşünüyorsa kilo alımına göre uygub bir beslenme söyler mutlaka

Maması ne acaba sevmiyordur belki benim oğlum emiyor mamayı asla yemiyor. Mamayı tükürüyor tiksiniyo. Siz sütüm yok demişsiniz ama süt olmayan kişi olmaz ya tam uyumuyorsunuz ya çok yemiyorsunuz bence önce siz dolu dolu yiyip için uyumaya çalışın anne sütü içmeye başlayınca çok çok emer yanlış anlamayın bebek olunca herkes akıl veriyo ve anneler çok üzülüyor akıl vemek değil benim sütüm cok ama bi ara az yiyim zayıflım dedim az yediğim an ve uykusuz kaldığımda sütüm çekiliyor. Eliniz surekli ağzınızda olcak. Siz hem emzurip hem mama mı verysnz sütun tadını seviyordur

Mamasını sevmiyor olabilir başka bir mamayla yarı yarıya karıştırarak verin elinizdeki mamayı saat aralıkları çok fazla su içiyorsa azaltın suyu suyla karnı doyuyordur bir deneyin
Su hiç vermiyorum başlarda annemler ver dedigi icin veriyorudumhaftada bir iki ama burdaki arkadaslarlarla konustuktan sonra hic vermedim mamasini da degistirdim gecen hafta ama onu da sevmei hep kustu tekrar eski mamaya donduk

Kizim memeyi hiç tutmadi hep tiksindi sağim veriyordum ilk gunden beri 40/60 ml dan fazla cikmiyordu sonra 30/20 ml derken komple damla damla gelmeye basladi 1 aydir hic sutum yok nekadar yersem yiyim olmuyor zaten ilk gunden beri sadece bi gogsum sut doluyordu digerinde hic olmuyordu kizimda gogsumu hic tutmadigi icin 3 farkli sagma makinesi denedim sonuc husran 1 haftalikken aptamil prosyneo ha pre veriyorum gecen hafta nestle beba expert ha pre aldim 1 hafta ondan verdim ama her sabah kusmaya basladi bnde tekrar aptamile gectim kusuyor dedigim yediginin 2/3 katini cikartiyordu aptamile gectigimizden bu yana hic kusmadi ama yemekte istemiyor doktora dun getirdim mamayi degistirmek istedigimi soyledim alhayir gerek yok dedi ama doktoru degistirecegim pazartesi baska doktor bakacagim mama tavsiyesine acigim

Eklentiler

• AAF0FC22-A2E7-4605-B9C5-55C3547E3060.jpeg
    53,8 KB · Görüntüleme: 53
Aralıkları çok açılmış canım gündüz için, başka bir doktorla görüşseniz en kısa sürede? Önceki duruma göre az mama istemesinin bir nedeni vardır mutlaka. Aşı oldu mu yavrunuz? Aşıdan sonra iştahsızlık olabiliyor. Bence başka bir uzmana danışın, soracağı sorularla nedenini bulabilir. Siz sürekli onun yanında olun, ilgilenin, konuşun, siz sakin sakin onunla ilgilenirseniz o da huzurlu olur, oyun konuşma arasında biberonun ucunu alıverir belki. Belki bunları yapıyorsunuzdur zaten de ben böyle yedirebildiğim için yazmak istedim Ama ben olsam başka bir doktora görünürdüm mutlaka. Doktorların farklı düşünceleri olabiliyor, biz memnun kalmadığımız için değiştirdik doktorumuzu.

Doktor normal mama verme kesinlikle dedi. Ben yine de dinlemeyip mama aldım. Günde iki kez verdim iki gün ama meme reddi olur gibi oldu. Memeye gelince ağzını açmamaya başladı. Korkup bıraktım mamayı.
Kızımın Kilosuna kafamı çok takıyorum. Reflü olduğu için çok zorlamamaya çalışıyorum. Kusarken morarıyor bazenKilo vereyim diye dikkat etmeye başlamıştım ama sütüm yağlansın diye yeniden saldım artıkbal tereyağ yiyorum aklıma geldikçe

Son düzenleme:
Pasartesi baska doktora getirecegim. Aşi daha olmadi tum gun onla ilgileniyorum ama aç olsa aglar diye dusunuyorum surekli guluyor ilgi istiyor telefonumun arkasina bakmayi cok seviyor oyun ile beslemeye calisiyorum bana misin demiyor ben veriyorum o geri tukuruyor simdi de baska mama aldim bakalim buyuk pakette aldim boyle denemelikte aldim inşallah sever severse buyuk paketi de acacagim olmazsa geri verecegim cok uzuluyorum 2 aylik bebek icin cok fazla saat ac kaliyor

Eklentiler

• F95C1682-883F-49D9-81D0-2656F627858B.jpeg
    128,4 KB · Görüntüleme: 47
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…