2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benimkiler çok fena. Hele yemek yediğim zaman sağlı sollu öyle pıt falan da değil bildiğin bam güm yani. Inşallah doğumdan sonra sakin olurlar

Kızlar akıntınız oluyor mu? Su gibi bir akıntı geliyor. Geçen haftalarda da olmuştu sonra sarıya döndü ve gittikçe pütürlü pütürlü oldu. Enfeksiyon dedi doktorum ve 6 gündür antibiyotik ve vajina flora düzenleyici kullanıyorum. Sarı akıntı geçti ama yeniden su gibi bi akıntı gelmeye başladı. İdrar kaçırma olabilir mi acaba? Bir de çok sık tuvalete gidiyorum nerdeyse 10 -15 dakikaya bir. Çarşamba kontrolüm var ama bi taraftan da endişelenmeye başladım.

Bende de genelde oluyor akıntı ama idrarda en son enfeksiyon çıkmadı. doktorda kokusuz ve koyu renk olmadıkça sorun yok demişti. Ben internetten de araştırmıştım bu dönemde sıklıkla yaşanan bir durummuş.

Gün içinde benim de su gibi akıntım oluyor ama fitil kanıyorum ben ondandır diye dusndum açıkçası. Idrar kaçırma olabilir mi ki?

Ah canım aklım hep sendeydi çok şükür iyi bir doktor kanama düşük değildir demiş de rahatlamışsın biraz ilaç falan da verme zahmetinde bulunmuş şükür biri ya. Sen yat dinlen wc harici kalkma duş bile almamıştım ben artık haftada bir alıyordum bol bol yat dinlen minnoş büyüdükçe geçecek kanaman da tamamen inşallah

ben 36 beden bir kadındım, protein ağırlıklı beslenirdim. Bebeğim hiç birini sevmedi yiyip içemedim, istifra ettim, mutfağa girmeyi bırakın kapısının önüne geldiğimi düşündüğüm an lavaboda buldum kendimi, 8 haftalıkken karnım çıktı hamile pantolonlarına geçtim ta o zaman. Şu an 18 haftalığım midem iki gündür biraz daha iyi, meme hassasiyetim baştan beri var ve çok şiştiler önceki çamaşırlarımı kullanamıyorum. Totalde 2-3 kg almışım. Belki myomlarım büyüdüğü için bu kadar büyüdüm bilmiyorum. Yüzüm elim eskisi gibi olsa da eğilip doğrularken oturup kalkarken salınım yapıyorum artık. Eskiden çok hareketliydim hiç üşenmezdim, ilk trimester beni yerden yere vurdu hareketlerim azaldı, hareketsizlik bende kilo yapar, o da haşimatonun cilvesi.
İlk bebeğim.

Ilk cocuk cooookkkk normal 20. haftadan önce hissedemezsın... ve göbegının cıkmamasıda normal kızımda 8. Aylıkken artık belli oluyordu

Ilk cocuk cooookkkk normal 20. haftadan önce hissedemezsın... ve göbegının cıkmamasıda normal kızımda 8. Aylıkken artık belli oluyordu
Ilk trimestarda 16.haftada hissedilir derlerdi simdi 20.haftalari bekleyecegimay saglikla bi gecse su haftalar hergun ayri bir anksiyete vakasiyla uyaniyorum...tesekkur ederim cevabiniz icin saglikla dogsun bebislerimiz

Gecmis olsun canim...sari felan degil benimki ama camasira fun ici de bi kac damla su gibi akintim.oluyor bu hafta ben acikcasi cok onemsemedim hani gebelikte normaldir diye dusunuyirum

4 kilo aldım 4 ayda
Oysa bu ayları kilo almadan geçirmek lazımsın bebek zten hap kadar
Oyuzden göbek çıktı bende.
Evet egilirken ben de zorlanıyorum hatta.agrim da oluyor. Dr bişey yok diyo ama bilemiyorum.
AA hatta aynı gün görünüyor doğumlar :)
Sağlıkla gelsinler insallah

ben de mutfağın önünden geçemiyordum ilk 3 ay. 51 kiloyla başladım 46 kiloya düştüm. Şimdi 4. Aydayım bu ara 1 kilo alıyorum tam aldım diyorum yine veriyorum. Hareket de edemiyorum ayağa kalkıp mutfağa gidip gelince sanki dünyanın işini yapmışım gibi oluyor sürekli gözlerim kararıyor. Zaten düşük tansiyon var bende bu da tuz biber oldu.

Benim de akintim var.
Fitil kullandığım için sanırım ama kokusuz değil. Sorun mu acaba
bendede oluyor 3 haftadır hatta amnion sızıntısımı diye düşündüm doktora söylediğimde olabilir ama bazen delinir geri kendi kapanır dedi ama arada hala oluyor idrar gibi değil amnion pedi alıp denemel istedim ama ne eczane ne medikal nede internette stokta yok yazıyor neden üretilmiyor bilmiyorum bence çok önemli bir konu ama doktor önemsemeden teşhisi olmayacak gibi üstelik benim 20. haftada kaybım var ama pek dikkate almadı kendimde çözüm bulamadım

Benimkiler çok fena. Hele yemek yediğim zaman sağlı sollu öyle pıt falan da değil bildiğin bam güm yani. Inşallah doğumdan sonra sakin olurlar
Benimki o kadar anlaşılır değil, bayağı dikkatli oturup elini karnına koyup dinlemen lazım, o da denk gelirsen.

Ayy ben de 4 kilo aldım evet almamak lazımmış ama benim hiç bulantım ve iştahsızlığım olmadığı için aldımnormalde zayıfım şuan heryerim normalken bütün kilo göbegime gitti görseniz 6 aylık gibi amin canım sağlıkla gelsinler inşallahbenim oğlan görüyor sizin cinsiyet nedir? çatlamamak için bişey kullanmaya başladınızmı ve vitamin olarak ne kullaniyorsunuz

En çok kilo alanlardanım sanırım 49 la başladım 56 oldum yemekle hala aram iyi değil sıvı besinler çok tüketiyorum, göbeğim çok önce çıktı bu sıralar yavaşladı ama olurmuş, 6.ay dan itibaren hızlı büyüme olur dediler. Teorikte 3. uygulamada 1.hamileliğim şükür ☺ sağlıkla devam etsin hepimizin

bugün kontrolüm vardı, benimkisi kız. Decavit kullanıyorum bi de damla verdi devit o da. Multivitamin kullanmasam olmaz mı midemi bulandırıyor dedim ama kullan mutlaka dedi. Gece yatarken alırsın çok rahatsız ederse dedi. Çatlamamam için bi krem vercekmisiniz dedim bebe yağı ya da badem yağı kullanabilirsin Çok kilo alacağını düşünmüyorum illa da krem istersen lierac var onu kullanabilirsin ama hepsi aynı işlevi görüyor dedi. Günde 3 kere kullanacakmışım. Ben zaten bebe yağı kullanıyordum ona devam ederim

buraya hep kortgm seyleri yazmışım . Nosking Ahsen555
kızlar dün 16+5 te sürekli yatıyorum ztn biliyorsunuz.
elim karnımdaydı göbek deliğimin sag üstündeydi sol elim :) birde bişi ittiriverdi.
bagırsak hareketi desen degil yani eminim.
ara ara sırt üstü yattıgımda nefes alıp verişlerimin arasında göbegimde cok kücücük bir titreme oluyordu eşim fark etti onu da . elimi karnıma koydugumda bazen sagda bazen solda tık tık diye vuruşlar oluyordu minik minik . 1 haftadır.
ama dünkü ittiriş bittigin kücük bir ittirişti ve digerlerinden kuvvetliydi.
inşallah hersey yolunca gidiyordur maşallah deyin kızlar .
plasenta kanama kan uyusmazlıgı hersey var inşallah ogluşumu saglıkla kucagıma alırım.
hepimiz evlatlarını saglıkla kucagına alsın inşallah

Ne güzel bak canım oğluşun sana anne ben burdayım iyiyim diyor sana moral veriyor maşallah tabi Allah sağlıkla Kucağına almayı nasip etsin Ben hala hissedemedim bile doktora gideli bir ay oldu bebişim iyidir inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…