2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Henüz ultrasona girmedim, ikizmi yoksa diye tribe girmeye baslamistim. Yanliz olmadigima sevindim İlkinde 51 kiloyla hamile kalmistim simdi 65 kiloyum. Sonun baslangici mi acaba benim icin
Bence değil çünkü ben ikisinde de 68-69 la hamile laldom. Bunda 1 kilo aldığım halde göbeğim çok büyük. Kızımda toplam 11 kilo almıştım bu aylarda hiç göbeğim yoktu.

Öncelikle geçmiş olsun, sezaryen kadar zor olmaz inşallah. Huylanıyordum şimdi iyice huylandım, birinci senede kontrole de gitmedim.
Bende kontrole gitmemiştim aksatmamak lazımmış onu öğrendim kan tahlillerimi verdim. Kanda oksijen seviyem düşük çıktı akciğer tomografisi istendi onu çektirdim bekliyorum bakalım gün verecekler. Şok oldum yani normalde rahmin içinde çıkan kist nasıl sezaryen yerinde çıkar. Benim estetik dikişti ve 100 kişiden 1 inde görülürmüş oda geldi beni buldu minicik bir kesi ile çıkartılacak. Sezaryen kadar zor olmaz dediler ama işte ilki cahillik başa ne gelineceği bilinmiyor. Beni geren ameliyathane ortamı

Bu şişlik dokununca ele gelen bir şey miydi yoksa yükselti olarak görünen ama dokununca bir şey hissedilmeyen bir şişlik mi? Benim de var ama ikinci söylediğim gibi.

Bu şişlik dokununca ele gelen bir şey miydi yoksa yükselti olarak görünen ama dokununca bir şey hissedilmeyen bir şişlik mi? Benim de var ama ikinci söylediğim gibi.
Hem yükselti hem dokununca derinin altında kayan bir küçük top gibi. Özellikle idrara sıkışıp baktığımda daha net belirgin oluyor. Dokununca sert hissediliyor canım.

Selamlar 2.azı dişleri gelenler anlatabilir mi neler yasadiniz? Kızım 1 haftadır geceleri huzursuz, sağa sola dönüp duruyor, sık uyanıp memede kalmak istiyor, gündüzleri de agresif, inatçı. Ağzına baktım birşey goremedim 2 yaş sendromu mu, uyku gerilemesi mi, dişler mi ne bu anlamadım. Yaşayan var mı?

Kizlar su gecirmez etkinlik tulumu kullaniyor musunuz? Heryeri islaniyor ve hava ruzgarli oluyor usutecek diye surekli kiyafet degistiriyoruz. Kullandiginiz ya da onerdiginiz urunler var mi? Magazalarda bulamadim, tchibo var ama kalin mi olur bilemedim

Ya bende ısrarla 2 yaşı bekliyorum ama kendisi istiyor artık sanırım bi sorun olmaz. Çok çok ince bir yastıkla yatıra bilirim.
Ben viscotex diye bir marka aldım oğlum arada kullanıyor kullanmıyor ama yastık aramaya başladığı zaman 20. Ay gibi almıştım güzel ama uygunu varsa ona da bakın şimdi yastık ister alırsınız sonra yüzüne bakmaz zjahshskshsj

Gebe olanlar nasılsınız çocukla zor oluyor mu?cinsiyet öğrendiniz mi? Teyze sayılırız bize de haber verin sevinelim
Benim hayatımda çok şey değişti eşim 10 aylığına doğuda bir şehre görevlendirildi ben hamileyim ve sadece 10 aylık bi durum diye şimdilik gitmedim, ankarada devam. ailemle depremi yaşadık ailemin evinin durum belli olana kadar yanımda kalacaklardı şimdi eşim gidince 10 aylığına yanıma yerleştiler çoook rahatım, evde sadece sofra topluyorum oğlanla oynuyorum baba olmak ne güzelmiş onu anladım jdhdjdhgmf cinsiyet henüz öğrenemedim 21 haziran randevu günüm meraktan ölüyorum ilkinde hiç meraklanmamıştım ancak bu son gebeliğim son hakkım gibi geldiğinden meraktan ölüyorum çok rahatız ancak oğlan babasını ben eşimi eşim de bizi çok özlüyor geçecek bugünler diye sabrediyoruz belki ilerde fikrim değişir zorluğunu yaşadıkça uykusuzluk vs ama şu an iyi ki diyorum desteğim de varken tam zamanında gelmiş kuşum konmuş karnıma

Merhaba keloid mi keloid bende de var doktorum sadece iz demişti ikinci doğumda alırız demişti bu nasıl bi şişlik kırmızı ve o kesi yeri boyunca ince mi?

Ben de 10 haftalik hamileyim karnim 4 aylik gibi. İkinci hamilelikte daha erken cikiyormus, hamisler sizin nasil oldu?
Benim de öyle biraz zaten oğlana göre kilolu hamile kalmıştım karnım daha çabuk şişiyor gibi 15+0 dan selamlar bir de ben bugün ilk defa istifra ettim çok şaşkınım bu haftaya kadar bulantım yoktu bu haftadan sonra çıkar mı bilmiyorum oğlumda bunu çok yaşadık ama bu haftalarda bitmişti çok şaşkınım

Arkadaşlar bu arada kesinlikle ikinci çocuk rahatlığı var doğumu da bildiğiniz için hamileliği de her şeyi öngörüyorsunuz sıfır stres sıfır yani. Ufak tefek şeylere takılmayıp mis gibi tadını çıkarıyorsunuz doğum sonrası bide uyursa varya benim bayramımdır jdjdjfkeklhlgj

Bende 2 tane var canım doğumdan önce almıştım 2 side yataşın ince rahat ama sanırım 24 aya kadar bekleyeceğim
Merhaba keloid mi keloid bende de var doktorum sadece iz demişti ikinci doğumda alırız demişti bu nasıl bi şişlik kırmızı ve o kesi yeri boyunca ince mi?
Çizginin ortasında bi fındık büyüklüğünde elin altından kayan birşey canım. Skar endometriozis denildi. Bildiğimiz çikolata kisti. Kesinin tam ortasında oluşmuş.

Hamile anneler size sorum var. Hamile kaldığınızda emzirme süreci devam mi ediyordu. 2. Bebek istiyoruz hamile kalirsam ne yapmam lazim emzirmeyi birakmalimiyim. Çocuk doktoruna yazdim hamile kalırsan emzirmeyi bırak dedi kadın doğuma yazdim hamileligin 4. Ayına kadar emzirebilirsin dedi. Kafam karışık. Oğlumda emziği bıraktı ama emmeyi birakmiyor

18. Haftadan yazıyorum kızım hala emiyor. 2 3 aya bıraktıramazsam tandem emziricem. Biraz araştırın tandem emzirmeyi.

Kızlar dün yazmıştım oğlum memeyi bırakmıyor 2. Bebeği düşünüyoruz diye. Bugün göğsüme ruj sürdüm görünce ağladı bende hemen gittim sildim. Şimdi meme istemiyor. Bu kadar kolay olacağını bilseydim ağustos ayında yapardim. Bende şuan çok duygusallaştım meme istermisin diyorum hayır diyor sevinmem gerekirken bu kadar duygusallaşmami anlayamiyorum

Ahh analık işte

Kızlar bebişleriniz konuşuyor mu, cümle kurmaya basladilar mı ne alemdesiniz? Benim oğlan hafiften konuşmaya başladı bi duygusalım resmen anlaşıyoruz
Basit şeyleri anca söylüyor canım, anne gel, baba gitti, mama bitti gibi. Kırmızı ayakkabı, teşekkür ederim, hadi oynayalım ı falan soyletmeye çalışıyorum ama yok daha beceremiyor.

asla üzülmee . benim oglum tam bir memeciydi. şimdi yatakta uyanınca bana bi sarılması var tarifsiz. önceden olsa emerdi . gözünü acar acmaz . hatta askılı ile iken bile sarılıyor. meger ben bu anı cok beklemişim . arada aklına geliyor. acıyor oksuyor . uf uf diyor . bi kaç kere emmeye yeltendi cok tepki göstermedim emer gibi yapıp bıraktı . bence bu yaslarda meme cok zor oluyor. bizim 2 hafta falan oldu ben psikolojikmen cok rahatladım . rahatca sarılıp temas kurabiliyoruz . önceden ogluma sarılmaya korkardım .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…