2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar aranizda bebegi arada sadi bakan varmi?bazenn gozu mu kayiyor anlamadim..goz kontrolumuz 6.aayda ve internette goz kaymasi normal diyorlar ilk bi kac ay
Evet kzimda iki gozunu burnuna dikiyor cok komik oluyor 😹 hele bir de yakindan elerine bakarken gozlerini oyle degisik yapiyorki korkutuyor bazen ama sorun yok her bebek yapiyor cnm korkacak bir durum yok 🙂

Kızlar günaydın kendme çok kötü hssediyorum 😓 bu hafta 2 dir kızımı geceleri beslemiyorum.. daaha doğrusu besleyemiyorum. Uykuya yenik düşüyorum o da hiç ağlamıyor sabaha kadar uyuyor.. normalde ben 12 de yedirip gece 3 te ve sabah 6 da yedirirdim smdi 1 de yediriorum bı uyuyoruz sabah 6-7 oluyor anca öyle gözümü açıyorum .. çok moralim bozuk resmen 2 defadır çocuğu aç birakiorum bilerek ya da bilmeyerek sonuç onemli 😓😓😓

Kızlar günaydın kendme çok kötü hssediyorum 😓 bu hafta 2 dir kızımı geceleri beslemiyorum.. daaha doğrusu besleyemiyorum. Uykuya yenik düşüyorum o da hiç ağlamıyor sabaha kadar uyuyor.. normalde ben 12 de yedirip gece 3 te ve sabah 6 da yedirirdim smdi 1 de yediriorum bı uyuyoruz sabah 6-7 oluyor anca öyle gözümü açıyorum .. çok moralim bozuk resmen 2 defadır çocuğu aç birakiorum bilerek ya da bilmeyerek sonuç onemli 😓😓😓
Yok canim aç kalmaz o merak etme, büyüdükçe gece uykuları uzuyor, normal bir durum, acıkınca uyanır zaten o. Uyanmiyorsa ve kilo problemi yoksa hiç uyandırma, uyku düzenini kursun.

Canım hiç üzülme zaten bir bebek acikmişsa debelenmeye başlıyor kendini uyandırmaya çalışıyor demek ki tok ki deliksiz uyumuş uyanmamiş benim araştırdığım ve kendimde gozlemledigim böyle mesela dün 4.5 -5 saat uyudu artık sabah 5e doğru debelenmeye başladı aldım emzirdim gözünü açmadan yine uyudu😊

M
Uyuyan çocuğu uyandırmana gerek yokki. Bana doktor besin olarak alacağını uyanınca tamamlar diyor. Ki öylede oluyor zaten. Keşke benimki de öyle uyusa. Merak etme çok acıksa uyanırdı zaten. Artık normal gece uykusunu bu şekilde uyuması. Şimdi uyandırırsan birkaç ay sonrada gece çok sık uyanıyor diye üzülürsün.

Ayrıca canım uyuyan bebeği açılmıştır diye uyandırmak ilk günler öneriliyor yeni doğduğu zamanlar o zamanlar acikmasa bile 3 saati geçmeyin diyorlar bununla ilgili Instagram'da bir ebenin sayfasında yazi çıktı karşıma görseli paylaşıyorum için rahatlasın.

Eklentiler

• Screenshot_2021-10-15-11-04-15-191_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2021-10-15-11-04-15-191_com.instagram.android.jpg
    72,4 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_2021-10-15-11-04-07-113_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2021-10-15-11-04-07-113_com.instagram.android.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_2021-10-15-11-03-53-512_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2021-10-15-11-03-53-512_com.instagram.android.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 49
Merhabalar.. aranızda bebeğinde pamukçuk olan var mı:KK43: 2 3 gündür ememiyordu pamukçuk oslugunu düşünüyorum. Neler yaptınız yazabilir misiniz??

Bi an kendimi gördüm😟 Küvöz ve covid süreci yaşadığımız için mecbur biberon verildi bebeğime. Soran herkes anne sütü gibi var mı, anne sütü alsa sadece vah tüh edip duruyor. Sosyal medyada anne sütü mucizesi gibi yazılar düşüyo önüme hep. İstemsizce üzülüyorum bende. Kim istemez ,olsa da sütü hep emzirmeyi. Mamayla uğraşmak, sağmak daha yorucu. Hele bazı çok katı söylemler var süt gelmiyo, bebek emmiyo diye birşey yoktur anne hatası vardır diye, bende mi bi sorun var diyorum. Bende eds ile devam ediyorum ilk zamanlara göre daha iyi alıştı oğlum. 5 numara kullanıyorum kabloyu biberonun içerisine bırakıyorum 90cc kendi öyle çekiyo bu arada emmişte oluyor. Kabloyu vermeden öncesi ve sonrasında da emiyo bu şekilde.Oğlum iştahlı bi bebek 6 dan 5 e geçtim bende alıştı. Meme ve biberon emmesi farklı oluyormuş, muhtemeten yoruluyordur ama alışır bence biraz daha deneyin. Ayrıcı hiç olmazsa da üzülmeyin sağlıklı olsunda meme mama farketmeyecek napalım☺️🌸

Bende mama değişimi yapmak istedim baya da araştırdım mama getirttim ama değiştirdiğim gün kustu bende bıraktım eskiye döndüm. Böyle yavaş mı geçmek gerekirmiş dr bişey dememişti :KK43:

Bende 2 gündür buna bakıyorum kararsız kalmıştım sevindim bu yazıya🙂 Artık bu tarz bişey gerekli kucakta olmuyo . 4moms ve babybjorn baktım 4 moms güzel sallanması fln ama kısa vadeliymiş herkes öyle demiş björnler daha uzun vadeli demişler. Oyuncaklı olandan mı aldınız ?
Yeni mamayı birden değil de alıştıra alıştıra vermemi söyledi, birden verirsen kabul etmeyebilir dedi. Sindirim sistemi ve damak tadının alışması için süre tanımalıymışız. Önceki doktorumuz bu bilgiyi vermemişti, el kadar bebeyken 3 mama değiştirdik hiç alıştırmadan 😟 Kusmalar, gaz sancıları çektik hep. Etkisi olmuştur mutlaka. Bu defa kademeli olarak geçeceğiz 🙌🏻

Kizlar bi sorum var ikitane formul mamam var kizima ikisinden karistirmadan bir ondan bir bundan versem olurmu ? Mamasini degistirmeye kalktim tekrar eski mamaya dondum 1 hafta once aldim agzina kadar dolu 2/3 gun ondan yedi 800gr çop olsun istemem bir ogun bundan bir ogun ondan verebilrmiyim ? 🙄
Canım bebeklerin sindirim sistemi içtikleri mamaya alışıyormuş, mama değiştirirsen birden sindirm sistemini rahatsız edebilir. Gaz, kabızlık, ishal yapabiliyormuş. Doktoruna danış istersen, bebek için iyi olmayabilir, riske atma derim 🙂

Biz ameliyat olduk kızlar. Dil bağı baya kalınmış. Oğlumu uyuttular ve yaktılar. Gece 4 te emzirmeyi kestim ancak öğlene doğru 11 gibi aldılar ameliyata o kadar çok ağladıki sürekli meme aradı sinirlendi yüzünü tüm yoldu her yeri yara bere oldu. Ameliyattan sonra emzirdim. Narkozun etkisi ile sürekli gülücükler saçtı yavrum. Eve geldik uyuşukluk geçinde saatlerce ağladı o kadar çok ağladıki ne meme tuttu ne mama yedi yavrum ağlaya ağlaya yoruldu uyudu doktor sadece fitil verdi ama ben calpol aldım verdim bir çay kaşığı rahatladı yavrum. Şimdi tamamen biberon reddi var memeyi tutuyor ama önceki gibi çok durmuyo hala canı acıyor yavrumun. Uyumayan oğlum şimdide uykudan uyanmıyor. Şurup verince yarım saate uyuya kalıyor. Kendi asla uyumazdı sadece memede uyurdu şimdi oynadığı yerde sızıyo. Anestezinin kötü bi etkisi olmamıştır umarım bazen bayıldı zannediyorum

Canım bebeklerin sindirim sistemi içtikleri mamaya alışıyormuş, mama değiştirirsen birden sindirm sistemini rahatsız edebilir. Gaz, kabızlık, ishal yapabiliyormuş. Doktoruna danış istersen, bebek için iyi olmayabilir, riske atma derim 🙂
Haklisin vermesem daha iyi 2/3 gun baska mama denedik hic degisiklik olmadi cok sukur ama ikisinden verirsem belki rahatsiz olur napalim bir mama ziyan olacak

Merhabalar.. aranızda bebeğinde pamukçuk olan var mı:KK43: 2 3 gündür ememiyordu pamukçuk oslugunu düşünüyorum. Neler yaptınız yazabilir misiniz??
Pamukcuk yok bizde ama olmasin diye gunde 2 kez 1cay kasigi su veriyorum ve gun asiri sargi bezini parmagima dolayip karbonatli suya batirip dilini ve damagini siliyorum

Biz ameliyat olduk kızlar. Dil bağı baya kalınmış. Oğlumu uyuttular ve yaktılar. Gece 4 te emzirmeyi kestim ancak öğlene doğru 11 gibi aldılar ameliyata o kadar çok ağladıki sürekli meme aradı sinirlendi yüzünü tüm yoldu her yeri yara bere oldu. Ameliyattan sonra emzirdim. Narkozun etkisi ile sürekli gülücükler saçtı yavrum. Eve geldik uyuşukluk geçinde saatlerce ağladı o kadar çok ağladıki ne meme tuttu ne mama yedi yavrum ağlaya ağlaya yoruldu uyudu doktor sadece fitil verdi ama ben calpol aldım verdim bir çay kaşığı rahatladı yavrum. Şimdi tamamen biberon reddi var memeyi tutuyor ama önceki gibi çok durmuyo hala canı acıyor yavrumun. Uyumayan oğlum şimdide uykudan uyanmıyor. Şurup verince yarım saate uyuya kalıyor. Kendi asla uyumazdı sadece memede uyurdu şimdi oynadığı yerde sızıyo. Anestezinin kötü bi etkisi olmamıştır umarım bazen bayıldı zannediyorum
Çok geçmiş olsun. Huy değiştirmişte olabilir dönemsel olarak.

3.günden bildiriyorum.Dün akşama kadar her şey yolundaydı çok güzel tutuyordu eda ile devam ettik ne olduysa akşam oldu asla asla asla istemedi memeyi eds 5 numara yetersiz 6 çok geldi boğulacak gibi oldu ve belki de korktu.Her yolu denedim parmakla beslemeye çalıştım gezdirdim ya da oyalamaya çalıştım ama yok!Meme uçlarım doğum sonrasına döndü yaradan acıdan ben ağladım o ağladı sonuç yine biberon😣Kendimi suçluyorum sürekli hiç vermeyecktim biberonu gerçi bu sefer de beslenmiyordu süt gelmeyince eds de işe yaramıyordu.
Anne sütünün çok kıymetli olduğunu biliyorum onun için sağıp vermeye çalıştım çalışacağım ama bazen bazı söylemlerin çok katı olduğuna inanıyorum.Söylemlerdeki bebek anne sütü almazsa sağlıksız olabilir eğilimleri bence anneleri ya da beni çok üzüyor.Çevremde 2 yaşa kadar emziren zorla bırakan insanlar dolu bu da kemdimş hepten yetersiz hissetmeme yol açıyor.Çok minik daha 2 ay emmek ne demek 😞Sağıp vermek ne derece yetecek bilmiyorum.Pff annelik sürekli vicdan azabı duymak demişti biri çok haklıymış.
Emziremediğimden dolayı aynı üzüntü ve baskıyı ben de hissediyorum, hislerini paylaşıyorum 😌 Az akışlı biberon mu kullanıyorsunuz, normal akışlı mı? 6 numarayı ortadan biraz bükerek akış azaltılabiliyormuş, bence biraz daha deneyin. Ben de deneyeceğim 🌸

Beslenme arası bizde de uzadı. Gece uykuda olsa bile bir kere emzirmeye çalışıyorum ama çok emmiyor. Kendisi uykuyu tercih ediyor. Karnı aç olsa ağlar diye düşünüyorum. Yanlış mı yapıyorum 🤷‍♀️Acaba.

Çok geçmiş olsun. Daha yeni ameliyat olmuş alışır emmeye. Çabuk atlatır inşallah

Çok geçmiş olsun. Nasıl anladınız dil bağının olduğunu benim oğlum emiyor ama çok ses çıkartıyor hava yutuyor kendiniz mi fark ettiniz

X