2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Mrb kızlar fazla giremiyorum oğlum okula başladı k.v bendeydi dün gitti. Koşturmaca halindeyim.simdide az az temizlik yapiyorum . Eve misafir gelip gidince herseyi yikamasam icim rahat etmiyor. Oğlanda hasta oldu 2 gündür okula gitmiyor. benim randevum pazartesi. Şuabda 19+2 ama hala bebegi hissetmiyorum.
20 .haftadasiniz ve bebegi hissetmiyirsani hele ki 2. Gebeligniz ben panik olmiyim o zaman demekki normalmis benim suan hissetmemem...saglikla alalim kolaltimiza insallah🤲bi de bu kovid donemi misafir de hic cekilmiyo ya yani anlamiyorum neye geliyorlar bu gebe halinize destek olacagina insanlar kostek oluyor🤔

Arkadaslae gebelikte cikolata,browni tarzi sekerli urunler yasak mi veya asereniniz varmi?ben bi haftadir asiri istiyorum cok yememeye calisiyorum.ama iste her aksam 1 porsiyon tatli yiyom😬🙄
2 haftadır helva yapıp duruyorum ben de 😂 geri kalana dikkat edince sorun olmaz o kadar. Bi de kilo takibi önemli. Gofret çikolata da yiyorum ben canım çok isteyince ama daha kilo almadığım için. Almaya başlarsam keserim. O şekilde ayarlayabilirsin kendini.
Kısaca karnını faydalı şeylerle doyur tatlı cilası olsun. doyumluk yeme bi de az ye.

Kızlar ocean D3 vitaminini kullanıyorum da acaba D3K2 olan daha mı iyi tam anlayamadım Dr a da sormadım hangisi iyidir diye. Kullanan varsa fikir verebilir mi?
K2 vitamini d vitamimine bağlı olarak kalsiyumun kaslarda depolanmasını engelliyor. Bazı doktorlar gerek yok filan diyor ama şu an d vitamini yoğun kullanılıyor k2 olması daha mantıklı. Bi de multivitamin kullanmıyor musunuz onun içinde hem d hem k vitamini var. Kullanıyorsanız eğer o yüzden de düz d vitamini kullan demiştir multivitamindeki k yeterli olduğu için.

Ben de kremşanti yapıyorum. Ama çok güzeller 😂😂😂 çilek almayacağım diyip her seferinde alıyorum
Benim Rabbim izin verirse bahar ve yaz mevsiminde eve bikmadan alacagim cilek,erik,cagla ve kavun cunku sadece meyve olarak bunlari istiyorum ...simdilik.kavun ve cilek bulabiliyorum gerci🤣full hormon ama olsun cikolatqyla herseyin tadi guzel oluyo

K2 vitamini d vitamimine bağlı olarak kalsiyumun kaslarda depolanmasını engelliyor. Bazı doktorlar gerek yok filan diyor ama şu an d vitamini yoğun kullanılıyor k2 olması daha mantıklı. Bi de multivitamin kullanmıyor musunuz onun içinde hem d hem k vitamini var. Kullanıyorsanız eğer o yüzden de düz d vitamini kullan demiştir multivitamindeki k yeterli olduğu için.
Ben suan hem multivitamin de aliyom yani hem d3,k2 hem de multivitamin aliyom🤔

Benim Rabbim izin verirse bahar ve yaz mevsiminde eve bikmadan alacagim cilek,erik,cagla ve kavun cunku sadece meyve olarak bunlari istiyorum ...simdilik.kavun ve cilek bulabiliyorum gerci🤣full hormon ama olsun cikolatqyla herseyin tadi guzel oluyo
Geçen gün çağla buldum ben Seferihisarda çıkmış 🙈

Bu arada gunumuz bile ayniymis😬siz bebiisniz hareketini hissettiniz mi?veya gobusunuz cikmis mi?
Ben geçen hafta bi ittirme gibi hissettim böyle tıktık yaptı sonra bi hafta hissetmedim. Geçen gün de kazıryormuş gibi içeriyi hissettim ama sürekli elim göbeğimde hisseder miyim diye 😁 o yüzden hissediyorum diye düşünüyorum.
Benim göbeğim çok fazla çıktı. Normalde koca popom vardı belim inceydi. Bütün popo fazlalık hepsi eridi göbeğe yapıştı resmen. 4 kilo ekside olduğum halde 6 aylık göbek var, oturunca önüme yastık koymuş gibi oluyor. Zorlasam çerez tabağı koyarım 😂 bi de benim boyum 170 kısa da değilim öyle. Daha çıkmayanlar şanslı. Hem çatlayacak gibi hem bel ağrısı yapıyor. Gaz çok fazla onun sancısıyla beraber 🤦‍♀️
Sizin okumuştum karnınız çıkmamış bebeği de hissetmemişsiniz ama ikisi de karın kaslarının sıkılığından😊
Bi dahaki kontrolünüz ne zaman?

Kızlar su tüketiminiz nasıl? Ben zorla su içen birisi olarak günde 5 bardak anca içebiliyorum. 😓 bir de su şişiriyo acıktırmıyo beni ondan pek icmiyorum akşam yemekten sonra genelde üst üste içmeye calisiyorum. Nasıl artıracağim bilmiyorum valla içim bi kötü oluyo :KK43:

Kızlar su tüketiminiz nasıl? Ben zorla su içen birisi olarak günde 5 bardak anca içebiliyorum. 😓 bir de su şişiriyo acıktırmıyo beni ondan pek icmiyorum akşam yemekten sonra genelde üst üste içmeye calisiyorum. Nasıl artıracağim bilmiyorum valla içim bi kötü oluyo :KK43:
Ben sudan başka içecek içmediğim için genelde 2.5 litre gibi içiyorum canım ama ben temmuzdan beri diyet yapıyordum o yüzden su içmeye alışkınım şişirdiği için fazla yemek yememek işime geliyor ama beni çok etkilemiyor yine de yiyorum🤣 her öğünden sonra iki bardak içmeye çalışsan arttırabilirsin belki canım

Uyandıktan sonra Her saat bası bır veya ıkı bardak ıcmeye calıssan üst üste ıcınce gercekten şişirıyor ve mıde bulandryr

su midemi bulandırıyor. Sabahları uyanınca çok susuyorum içtiğim gibi aynı dakika çıkarıyorum. Günde 1-2 bardak ancak içiyorum. Su içmezsem bebeğimin suyu az olur mu diye korkuyordum da suyu iyiymiş şükür onla alakası yokmuş ama artırmaya çalışıyorum.

Ben de vişne diye ölüyorum ya.. Dondurulmuş vişne alıp yiyorum, arada da vişneli dondurma.. Erik, çağla başlar yakında da taze vişne nereden bulurum bilmiyorum.

X