2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar ben henuz bebegime bisey almadim ama en azindan yavastan bakmak isterim ve ilk gebeligim saglik olursa 🤲bu yuzden asiri acemiyim yani elinde bebek icin liste varmi veya iste hangi seyi hangi markalardan alabiliriz tarzi onerileriniz varmi?

Canim 0_3 ay fazla birsey alma cabuk büyüyorlar. Ben 1 tane 10 lu set+ 4 5 tanede 4lü set +3 takım 2 li organik iç zıbın set+ yedek şapka, ağızbezi ,ellik alacagim.

Arkadaslar ben henuz bebegime bisey almadim ama en azindan yavastan bakmak isterim ve ilk gebeligim saglik olursa 🤲bu yuzden asiri acemiyim yani elinde bebek icin liste varmi veya iste hangi seyi hangi markalardan alabiliriz tarzi onerileriniz varmi?
Merhabalar benim de kafam çok karışıktı happy mom isimli uygulamayı indirdim ayarlar bölümünde ihtiyaç listesi var hatta doğum çantası da var tabi biraz fazla şey var ne bileyim mama kaşığı diyor ama 6. Aya kadar gerekli değil o mesela. Kendinize göre neyin gerekli neyin gerekli olmadığını seçerek gidebilirsiniz ben en azından fikir sahibi oldum orda baya 😊

Ben de medium.com sitesinde baya ayrıntılı bir yenidoğan İhtiyaç Listesi bulmuştum oraya da bakabilirsiniz.

Dün gittim dermatoloğa mecburen hafif kortizon içeren krem verdi. Ekstradan gliserin içeren el sıvısı ve nemlendirici krem. Şimdilik kaşıntım azaldı gibi inşallah bir daha egzama atağı geçirmem. İstersen nemlendirici kremi paylaşabilirim ama tabi biodermaya göre boyutu ufak.

Canım söylediğin rahimağzı kısalığı mı ? Yani bilmiyorum doktor tarafından önerilmeden kanama vs yaşamadan olmaz belki. Ama ben önceden rahimağzından operasyon geçirdiğim için önceden araştırmıştım ordan biliyorum. Serklaj diye bir işlem yapıyolar ama seni yanlış yönlendirmek aklına başka bir şey sokmak istemem. Bende operasyon geçirdiğim için biraz o konuda korkuyorum. Şimdilik bir problem yaşamadım ama. Ki sanırım rahimağzı kendini duruma göre uzunluk olarak fizyolıjik olarak ayarlayabiliyor. Benim ameliyatımı yapan doktor işlemden dolayı düşük tehliken olur hamile kalınca dikiş attırman gerekiyo dedi ama gebeliğimi takip eden doktorum gerekli görmedi... sadece böyle bir bilgim var... Rabbim yavrunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin..
İyi geldiyse sana bende kullanmak isterim☺️ Kaşıntıyı geçirecek herşeyi denemeye hazırım

Dün gittim dermatoloğa mecburen hafif kortizon içeren krem verdi. Ekstradan gliserin içeren el sıvısı ve nemlendirici krem. Şimdilik kaşıntım azaldı gibi inşallah bir daha egzama atağı geçirmem. İstersen nemlendirici kremi paylaşabilirim ama tabi biodermaya göre boyutu ufak.

Canım söylediğin rahimağzı kısalığı mı ? Yani bilmiyorum doktor tarafından önerilmeden kanama vs yaşamadan olmaz belki. Ama ben önceden rahimağzından operasyon geçirdiğim için önceden araştırmıştım ordan biliyorum. Serklaj diye bir işlem yapıyolar ama seni yanlış yönlendirmek aklına başka bir şey sokmak istemem. Bende operasyon geçirdiğim için biraz o konuda korkuyorum. Şimdilik bir problem yaşamadım ama. Ki sanırım rahimağzı kendini duruma göre uzunluk olarak fizyolıjik olarak ayarlayabiliyor. Benim ameliyatımı yapan doktor işlemden dolayı düşük tehliken olur hamile kalınca dikiş attırman gerekiyo dedi ama gebeliğimi takip eden doktorum gerekli görmedi... sadece böyle bir bilgim var... Rabbim yavrunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin..
evet rahim agzi kisaligi. Aslinda 12. haftamda boyle bi problem yoktu,16. haftamda kisalmis oldugunu duyunca biyle birseyi ogrenmis oldum. Ama bh ilaclarla uzadigini bilmiyordum cok sagol moral oldu gercekten... Ama ben isyerinde cok yorulmustum onun kisalttigini düsünüyorum. Seninde daha once operasyonun varmis kendini asla yorma ,yorulduginu hissettiginde mutlaka dinlen. Allah razi olsun insallah sen de yavrunu saglikla kucagina al🙏

Benim gibi hiçbir şey hissetmeyen var mı peki? Karnım sadece akşamları yedikten sonra sertleşiyor, gün içinde yumuşak hep. Hareket hissetmiyorum. Sadece tansiyonum düşük galiba hafif yorgunluk baş dönmesi oluyor bazen. Bulantılar geçti ama ben kilo da almadım, verdigim 2 kiloyu geri aldim sadece. Vücut hassasiyetim de yok, karnım da çıkmadı. hamile gibi değilim sanki. Bunlar normal mii peki tecrübeli gebeler size soruyorum. 16. Haftamdayım 16+1 ultrasona göre
bende Bi, 2 defa hissettim onun dişinda bu aralar hiç bişey hissetmiyorum. kilo olarak sabit kaldım. mide bulantısı yok fakat kendim hazırladığım yemeklere tiksinerek yaklaşıyorum. diğer hamiöeliklerimde hiç böyle bişey yaşamamıştım

Merhabalar anne adayları,

Korunmayı bırakınca adet döngünüzde değişiklik oldu mu?

Ben 6 aydır korunmuyorum, her ay değişik oluyor,
ilk normal süresinden az sürdü,
sonraları erken geldi,
bu ayda 6 gün gecikti.
Benzer durum yaşadınız mı?

Merhabalar anne adayları,

Korunmayı bırakınca adet döngünüzde değişiklik oldu mu?

Ben 6 aydır korunmuyorum, her ay değişik oluyor,
ilk normal süresinden az sürdü,
sonraları erken geldi,
bu ayda 6 gün gecikti.
Benzer durum yaşadınız mı?
Evet benim olmustu. Benim bi on gun gecikti. Sonra bi ileri bi geri bozuldu. Ama sonucta hamile kaldim yine kalmam diye beklerken.

Kızlar mide yanması için ilaç kullaniyormusunuz. Benim ilk haftadan beri var resmen hayatım zindan oldu. Gece uykudan uyandırıyor resmen. Doktor gaviscon şurup verdi ama hiç işe yaramiyor. Elma soğuk sütte kesmiyor.
Ben 16 haftalik ikizlere hamileyim 5 haftadan belli berbat durumdayim, cok kotu geciyor benim hamilelik ama ben Prilam kullaniyorum aksam 10 gibi 2 tane ve oglen 1 tane, cok cok iae yaradi ama tamamen bitmedi sene istersen resmen onun sayeainde ayakta durabiliyorum,

Ben 16 haftalik ikizlere hamileyim 5 haftadan belli berbat durumdayim, cok kotu geciyor benim hamilelik ama ben Prilam kullaniyorum aksam 10 gibi 2 tane ve oglen 1 tane, cok cok iae yaradi ama tamamen bitmedi sene istersen resmen onun sayeainde ayakta durabiliyorum,

Prilamı bende duydum bulanti icin diye biliyordum onuda sorayım doktoruma. Benimde 18 hafta bitti hala devam ediyor

Günaydın kızlar sık sık idrara çıkıyor musunuz yada idrar çok azda olsa tuvalete gitme ihtiyacı duyuyor musunuz? Bende çok azda idrar olsa tuvalete koşuyorum tutamama değilde böyle baskı yaptım aşırı rahatsız ediyor. sizde durumlar nasıl
Bu erada hamileliğin basında beri böyle

Günaydın kızlar sık sık idrara çıkıyor musunuz yada idrar çok azda olsa tuvalete gitme ihtiyacı duyuyor musunuz? Bende çok azda idrar olsa tuvalete koşuyorum tutamama değilde böyle baskı yaptım aşırı rahatsız ediyor. sizde durumlar nasıl
Bu erada hamileliğin basında beri böyle

Bende gece 4 kere kalkiyorum canım. Gündüzde azda olsa sıkışmıs gibi oluyorum. Normal bence

Merhaba arkadaşlar bende en son 25 ocak regl günümdü. Olmam gereken tarih gecen pazar 22siydi.ama cumadan biseyler hissetmeye başlamıştım. Pazartesi hemen test yaptım 2.cizgi hafif çıktı. Sali bidaha yaptım birazda netti saglik ocağına gidip test verdim şükür hamilelik var .folik asite başladım. 1 mart randevu aldım bakalım hayırlı sonuçlar alalım inşallah. Herkes saglikli sıhhatli evlatlarına kulaklarına alsin inşallah. Bu arada 2. Bebegim olcak nasipse .ilki kiz 5 yaşında olcak yaza inşallah. Bu arada siz hangi hafta gittim dr ilk .birde profilinzde bebek haftası yazıyor ya nasil yaptınız buraya girmeyeli unutmuşum

Benim adet tarihine göre yarin 5 hafta olcak .küçük dha ama gidelim bakalım öğrenelim belki kan degerlerime bakılır diye. Aldım randevumu 2. .bebek te ayrı bir heyecanmis valla ya

X