2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba...yani benimkisi sislik degil de o koyu kismin hemen bittigi yerde sivilce gibi kucukk ve hafif bir kabarti goruyirum...kucukten kastim 2-3mm lik baya minnak ama iste korkuyor insan

Yalniz degilsiniz...benim de sebebi bilinmeyen 3 dusugum var...tam tup bebek transfer asamasindayken dogal yoldan gebelik olustu ...esimle ayrica pinpirikiz hani zorla elde ettik simdi de 10 dakikalik zevk icin bisey olursa diye kendisi zaten yanasmiyor...doktorumuz sorun yok iliski serbest demesine ragmen acikcasi Rabbim saglikla kollarimiza verene kadar da dusunmuyoruzgonlu hos olsun diye bi kac kez teklif de ettim hani ama o sen 9 ay bu kadar zorluk yasayacan ben 9 ay tutmusum kendimk cok mu dedi❤benim de canima minnet acikcasi

Ayrintili bilgi icin cok tesekkur ederim..Rabbim tum kanser hastalarina sifalar versin insallahkimseye de yasatmasin Rabbim....benim bahsettgim su koyu halkanin hemen bittigi yerde 2-3mm lik birsey genis degil veya dediginiz gibi ust uste binme durumu da yok hafif bir kabarti kucuk sivilce gibi ...doktoruma da sordum normal dedi de insan korkuyor ben asiri evhamliyimdir normal hayatimda da ...simdi de bugun seker yuklemem vardi gebelik sekeri cikmis gunluk 1800 kalorilik diyete gir dedi bana

Kizlar selam, size bisey sorucam. Ben simdi bebek odasi yapmicam cunku 1yil sonra falan tasinicaz, o yuzden hic o islere girmedim. Ama bebisin esyalarini koyabilmek icin dolap almak istiyorum, mobilyacilardan setlerin 1 dolabini alsam daha sonra seti tamamlamak istedigimde devamini bulamayabilirim. O yuzden ikeadan dolap yaptirayim diyorum. O dolabi simdilik kucuk odaya koyarim, tasininca da sifonyerini, oyuncak dolaplarini falan alir tamamlarim diyorum. Ayni durumda olan var mi, ikeadan dolap alan memnun olan ya da sikayeti olan var mi merak ettim size sormak istedim

Rica ederim. Amin inşallahh içimizi ferah tutalım.
Ben de çok korkmaya başladım bu şeker yüklemesinden ayın 20sinde yapılacak. 1800 kalorilik diyet çok zor. Hele hamilelik iştahıyla. İnşallah herkesin diyeti faydalı olur.

Taşındığın zaman başka bi odada değerlendirebileceğin bi dolap da alabilirsin bence. Ben de oda yapmıyorum. Park yatağımız var bi de oturma odamda çocukluğumdan kalma kapaklı kitaplığım var onu boşaltıp ona koyacağım eşyaları. Fikir olur belki bu tarz bi dolabın varsa.

valla o dokuz ay sonrayı gorecek zaten dogumdan sora bir 40 gün daha yok ustune bebekte geldimi gece yemesi uyanmasi falan hic olmayacak acikcasi ben korkuyorum biraz kocamla aram acilacak diye adam ilk gecemizde bile arkasini dondu uyudu gece sarildi 2 dk sonra arkasini dondu ama allah var tum gece elerimi optu ya dedim insan 4 ay sonra karisinla gorusunce gece bi sarilmazmi en azindan dedim baksana nane copusun dedi dokunsam kirilacak gibisin diyor bende zarar vermekten koktugum icin uzak duruyorum diyor

Galiba o tarif ettiğiniz küçük sivilceye benzeyen şeylerden bende de var

Aslinda ben de oyle yapacaktim, su an kullandigim kutuphanenin altinda 3tane cekmecesi var raflardan da 1 2 tanesini bosaltip organizer sepetlerle orayi kullanicaktim. Ama kutuphanenin cekmecelerini bosaltinca farkettim ki dolabin derinligi kitap olcusunden biraz fazla oldugundan hicbisey sigmiyor sonrasinra o yuzden dolap almaya karar verdik. Aslinda dedigin gibi baska odalarda kullanacagim basit bisey alayim dedim ama oraya tasininca da dolaplari falan da hep yerine gore gömme dolap seklinde yaptirmak istiyoruz, egreti durmasin diye. O yuzden en iyisi simdiden beyaz renk ikea dolap alayim dedim, besigi de beyaz olcak zaten, tasindigimizda da duvar kagidiyla halisi avizesiyle renklendiririm odayi diyorum simdiden gozumde canlaniyor zaten ama iste ikea dolaplardan da sikayet falan var mi bilmiyorum, bosuna o kadar para vermiim

Kızlar balık yağı omega 3 kullanmayan varmı bu nezaman kadar kullanılacak
Merhaba, ben kullanmaya ikinci trimester da başladım, yani doktor yazdı. Balık da tüketmiyorum ama özellikle son 3 ay bebeğin beyin gelişimi için omega 3'ün çok önemli olduğunu biliyorum. Sanırım doğruma kadar kullanacağım.

Merhaba...yani benimkisi sislik degil de o koyu kismin hemen bittigi yerde sivilce gibi kucukk ve hafif bir kabarti goruyirum...kucukten kastim 2-3mm lik baya minnak ama iste korkuyor insan
Selamlar, bahsettiğiniz şey sanırım görseldeki gibi :) bende normalde de var, genetik olduğunu düşünüyorum çünkü annemde de var. Hamilelikte özellikle belirgin oldular. Hormonlar değişiyor normal bence. Çok endişe ediyorsanız doktora gösterin tabi.

1 sene sonra tasınıcaksan elbıse dolabının küçük bır kısmınıda bebege ayırabılırsın bende öyle yaptım şimdilik zaten küçük küçük elbıseler ne yer kaplarki sonradan ıstedıgın dolabı alırsın,,

yok tok bence korkmayin bu kadar aradan sonra ikinci balayi olur bence ..daha bir kiymete biner ..nedense oyle korkum yok da dediginiz gibi 9 Ayla sinirli kalmayacak gibi

Yani boyit oyle ama benim 1 tane var o da rengi koyulasmis ...doktoruma gostermedim ama sordum o da normal dedi

Ay elbise dolabim o kadar dolu kii mevsimden mevsime kiyafetleri duzenlememe ragmen sigamiyoruz yatak odam da kucuk, sifonyeri bosaltayim da ona koyayim dedim sifonyeri bile bosaltamadim

Kızlar balık yağı omega 3 kullanmayan varmı bu nezaman kadar kullanılacak
Ben kullanmiyorum canim, dr.um multivitamin, dvitamini, demir, kalsiyum magnezyum verdi ama omega3 vermedi. Nedenini sordugumda da ihtiyacin olan vitamini demiri kalsiyum magnezyumu ne kadar iyi de beslensen disardan alamazsin ama omega3u cevizle balikla kirmizi etle alabilirsin o yuzden gerek yok dedi. Simdiki doktorlarin ve ilac sirketlerinin politikasi bu dedi, açıkçası dr.um 25senelik tanidik oldugu icin de guvenim tam ve o yuzden kullanmiyorum. Tabii her gun ceviz ve her hafta balik ve kirmizi et yemeyi de ihmal etmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…