2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ah kuzum okyanus suyunu deneseydin keşke.. onu da verdi bana. Temizliyor inanılmaz derecede. Normalde bende alerjik bi insanım. Çocukluğumda y.dışından damla getirtip 3 yıl kullandım düzelmiştim. Üni için il değiştirince yeniden başladı ama eskisi gibi değilim. Alerjiye bağlı egzamamda var. Mart ayında kötü olmuştum korka korka kbb ye gittim okyanus suyu verdi pascal dı sanırım. Alerji hapı zyrtec ve illiadin vermişti. İlliadin i hiç kullanmadım. Zyrtec i şu zamana kadar 2 veya 3 defa kullandım ama okyanus suyunu kullandım zararsız ve burnunuzu açıyo. Dene bence canım. Benimde şu aralar sağ burnum şiş ve sabahları hapşuruyorum okyanus suyunu yine kullanıcam temizlensin diye. İnşallah sana da faydası olur

Bugün ki doktor randevunuz güzel geçti ozaman. Çok sevindim

Yaa bende düşünüyorum acaba hangisi daha mantıklı ?
Neko sling için güzel yorumlar var kanguru için boba 4g düşünüyorum ama önceliğim sling.İlk zamanlar alışırsa o şekilde devam ediyormuş bir de kolik bebekler için çok öneriyorlar.Şimdiye kadar eggbaby,neko,minikkuş baby gördüğüm markalar.Bana en yakını neko ama aynı tarz çok daha uygun markalar var.Kumaşının sertifikalı olması dışında bir farkı yok sanırım

Aa o zaman deneyeyim. Hamilelik öncesi de böyle olurdu, okyanus suyu bi işe yaramamıştı diye bırakmıştım.
Hemen yarın gidip alıcam :) Çok teşekkürler.

Bugün ki doktor randevunuz güzel geçti ozaman. Çok sevindim
Evet gerçekten biz de şaşkınız :) Bir tek demir değerlerim düşük hap kullanmama rağmen, kansızlık çıktı ama onu takip edeceğiz çok da önemli bir şey değil.

75mg yükleme yapıldı.
Açlık; 87
1. saat: 140
2. saat :112
sonuçlandı.
Bu arada şeker ölçüm cihazımı da aldım yanıma. 1.ve 2. saat sonrası ben de ölçtüm. İlki 195, 2.si 156 çıktı. Doktora söyledim kalibrasyonu sorunlu gibi dedi. Onu da kontrol ettiricem. O kadar da accucheck en iyisidir falan demişlerdi. Bu kadar fark çıkması tuhaf geldi.

Ayrıca bakan olursa :) Rahim ağzı kısalığı vardı serklaj yapılmıştı 16 mmde iken, 3 haftada 26 mm e yükselmiş. Mıh gibi duruyor dikiş yerinde, doktor yaptığı işten aşırı memnun kaldı gerçekten :) Ama dinlenme istirahat haline devam. 10-15 dk dan fazla ayakta kalma, otururken ayaklarını uzat dedi genel olarak.

Kızlar, biz hamileler sokağa çıkma yasağinda kontrol randevumuz varsa, sadece randevu bilgimizi vs gösterip dışarı çıkabiliyor muyuz? Doktor randevum vardı da korkuyorum şimdi ceza meza kesmezler umarim. Sizi çeviren oldu mu toplu ulaşım ya da özel aracinizda, problem oluyor mu?

Kızlar sling ya da kanguru alanınız oldu mu?Aklımda 2 marka ve model var ama özellikle slingte neden fiyatlar farklı anlamıyorum.Hepsi düz kumaş
Ben kızımda momfortbaby almıştım iyiki de almışım inş oğlum doğduğunda da kullanıcam sling kullanmadım ama momfort kanguru baya bi kurtardım oldu disarad rahat rahat gezdik çok kolay uyudu kızım içinde

randevu mesajını gösterip geçebilirsin sorun olmuyor

Merhaba, ben de otomatik pompa almadim merak ettim siz arastirdiniz mi ne alacaksiniz, ben biraz bakinca kafam karisti birde dogum oncesinde almak gerekir mi, kuzenim dogurdu ama hic ihtiyac duymadi bile ben de almak istiyordum ama tereddutte kaldim.

Bu arada o saydiklarinizin hic birini ben de almadim, bi bebek arabasi aldim o kadar yapilacak is cok

Ben seyahat izni olarak e devletten izin aldım. Doktorun verdiği randevu belgesini de ekleyip.
Ama 199' mu ne orayı aradı kuzenim, ona belgeye gerek yok, randevu kağıdınızı/mesajınızı gösterseniz yeterli olur demişler. Olmazsa göbeğini gösterin

Yarın en dar tshirtimi giyip gidecegim iyice belli olsun hahaha

Süt birikmesini engelleyip memeyle ilgili sıkıntıları çok hafifletiyormuş bu da sütün artmasını sağlıyormuş. Doğum sonrası en çok meme yarasından şikayet edilirmiş, eğer meme düzenli aralıklarla boşalırsa rahatlarmış, gece uyanmalarında bebeği beslemek daha verimli olabiliyormuş. Mesela sağıp koyduk kenara, gece onu verip uykusunu bölmesini engelliyoruz, bana bu yüzden pratik gelmişti. (ama ilk bebeğim deneyimim hiç yok, bebekli biri de olmadı çevremde)
Tekli almayı düşünüyorum, doğum sonrası evde olacağım eğer hemen mesai başlasaydı çiftli alırdım. Marka yorumlarını okuyorum, Philips aventen teklisinden çok memnunlar çekim kuvveti hiç düşmüyormuş diğerlerine nazaran fakat epey tuzlu.
tuzlu olduğu için doğuma kadar bekleyip ihtiyaç olması durumunda almak da mantıklı.
mamajoo tekliyi de severek kullanmışlar. Biraz daha insaflı bir fiyatı var. Yenidoğana verilecek biberonun akışının az olması önemliymiş, hızlı akarsa memeden çekmeye uğraşmaz memeyi reddedebilirmiş. Biberonlara bakarken öğrenmiştim. Mochinin manuelini aldım şimdilik yanına da bir biberon aldım markasını hatırlamıyorum, bir de bibs ikili emzik aldım. Lansiloh krem de almıştım, doğum öncesi kullanmaya başlayacağım. Meme ağrısından çok çekiniyorum

Evet çok fark çıkmış. Acaba yediğin birşeyi kaçırmış olabilirmisin? Ben salı akşamı insülün yaptım sabah açlık 92 çıktı bugün için akşam dan insilün yaptım yürüyüşe çıkamadım sabah 100 çıktı öğlen yasaklı birşey yedim küçük parça 142 çıktı akşam yemeğine dikkat ettim 119 çıktı 30 dk yürüyüş yaptım saat 10 da da bir bardak süt içeceğim meyveyi akşam öğününden kaldırdım. Sabah kaç çılacak bakalım ben sabah ara öğünde meyve ve 1 ceviz 2 3 kaju ve fınfık yiyorum yanında ayran yada kefir içiyorum. Öğleden sonra yeşil elma ve 1 dilim peynir yada yarım su bardağı yoğurt yiyorum. senin de yarın ki değerler nasıl olacak bakalım. İnşallah düzgün gider.

Depend’i ucuz bulup aldım attım bir paket:) içağdaş markette ucuzdu bir ara.

Aerius mu içiyorsunuz

Bana da oluyor hatta bugünlerde oldu sonra geçiyor, normal adet tarihlerime baktığımda tam da o günlere denk geliyor normal sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…