2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim yaşım 37 canım doktor ileri yaş olduğu için ikili taramada risk oranı fazla çıkabilir bu da seni endişelendirir tarama testleri in güvenilirlik oranı %68 nipt testi yaptırırsan onun güvenilirlik oranı %99 dedi biz de tek seferde kesin belli olsun dedik ne var ne yok dedik eşimle bu yüzden yaptırdık nipt testini
Anladım canım. İyi yapmışsınız o zaman. Bu cinsiyetin kesin belli olma olayı da çok iyi😄

Ben de bugün aldım okul açılıyor diye LCW den. Siyah düz bir pantolon aldım. Üstüne uzun uzun bir şeyler giyer giderim dedim. Ama çok çeşit yoktu. DeFacto baktım onda iyice hiçbir şey yoktu.
Aynen ben de Defaktoya da baktım hiçbir şey yoktu zaten siyah herşeye uyar güle güle sağlıkla giyinin ❤️

Ay ben çok istiyorum kız bebek yani en çok eşim ve kardeşlerim yüzünden herkes erkek olunca kız bebeğe hasret sülaleye sahibim(önce sağlık) çok merak ediyorum o yüzden.. İnşallah rabbim hepimizin gönlündekini sağlıcakla hayırlısıyla nasip eder.
Şanslı annelerin ilk önce kızları olur derler her yönden yardımcı inş şanslısındır

İnşallah 🙏
Doktora danıştığınızda izin veriyorlar zaten. Benim 2. Gebelik kaybımın sebebide doktor. Malpractis davası açabilirdikte ilk söylediği ses kaydı olsa. Özel hastaneydi biz söylediğimiz halde test istemeyip gerek yok falan dedi kaybı öğrenince hemen kendi kaşe imzasiyle bizde test yoktu gidip şu özelde yaptırın demişti. Ve daha sonra gittiğimiz başka doktorlarda kestiği bazı ilaçlar İçin yanlış uygulama yaptığını söylediler. Dürüst olmak gerekirse pek güvenmiyorum artık kötü mazimden. Ama asıl kayıt sebebim gözümden kaçanları tekrar dinleyip hatırlamak. Blogerların tavsiyelerinde duyunca bence başladım. Ve belirtmek isterim ki kardeşim gelinimiz babam sağlıkçı, eşim de sağlık sektöründe çalışan ve hiç garipsemiyolar
Ben izinsiz , gizli olarak demiştim zaten iki tarafında rızası varsa tabiki yapılabilir. bende sağlıkçıyım hemşireyim ve garipsedim. Zaten hastane içinde karşıdaki kişiden habersiz görüntü ses almakta yasak. Hukuki olarakta uygun değil. Doktora güvenmeyebilirsiniz tabiki ama kim olursa olsun istismar harici bir şeyde böyle gizli şeyleri doğru bulmam. Umarım bu gebeliğiniz çok güzel ve sağlıklı ilerler rabbim bir daha aynı acıları yaşatmasın 🙏 iyi günler

Son düzenleme:
Ay ben çok istiyorum kız bebek yani en çok eşim ve kardeşlerim yüzünden herkes erkek olunca kız bebeğe hasret sülaleye sahibim(önce sağlık) çok merak ediyorum o yüzden.. İnşallah rabbim hepimizin gönlündekini sağlıcakla hayırlısıyla nasip eder.
Biz de eşimle kız istiyoruz ben annemle arkadaş gibiydim bu yüzden kendimi de kızım olmasını istiyorum bize herkes sizin kızınız olacak diyor hatta bugün eczacı kızınız mı olacak dedi direk içime öyle doğdu dedi 😀 benim içime hep kız doğuyor doktor da bugün kıza benzetti haftaya erkek çıkarsa büyük sürpriz olacak 😅

Bugün herkesin ölçümleri iyi çıkmış benimki de iyi çıktı kan sonucu haftaya çıkacak bebek erkeğe dönüyor dedi sonraki gidişimde 15-16 arası olur belli olur artık çokta mühim değil sağlıklı olsunda
Birde ben yemeklerden sonra sesiz bir ortamda öksürük yada karnıma vurarak bebeğin kıpırtısını anlamaya çalılıyorum mutlaka bir oynama oluyor deneyin derim

Biz de eşimle kız istiyoruz ben annemle arkadaş gibiydim bu yüzden kendimi de kızım olmasını istiyorum bize herkes sizin kızınız olacak diyor hatta bugün eczacı kızınız mı olacak dedi direk içime öyle doğdu dedi 😀 benim içime hep kız doğuyor doktor da bugün kıza benzetti haftaya erkek çıkarsa büyük sürpriz olacak 😅
Oluşan yapı kız gibi durduğu için erkek organı sonra belirginleşiyor ama 12. Haftalarda afiften gösteriyor ama bazı bebekler sünnetli doğuyormuş onlar kız gibi duruyor

Çook sağolun kızlar sizden duyup eşimi yolladım bim e müsli bezi ne işe yaradığını ikimiz de bilmeden aldık valla 😂 bebeğe ilk aldığımız ne işe yaradığını bilmediğimiz bir şey😂internette biraz baktım ağız silme falan diyor..

Oyun halısı anne yanı yatağı vs kalmamış battaniye ve kundak havlusu aldık.. Bakalım akşam tekrar çıkıcaz işten sonra Allah korusun bir şey olursa ihtiyacı olana veririz dedik. İlk 3 4 aylık ihtiyaçlarını alırsak doğum masrafları arasında sıkışmayız diye düşünüyorum bir de annelik hissim varlığı belki daha iyi oluşur.
Başka BİM’e gittik orda anne yanı yatağı vs kalmıştı.

İlk gebeliğim 25 yaşındayım .. yüksek ihtimalle oğlan annesiyim 🤗 gönlümde olanı Allah biliyor neden saklıyım sizden hep bi kız annesi olmak vardı aklımda 😬😅 ama şimdi erkeğe de çok alıştım sağlıklı olsun yeterki oğlum diye sevmek bile çok değişik 🤗❤️
MaşaAllah cinsiyeti kaçıncı haftada öğrendiniz Ben şuan 9+2 yim yarın doktora gidecem diğer gidişimde öğrenir miyim çok merak ediyorum 😍

Güvenli ve sağlam mama sandelyesi almanızı öneririm sonraki bebeklerinizde de kullanırsınız
Biz ilk taktığımızda sallandı yanlış takmışız sonra numaraları denk getirince sallanma olmadı sağlamdı. Emniyet kemeri var ve yerde kaymıyor. İnternette de yorumlarda genel olarak memnundular umarım bende memnun kalırım . Dediğiniz gibi güvenlik ve sağlamlık önemli :) beğendiğiniz marka varsa tabiki değerlendiririm, yararlanmış oluru hepimiz 😊

Canım benimde beyazlarım çok çıktı 😳 doktorum 20. Haftadan sonra boyat dedi mecbur idare edeceğim biraz daha.
Benimde genetik olarak liseden beri beyazlarım var en azından dipleri boyuyordum. Doğal vs boya olursa da mı izin yok acaba bir şey dendi mi ?

X