2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ozman sütünüz bol olsun yoksa işiniz zormuş 😅
Ben çocuğum olmadan önce her bebek ekzik ve biberon kullanır sanıyordum meğer öyle değilmiş🤣🤣
Hepsinin reddini bende yaşadım şuan bir sıkıntı yok şükür
Amin😂😂 valla cok sukur süt konusunda sorun yok ama 3 4 saatten fazla biryere birakamiyorum😅 o 3 4 saat bile oyle iyi geliyoki bir 6 7 saat kacamak yapsak ne olur bilmiyorum😂😂

Kızlar bebeklerinize ne pekmezi veriyorsunuz? Kimi üzüm ,kimi dut ,kimi keçiboynuzu pekmezi veriyor. Bir farkı var mı doktorlarınız mı tavsiye etti. Bir de daha öncekş mesajlardan hatırlıyorum İlhan Sarı zeytinyağını kullananlar vardı. Ben de ondan aldım ama tadı bana çok acı geldi bopazımı yaktı, normali böyle mi olmalı

Kizlar moralim cok bozuldu. Bebegim yataktan dustu bugun. Her zaman yatirdigim gibi oglen karyolaya yatirdim. O sekilde dusmesi mumkun degildi. Mutfakraydim. Gum diye ses duymamla aglamasini duymam ve kosmam bir oldu. Odaya korkarak kostum goreceklerimi tahmin ettigim icin. Bir baktim ki yerde yatiyor yavrum. Allaha sukur ki esim evdeydi yoksa ben kafayi yerdim. Kasi hafif sismisti ve kizarmisti. Acile gittik. Rontgen cekildi kafasinda herhangi catlak vs yokmus. Tomigrafiye gerek gormedi ama gozlemleyin kusma bayilma vs var mi diye dedim sukur bir sey yok her sey normal ama kendime cok kizginim. Keske olmasaydi nasil oldu diyorum. Gercekten de ordan dusmesi icin 3 tur falan donmesi gerekiyordu ve donmuyordu henuz bebegim. O yuzden tereddut etmemistim. Moralim.cok bozuk sizce ilerde bi sorun cikar mi nolur biseyler yazin.

Kizlar moralim cok bozuldu. Bebegim yataktan dustu bugun. Her zaman yatirdigim gibi oglen karyolaya yatirdim. O sekilde dusmesi mumkun degildi. Mutfakraydim. Gum diye ses duymamla aglamasini duymam ve kosmam bir oldu. Odaya korkarak kostum goreceklerimi tahmin ettigim icin. Bir baktim ki yerde yatiyor yavrum. Allaha sukur ki esim evdeydi yoksa ben kafayi yerdim. Kasi hafif sismisti ve kizarmisti. Acile gittik. Rontgen cekildi kafasinda herhangi catlak vs yokmus. Tomigrafiye gerek gormedi ama gozlemleyin kusma bayilma vs var mi diye dedim sukur bir sey yok her sey normal ama kendime cok kizginim. Keske olmasaydi nasil oldu diyorum. Gercekten de ordan dusmesi icin 3 tur falan donmesi gerekiyordu ve donmuyordu henuz bebegim. O yuzden tereddut etmemistim. Moralim.cok bozuk sizce ilerde bi sorun cikar mi nolur biseyler yazin.
Canım çok geçmiş olsun
Maalesef birden dönebiliyorlar doktor beni sıkı sıkı tembih etmişti asla korumasız alanda yalnız bırakma diye
Düşme başıma gelmedi ama bizimki de ileri geri hafif dönüyordu hani 2 tur hiç dönmezdi
Döne döne koltuğun altına kafasını sokup çarpmıştı şükür bir sey olmadı.
Sonuçlarında temiz çıkmış içini ferah tut 🙏
Allah korusun bir sey olsa çıkardı diye düşünüyorum.

Canım çok geçmiş olsun
Maalesef birden dönebiliyorlar doktor beni sıkı sıkı tembih etmişti asla korumasız alanda yalnız bırakma diye
Düşme başıma gelmedi ama bizimki de ileri geri hafif dönüyordu hani 2 tur hiç dönmezdi
Döne döne koltuğun altına kafasını sokup çarpmıştı şükür bir sey olmadı.
Sonuçlarında temiz çıkmış içini ferah tut 🙏
Allah korusun bir sey olsa çıkardı diye düşünüyorum.
Beni de doktor tembih etmisti ama hep gozlemledim ve donmuyordu. Ona guvenerek karyolaya ters olarak yatiriyordum. Yani ayakari acik alana basi duvar tarafina gelecek sekilde. Ve dusmesi icin 3 tur donmesi gerekiyor. Nasil dondu ve dustu dusunuyorum aklim almiyor. Tesekkur.ederim.size de gecmis.olsun

Canım bi arkadaşım 3 aylık bebeğini omzundan yere düşürdü. Ne filmler neler çekildi onlar da çok korktular tabii. Ama hiç bişey olmadı. Bu daha ekstrem tabii ama seninki gibi dönme ile düşme çok oluyormuş, kaç kişidrn duydum. çok dikkat etmek lazım. Takip edin tabii ama endişelenmeyin bir şeyi yoktur muhtemelen.

Canım bi arkadaşım 3 aylık bebeğini omzundan yere düşürdü. Ne filmler neler çekildi onlar da çok korktular tabii. Ama hiç bişey olmadı. Bu daha ekstrem tabii ama seninki gibi dönme ile düşme çok oluyormuş, kaç kişidrn duydum. çok dikkat etmek lazım. Takip edin tabii ama endişelenmeyin bir şeyi yoktur muhtemelen.
Evet doktor da uyarmisti ama ben surekli takipteydim. Donmeye baslamamisti henuz. Basladigini.bilseydim park besigine yatirirdim. Depresyona girdim 1 saat icinde ya. Ne zor bir seymis. Allahim diyorum ben nasil boyle bir sey yaptim
Cok garanticiyimdir bir de. Cok agladi bir de. Onu yerde gormek beni cok uzdu. Yerde gormem ve aglamasi gozumun onunden hic gitmiyor cok etkilendim. Keske ben yerde gormeseydim. Esim daha dayanikli keske o gitseydi odaya.

Aynen canım ben baya aç birakiyormuş gibi hissettim🤣😂 yesin iştahlı bebişler maşallah🧿 mamayı bırak diyorlar ama mama da arıyorlar yahu biberon keyfi bir başka🤣 ben de 3 ana ögün devam edeyim ya valla aralarda da meme / mama giderim çok zorlamaya gerek yok sanki
Ben biberona emzige alıştırana kadar akla karayi seçtim, aç kalmaya başlayınca 5.ayından sonra biberon aldı. Kesinlikle o keyfi aldı kendi iciyor eline veriyorum daha bıraktırirmiyim ,uykuları düzeldi ben dinlenmeye başladım, bir yere gittiğimizde rahat oluyor😁 tatlim daha 7 aya yeni girecekler yavas yavas kademe kademe ilerlemek en doğrusu. Ayına göre yeme düzenleri iyi bence maşallah. Büyüdükçe artıracağız, memeyi biberonu bırakmasınlar inan hiç istemem, emzirebildigim kadar emzireceğim. Doktor sadece sabah ve akşam emzir dedi bozuntuya vermedim peki dedim ancak böyle birşey bizim için mümkün değil yavruma kıyamam memeyi görünce atılıyor ya, kuzularımız aç kalmasın ☺️

Tatlım çok geçmiş olsun korkma, takip edin ama şu ana kadar çıkmadıysa birşey olmaz. Benim oğlum 4 aylıktı sanırım akşam yatırdım salondaydı, eşim geldi kapıyı açtım mutfağa gittik vs derken güm peşinden çığlık sesi odaya kosmamizla benim oğlan üc seksen kafa üstü yerde sen uyan dön yere kapaklan. Elim ayağım boşaldı ağladım onunla ama şükür takip ettik birşey olmadı. Daha küçüklermis kafaları yumuşak olduğu için bu tarz durumlarda koruyucu bariyer görüyormuş 55 60 cm yükseklik tehlike göstermezmiş. Inşallah birşey olmamıştır icini ferah tut merak etme, ancak bundan sonra dikkat edin artık koyduğumuz yerde bulamıyoruz her türlü dönme kalkma olayları başladı inanmıyoruz o noktaya nasıl geldi diye ama geliyorlar, ben hala ara ara aklima gelir oğlan nasıl düştü çözemedim 4 aylik olmasina ragmen. Çocuklar düşe kalka buyur derler ama düşmesinler darbe almasınlar, tekrar çok geçmiş olsun minikkusa 🤲

Kızlar bebeklerinize ne pekmezi veriyorsunuz? Kimi üzüm ,kimi dut ,kimi keçiboynuzu pekmezi veriyor. Bir farkı var mı doktorlarınız mı tavsiye etti. Bir de daha öncekş mesajlardan hatırlıyorum İlhan Sarı zeytinyağını kullananlar vardı. Ben de ondan aldım ama tadı bana çok acı geldi bopazımı yaktı, normali böyle mi olmalı
Bana doktorum dut veya keçiboynuzu dedi

Bu arada bebek kamerası kullanıyor musunuz?(evetse tavsiye alayım☺️) Biz bu yaz Türkiye’ye döneceğiz nasipse bebeğin odasını yanımdaki oda yapacağım 1 yaşında olmuş olacak. Xiaominin kamerası var şu an onu kullanıyorum ama telefondan ben uygulamasını açtıkça görebiliyorum kızımı ya da hareket edince bildirim geliyor bakıyorum ona göre. Sizce almalı mıyım bebek kamerası? Ağlayınca uygulamadan duyamıyorum haliyle 1 yaşa kamera gerekir mi acaba?
Merhaba bende o kamerayı kullanıyorum ama hareket bildirimi bana gelmiyor nası yapmam gerek acaba ? Ben sadece uygulamayı açınca bebek ağlıyosa görebiliyorum

Tatlım çok geçmiş olsun korkma, takip edin ama şu ana kadar çıkmadıysa birşey olmaz. Benim oğlum 4 aylıktı sanırım akşam yatırdım salondaydı, eşim geldi kapıyı açtım mutfağa gittik vs derken güm peşinden çığlık sesi odaya kosmamizla benim oğlan üc seksen kafa üstü yerde sen uyan dön yere kapaklan. Elim ayağım boşaldı ağladım onunla ama şükür takip ettik birşey olmadı. Daha küçüklermis kafaları yumuşak olduğu için bu tarz durumlarda koruyucu bariyer görüyormuş 55 60 cm yükseklik tehlike göstermezmiş. Inşallah birşey olmamıştır icini ferah tut merak etme, ancak bundan sonra dikkat edin artık koyduğumuz yerde bulamıyoruz her türlü dönme kalkma olayları başladı inanmıyoruz o noktaya nasıl geldi diye ama geliyorlar, ben hala ara ara aklima gelir oğlan nasıl düştü çözemedim 4 aylik olmasina ragmen. Çocuklar düşe kalka buyur derler ama düşmesinler darbe almasınlar, tekrar çok geçmiş olsun minikkusa 🤲
Cok tesekkur ederim. Hastaneden geldigimizden beri takip ediyorum. Farkli bir durum gozlemlemedim. Zaten sanirim kafasinin arkasini carpmasi tehlikeliymis. Bizimki anladigimiz kadariyla kasini carpmis yere. Cunku o bolge sisti ve kizardi. 30 cm yukseklikten parke zemine dustu.

Size de cok gecmis olsun.

Bundan sonra hic gozumun onunden ayirmam vallahi. Allah bebislerimizi esirgesin korusun

Merhaba bende o kamerayı kullanıyorum ama hareket bildirimi bana gelmiyor nası yapmam gerek acaba ? Ben sadece uygulamayı açınca bebek ağlıyosa görebiliyorum
Canım kameranın ayarlarda ev gözetim asistanları var oraya giriyorsun ev gözetim asistanını aç ve etkinlik bildirim türlerini aç. Uygulamanın bildirimlerine izin vermeyi de unutma telefonundan.

Ya kızlar ek gıda miktarlarınıza bakıyorum da ben neredeyse hiç vermiyorum kızıma öğlen tadım yapıyoruz akşam bizimle yemekte de sebze karışımı veriyorum içine bir küp et suyu atarak bir de ilk defa bugün ikindi vakti elma püresi verdim yarıma yakın. 2-3 saatte bir emziriyorum hala takip ettiğim sayfalarda max 1 ya da 1.5 çay bardağı diyor günlük doktorum da aşırı verme emmez dedi yanlış mı yapıyorum acaba?
Bir de 6. ayda hangi sebze ve meyveleri yiyebiliyorlar doktor vs güvendiğiniz bir kaynaktan aldığınız bir listeniz varsa benimle paylaşabilir misiniz? Havuç kabak patates brokoli tatlı patates yumurta elma muz bitti. Brokoli ve tatlı patatese güvenmedim kusmuştu bir kez tekrar gözlem yapmam lazım! Çocuk 20 gündür havuç patates kabak üçlüsünü aşamadı yemekte😒

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun, geçen bende yatağıma bıraktım tam ortaya 1 kez dönüyor diye banyoya gidip geldim tam kenarda şok oldum😬 arkadasımda gece yanında emzirirken 1-2 kez düşürmüştü bebeğini, şükür bişey olmadı. SiDe de bi sorun yoktur🙏🏻
Ya kızlar ek gıda miktarlarınıza bakıyorum da ben neredeyse hiç vermiyorum kızıma öğlen tadım yapıyoruz akşam bizimle yemekte de sebze karışımı veriyorum içine bir küp et suyu atarak bir de ilk defa bugün ikindi vakti elma püresi verdim yarıma yakın. 2-3 saatte bir emziriyorum hala takip ettiğim sayfalarda max 1 ya da 1.5 çay bardağı diyor günlük doktorum da aşırı verme emmez dedi yanlış mı yapıyorum acaba?
Bir de 6. ayda hangi sebze ve meyveleri yiyebiliyorlar doktor vs güvendiğiniz bir kaynaktan aldığınız bir listeniz varsa benimle paylaşabilir misiniz? Havuç kabak patates brokoli tatlı patates yumurta elma muz bitti. Brokoli ve tatlı patatese güvenmedim kusmuştu bir kez tekrar gözlem yapmam lazım! Çocuk 20 gündür havuç patates kabak üçlüsünü aşamadı yemekte😒
Yer elması, kereviz, bezelye... Ben az portakal suyu ile kereviz ve yer elması yapıyorum baya seviyo.
Meyvede farklı olarak yaban mersini(blueberry) sevdi, cennet hurması yediriyorum, normal hurmayı ılık suda biraz yumuşatıp ezip veriyorum, kuru kayısı, incir ılık suda yumuşatıp verebilirsin demişti doktor. Aklıma gelenler bunlar🙂

Canım şekerleme 2+1 uykunun +1 ine deniyor yani 3 uyku yapan bir bebişin son uykusu şekerlemedir.
2 uykuya geçince de şekerleme düşer ilerde düşeceği için kısa tutulur. 2. Gündüz uykusundan gece uykusuna şimdilik dayanabilsin diye var yani. Uyanıklık süreleri artınca da ihtiyaç kalmayacak 🤗
İlk iki uyku 1-2 saat
Son uyku 30-45 dk
Burada amaç bebeğin uyku yoğunluğunu hep ilk 2uykuya verdirmek ki yani.
Ama bebek zaten her uykuyu kısa uyuyorsa 4 uyku da yapabilir 5 uyku da ozaman şekerleme hesabı yapılmıyor.
Bizimki her uykuyu kısa uyuyor ondan bazen 4 uyku bile yapıyor demekki. Bende tam bilmiyordum canım teşekkür ederim.

Kızlar peynir konusunda kafam cok karıstı. Evde yapılan süt kesiğini lor diye vermeyin diyorlar. Ya yoğurttan çökelek yapılmalı ya da peyniraltı suyundan lor olmalıymış. Siz ne veriyorsunuz peynir olarak kahvaltıda ? Yaptığınız güzel bir lor tarifi var mı ?

Ek gıdaya yeni mi geçtiniz acaba ilk Ek Gıdaya basladigim on günlük dönem diyeyim, Benimkide öyleydi ağzına ne geçse tükürürdü hemen memeye geçmek isterdi ben de hiç zorlamadım veriyordum istediği zaman. Sadece emzirme ile besledigim dönemde bile bu kadar meme istemiyordu hatta öyle bir kaçış noktası yaptı kendine. Geçici olabilir siz pes etmeden teklif etmeye devam edin yemekleri.
Yok canım 5. Ayda tadım olarak başladık. 6. Ayda öğün olarak devam ediyoruz şuan 6 ay 21 günlük hemen hemen 2 ay olucak. Ama meme sevdası iyice arttı sanki ek gıda verince memeyi kesicem😅

X