2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ablanız kaç yaşında doğurdu acaba ve eşi ve/veya sizin ailenizde var mı down sendromu ya da akraba evliliği acaba?
Ablama 12 sene cocuk olmadi 4. Tup bebek denemesinde Yani 35 yasinda tutundu. Herseyi normaldi ultrason da falan hic bir sekilde sorun olmadi. aslinda tup bebek merkezinin hatasi cunku kromozomlar dan kaynakli birsey. Akraba evliligi Yok. Ailed genetik rahatsizligi olan yok . Nasip iste .Su an 11 yasinda yegenim cok tatli baska bi rahatsizligi yok sadece yasitlarindan cok geride.

Arkadaşlar troid deger Düşük mü Yüksekmi benim durumda yaşan vardır diye merakdan sordum. doktora gitcemde benim durumda olan vardır diye sordum bilgilensirebilirmisiniz .

Eklentiler

• 16135909375113939964192229039362.jpg
    16135909375113939964192229039362.jpg
    36,3 KB · Görüntüleme: 48
Merhaba ağustos anneleri. Allah bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🙏♥️

Ben bu gruptan değilim ama siz benden gebelik olarak daha ileride olduğunuz için birşey danışmak istiyorum size. Yardımcı olursanız çok çok mutlu olurum. 🙏🌹

7+2 hamileyim. Çok yoğun bulantım ve kusma olduğu için prilam dr aldım. 5.30 gibi hafif açken bir tane içtim. Şükür bulantına iyi geldi ama 2 saat sonra bir çarpıntı başladı. Nabzım 85den aşağı çıkmaz oldu. 95i buluyor, bazen 100. Akıllı bileklik ten takip ediyorum.
İlacın prospektüsünde çarpıntı ve nabız yüksekliği yapabilir yazıyor. Aranızda prilam Dr içip nabız yüksekliği veya çarpıntı yaşayan oldu mu? Devam etsem çarpıntılar sorun çıkarır mı acaba? 😔

Kızlar benim bebişim erkek 🧿
Ramzi ve Nub teorisi tuttu Çin takvimi tutmadı haberiniz olsun 😅
Hayırlı olsun canım. Benim gördüğüm kadarıyla sana nub ve ramzi teorisinde erkek denmiş zaten.Çin takviminde hesaplamak biraz zor bence gerçek yaşınızına ekleme yapmak lazım diye biliyorum.Sağlıkla gelsin bebişin.

Merhaba ağustos anneleri. Allah bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🙏♥️

Ben bu gruptan değilim ama siz benden gebelik olarak daha ileride olduğunuz için birşey danışmak istiyorum size. Yardımcı olursanız çok çok mutlu olurum. 🙏🌹

7+2 hamileyim. Çok yoğun bulantım ve kusma olduğu için prilam dr aldım. 5.30 gibi hafif açken bir tane içtim. Şükür bulantına iyi geldi ama 2 saat sonra bir çarpıntı başladı. Nabzım 85den aşağı çıkmaz oldu. 95i buluyor, bazen 100. Akıllı bileklik ten takip ediyorum.
İlacın prospektüsünde çarpıntı ve nabız yüksekliği yapabilir yazıyor. Aranızda prilam Dr içip nabız yüksekliği veya çarpıntı yaşayan oldu mu? Devam etsem çarpıntılar sorun çıkarır mı acaba? 😔
Merhaba ben kullandım ama sorun yaşamadım yalnız gebelikten kaynaklı nabız yüksekliği de olabiliyor. Bir de hafif açken almış olmak belki etkilemiş olabilir. Bence birkaç gün kullan eğer çarpıntılar devam eder seni rahatsız ederse bırakırsın. Keyifli hamilelikler.

Merhaba ben kullandım ama sorun yaşamadım yalnız gebelikten kaynaklı nabız yüksekliği de olabiliyor. Bir de hafif açken almış olmak belki etkilemiş olabilir. Bence birkaç gün kullan eğer çarpıntılar devam eder seni rahatsız ederse bırakırsın. Keyifli hamilelikler.
Merhaba. Dediğin gibi birkaç gün deneyip, duruma göre bakayım. Sen acaba ne şekilde kullandın canım? Aç almış olmak acaba nabzı tetiklemiş olabilir mi?

Ablama 12 sene cocuk olmadi 4. Tup bebek denemesinde Yani 35 yasinda tutundu. Herseyi normaldi ultrason da falan hic bir sekilde sorun olmadi. aslinda tup bebek merkezinin hatasi cunku kromozomlar dan kaynakli birsey. Akraba evliligi Yok. Ailed genetik rahatsizligi olan yok . Nasip iste .Su an 11 yasinda yegenim cok tatli baska bi rahatsizligi yok sadece yasitlarindan cok geride.
Allah bağışlasın Allah tüm evlatlarımıza uzun ömür versin 🤲🏻 Evet o merkezin hatası takip eden doktorun da hatası

Ben prilam kullanmadım da nabza takildim benimki hiç 100 altına düşmez normali kaç olmalıymış ki🤔

Ben prilam kullanmadım da nabza takildim benimki hiç 100 altına düşmez normali kaç olmalıymış ki🤔
60-100 arası yetişkinlerde normaldir diyor ama bana 90nabız sanki çarpıntı yaptı gibi geliyor, rahatsız ediyor. Ya da prospektüste çarpıntı yazar diye okudum, psikolojik mi bilmiyorum ya :KK43:

60-100 arası yetişkinlerde normaldir diyor ama bana 90nabız sanki çarpıntı yaptı gibi geliyor, rahatsız ediyor. Ya da prospektüste çarpıntı yazar diye okudum, psikolojik mi bilmiyorum ya :KK43:
O ilacın çok yan etkisi olduğunu duymuştum halsizlik sersemlik falan. Çarpıntı yazıyorsa psikolojik değildir muhtemelen. Cok rahatsız ederse doktora yaz canım ilacı değiştirir bari.

Prilam'ı kaç tane kullanıyorsunuz? Bende bir yan etkisi olmadı günde 1 alıyorum. 75-85 arası gibi genelde. Bi tek sabah aile hekimliğinde izlemde 104 çıktı o da benim o ortamlarda geriliyor olmamdan kaynaklı ama evde hep takip ettiğimde düzenli.

Arkadaşlar troid deger Düşük mü Yüksekmi benim durumda yaşan vardır diye merakdan sordum. doktora gitcemde benim durumda olan vardır diye sordum bilgilensirebilirmisiniz .
Ben de tam tersi yüksek çıkmıştı o değer 6 idi doktorum hemen dahiliyeye yönlendirmişti ve ilaca başladım normal değerin 2.5 ve altı olduğunu söylemişti ama sizinki de düşük benim tiroit bezlerim yeterince çalışmadığı için yüksek çıkmıştı sizinkininde çok çalıştığı için değerler düşük😅

Merhaba. Dediğin gibi birkaç gün deneyip, duruma göre bakayım. Sen acaba ne şekilde kullandın canım? Aç almış olmak acaba nabzı tetiklemiş olabilir mi?
Ben gece yatmadan önce alıyordum çünkü uyku yapiyor. Bulantıya dayanamadığım zaman da bulantı ne zaman yoğunlaştıysa o zaman alıyordum. Prospektüsü okumadım ve çarpıntı şikayetim olmadı. Sadece uyku hali oldu bende. Prospektüs okuyunca tüm yan etkileri dinledigim için okumuyorum 🤣 yani olabilir belki kesin bir şey diyemem hamilelik garip bi süreç bi de sana tavsiyem o bileklikleri kullanma ya insanın nabzını iyice yükseltiyor devamlı kendini dinler gibi. Benim bir 60 bir 120 oluyordu amaan dedim bu ne dert sahibi olurum🤣 tabi takip etmen gereken tıbbi bir durum falanvvarsa kullan

İlerde göğüs ucunun yara olmaması için herhangi bir krem kullanan var mı? Bu konuda bilgisi olan var mı?
Kırsal kesimde yaşıyorum. Doktorla pek iletişim kuramıyoruz malesef.
Ben multi mam diye bir krem kullanıyorum.Şimdiden başlamak gerek göğüs ucunu nemlendirmeye. İlk hamileliğinden bana bir öneri ver deseler tek söyleyeceğim şey bu olur.Okadar ağrılı bir süreç ki ilk başlarda emzirmek😬Şimdiki hamileliğimde ilk yaptığım şey göğüs ucu kremi almak oldu🤭

Son düzenleme:
Ben multi mam diye bir krem kullanıyorum.Şimdiden başlamak gerek göğüs ucunu nemlendirmeye. İlk hamileliğinden bana bir öğüt ver deseler tek söyleyeceğim şey bu olur.Okadar ağrılı bir süreç ki ilk başlarda emzirmek😬Şimdiki hamileliğimde ilk yaptığım şey göğüs ucu kremi almak oldu🤭
Ben şimdiden aldım ama daha kullanmak için çok erken gibi geliyor bilemedim. 25ten sonra başlarım diye düşünmüştüm şimdiden kullanmaya başlayayım o zaman.
Karnımı nemlendirirken göğüslerime de bebek yağı sürüyorum gerci uçlarına da gelmesine dikkat ediyorum etkisi olur mu ki?

Ben şimdiden aldım ama daha kullanmak için çok erken gibi geliyor bilemedim. 25ten sonra başlarım diye düşünmüştüm şimdiden kullanmaya başlayayım o zaman.
Karnımı nemlendirirken göğüslerime de bebek yağı sürüyorum gerci uçlarına da gelmesine dikkat ediyorum etkisi olur mu ki?
Sonuçta yağ işe yarar tabiki ama şimdiden başlayın çünkü o göğüs acısı emzirmeyi bile bıraktırır benim göğüs uçlarım kanamıştı🥺dişlerimi sıkıp ağlıyordum😬işkence gibi anlayacağınız.o minik ağızlarıyla öyle bir sıkıştıyorlar ki anlatamam😇

Sonuçta yağ işe yarar tabiki ama şimdiden başlayın çünkü o göğüs acısı emzirmeyi bile bıraktırır benim göğüs uçlarım kanamıştı🥺dişlerimi sıkıp ağlıyordum😬işkence gibi anlayacağınız.o minik ağızlarıyla öyle bir sıkıştıyorlar ki anlatamam😇
Vıy terbiyesiz minnoşlar 😍
Şu aventin silikon göğüs kalkanlarından aldım bir de. Içine süt birikiyormuş anne sütünün yaraları iyileştirici etkisi varmış ne kadar doğru bilmiyorum. Hatta göğüs yaraları için biraz sıkıp etrafına süt sürün dediklerini de duymuştum.
Benim göğüsler doğumdan sonra muhtemelen hiç boş kalmayacak o yüzden en çok yaradan korkuyorum valla

X