2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım iclik zıbın 5 li takımin icine giydiriliyor . Evet çıtcıtlıları sonra basliyorlar ben cıtcıtlılari 6_9 ay alıyorum.Eki Görüntüle 2822588
Eki Görüntüle 2822588
Bebek doğdu, ne giyecek bu zıbın dışında? Bezi, zıbını, şapkası, eldiveni, pantolonu, üstüne çıtçıtlısı ve bir de battaniyesi mi olmalı? Yıkayıp mı giydirecekler, pamuk ya da Islak mendil gibi şeylerle mi temizleyecekler? Yoksa bir takım giyip bir kaç saat sonra başkasıyla mi değiştirecekler? Yoksa hastanenin kendi kıyafetleri mi oluyor?

Benim ilk bebeğim hiç bilgim yok. Sorabileceğini hiç kimse yok. Siz deneyimlisiniz, bulmuşken :)

Masallah canim saglikli günlerde giysin bebeğin. 0._3 aya fazla alma cok cabuk büyüyorlar
Teşekkür ederim inşallah☺️ 0-3 ay pek almadım ama aklım kaldı acaba alsammı diye 10 lu hastane çıkışı iki alt üst takım yeni doğan iki beşli 0-3 ay aldım yetmez mi acaba az mı olmuş ?

Kızlar kaç kilo aldınız ben çok kötüyüm ya moralim çok bozuk
5 kilo aldım 🤦🏼‍♀️ 66 kiloyum şu an. İlk kızımda 65 ile doğuma girmiştim. 🙈Öncesinde zayıftım 13 kilo aldım.
bunda biraz fazlam vardı hamile kalmadan önce. Üstüne de alınca biraz benim de moralim bozuluyordu ama artık çok takmıyorumn. Doğumdan sonra veririz nasılsa. Hiç bozma moralini. İnsan hayatında kaç kere anne oluyor ki 😍

5 kilo aldım 🤦🏼‍♀️ 66 kiloyum şu an. İlk kızımda 65 ile doğuma girmiştim. 🙈Öncesinde zayıftım 13 kilo aldım.
bunda biraz fazlam vardı hamile kalmadan önce. Üstüne de alınca biraz benim de moralim bozuluyordu ama artık çok takmıyorumn. Doğumdan sonra veririz nasılsa. Hiç bozma moralini. İnsan hayatında kaç kere anne oluyor ki 😍
Canım ben tam 8 kilo almışım ki malum 6. Aya yeni girdim herhalde doğuma 16 17 kilo ile giderim bu da canımı sıkıyor

Günde kaç kere çıktığınız önemli. 5-6 defa ve üzeriyse diare olarak kabul ediyorlar. Kıvamdan ziyade tekrarı önemli demişti bana ilk gittiğim doktor. Sıvı almaya gayret et, patates haşlayıp tüket, probiyotik şeyler ye.
Kendi doktoruna sorman en doğrusu yine de.
En fazla 4 defa çıkıyorum ama sabahları çok kötü oluyor uykumda bi karın ağrısı geliyor sabah 2 defa gün içinde de 1/2 defa en fazla 4 sivi bol bol tuketiyorum oğlende pilav yedim ama haşlanmış sıksın diye

Sanırım sende tüp bebek annesiydin aynı topikteydik galiba biz tüp bebek oldugu için çok korkuyoruz bide benim 9. Hafta kanama alanım olmuştu hiç korkum gitmedi. Geçen gün bimde kıyafet gördüm elim gitti eşim al dedi aman detaylıya gidek de bi dedim
Evet tup bebek topigindeydim...ama gebeligim ben transfer asamasindayken dogal oldugunu ogrendim ve transfer olmadim🤤.. benim de 6.haftamda kanamam oldu ama 3 kuretajim da var erken haftalarda o yuzden ayri korkuyorum🤲Rabbim saglikla kolalrimzida da gormeyi nasip etsin insallah

M beden giyiyom normalde ama ben L beden aldim ki xl bedene de uyumlu ...zaten kendi bedeninziden bi-ikii beden buyuk alirsaniz olur bence🤤
Ben de cesaret aldim herkesten siparis ettim 2 takim 😁 M beden giyiyorum L beden aldim bakalim. Cok kilo almam insallah 🙏 fotolarını ekledim

Eklentiler

• Screenshot_20210411-155726_Chrome.jpg
    Screenshot_20210411-155726_Chrome.jpg
    65,3 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_20210411-155702_Chrome.jpg
    Screenshot_20210411-155702_Chrome.jpg
    79,4 KB · Görüntüleme: 56
Boyum 1.74 72 kilo ile başladım 78 olmuşum 6 kilo aldım ama hepsi karnımda şuan😃 birazda yanaklar tombişledi o kadar 😃 bundan sonra daha hızlı kilo alınıcak 85 i geçmesem iyi😃

Kızlar yavaş yavaş evin düzenini planlamaya çalısıyorum. Bebek beşiği, oda konusunu netleştirmek için tecrübeli annelerin düşüncelerini merak ediyorum ☺️ Bebeği kaç aydan sonra kendi odasına geçirmeliyiz ? Birçok yerde 5. ya da 6. aydan sonra ayrılabileceğini okudum. 6. aydan sonra ayırmak bana mantıklı geldi hem ebeveyn hem de bebek için. Ona göre anne yanı için daha portatif bir beşik almayı düşüneceğim. Sizler ne düşünüyorsunuz ?

Kilo konusunda benim doktorum çok katı ya 😔 57 kg ile hamile kaldim su an 60,5 kiloyum, her ay 1 kg alcaksın dedi doktor toplamda 10-12 kg almalıymışım. 4 bucuk ayda 3,5 kg ile direniyorum şimdilik ama çok sıkıyorum kendimi. Her sabah tartılıyorum. Bir öğünde fazla yediysem diğer öğünde ekmeği cikarip biraz yemekle bolca salata yiyorum. Oyle oyle idare ediyorum simdilik. Cok aldiysan eger bir diyetisyenden yardim al bence, daha başındayız herşeyin korkma.

Kızlar annem illa alıcam diyince bende bu ürünü almıştım fiyat olarak gayet uygun. Elime ulaştı kargosu da kumaşını beğendim ama sadece biraz büyük gibi koltukaltı kısmından tekrar denicem bi duruma göre iade edicem. Ama yapılıysanız değerlendirebilirsiniz

Eklentiler

• Screenshot_20210411-160613_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210411-160613_Samsung Internet.jpg
    61,2 KB · Görüntüleme: 53
Canım ben tam 8 kilo almışım ki malum 6. Aya yeni girdim herhalde doğuma 16 17 kilo ile giderim bu da canımı sıkıyor
Kız kardeşim 17 kg aldı iki gebelikte de merak etme simdi 52 kg 😁 sadece şeker ve ekmegi sınırla bak farkedecek. Pirinc pilavi yeme, bulgur ye onun yerine. Ekmegi tam bugday al. Makarna yiyeceksen onu da tam bugday olanindan al. Yemek yaninda yogurt veya salata ye bol bol. Sabah kahvaltini guclu yap yesillik haslanmis yumurta zeytin peynir fix olsun. 2 dilim tam bugday ekmek ye yaninda. Ara öğünlerde meyve yiyeceksen yaninda bir bardak süt ya da ayran iç. Şekerini birden yükseltmez. Gece leblebi ayran olabilir. Bir de gunde 15-20 dk yurusen tamamdir. Bunlari diyetisyenden ögrendim hep, hipoglisemi var bende sık sık sekerim dustugu icin cok yiyordum ondan gitmistim.

X