2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben bi kaç haftadır pıt pıt hissediyodum. 16. Haftamda doktoruma sorduğumda bağırsak hareketidir o dedi. Bugün az bişiler yedim normal oturdum dalgalandı bildiğin. Elimi koydum net hissediyodum. Eşimi çağırdım elini koydurdum yine dalgalandı gibi net hissetti de ilk hamilelik olunca hala erken mi diyorum. Seninde ilk hamilelik mi canım
Ben de 16. haftada hissetmeye başladım ama emin olamadım, hatta doktor ultrasonda bakarken bebeğin çok hareketli, hareketlerini hissediyo musun diye sormuştu.

Kızlaar ben eylül annelerindeyim ama burayıda takipteyim🤗 burda ki anneler bebişleri net hissetmeye başlamış gibiler 😍 ben batmalar hissediyorum karnımda farklı noktalarda zaman zaman o yuzden sormak istedim bu batmalar farklı bir şey mi yoksa hareketleriyle ilgisi olabilir mi ? 😍🤗

Herkese merhaba👋 oncelikle herkes saglikla kucagina alir insallah bebegini. Ben aslinda eylul annelerini takip ediyorum, bebegimin dogumu 1 eylul gozukuyor ama sezeryan olacagim icin sanirim agustos annesi olacagim🤭 eylul annelerine gore erken gittigim icin size danismak istedim. 16+1 gunluk hamileyim ve son 1 haftadir bacaklarimda odem var. Cok su icemiyorum 2 litre anca oluyor fakat oturarak calisiyorum. Ayagimi yuksekte tutuyorum aksamlari yastik koyuyorum altina ama nafile. Boyle erkenden odem sorunu olan var mi varsa neler onerirsiniz? Tesekurler🌸
Tuzu azaltabilirsiniz.

Gözün aydın cnm çok sevindim ☺️ Bende bugn kontoldeydim hem vajinal hem karından baktı vajinal sadece plasentaya bakti ama bi de parmağini sokup bsy baktı onu anlamadım acıklık varmı diye mi acaba
Evet acıklıgı kontrol edıyorlar bazen erken acılma oluyor senınde önceden kanaman oldugu için bakmıs olabılır

Kızlaar ben eylül annelerindeyim ama burayıda takipteyim🤗 burda ki anneler bebişleri net hissetmeye başlamış gibiler 😍 ben batmalar hissediyorum karnımda farklı noktalarda zaman zaman o yuzden sormak istedim bu batmalar farklı bir şey mi yoksa hareketleriyle ilgisi olabilir mi ? 😍🤗
Bebek Hareketi biraz daha farklı batma degılde içerde bı balık 🐟 varmıs gıbı süzülüyor 🥰 bende cok erken hıssettım ama ılk cocugu olanlar 20. Haftadan önce net hissetmez

O haftalarda benimde batmalarım olurdu bence rahım genişlediği için oluyordur bende o haftalarda çok şidetli kasık batması be ağri oluyordu adet gorecekmişim gibi bunun sebebi rahim genişliyor diyeymiş

Canım bebek hareketleri bende batma şeklinde değil de başlarda damar atması gibiydi. Ilk hissetmeye başladığımda sadece uzanırken hissediyordum sonra otururken de hissetmeye başladım. En son ayaktayken de bir iki vurdular şimdi dışardan bakınca bebeklerin oynadığı görülüyor

Evt cnm ilk hamilelik ben bir haftadır hisediyorum onu canım hareketlerini yer değiştirdigini bende 16/17 haftada bağirsak hareketi gibi hisediyordum ama artik çok net hisediyorum erken değil benim ki çok aktiv uykumda bile kimildiyor bazen sırtüstü yatıyorum 2/3 dk sırf hisetmek için hemen gezmeye başlıyor ayırt edebiliyosun benek mi yoksa bağirsak hareketi mi diye
Doktor bağırsak hareketidir o diyince hep her hissettiğimde yok ya bebek değildir dedim bende
Ben de 16. haftada hissetmeye başladım ama emin olamadım, hatta doktor ultrasonda bakarken bebeğin çok hareketli, hareketlerini hissediyo musun diye sormuştu.
Bende emin olamadım işte canım her ultrasonda çok hareketli bi bebek görüyoruz ama doktor bebek değildir o demişti ilk defa eşimi de şahit edince kendimde inanmaya başladım bu sefer 😄
Elinle hissedersin canım bebekse eğer☺️☺️bende yaklaşık 1 haftadır hissediyorum bebeğimin hareketlerini.elimi koyunca da hafif hafif atıyo elim🥰🥰
O zaman bebeği hissettik canım 😍 yani hep merak ettim bu hissettiklerim o değilse acaba daha nasıl bir şey hissedicem diye eşimi de şahit edince inandım artık 😅 daha da güçlensinler biz burdayız anne desinler 😍

Arkadaslar merhaba... genel kan ve tsh ne zaman baktirdiniz en son? Bir de sizde de oluyormu yoksa bana mi oyle geliyor bilmiyorum ama karnimin alta tarafinda yani gobek deligimin altinda ama sag tarafta bazen bir sertlik oluyor sol tarafa gore ve o tarafta agirli hissediyorum sanki bebek orada toparlaniyor gibi sizde de oluyor mu yoksa hep gobek deligin altinda mi hissetmek lazim

Kizlar hala cinsiyet ögrenenmeyen varmi merak ettim😅 Eylül annelerı bıle ögrenmıs ben hala ögrenemedim🤭
Bana ikili testte perinatolog yüzde 90 kız dedi. 16. Haftada kendi doktorum göstermiyor dedi. 19. Haftada gitcem değişir mi bilmiyorum. 12. Hafta çok erkenmis gibi geldi ama hep kız diye seviyoruz alıştık 🙈

Arkadaslar merhaba... genel kan ve tsh ne zaman baktirdiniz en son? Bir de sizde de oluyormu yoksa bana mi oyle geliyor bilmiyorum ama karnimin alta tarafinda yani gobek deligimin altinda ama sag tarafta bazen bir sertlik oluyor sol tarafa gore ve o tarafta agirli hissediyorum sanki bebek orada toparlaniyor gibi sizde de oluyor mu yoksa hep gobek deligin altinda mi hissetmek lazim
Ben dün baktirdim canım hatta foruma yazdım.
TSH normal ama T4 düşmüş nedense🙁
Ama tek başına T4 düşüklüğü bir anlam ifade etmiyormuş sanırım.Sen baktirdin mi troidlerine.

X