2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar merhaba ayrıntılı usgde kaşbinde parlaklık çıkan varmı biraz korkuyorum
Merhaba, benimkinin kalbinde 23.hafta yaptırdığım ayrıntılıda son ventrikül de 2,11 mm lik parlaklık görüldü ancak hiç önemsemedi bakan dr. Sonra perinatalog rapora baktı o da hiç önemsemedi, herhangi bir problemi şu ana kadar yok çok şükür zaten biliyoruz bunun da etkisi vardır mutlaka ama bakan dr önemli bir durum değil olsada olur olmasada her bebekte olabilir, geçebilir geçmesede birşey olmaz demişti. Icini rahat tut diğer değerler, önceki taramaları vs ler iyiyse,ayrıntılida başka şey çıkmadıysa korkma

Kızlar sling ya da kanguru alanınız oldu mu?Aklımda 2 marka ve model var ama özellikle slingte neden fiyatlar farklı anlamıyorum.Hepsi düz kumaş
Merhaba,
Düz kumaş deyip geçmeyin bebek sağlığı için önemli bir detay. Özellikle ürün almadan firmayı incelemenizde fayda var. Ben de iki firma arasında kaldım hem ekonomik hemde kaliteli olduğu sonucuna ulaşarak ergonomik kanguru aldım. Kumaş çok önemli, güvenlik çok önemli. Sling takmak zor görünüyor vidolara baktımda. Umarım sizin için yararlı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gebeliktw tuy dokucu krem.zararli degil mi?ben de mi kullansam
Canım kimyasal sonuçta çok içime sinmiyor ama normal kremler gibi deri tarafından da emilmiyor, yüzeysel kalıyor ve mecburen kullanıyorum ben hiç jilet kullanmadım ve beceremiyorum o yüzden tüy dökücü çok rahat oluyor.

Tatlim bunun sebebi drların bu konuda kafası çok karışık, özellikle kadın doğumcular ileri seviye astım ve alerji de. Beni direk göğüse sevk ettiler çünkü orada isler biraz karışıyor kdlar ilaç yazamıyorlar korkuyorlar, astım ilerlemiş ve baş edilmez hale gelirse o noktada saturasyona sebep oluyor ki ben iki defa acillik oldum öksürük atakların dan ve nefes alamamaktan çok şükür uzun süre oksijensiz kalmadım ama beni özellikle tembihlemişlerdi.. Ben astım ve alerji atlattım 2 ay sürdü neredeyse ama bunun sebebi kendime bakamadım ve bulunduğum ortam toz duman vs doluydu ve inan steroid ve kortizon kullanacak seviyeye geldim ancak yinede seviye ölcemediklerin den ilaç veremediler. Ben ventolin agiz spreyi kullandim mesela ama sonra hafifleyince bıraktım. Alerji için de bir iki defa zyrtec içmiştim mecbur kalıp astimin yanında sonra zaten dr kullanma gerek boşuna o işe yaramaz dedi ki zaten çok kullanma taraftarı değildim. Yanı astım ileri aşama da mutlaka tedavi edilmesi gerekebiliyor ancak sadece alerji için bana kimse ilaç yazmadı ki baya çektim ama şükür atlattım annemlere gelince toparlanabildim beslenme temiz alan steril havadar, mesela doğal gaz bile atağı artırıyordu, köpeğimin tüyü artırıyordu,heyecanlandım mi atak sarıyordu,uykuyu unutmuştuk eşimle geceleri atak geçirmekten öksürmekten. ben hamilelikte sunu anladim hani son noktaya gelmedigin sürece dr lar ilaç tedavisine yanaşmıyorlar, mesela dr bana ilik hafif sicak su içeceksin yudum yudum demişti, bende içine azıcık bal atıp yudum yudum içiyordum o bana fayda etmişti birazda olsa ne alaka dimi ama öyle bende şaşırmıştım iyi gelince. Inşallah geçer toparlarsın sen de beslenme ve steril ortamda bulunmaya dikkat et, deniz suyu arada buhar iyi gelir ama astim icin yine de kötü olduğunu hissedersen göğüs hastaliklari görsün derim, çok geçmiş olsun

Ayy inşallah sağolasın bugün baska doktora daha gittik oda kalbinde parlaklık gözükmüyo dedi inşallah yoktur

Beni dün çevirdiler iş çıkışı ilk defa çevrildim pandemide kontrolleri biraz sıklaştırmışlar gibi geldi bana ama e devletten vs randevuyu kabul ediyorlar diye biliyorum bir de eğer özel muayenehane ise ordan belge düzenlesinler sizin için onun fotoğrafını atsınlar o da geçerli

benin goguslerim zaten harita gibi oldu , damarlar cok belirgin yirtiklar siyahlik. meme ucun yanalrinda siyah cizgiler gobegimde bisey yok daha
Ya benil dun aksam denk geldim ve kafayi yicem...nokta boyutunda koyu bir benek olmus ama hafif kabarik yaniet ben gibi duruyor...ben her sene meme kontrolune giderim gecen sene de haziranda gitmistim biraz hastalik hastasiyim ve bu noktayi daha once gormedim muhtemelen gebelikle birlikte olmus ...yazdigimda gebelikte benekler ,renk degisiklikleri ve benler olusabilir diyor gerci ama.tam da takintili adamina geldi...bu pandemide genel cerraha da gidesim yok heryer hastalik

Size de çok geçmiş olsun inşallah böyle devam edersiniz. Ben 10 yıldan fazladır aşı oluyordum çok ileri seviye alerjiden. Alerjiden dolayı astım. gıda polen nem katkı maddeleri aromalar. Corona çıkınca aşıları kestiler üniversiteye gidiyordum çünkü gelme daha iyi dediler. Hamile olunca da aşıya devam edemeyiz sonra başlayalım dediler. Şimdi de ben cesaret edip gidemiyorum, telefonlara da bakmıyorlar.
Dediklerini deneyeceğim umarım bende de işe yarar. Çok teşekkür ederim

Günaydınn benim normalde de çok fazla siyah benim var yeni çıktı mı takip edemiyorum o yüzden ama bazıları dediğin gibi kabarmaya başladı. Hamilelikten olurmuş internette okumuştum daha önce. Yüzümde çiller bile iki katına çıktı zaten yaz da geliyor güneşe çıktık mı iyice artacak. Açık yerlerinde de çıkıyorsa dikkat et kremlenmeden çıkma bi de ilk büyürken çok kaşınıyorlar sakın kaşıma daha da çok büyürler.
Hem ananem hem annem cilt kanseri geçirdi. Annem hala takipte. Korkman gereken ben şekli yuvarlak hatlı olmayıp üst üste çıkmış gibi olanlar. Kabarık anlamında değil aynı yeri noktalayıp durmuşsun gibi bozuk şekilli bir de kanayıp da kanaması durmayanlar. Ellemesen de kanar. Kaşıyıp da kanattıkların değil.

Aynen esimle iliski de yok zaten 5 aydir ekstra bi rahatlik var uzerimde...9 ay da saldim cayira olsun nr diyelim
Bende hamile oldugumu ogrendikten sonra sadece 1 dafa iliski oldu sabah kanamam olunca da doktor iliski yasakladi hala riskli hamilelik hala yasak anlayacagin 5 aydır bizde de tık yok zaten olamazdi ben almanyaya geldim o memelketteydi yeni geldi ama adam resmen sarilmaya korkuyo birsey olur diye acik soyleyeyim gucume de gidiyor yani

Günaydın geçen hafta benim de göğsümde şişlik gibi birşey oldu. Dokununca hissedilen birşeydi. Ben de çok pimpirikliyim hemen gittim doktora ama doktor gebeyken çok normal olduğunu daha fazlasının bile olabileceğini endişelenmemek gerektiğini söyledi bana.

merhabalar arkadaşlar 23+3 haftalık gebeyim karnımın bir tarafında zaman zaman bir sertlik oluyor sanırım bu kasılmaymış. Bu durumu yaşayan var mı aranızda?
Bende de oluyordu gün içinde kasılma, hafif sancı yapıyordu doktora söyledim gittiğimde magnezyum başladı ve progestan fitile devam etmemi söyledi. Beni baya rahatlattı ikisi azaldı. Çok fazla yasıyorsanız kasılmayı mutlaka söyleyin bu haftalarda sık yaşanması istenmiyor sanırım.

Zaten bir hafta önce serklaj yapıldı inşallah olumsuz bir şey olmaz. Yarın doktora gideceğim Allah izin verirse. Çok teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…