2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben biraz panik biriyim detaylı ultrasona girdim çok şükür doktorum herşey yolunda dedi burun kemiği oluşmuş ve ense 1.4 dedi.normal doktorda 1.5 demişti.3 e kadar normal miş sanırım.birde karaciğer ile ilgili birşey söyledi onunda çok normal olduğu söyledi.dolaşım gibi birşey ve önemli dedi.3 ayların yüzü hürmetine hepimiz güzel sonuçlar alalım inşallah
Merhabalar detaylı için erken değil mi 19. Haftayken dedi doktor ben de gitmek için sabırsızlanıyorum da 🙈

Benden önce bebek sahibi olmuş arkadaşlarımın, gece uyumadığımı gördüklerinde istisnasız " bunlar iyi günlerin başını kaşıyacak vaktin olmayacak uyu "demelerinden bıktım ya. Bir de " kocanı unut doğumdan sonra" versiyonu var ondan da nefret ediyorum 😠 Hadi yaşı büyük olanlar yapıyor ama gençlerden daha umut verici konuşmalarını beklerdim.
Her zaman seni motive etmek yerine kamçılayan, olumsuz enerji gönderen insanlar çıkacaktır.
Evlen bir kocan olsan görürüm, bir doğur da çocuğun olduktan sonra görürümcüler hiç bitmez.
Mümkün olduğunca çok fazla iletişimde olmamak gerekiyor bu tarz insanlarla.

Her zaman seni motive etmek yerine kamçılayan, olumsuz enerji gönderen insanlar çıkacaktır.
Evlen bir kocan olsan görürüm, bir doğur da çocuğun olduktan sonra görürümcüler hiç bitmez.
Mümkün olduğunca çok fazla iletişimde olmamak gerekiyor bu tarz insanlarla.
Evet doğru söylüyorsunuz çok cevap vermemek lazım. Bazısı kötülük için yapmıyor belki ama biraz olumlu enerji gönderseler hiç fena olmaz.

Benden önce bebek sahibi olmuş arkadaşlarımın, gece uyumadığımı gördüklerinde istisnasız " bunlar iyi günlerin başını kaşıyacak vaktin olmayacak uyu "demelerinden bıktım ya. Bir de " kocanı unut doğumdan sonra" versiyonu var ondan da nefret ediyorum 😠 Hadi yaşı büyük olanlar yapıyor ama gençlerden daha umut verici konuşmalarını beklerdim.
aa niye öyleymiş tamam ben de şimdi uyuyayım sonra uykusuz kalıcam diye kendimi hazırlıyorum ama eşimle de aramıza uzaklık girsin istemem, yine birlikte zaman geçirebilelim isterim. bebiş olunca falan yatakları ayırmak falan da hiç istemiyorum içime sinmez yani. bebiş olmadan önce kociş vardı :KK45:

aa niye öyleymiş tamam ben de şimdi uyuyayım sonra uykusuz kalıcam diye kendimi hazırlıyorum ama eşimle de aramıza uzaklık girsin istemem, yine birlikte zaman geçirebilelim isterim. bebiş olunca falan yatakları ayırmak falan da hiç istemiyorum içime sinmez yani. bebiş olmadan önce kociş vardı :KK45:
😄😄 Bakalım yaşayıp göreceğiz inşallah. Ama ben de isterim yani ilişkimiz etkilenmesin yine birlikte vakit geçirelim bu biraz da bizim elimizde sanırım.

Ayy bana da dediler abartıyorlar hepsi. Bende en azından bebeğimden dolayı uykusuz kalırım diyordum. Kocanı unut lafını ilk defa duyuyorum o ne alaka. Bi kere evlat daha da birleştiriyor anne babayı. Cinsel anlamda diyorlarsa da o da 40 gün hepi topu. İnsanlar abartmayı çok sever boşver hee de geç

Ayy bana da dediler abartıyorlar hepsi. Bende en azından bebeğimden dolayı uykusuz kalırım diyordum. Kocanı unut lafını ilk defa duyuyorum o ne alaka. Bi kere evlat daha da birleştiriyor anne babayı. Cinsel anlamda diyorlarsa da o da 40 gün hepi topu. İnsanlar abartmayı çok sever boşver hee de geç
Ya evladı olan biri yeni anne adaylarına bu şekilde konuşmalı işte 😄 teşekkürler 🥰

Kızlar gunaydın devlet hastanesınde sonunda tanıdık manıdık randevu aldım ultrosana gırdım ensesı 0.6 cıktı burun kemıgıde var dedı bıde ben erkek bebek görüyorum burda dedi ultrasona bakan kişi eşimde kapalı kapıdan duymuş yanı kaptırma kendını cuma ogrenırız desem de fayda etmedı :KK43: fotoyu atım sizler bı bakn kızlar adama da dıyorum emınmısınız ya ben kız ıstıyordum :)
Bana kız gibi geldi 😊

Off şu her şeye yorum yapan insanlar 🙄🙄 Ben cevaplarını veriyorum açıkçası; söylemeyip ben üzüleceğime söylim onlar üzülsün felsefesi yapıyorum.. hevesini kıranlar, akıl verenler, çok bilenler, gözünü korkutanlar olacak ve bu insanların sayısı hamilelikte resmen artıyor.. kendini üzme cevabını kibarca ver geç.. yoksa hadlerini aşıyorlar ..
Bebek yaparken bizde tahmin ediyoruz hayatımızın değişeceğini herhalde tek onlar biliyormuş gibi .. eşle ilgili böyle tedirginliklerim başta hatta hamile kalmadan önce benimde vardı etraf yorumlarından dolayı . Ben hep eşimle konuştum böyle böyle diye çok tedirginim diye ama tatlı tatlı .. onunla konuşmak tedirginliklerimi paylaşmak bana çok iyi geliyor. Sen onları hiiiç takma herkesin yaşantısı, beklentisi, düzeni farklı 💕

Off şu her şeye yorum yapan insanlar 🙄🙄 Ben cevaplarını veriyorum açıkçası; söylemeyip ben üzüleceğime söylim onlar üzülsün felsefesi yapıyorum.. hevesini kıranlar, akıl verenler, çok bilenler, gözünü korkutanlar olacak ve bu insanların sayısı hamilelikte resmen artıyor.. kendini üzme cevabını kibarca ver geç.. yoksa hadlerini aşıyorlar ..
Bebek yaparken bizde tahmin ediyoruz hayatımızın değişeceğini herhalde tek onlar biliyormuş gibi .. eşle ilgili böyle tedirginliklerim başta hatta hamile kalmadan önce benimde vardı etraf yorumlarından dolayı . Ben hep eşimle konuştum böyle böyle diye çok tedirginim diye ama tatlı tatlı .. onunla konuşmak tedirginliklerimi paylaşmak bana çok iyi geliyor. Sen onları hiiiç takma herkesin yaşantısı, beklentisi, düzeni farklı 💕
Evleneceğim zamanda çok yorumlar duydum asla sevgili zamanı gibi olmayacak şu bu hiç takmadım hiç de değişmedik çok şükür. Aynen bebek tabi ki de hayatı değiştirecek ama ben inşallah olumlu yönde değiştireceğine yürekten inanıyorum 💗💗

Kızlar ben grip oldum çok fena dikkat edin salgın varmış bahar aylarında oluyor ya. Yani olursanız covid diye panik yapmayın bence🙂 Aile hekimine demir ilacı yazdırmaya gitmiştim bugün ebeyede sordum ıhlamur içebilir miyim diye. Çok zor durumda kalmadıkça içme dedi. Bitkisel hiç bişey içme dedi. Bol meyve sebze tüket bol bol su ve sıvı şeyler iç dedi. Aklınızda bulunsun ıhlamur zor durumda kalmadıkça içilmesi iyi değilmiş. İçileceksede 1 bardaktan fazla içilmicekmişş😘
Geçmiş olsun canım. Ben de çok kötü soğuk algınlığına yakalandım. Bir de bilmiyodum ıhlamur zarar vermez diye içtim birkaç gün😔 ben hiç yemek yiyemiyorum öksürük kusturuyor napıcam böyle bilmiyorum. Bir de şiddetli baş ağrım oluyor uyku uyutmuyor valla. İnşallah bebişim iyidir😔

Evleneceğim zamanda çok yorumlar duydum asla sevgili zamanı gibi olmayacak şu bu hiç takmadım hiç de değişmedik çok şükür. Aynen bebek tabi ki de hayatı değiştirecek ama ben inşallah olumlu yönde değiştireceğine yürekten inanıyorum 💗💗
Bende buna inanıyorum❤️ Her şeyi yaşayarak öğreneceğiz .. yeter ki sağlığımız huzurumuz eksik olmasın canım❤️

Ay bakma sen onlara canim ağzı olan konuşuyor. Evlenmeden önce de bu senin iyi günlerin evlen bak gör diyorlardı. Onları genelde her iş kendine zor gelip de mız mızlanmayı sevenler söylüyor.

Ay bakma sen onlara canim ağzı olan konuşuyor. Evlenmeden önce de bu senin iyi günlerin evlen bak gör diyorlardı. Onları genelde her iş kendine zor gelip de mız mızlanmayı sevenler söylüyor.
Aynen aynen diyorlardı hiç dedikleri gibi olmadı şükür 😄 artık takmıyorum

Bana da evlenmeden önce 'evlilik farklı o zaman böyle düşünmezsin, ben seni evlendikten sonra görücem' demişlerdi, dedikleri alışkanlıklar konusunda aynen devam ediyorum, değişen bir şey olmadı. Bebek konusunda da aynı şeyleri duyuyorum sinirlensem de artık bir şey demiyorum.. Herkesin karakteri bakış açısı farklı aynı olacak diye bir şey yok. Keşke bunu kabullenebilsek empoze etmesek.

X