2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
11 aylik ve 2 3kelimelik cumle miii
Ay ben yurumuyor diye triplerdeyim beni daha fazla tribe sokmayin napiyosunuz arkadaslar
2yasinda olmasi beklenen bisey o, normali o degil

Ay masallah darisi basimiza
Bizim kiz gecen ay adim atiyodu sonra bir dustu simdi elimizi birakmak istemiyor bu korkaklikla nasil yuricez bilmiyorum biraz adim atsa ve duşse hemen bize yapisiyor nasil cozcez bunu ya
Ben instagramda birini takip ediyorum birmuhendisbirpediatrist diye onun kızı da aynen bi düşüp böyle korkmuş ve yürümeyi bırakmıştı bir süre sonra tekrar yürüdü şu an da yürüyor kızı Bence destekleyici cümleler söyleyin karşısına geçip gözünün içine bakıp gel gel dedim ve yürüdü oğlum bide şu an evde 5 kişiyiz biz hep alkış yapıyoruz alkış yaptıkça yürüyor kendini çok geliştirdi sonra düşüyor kendini alkışlıyo bizimki

Maşallah yürüyenler konuşanlar erkek anası olarak sadece anni baba mama diyoruz. Yürümeye istek yok anca ayakta dikil dur tüm gün bizde 3 dişimiz var sadece.. bir de işaret parmağıyla bir şeyler gösterip bu bu diyor.. Kızların gelişimi daha hızlı oluyor sanırım

Evet ben de takip ediyorum onu
Bugun parka goturdum orda yurutmeye calistim etrafinda yuruyen cocuklari gorunce hevesleniyor sanirim daha istekliydi bugun dediklerini de yapayim ise yarar insallah cok sagol canim

Maşallah: )

Kızlar, daha tutunmadan yürüyemiyor ama çok hevesli. Yalnız dışa basıyor, sağ ayağı daha çok dışa dönük yere basarken. Dün kontroldeydik normal olduğunu söyledi. Dışa basan var mı başka: )

Kontrolden bir not: Omega 3 kullanmak istediğimi söyledim, daha erken dedi. Erken başlanırsa karaciğer yağlanmasına yol açabilir dedi. Siz de sordunuz mu? Yani yazın çocuğun yiyebileceği balık az..

Kızlar ben çıldıracağım artık ya kızım var ne yiyor ne içiyor. Mama sandalyesinde durmuyor kendini kaydırıyor bugün dudağını patlattı kaydırıp düştü. Asla kahvaltı yok. Yerse de 2 lokma geze geze yiyor. Ama yerde oyun oynarken filan birşey bulsa ağzına koyup bi güzel yiyor. Çorba yook yoğurt yok sadece salatalık ekmek bazen domates kıyma yok et yok tavuk balık yok. Çok yoruldum ya yemek yememek için su içmeye çalışıyor sürekli vermeyince kıyamet. Zorlamıyım dedim belki yer dedim atak haftası dedim blw dedim bana mısın demiyor.

Bu üst köpek dişleri çıkarmak aşırı zormuş kızlar. 1 haftadır ne uyku ne yemek ne oyun anca bağıra bağıra ağlıyor. Ateş kusma.. evde heryer kusmuk.. ishal cabası.. 10 dişimiz olucak evet güzel ama öncekiler hiç bu kadar zorlamamıştı

Sırf bunlar yüzünden bu sayfalara girmek istemiyorum.mantıken yaşına girmeyen çocuk 2 3 cümle kurmaz ama abartmaya bayılıyor insanlar

Evet ben de takip ediyorum onu
Bugun parka goturdum orda yurutmeye calistim etrafinda yuruyen cocuklari gorunce hevesleniyor sanirim daha istekliydi bugun dediklerini de yapayim ise yarar insallah cok sagol canim
Ya benim oğlum da öyle Senin kızın da etrafı izlyor mu? Parka bayılıyor ama en çok orda oynayan çocuklara bayılıyor koşuyolar kaydıraktan kayıyolar gözlerinin içine içine bakıyor onları takip ediyor inşallah yaşları ilerledikçe dahil olurlar

Biz de aynı durumdayız ilk defa bir diş oğlumu çileden çıkardı ağzına sokup elini inliyor nasıl bi dişmiş bu

Bizim daha 2.diş ama çok yoruldum. Bir komşu söyledi masaj yapmak gerekiyor diye çıkamayınca.
Ağzını açsa ah canım masaj yapıcam da diş jeli sürmek bile 1 saat kendimi survivordan çıkmış gibi hissediyorum ağzını kitliyor açmıyor hiç . Zeytin yağı ile masaj yapıcam ama yok birde öğürüyor kusuyor pes ediyorum

Evet ya kesinlikle oyle bizimki de, nasil hevesle izliyor sanki cagirsalar oyuna dahil olabilecekmis gibi ozellikle topa bayiliyor bizim kiz top oynayanlari izliyor onlar sevindikce bagirdikca alkis yapiyor arkadasimin 2.5yasinda oglu var onunla oyun oynamaya calisiyor cocugun gozune gozune bakiyor ama 2 3 yaslarinda cocuklar diger cocuklarla cok iletisim kurmazmis o yuzden bizim kizla oynamiyor garibim yalniz kaliyor daha buyuk abileri ablalariyla oynuyor hep

Yürümeye yeni başladıklarında dışa doğru basmaları sürecin doğal bir parçasıymış
Çok güvendiğim fizyoterapist bir arkadaşım söylemişti
Zamanla basma duzeliyormus

Benim kızlardan birinde de aynı problem var
3 aydır sadece meyve ve yoğurtla besleniyor arada fark etmeden yoğurdun içine yulaf falan katarsam başardım sayıyorum anlarsa yoğurdu da yemiyor
Önüne yemeği koyuyorum eline alıyor önce evirip çevirip bi bakıyor sonra fırlatıyor tadına bile bakmadan
Kilosu iyiyse bence kendini çok hirpalama dönem dönem istahlarinda artış veya azalma olabilir
Ne bileyim zorlarsam ileride problem yaşayacağımdan korkup hiç ısrar etmiyorum ben
Hiçbir şey yemiyor değil sonuçta, yediği şeyler de var
Makro besin ögelerini yediği sınırlı sayıda şeylerden dengeli almasına özen gösteriyorum sadece ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…