2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
“Ayağın büyür” cü teyze var mı etrafınızda? Ayak büyür mü? Kilo alınca, ödem toplanınca şişer mantıklı fakat ayağın kalıcı olarak büyümesi benim kafama yatmıyor.

Yokya oğlumda şisti 1 numara büyüdü. Ama şistiği için büyüdü. Oğlum doğunca ödem inince eski haline geri geldi. 20 senedir 37 numara giyiyorum yani 😂

Bence o şey ya hani kilo aliyoruz ya e tabi o vucudu tasimasi icin ayaklarin biraz guclenmesi gerekiyor 😁 sonucta butun organlariniz degisime ugruyor bu surecte kalp bobrek kan kapasitesi gibi.. geçici bir buyume olabilir belki kiloyla birlikte. Benim ayak numaram 39 🤦🏻‍♀️ Bakalim ne kadar buyuyecek
Oiiii ne olacağız acaba eski halimize dönebilecek miyiz süreç sonunda :halay:ünlü kadınların hamilelikleri ne güzel, kuru fasulyeyi fazla kaçırmış kadar bir göbekle doğurup üç gün sonra eskiye dönüvermelerine hastayım.
ben şimdiden (24 hafta) savrula savrula yürüyorum sağımdan soluma devrilerek. Jabba gibi çıkıcam doğumdan galiba

Yokya oğlumda şisti 1 numara büyüdü. Ama şistiği için büyüdü. Oğlum doğunca ödem inince eski haline geri geldi. 20 senedir 37 numara giyiyorum yani 😂
Ay di mi ya! Sağolun valla. bu kocakarı ruhlular insanın enerjisini emiyorlar, sen bak daha neler gelecek başına hehehe diye ellerini ovuştura ovuştura

Oiiii ne olacağız acaba eski halimize dönebilecek miyiz süreç sonunda :halay:ünlü kadınların hamilelikleri ne güzel, kuru fasulyeyi fazla kaçırmış kadar bir göbekle doğurup üç gün sonra eskiye dönüvermelerine hastayım.
ben şimdiden (24 hafta) savrula savrula yürüyorum sağımdan soluma devrilerek. Jabba gibi çıkıcam doğumdan galiba
Hahaha evet ya eser yenenlerin eşi berfu yenenler fotograf paylasmisti dogumdan sonra şok olmuştum 🤭 biz burada birbirimize sucuklu yumurta yesek sorun olur mu, cig kofte yedim zararli mi diye sorarken onlar chia tohumu, kinoa yiyor 😂😂 Aman boşverin aşırıya kaçmadan herşeyin tadını çıkaralım bu günler bir daha gelmeyecek.

“Ayağın büyür” cü teyze var mı etrafınızda? Ayak büyür mü? Kilo alınca, ödem toplanınca şişer mantıklı fakat ayağın kalıcı olarak büyümesi benim kafama yatmıyor.
Benim 1. Hamileliğide ayak numaram 39'du. Doğuma giderken eşimin ayakkabısını giymiştim. Doğumdan sonra küçülür dedim ama şu an 40 numara giyiyorum. Ben çok kilo almıştım hepsini vermeme rağmen ayak numaram küçülmedi.

🤣🤣Valla öyle dedi zaten sulu gözüm biliyor. Şimdi yaptıgın işmi biz o kadar dikkat ediyoruz bebeğe birşey olmasın diye yaptıgımızın ne anlamı kaldı. Ağla ama karnını kasma tammaı dedi tamam dedi m🤣
Ben de çok sulu gözlüyüm bi de balik burcuyum 🙄aklımda olsun bundan sonra karnımı kasmadan ağliyim bari ben de😁

Ay di mi ya! Sağolun valla. bu kocakarı ruhlular insanın enerjisini emiyorlar, sen bak daha neler gelecek başına hehehe diye ellerini ovuştura ovuştura

Sen onlara takılma canım. Benim kaynanam canavarlı uzaylı filmlere bakma çocuk onlara benzer diyen bir kadın. 😨

Masallah sende 24 haftayi gecdin insallah 30 lu haftalarida görmek nasip olur bebis biraz daha dayanir icerde🤲
İnşallah sıkıntı stresten uzak duruyorum bol bol uyumaya çalışıyorum yemeği yatakta yiyorum bir tek wc duş için kalkıyorum. Şimdi bir sistem kurdum her sabah aç karnına sicak çay içine 1 kaşık yağa koyup içiyorum oğleden sonra da 4 tane kuru erik yiyorum wc de zorlanmıyorum inşallah böyle en az 3 hafta ileleriz allah nasip ederse fazla da olur

O doktorun haberi yok bi kere sana kişinin dua ettiğinden :KK54::KK48:
Evt canım allah hepinizden razı olsun siz olmasanız gerçekten bu donemi atlatamazdım dualarınız ve iyi yorumlarınız sayesinde biz 1 haftayı stres ve sıkıntısız atlatık rabbim hepinizin göynüne göre versin inşallah hepimiz sağa salim yavrularımızı kucağıza alırız ❤️

Kızlar kan degerlerimin düşmesi ile gyno ferro sanol kullanmaya başladım b12 içeren içeriğinden beri acayip bir ishalim var.hamilelikten önce de 3 ay kullanmıştım ama böyle bir yan etki görmemiştim onun içinde b12 yoktu.o yüzden mi acaba? Internette biraz baktım bırakılması gerekiyormus şimdi tatil doktoru arasam cevap verir mi acaba?.böyle bir durum yaşayan var mı?

Offff alerji ile başım dertte kızlar. Kollarım kırmızı kaşıntıdan ölüyorum şimdi bacaklarda da başlıyor yavaş yavaş.salı günü detaylıya gidince gösterdim ürtiker dedi. karaciğere de bakılmalıymış, karaciğer kolestazı olabilirmiş onun için proluton depoth bıraktırdık hatta kan sulandırıcı iğne için de bırak varis çorabı kullan dedi. Pazartesi kendi doktorum ile de görüşeceğim bakalım ne diyecek. Karaciğer kolestazı ile ilgili nette çok iyi şeyler okumadım.
Bende bi ara çok kaşınıyodum tahlilleri yaptırdım alerjim çıktı yumurta yemeyi bıraktım kaşıntım da bitti inş sizinde alerji gbi basit bir şeydir

Kızlar merhaba sizlere bişey danışmak istiyorum kabızlıkla basım dertte zaten önceden de bağırsaklarım yavaştı şimdi temelli mahvoldu doktorum magnesine diye kireç gibi bir toz verdi ama ben kullanmak istemiyorum açıkçası bol su içiyorum keramet suda değilmiş 🤦🤦 sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var probiyotik mi alsam diyorum yoksa tahilli ekmeklerden mi gece zeytinyağı içtim bana mısın demedi

Kızlar merhaba sizlere bişey danışmak istiyorum kabızlıkla basım dertte zaten önceden de bağırsaklarım yavaştı şimdi temelli mahvoldu doktorum magnesine diye kireç gibi bir toz verdi ama ben kullanmak istemiyorum açıkçası bol su içiyorum keramet suda değilmiş 🤦🤦 sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var probiyotik mi alsam diyorum yoksa tahilli ekmeklerden mi gece zeytinyağı içtim bana mısın demedi
Magnesia yı ben hamilelikten önce aylarca kullandım sonra yeme alışkanlığını değiştirirken bi taraftan da ilacı azaltarak bıraktım. Düzeldi sonra ama hamileyken şuan gene makarna vs yersem zorluk oluyo. Sabah kayısı yiyip su içersem laktozsuz sut falan ile yarıyo. Bide kesinlikle sebze yemeği ağırlıklı yemek gerek. Karqdenizliyiz biz annem kara lahana yapıyo ozaman çok rahat okuyo😀

Arkadaslar merhaba...ya benim bugun yine vajinal yanmam var... ben 15 gunde 1 idrar testi yapiyorum sukur temiz cikiyor hatta p.rteso yine verecegim nasip olursa...vajinal akintim da yok denecek kadar az ve olan da kotu kokmuyor...anlamiyorum bu yanma hissi neden var🙄gebelikten once de oluyordu ve vajinal.kultur ve idrar kulture ragmen bisey cikmiyordu ama gebelikte de olunca cok korkuyorum malum enfeksiyon durumunda bebege cok zararli ama enfeksiyon da cikmiyor😒benzer bir durum yasayan var mi?

Magnesia yı ben hamilelikten önce aylarca kullandım sonra yeme alışkanlığını değiştirirken bi taraftan da ilacı azaltarak bıraktım. Düzeldi sonra ama hamileyken şuan gene makarna vs yersem zorluk oluyo. Sabah kayısı yiyip su içersem laktozsuz sut falan ile yarıyo. Bide kesinlikle sebze yemeği ağırlıklı yemek gerek. Karqdenizliyiz biz annem kara lahana yapıyo ozaman çok rahat okuyo😀
Açıkçası yeme alışkanlığım da hani sürekli et değil hele hamile kaldım kalali daha bir soğudum etten ama gel gör ki yok 😁 eşim kuş kadar yiyorsun bağırsak çalışmıyor napsin diyor 😁

Selam, ayni durum bende de var. Haftada 1 yada 2 kere tuvalete gidiyorum. Doktora soyledim duphalac surup verdi. Eczanedeki kadin aliskanlik yapmasin cok icmeyin onun yerine prebiyotik, ev yogurdu falan tuketin dedi. Ama dayanamadim duphalac ictim fakat istedigim gibi sonuc alamadim. Biraz karinda gurultu yapiyor ama bagirsaklari bosaltacak kadar etkisi olmadi. Prebiyotik kullanmaya basladim, ev yogurdu yiyorum birkac aydir bana misin demiyor. Hatta duphalac, gun kurusu, prebiyotik ve ev yogurdu kombinesi yapiyorum yine tik yok🤭

Kabızlık bende de oluyor neler yaptım yok ise yaramadi hatta bir aksam wc de agliycaktim bi problemler oldu da anlatmiyim simdi 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ duphalaci 2-3 kere icince duzeliyor icmeyince yine ayni oluyor. Napcaz bilmem benim icin wc ye cikmak kabus gibi oldu artik. Sanirim demir yapiyor bir de ustune bagirsaklar degisti tabi sıkısıyor bebekten dolayi.

Kabızlık bende de oluyor neler yaptım yok ise yaramadi hatta bir aksam wc de agliycaktim bi problemler oldu da anlatmiyim simdi 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ duphalaci 2-3 kere icince duzeliyor icmeyince yine ayni oluyor. Napcaz bilmem benim icin wc ye cikmak kabus gibi oldu artik. Sanirim demir yapiyor bir de ustune bagirsaklar degisti tabi sıkısıyor bebekten dolayi.
bende de öyleydi . kayısıyı kaynar suya koyup ac karna için bem öyle çözdüm .
kayısının böyle suyun dibinde yag gibi beyaz özü oluyor suyun içinde o etkili oluyor bence. komposto falan fayda etmedi bana .
ilk başta sabah aç karna içiyordum şmdi işr gittigimde öglen yemeginden önce iş yerinde bile koyuyorum bardaga 2 saate soguyor içiyorum . sorunu olan arkadaslar bunu mutlaka deneyin. önceden düzenli kullamdıgımda her gün tubalete cıkıyordum şimdi cok düzenli kullanmasamda 2 günde tuvalete cıkabiliyorum ve hic zorlanmıyorum şükür.

X