2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Gebe olanlar nasılsınız çocukla zor oluyor mu?cinsiyet öğrendiniz mi? Teyze sayılırız bize de haber verin sevinelim
Benimki maşallah bomba gibi geçiyor teyzesi kızıma kardeş geliyor Recep koyacağız ismini Allah nasip ederse Kızımda hepinizin bildiği gibi çok zor geçti hep hastanelerdeydim hiç ayak durmama izin bermiyorlar maşallah bunda günde 2/3 defa 3 kat merdiven in bin 11 kg cocuk kucakta boya badana evi tamir tadilat temizlik anam ağladı ama şükür hiç ağrı sızı yok buna rağmen çıkmadıysa bu çocuk herhalde zorla çıkaracağiz içerden. Şoyle resimde brakayim

Eklentiler

• DD68640B-B0CE-4107-B931-3C8513D03CF2.jpeg
    146,5 KB · Görüntüleme: 61
  • 564F61B6-02F4-440C-A220-77D993C1334F.jpeg
    83,5 KB · Görüntüleme: 59
Maşallah üçünüze de, yine de biraz dikkat edin baya ilerlemiş görünüyor… vaktinde sağlıkla gelsin Recep bebek

Gebe olanlar nasılsınız çocukla zor oluyor mu?cinsiyet öğrendiniz mi? Teyze sayılırız bize de haber verin sevinelim
Ben hamile olduğumu bile unutuyorum koşturmacada . Kesinlikle çok kolay ve rahat geçiyor. 4 ay bitti bile. Ne midem bulantı ne bir yerim ağrıdı. Cinsiyetimiz kesin olmamakla beraber kız. 2 kız anası olarak bu işi noktalıyorum arkadaşlar
Benim kızım çok uyanık ya. Sürmeyi biliyor ama rahatlığından bize sürdürmek istiyor. Takla atıyor hopluyor zıplıyor yastıkları diziyor yere koltuğum tepesinden üstüne atlıyor. geri geri yürüyor tek ayağının üzerinde duruyor. Renkleri sayıları şekilleri biliyor bazı harfleri biliyor. En önemlisi herşeyi kendi yapmak istiyor. Mıtfakta meyve yıkama, çamaşır makinesine çamaşır atma makineleri çalıştırma süpürge yapma ütü yapma kendi banyosunu kendisinin yapması gibi herşeyi yapmak istiyor izin vermezsek ağlama krizleri başlıyor. Puzzle yapmayı çok seviyor. Büyük küçük kavramını, zayıf şişman kavramını, sıcak soğuğu vb gibi kavramları biliyor. Mevsimler, meslekler, gece gündüz gibi şeyler öğrenmeye çalışıyoruz.

İlkinden daha kolay diyebilir miyiz sağlıkla gelsin bi oğlum var bi kızım olsun isterdim ama sadece benim istememle olmuyor

İlkinden daha kolay diyebilir miyiz sağlıkla gelsin bi oğlum var bi kızım olsun isterdim ama sadece benim istememle olmuyor
Kesinlikle daha kolay ve daha rahatsın. İlk gebeliğğmde sürekli kitap okumakla, gebelikle araştırma yapmakla video izlemekle geçmişti. Aşırı da stresliydim. Bilinmezlik içindeydim. Şimdi rahatım. Her aşamayı yaşadığım için sanırım, rahat bir beyin rahat bir vücut demek bence Ama tabi yapı olarak farklı bünyelerde farklı etkiler yaşanabilir hamilelik.
Ama İstiyorsanız nasip olur inşallah. Hep 2 kızım olsun derdim öyle de olacak Allah nasip ederse. Kızım için aşırı mutluyum. Hayatının en güvenilir yol arkadaşlığını hediye edicez ona. İlerde iyi ki kardeşim var diyebileceği şekilde bir evlat yetiştirmekte artık sıra.

Maşallah ya çok iyi benimki çok inatçı renk sayı harflere bir türlu öğretemiyorum çunku ilgisini hiç çekmediği için beni tınlamıyor yoksa bizimkide kendi işini kendi haletmeyi çok seviyor puzzle ile oynamasını bilmiyor malesef şu inatçılığı olmasa belki bizde birşeyler oğreniriz 1 yaşından beri 10 kadar sayı sayıyoruz hala umrunda değil sadece 3 ve 6 en çokta 6 onun sevdiği sayı gerisi boş

Ben sonlandırdım gebeliğimi plansız ve hiç hazır değildim eşimde aynı fikirdeydi prezervatif ile korunuyorduk ve spirale geçtim umarım tekrar biz istemeden olmaz. İsteyen herkese nasip olsun
Tek çocuk annesi olarak hayatıma devam etmek kararım açıkçası.

Kolay karar değil geçmiş olsun, hakkınızda hayırlısı olsun çocuğunuzun/ çocuklarımızın ömrü bahtı güzel olsun, isteyen herkese nasip olsun

Kızlar scooter dan bahşedilmiş hangi marka nasıl bir şey aldınız link ya da resim atma şansınız varmı? Bizimki hiç durmuyor çıldırtacak bizi ne aldıysak oynamiyor hep yaramazlikta

Kızlar bebekle tatile geçen sene gitmedik açıkcası ben istemedim tatil değilde yorgunluk olarak döneriz diye,ondan önceki senede doğum vardı zaten ondan öncede gebelik derken 3 senedir tatile gitmeyince bu sene gidelim artık dedik hem kızımla artık daha iyi iletişim kurabildiğimz ve istediğini yiyebildiği için daha kolay olacağını düşündüm umarım yanılmam bu sene tatile gidecek varmı yda geçen sene gittiniz mi öneri ve tecrübelernizi merak ediyorum.cocuk dostu bir otel seçtim (gerçi kids club için 4 yaş üstü yazıyor ama sokarlar heralde ) cocuk havuzunda minik kaydıraklar oyuncaklar falan var

Kızlar scooter dan bahşedilmiş hangi marka nasıl bir şey aldınız link ya da resim atma şansınız varmı? Bizimki hiç durmuyor çıldırtacak bizi ne aldıysak oynamiyor hep yaramazlikta
Marka olarak bilmiyorumda bu komşunun kizinin bizimkisi de buna benzer ama daha yeni model bundan bunun önden demirini oynatınca lastiklerde saga sol gidiyor bizimkisi duz gidiyor ama bu daha zor olmasina ragmen bunu surmeyi becerdi şimdi öğrenince de hiç yan gözle bile bakmıyor hevesini aldı

Eklentiler

• 213E087B-9DD8-4F43-887B-D08058B0D84D.png
    730,3 KB · Görüntüleme: 51
Gittik, normalde gezmeli tozumalı tatil severdik bu yüzden her şey dahil hiç sevmezdik. Sırf çocuk için düzgün bir her şey dahil otele gitmiştik. Benim çocuğum hareketli bir çocuk normalde nasılsa orda da öyle oldu. Bir yaşında olduğu için çocuk kulübüne bırakmadım tabi, bu sene de bırakmam. Devamlı güneş kremi kullandım, uzun kollu mayo giydirdim ıslaksa değiştirdim vs. Tek güzel tarafı gak deyince su guk deyince yemeğe yakın olmak onun dışında devamlı takip halinde olmak yorucu. Bu sene o meşhur kolluklardan aldığım için havuza atlama ihtimali daha az yoracak (umarım). Yapacağımız tatili öncesinde yapmışız bundan sonra hayal bence

1,5 yaşından beri sürüyor evin içinde scooter. Şimdi dışarıda sürmeye başladık. Valla benim oğlan uzun zamandır taklalar, kanepenin üzerinden atlamalar. Parkta merdiveni kendi çıkıyor oturup kendi kayıyor. Tutmak mümkün değil saçları ful ıslak terden. Sanki su dökmüş gibi. Ay perişan oldum resmen. Şimdi terliğini vestiyerden alıp giyip dışarı çıkmak için çığlık çığlığa ağlıyor. Gelde çıkarma. Bu yaz hep dışarda takılıcaz belli oldu bizimki emzik tutmadı ah emzik ah keşke tutsaydı ama olsun

Sezaryen olan arkadaşlar. Benim kesi yerimde bi şişlik vardı. Önceden fark etmedim artık kilom eskiye dönünce ortaya çıktı. Jinekologa gittim ve tekrar ameliyat olacağım. Skar endometriozis dendi. Yani sezaryen kesisinde çikolata kisti. Sizde böyle durum yaşayan varsa hemen gitmekte fayda var. Kansere çevirebiliyormuş. Sezaryen kadar ağrılı olmayacakmış ama bende travma kaldı resmen gelsin kabuslar.

aynisiyiz allah kolaylık versin birde simdi ayakabilarini giymesi öğrendi cok hevesliler herseye masallah

Öncelikle geçmiş olsun, sezaryen kadar zor olmaz inşallah. Huylanıyordum şimdi iyice huylandım, birinci senede kontrole de gitmedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…