2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Birde bebeğinizi ne zaman hissetmeye başladınız. Ben şuanda sağa yada sola yigildigini,orada oluşan sert ve ufak sisliklerle anlayabiliyorum. Henüz hareket yok erken tabi de açana 2.gebeler daha mı erken hissediyor? Varmı böyle olan erken hisseden. Bu aralar süt ve sodami aksatiyorum içemiyorum 😥😫
Ben ilk 14.haftada hissetmiştim uzanırken sadece hissediyordum. Şimdi otururken de hissediyorum

Benim karım sürekli taş gibi. Bazen bebekler ortaya toplanıyor o zaman sertlik daha fazla oluyor pozisyonla alakalı bence
akşam uyurken oluyor balım. sadece 2 akşamdır üst üste fark ettim.
gece tuvalete kalkınca hatta gaz var sandım ama yoktu. sabah bişey kalmıyor . erken kasılma mı anlamadım gitti . inş senin dedigim gibidir doktora soracagm gittigmde

Benim gibi hiçbir şey hissetmeyen var mı peki? Karnım sadece akşamları yedikten sonra sertleşiyor, gün içinde yumuşak hep. Hareket hissetmiyorum. Sadece tansiyonum düşük galiba hafif yorgunluk baş dönmesi oluyor bazen. Bulantılar geçti ama ben kilo da almadım, verdigim 2 kiloyu geri aldim sadece. Vücut hassasiyetim de yok, karnım da çıkmadı. hamile gibi değilim sanki. Bunlar normal mii peki tecrübeli gebeler size soruyorum. 16. Haftamdayım 16+1 ultrasona göre

Canım ağrılara anlam veremiyorum bildiğin acıyor gibi tabi tuhaf bir durum dayım haftaya muayne günüm bakalım ne diyecek doktor. Acaba benım de mi bebek aşağıda falan

Canim doktor bana plesantadanda olabilir ama artik büyüme ağrılarida başlar dedi. Iyi düşünelim iyi olsun

Benim gibi hiçbir şey hissetmeyen var mı peki? Karnım sadece akşamları yedikten sonra sertleşiyor, gün içinde yumuşak hep. Hareket hissetmiyorum. Sadece tansiyonum düşük galiba hafif yorgunluk baş dönmesi oluyor bazen. Bulantılar geçti ama ben kilo da almadım, verdigim 2 kiloyu geri aldim sadece. Vücut hassasiyetim de yok, karnım da çıkmadı. hamile gibi değilim sanki. Bunlar normal mii peki tecrübeli gebeler size soruyorum. 16. Haftamdayım 16+1 ultrasona göre
Göğüs hassasiyeti dışında hiç belirtim olmadı benimde canım bu haftalarda o da kayboldu ara ara sızlıyor bulantı da hiç yaşamadım 17+1 im bende ama bebişi de hissedemedim henüz doktor kontrolüme iki hafta daha var umarım iyidir 🙏

İlk gebelikte 22. Haftada hissetmiştim. Verdiğiniz kiloyu almışsınız sonuçta çok dert etmeyin.

İnşallah deneyerek bulabilirsiniz ama ben haftaya çarşamba randevum var doktora danışıcam yine biodermanın vücudu nemlendiren kremleri var onu sorucam eğer kullanabilirsin derse onu alıcam onlar nem açısından çok iyilermiş birde baya büyük oluyor tüm vücuda kullanılması rahat bakalım inşallah kurtuluruz gece kaşıtı sorun oluyor insanı uykusundan ediyor
Dün gittim dermatoloğa mecburen hafif kortizon içeren krem verdi. Ekstradan gliserin içeren el sıvısı ve nemlendirici krem. Şimdilik kaşıntım azaldı gibi inşallah bir daha egzama atağı geçirmem. İstersen nemlendirici kremi paylaşabilirim ama tabi biodermaya göre boyutu ufak.
kimsenin başına boyle birsey gelmedi sanirim . Ya da boyle birsey duyup fikir sahibide degil hicbiriniz . Şanslisiniz oyleyse. Herkese hayirli gebelikler
Canım söylediğin rahimağzı kısalığı mı ? Yani bilmiyorum doktor tarafından önerilmeden kanama vs yaşamadan olmaz belki. Ama ben önceden rahimağzından operasyon geçirdiğim için önceden araştırmıştım ordan biliyorum. Serklaj diye bir işlem yapıyolar ama seni yanlış yönlendirmek aklına başka bir şey sokmak istemem. Bende operasyon geçirdiğim için biraz o konuda korkuyorum. Şimdilik bir problem yaşamadım ama. Ki sanırım rahimağzı kendini duruma göre uzunluk olarak fizyolıjik olarak ayarlayabiliyor. Benim ameliyatımı yapan doktor işlemden dolayı düşük tehliken olur hamile kalınca dikiş attırman gerekiyo dedi ama gebeliğimi takip eden doktorum gerekli görmedi... sadece böyle bir bilgim var... Rabbim yavrunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin..

Slm canım dun randevun vardı nasıl gecdı ? Hersey yolundadır inşallah 🤲
Cok sukur canim Rabbim hepinizden razi olsun bebislerinizi saglikla versin kollariniza...sukur hersey yolunda dedi doktorum...cinsiyet icin biz 2 hafta daha bekleyecez yani doktorumuz %70 kiz demisti 12. Haftada ama henuz kesinlesmedi 16. Haftada cinsiyet balonu patlatacaklar sanirim doktorumuz ...tabi saglikla olsun yeterli🤲

X