2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar troid deger Düşük mü Yüksekmi benim durumda yaşan vardır diye merakdan sordum. doktora gitcemde benim durumda olan vardır diye sordum bilgilensirebilirmisiniz .
Troitleriniz fazla calisiyor ben 0.17 idi deger gecen ay bu ay yine baktirmam lazim...0.1 degeri altinda ilac kullandiriliyo bence bi endokrinciye gorunun sizinki 0.02

Kızlar kasık ağrısı yaşayan var mı sanki adet olacak gibi
Cnm biraz temizlik yaptım mı agrılar basılıyor bende özellikle evi süpürürken karnım sırtım çok agrıyor o yüzden süpürme işini eşine yaptırıyorum yada yürüyüs yaptığımda ama onun dıaında agrım olmaz Durup dururken agrın varsa dikkat et cnm kendini hiç yorma dinlenmeye gayret et eğer adet gibiyse agrın dinlendikten sonra geçmediyse hemen Bi Dr görün inş bişey de yoktur

Cnm biraz temizlik yaptım mı agrılar basılıyor bende özellikle evi süpürürken karnım sırtım çok agrıyor o yüzden süpürme işini eşine yaptırıyorum yada yürüyüs yaptığımda ama onun dıaında agrım olmaz Durup dururken agrın varsa dikkat et cnm kendini hiç yorma dinlenmeye gayret et eğer adet gibiyse agrın dinlendikten sonra geçmediyse hemen Bi Dr görün inş bişey de yoktur
Sanırım haftaya giderdim daha bekleyemem. Bir tuhaflık varmış gibime geliyor

Canım bende gebelik oncesinde vardi. Graves rahatsizligi yani zehirli troid. Hipertroid. Hatta hamile kalmamam onerildi dusuk olur diye. 1 sene tedaviden sonra hamile kaldim hamilelikte de kullandim ilaclari her ay kan verip ilaclarim ayarlandi tahlil sonuclarima gore. Cok sukur ki bebegimde troid rahatsizligi olmadi🙏 iş stresim, kisisel stresimin cok fazla.oldugu donem tshım yerlerdeydi.🤦🏻‍♀️

yaşadığım yer kırsal kesim. her ay kontrole gitmeme rağmen kimse nu konudan bahsetmedi. Büyükşehire gidince bir doktora gorunmek istedim. O fark etti. Burada süreç nasıl ilerler bilmiyorum.
Ben de yurtdışında yaşıyorum ülkeden ülkeye değişiyor herşey. Ben nasipse doğuma ülkeme gelmeyi planlıyorum. Bulunduğum yerde de imkan çok ama ülkemde olmak bana güven veriyor.

Ben özele gidiyorum ama devlette doğum yapan akraba ve arkadaşlarım da var ve avrupadan kötü değiller.

Kızımda kullanmıştım lansiloh krem. Nasipse bu sefer de kullanacağım.
Kaçıncı ayınızda kullanmaya başlayacaksınızç
Arkadaslar gobeginiz kacinci haftadayken cikmaya basladi veya siz farkettiniz acaba?bEn artik her sabah mezru ile ölcecegim bu gidisle😬cunku anlayamiyorum bebek mi yemek mi diye
51 kilo ile hamile kaldım. 47 kadar düştüm. 15. haftada göbeğim çıkmaya başladı.
Yok canım ben 8 haftaliğimdan beri bomba gibiyim o konuda herşeyi rshat yiyorum iciyorum sadece kiyma yyiyemiyorum hala baska sorunuyom yok mide bulantisi fln hic yok . Hamileligim riskli canim kanamalarim oluyor hastanede 2 defa yatim suan bile hakverengi kanamam var cokta suan oyle kucuk tefek sorunlara takamiyorum bunlari dusunmekten
Allah şifa versin.
Evet gebelikte çıkmıştı zehirli guatr
Süreciniz nasıl ilerledi.
Ben multi mam diye bir krem kullanıyorum.Şimdiden başlamak gerek göğüs ucunu nemlendirmeye. İlk hamileliğinden bana bir öneri ver deseler tek söyleyeceğim şey bu olur.Okadar ağrılı bir süreç ki ilk başlarda emzirmek😬Şimdiki hamileliğimde ilk yaptığım şey göğüs ucu kremi almak oldu🤭
4. aylığım hemen kullansam iyi olur sanırım. Direk multi mam ile mi başladınız yoksa herhangi bir nemlendirici şuan için yeterli mi

Son düzenleme:
Günaydın kızlar. Bugün kontrolüm vardı yine kanama alanım bitiyordur ümidiyle gidip aynı yerde yeniden kanama oluştuğunu öğrendim. Yatıp dinlenmeye devam. Tam geçti derken niye yine oluşmaya başladı ki yaa 😔 kızımız da olacakmış oğlumun kız kardeşi olacak diye bile sevinemedim yine kanama alanı görünce 😔 inşallah sıkıntısız geçer 😔

yaşadığım yer kırsal kesim. her ay kontrole gitmeme rağmen kimse nu konudan bahsetmedi. Büyükşehire gidince bir doktora gorunmek istedim. O fark etti. Burada süreç nasıl ilerler bilmiyorum.

51 kilo ile hamile kaldım. 47 kadar düştüm. 15. haftada göbeğim çıkmaya başladı.

Allah şifa versin.

4. aylığım hemen kullansam iyi olur sanırım. Direk multi mam ile mi başladınız yoksa herhangi bir nemlendirici şuan için yeterli mi
Göğüs kreminden bahsediyorsanız son ayımda başlamıştım ama bu kez daha erken başlarım herhalde

Ben multi mam diye bir krem kullanıyorum.Şimdiden başlamak gerek göğüs ucunu nemlendirmeye. İlk hamileliğinden bana bir öneri ver deseler tek söyleyeceğim şey bu olur.Okadar ağrılı bir süreç ki ilk başlarda emzirmek😬Şimdiki hamileliğimde ilk yaptığım şey göğüs ucu kremi almak oldu🤭
Hemen baktım ama bulamadım, sadece amazon.com.tr de görünüyor, orada da kalmamış: )

Sürekli değil canım ama sık olarak geliyor yani beni rahatsız ediyor. Enfeksiyon olduğunu pek sanmıyorum
Ben 10 gun once yasamistim kasik bel ve bacak agrisindan duramiyordum ve bildiginiz adet olacakmisim gibiydi sonra dayanamayip doktora gitmsitim sukur hersey yolundaydi🙏gitme imkaniniz var ise elbette gorunun iciniz rahat eder ama bu tarz agrilar arada oluyirmus gebelikte

Ben 10 gun once yasamistim kasik bel ve bacak agrisindan duramiyordum ve bildiginiz adet olacakmisim gibiydi sonra dayanamayip doktora gitmsitim sukur hersey yolundaydi🙏gitme imkaniniz var ise elbette gorunun iciniz rahat eder ama bu tarz agrilar arada oluyirmus gebelikte
Eb son 2 hafta önce gittim kalbi mi durdu diye düşünüyorum sürekli büyük ihtimalle haftaya giderim. Böyle ağrı dediğim gibi adete yakın ağrılar gibi genelde sağda oluyor

İkili test sonucum çıkmış. Doktorum aradı. Değerler sınırda. Gelin konuşalım dedi.
çok
merhaba benim de yüksek riskli çıktı. dün periontoloji doktoruna gittim. bayağı inceledi. bütün ultrason verileri normal. büyük ihtimalle bir şey çıkmayacak dedi. ultrasonda ensesi kalın çıkıp ya da 1 bölü 50 gibi risklerle amniyosentez yapıp temiz sonuç alan çok kişi oldu dedi. ama emin olmak için, yüzde yüz, 15. hafta amniyosentez yapılacak.

gönlüm sizinle, inşallah bir sorun çıkmaz.

Allah şifa versin.

Ben de çıkmadı arkadaşımda cıktı ilaç kullandı, kızı 3 yaşında gayet sağlıklı daha fazla detayı bilemiyorum açıkcası, Allah şifa versin size de sağlıkla doğsun bebişiniz

merhaba benim de yüksek riskli çıktı. dün periontoloji doktoruna gittim. bayağı inceledi. bütün ultrason verileri normal. büyük ihtimalle bir şey çıkmayacak dedi. ultrasonda ensesi kalın çıkıp ya da 1 bölü 50 gibi risklerle amniyosentez yapıp temiz sonuç alan çok kişi oldu dedi. ama emin olmak için, yüzde yüz, 15. hafta amniyosentez yapılacak.

gönlüm sizinle, inşallah bir sorun çıkmaz.
SiZin test sonucu nasıldı kaçtı risk benimde ense kalınlığı normal burun kemiğide var ama bhcg yüksek papp a düşük.1/50 çıktı hormonsal risk yüksek çıktı bu yüzden serklajımda atılamadı perinatolog için erken diye gitmedim başka hastanede bidaha test verdim onu bekliyorum şimdilik

Kızlar göğüs ucuna sürülebilecek en güzel şey doğal zeytin yağı bence ben 6 aydan sonra haftada iki kez karnım ve göğüs ucuna suruyodum bazen haftada bir kez bile surdugum oluyodu emzirmede hiç sıkıntı yaşamadım vücudumda en küçük çatlak bile olmadı

Eb son 2 hafta önce gittim kalbi mi durdu diye düşünüyorum sürekli büyük ihtimalle haftaya giderim. Böyle ağrı dediğim gibi adete yakın ağrılar gibi genelde sağda oluyor
Canım öyle şeyler getirme Allah korusun aklına brn 9. Hastadan brri her hafta giditorum kontrole. 9. Haftada kanama alanım oluştu. Geçen hafta kadıpım öyle çok acıdı ki. Sonra sanki cımbızla etimi ceker gibi sancı saplandı. Meğere3 enfekyon olmuşum idrarımda enfeksiyon çıktı. İlaç da yazmadı 3 litrenin altına düşmemem gerekiyor sende bol su iç sık tuvalete gidince ağrı geçiyor. Ne zaman az su içsem sağ kasığım ağrıyor suyu bugun biraz fazla iç bak düzelir

SiZin test sonucu nasıldı kaçtı risk benimde ense kalınlığı normal burun kemiğide var ama bhcg yüksek papp a düşük.1/50 çıktı hormonsal risk yüksek çıktı bu yüzden serklajımda atılamadı perinatolog için erken diye gitmedim başka hastanede bidaha test verdim onu bekliyorum şimdilik
hormonal risk 1/50 kombine risk 1/145. aynı sizin gibi. inşallah sizin de bişey çıkmaz.

Canım öyle şeyler getirme Allah korusun aklına brn 9. Hastadan brri her hafta giditorum kontrole. 9. Haftada kanama alanım oluştu. Geçen hafta kadıpım öyle çok acıdı ki. Sonra sanki cımbızla etimi ceker gibi sancı saplandı. Meğere3 enfekyon olmuşum idrarımda enfeksiyon çıktı. İlaç da yazmadı 3 litrenin altına düşmemem gerekiyor sende bol su iç sık tuvalete gidince ağrı geçiyor. Ne zaman az su içsem sağ kasığım ağrıyor suyu bugun biraz fazla iç bak düzelir
Öyle yapıyorm canım inşallah başka bşey değildir sürekli ultrasona da girmek istemiyorum

X