2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hamilelikde kafama taktigim en son sey kilo😅 canim ne istese yiyorum saati kac olursa olsun,, cunku biliyorumki nekadar alsamda dogumdan sonra vericem ,,, yemegi seven biriyim en azindan hamielyken tadini cikarayim diyorum,,, kilo alanlarda takmayin bence emin olun fazlasiyla gider Dogumdan sonra👍

Ilk dogumum sezeryanlıydı 20 kg almistim. hastaneden - 8 le ciktım sonraki 15 günde 4 daha gitti ama süt olsun diye diyet yapılmıyor o yüzden bende 10kg dogum kilosu kaldi o yüzden bende korkuyorum dikkat ediyorum. Hedefim +5 le doguma girmekti simdiden 5 kg aldim . Yeni hedefim +10 😂

Doğum esnasında sakin kalabileceğimi düşünmüyorum 🙊

Bende sakin kalamadim ama doktorum israr etti. Bazilarinin cok rahat geciyor. ama bende panik atak var o yüzden genel anestezi daha mantikliydi. Doktorumda pisman oldu çünku doguma girerken cok heyecanlandim tansiyonum asırı düstü oksijen falan vermek zorunda kaldilar. Oyüzden kendin nasıl rahat edecegini düsünüyorsan o şekilde yap.

Merhaba güzel anneler birşey sormak istiyorum bebegimin hareketlerini çok aşağıda hissediyorum.hatta çok afedersiniz sanki idrar yerine vuruyor sanki baskı oluyor oraya sürekli.eski sezeryan kesiginin hizasında oluyor normal mi ki böyle olması pazartesi günü detaylım vardı herhangi bir.problem söylemedi doktor.

Bende sakin kalamadim ama doktorum israr etti. Bazilarinin cok rahat geciyor. ama bende panik atak var o yüzden genel anestezi daha mantikliydi. Doktorumda pisman oldu çünku doguma girerken cok heyecanlandim tansiyonum asırı düstü oksijen falan vermek zorunda kaldilar. Oyüzden kendin nasıl rahat edecegini düsünüyorsan o şekilde yap.
Benim doktorum cok iyi memnunum ama ne eşimi doğuma alıyor nede genel veriyor bende korkuyorum yalan yok ikinci kez spinalden tekrar hamileyim şu an 1 aylık 11 aylıkta oğlum var

Şimdi pek genel anestezi yapmıyorlarmış artık. Konuşcam doktorla tekrar gittiğimde.
asla sakin kalamam , biliyorum huyumu.
2 yıl önce frenektomi oldum aşırı zorlandım. Sezeryanı düşünemiyorum. Diğer arkadaşları da korkutmak gibi olmasın 🙈

Bide bazılarına genel bünye olarak ağır geldiği için spinal yapıyorlar şu an riske atmamak için

Şimdi pek genel anestezi yapmıyorlarmış artık. Konuşcam doktorla tekrar gittiğimde.
2 yıl önce frenektomi oldum aşırı zorlandım. Sezeryanı düşünemiyorum. Diğer arkadaşları da korkutmak gibi olmasın 🙈
Canım haklısın o anda sakin kalıp sakinliğini korumak çok zor oluyor

Aslinda hicbir sekilde korkacak birsey yok cunkü hissetmiyorsun ama bazılarinin yapisi farkli oluyor sakin kalabilmek önemli

Canım benim oglumda 10 gunde düsmüstu ama 15 günude bulabiliyor yada 5 gündede düsebiliyormus. Bana doktorum citcitlıyi göbek düstükten sonra kullan demisti cünkü gobegine 1 aparat takılıyorya üstünden çitçıtlayinca çocugun canı acır rahat edemez dedi. Oyüzden ben 2 takım altli üstlu organik iclik zıbın alıp ilk 15 gün onu kullandım. Resimdekinin aynı kumaştan altıda oluyor ince. Eki Görüntüle 2822720

Çok sağolun kızlar bu göbek bağı konusunu hiç düşünmemiştim, bilmiyordum. Bunlardan alayım 🌸
koyu mavi gibi renklere yönelsem nasıl olur, açık renk düşünmüyorum zaten.
Değişiklik yapmayı çok istiyorsan kendi saçının üzerine ışıltı tarzı bikaç ton açık paketler yaptırabilirsin. Hem dip boyası da istemez çok rahat 6-7 ay kullanırsın

Hamilelikde kafama taktigim en son sey kilo😅 canim ne istese yiyorum saati kac olursa olsun,, cunku biliyorumki nekadar alsamda dogumdan sonra vericem ,,, yemegi seven biriyim en azindan hamielyken tadini cikarayim diyorum,,, kilo alanlarda takmayin bence emin olun fazlasiyla gider Dogumdan sonra👍
Geri vermek degil aslinda sorun.. Cok kilo alinca catlaklarda fazla olabiliyor.. ben ilk hamileligimde butun kilolarimi 3 ayda vermiştim.. ondan korkmuyorum ama catlaklarin maalesef caresi yok :KK43: birde tansiyon problemi de olabiliyor.. yine de dikkat etmek lazim

Ben istiyorum eşim istemiyor gibi birşey yazdığınız için bilimsel olarak doktorumun açıklamasını paylaşmak istedim sizinle yoksa tabiki karar sizin 🤣
Yani evet istiyorum derken duzenimiz bozulmasin diye🤤🤤yoksa aham sahan bir istek bende de yok😏🤣🤣bilgilendirmeniz icin de tabiki tesekkur ederim acikcasi gebelikte iliskinin faydali olabilecegini ben bilmiyordum👍🙏

Canım benim oglumda 10 gunde düsmüstu ama 15 günude bulabiliyor yada 5 gündede düsebiliyormus. Bana doktorum citcitlıyi göbek düstükten sonra kullan demisti cünkü gobegine 1 aparat takılıyorya üstünden çitçıtlayinca çocugun canı acır rahat edemez dedi. Oyüzden ben 2 takım altli üstlu organik iclik zıbın alıp ilk 15 gün onu kullandım. Resimdekinin aynı kumaştan altıda oluyor ince. Eki Görüntüle 2822720
Canım peki ilk 15 gun o takımın uzerine ne giydirdiniz yani ne giydirelim😆

Canım ben tam 8 kilo almışım ki malum 6. Aya yeni girdim herhalde doğuma 16 17 kilo ile giderim bu da canımı sıkıyor
Bence moralinizi bozmayin ben de 7 kg almisim ama.umurumda degil Rabbim saglik versin dogumdan 1 -2ay sonra diyetisyenle sutum azalmadan baslamak niyetindeyim...bi kac ayda gider diye dusunuyirum...saglik herseyden once gelir🙏

X