2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ense kalınlığını bilmiyorum ama kanda dört değere bakıyorlar ikilide baktıklarına iki tane daha ekliyorlar

Sağolun kızlar. Ben bekliyordum zaten her şey aynı gidince kesin bu da riskli gelir dedim. Aslında ölçümleri kızımdan daha iyi. Değerler de daha iyi. Ama yaşımdan da yüksek çıktı herhalde. Yarın doktor yorumlayacak bakalım ne diyecek.
H Hryr sen belki bilirsin 20.haftalarda detaylı ultrasonda dön sendromu görünür mü?
12. hAfta belli oluyor sonraki haftalarda netleştiriyorlar benim araştırdıklarımda ense ölçümü iyi olsa bile down olan var yada yanlış ölcülmüş ama burun kemiği ya gözükmüyor yada kısa riskli gebelik uzamanları bu dönemde kalbinide inceletledikleri için kalp deliği vb sorunlar da oluyor 20. HAftada kol bacak kısalığı ondanda anlıyorlar bebekte böbrek sorunlarıda oluyor yani kandan ayrı ultrasonda anlaşılıyor ha birde kan tesleri normal gelenlenlerde de down oluyor bu annneler genç üstelik

Bana da evlenmeden önce 'evlilik farklı o zaman böyle düşünmezsin, ben seni evlendikten sonra görücem' demişlerdi, dedikleri alışkanlıklar konusunda aynen devam ediyorum, değişen bir şey olmadı. Bebek konusunda da aynı şeyleri duyuyorum sinirlensem de artık bir şey demiyorum.. Herkesin karakteri bakış açısı farklı aynı olacak diye bir şey yok. Keşke bunu kabullenebilsek empoze etmesek.
Evet doğru söylüyorsun. Keşke yapabilsek ama kendim bir hamileye hep olumlu şeyler söyleme kararı aldım ve söylüyorum da zaten

Geçmiş olsun canım. Ben de çok kötü soğuk algınlığına yakalandım. Bir de bilmiyodum ıhlamur zarar vermez diye içtim birkaç gün😔 ben hiç yemek yiyemiyorum öksürük kusturuyor napıcam böyle bilmiyorum. Bir de şiddetli baş ağrım oluyor uyku uyutmuyor valla. İnşallah bebişim iyidir😔
Bebişlere hiç bişey olmuyor canım çok şükür merak etme iyidir iyidir🥰 Ben bugün aile hekimine sordum abartmadan içebilirsin ıhlamur dedi. Ebe den daha iyi bilir heralde dimi yani🙃Bir fincan içicem akşama. Sende çok içmemişsin ki korkma bişey olmaz😌

Normalde bn city hospital dilek gulerdi . Oglumun doktoru da oydu . 2 kez gittim Ama suan bana mesafeden dolayi ne kadar aracimda olsa sonra zor olacakti ..esimde sehir hastanesi personeli olunca oraya gitmek mantikli geldi bakalim bu sefer oraya gidecegim.
Hayırlısı olsun orası da iyi bence. Hastane olarak yeni olduğundan çoğu özelden daha iyi geliyor bana. Orası da bana uzak. Yenişehir’de oturuyorum ben de.

Benden önce bebek sahibi olmuş arkadaşlarımın, gece uyumadığımı gördüklerinde istisnasız " bunlar iyi günlerin başını kaşıyacak vaktin olmayacak uyu "demelerinden bıktım ya. Bir de " kocanı unut doğumdan sonra" versiyonu var ondan da nefret ediyorum 😠 Hadi yaşı büyük olanlar yapıyor ama gençlerden daha umut verici konuşmalarını beklerdim.
Bunu ben bekarken evlenen arkadaslarim "amaan bekarlik sultanlik evlen de gör" seklinde derlerdi, sosyal medyada aşkım kuşum paylaşarak hem de, ben de eşimle evlenmek icin senelerdir bekliyodum. Simdi de bebek icin ayni laflari duyuyorum, yine sosyal medyada "en guzel hediyem annesinin melegi" vs paylasanlar "bunlar iyi günlerin bol bol uyu" seklinde söylüyor inan deli oluyorum..

Bunu ben bekarken evlenen arkadaslarim "amaan bekarlik sultanlik evlen de gör" seklinde derlerdi, sosyal medyada aşkım kuşum paylaşarak hem de, ben de eşimle evlenmek icin senelerdir bekliyodum. Simdi de bebek icin ayni laflari duyuyorum, yine sosyal medyada "en guzel hediyem annesinin melegi" vs paylasanlar "bunlar iyi günlerin bol bol uyu" seklinde söylüyor inan deli oluyorum..
Ben de diyorum sadece benim çevrem mi böyle demek herkesin etrafında var böyleleri. Tabi ki akıl verebilirler sonuçta tecrübeleri var ama insan bazen güzel şeyler de duymak istiyor. Yok banyoya bile giremeyeceksin, saçını tarasan ne ala, süt kokacaksın vs. Ben de inadına diyorum kocamla her şeyi hallederiz evelallah ama sinir de olmuyor değilim tabi 😄 sadece bir kişi var öyle olumlu konuşuyor ki hep ona danışıyorum

Ben de diyorum sadece benim çevrem mi böyle demek herkesin etrafında var böyleleri. Tabi ki akıl verebilirler sonuçta tecrübeleri var ama insan bazen güzel şeyler de duymak istiyor. Yok banyoya bile giremeyeceksin, saçını tarasan ne ala, süt kokacaksın vs. Ben de inadına diyorum kocamla her şeyi hallederiz evelallah ama sinir de olmuyor değilim tabi 😄 sadece bir kişi var öyle olumlu konuşuyor ki hep ona danışıyorum

Bana da böyle diyen oldu, şimdi tadını çıkar çocuk olunca uykuya hasret kalacaksın bıdıbıdıbıdı.. bunu söyleyenin de üç çocuğu var, madem öyle neden yaptın o kadar çocuğu dimi ama🙃 hıhıı deyip geçiyorum.🥸

Bana da böyle diyen oldu, şimdi tadını çıkar çocuk olunca uykuya hasret kalacaksın bıdıbıdıbıdı.. bunu söyleyenin de üç çocuğu var, madem öyle neden yaptın o kadar çocuğu dimi ama🙃 hıhıı deyip geçiyorum.🥸
Yani sorarlar insana o zaman neden 3 çocuk diye 😄 Allah herkesin evladını bağışlasın, bizimkiler de uyumlu sağlıklı bebişler olsun inşallah 🤲🏻

Doktor yuzde yuz kuz demedı ana nubtan anlayanlar yınede bakabılırmı🥰

Eklentiler

• IMG-20210309-WA0009.jpeg
    IMG-20210309-WA0009.jpeg
    68,2 KB · Görüntüleme: 63
Benden önce bebek sahibi olmuş arkadaşlarımın, gece uyumadığımı gördüklerinde istisnasız " bunlar iyi günlerin başını kaşıyacak vaktin olmayacak uyu "demelerinden bıktım ya. Bir de " kocanı unut doğumdan sonra" versiyonu var ondan da nefret ediyorum 😠 Hadi yaşı büyük olanlar yapıyor ama gençlerden daha umut verici konuşmalarını beklerdim.
Hic takilma bu laflara. 5 yasinda cocugum var ilk bir kac hafta hariç uykusuz kalmadım. Aksamları 7, 8 arası gece uykusuna yatırırdım bebekken. O saatten sonra eşimle film izlerdik, telefonda takılırdım. Ne kocanı ve uykuyu ne gezmeyi unutmaya gerek yok.

Bebeğim ocak dogumlu olmasına ragmen ilk haftadan dısarı çıkmaya başladık, 3 aylıkken uçak yolculuğu yaptık. 5 aylıkken de yurt dışı seyehati yaptık. Çocuğu engel olarak görmezsek hayatımızı aynen devam ettirebiliriz. Temmuzda dogum yapıp 40 gün evden dışarı cıkmayan arkadaşım vardı. Sonradan çok pisman oldu nedne hapsetmişim kendimi diyor.
Bence biraz rahat olmak lazım 😊❤️

Hic takilma bu laflara. 5 yasinda cocugum var ilk bir kac hafta hariç uykusuz kalmadım. Aksamları 7, 8 arası gece uykusuna yatırırdım bebekken. O saatten sonra eşimle film izlerdik, telefonda takılırdım. Ne kocanı ve uykuyu ne gezmeyi unutmaya gerek yok.

Bebeğim ocak dogumlu olmasına ragmen ilk haftadan dısarı çıkmaya başladık, 3 aylıkken uçak yolculuğu yaptık. 5 aylıkken de yurt dışı seyehati yaptık. Çocuğu engel olarak görmezsek hayatımızı aynen devam ettirebiliriz. Temmuzda dogum yapıp 40 gün evden dışarı cıkmayan arkadaşım vardı. Sonradan çok pisman oldu nedne hapsetmişim kendimi diyor.
Ne güzel söyledin valla. Biraz rahat olmak en iyisi çocuğu kendi yaşantımıza adapte etmek lazım o zaten illa ki ayak uyduracak. İnşallah o günler gelir de ben de kendime göre güzel bir rutin oluşturabilirim.

Uyku eğitimi falan mı verdiniz bazı anneler böyle uyku rutinlerini güzel oturtuyor. Burada bir tavsiye varsa alırız 😁

Valla insanlarin niye böyle yaptığını anlamıyorum ben, herşeyin zorluğu gibi güzelliği de var, evliligin, öğrenciliğin, anneliğin vs vs.. ilk yıllar cok zor gececek onu da biliyoruz cahil degiliz görüyoruz ama insanin hevesini kursağında bırakıyolar cok sinir oluyorum

Valla insanlarin niye böyle yaptığını anlamıyorum ben, herşeyin zorluğu gibi güzelliği de var, evliligin, öğrenciliğin, anneliğin vs vs.. ilk yıllar cok zor gececek onu da biliyoruz cahil degiliz görüyoruz ama insanin hevesini kursağında bırakıyolar cok sinir oluyorum
Bir de sosyal medyada sanki psikolog gibi konuşuyorlar annelik hakkında ben ona da hayret ediyorum yok sütün yok mu diye sormayın yok bu çocuk aç demeyin. Eee sen de beni neden demoralize ediyorsun ne farkın var

Uyku eğitimi falan mı verdiniz bazı anneler böyle uyku rutinlerini güzel oturtuyor. Burada bir tavsiye varsa alırız 😁
Yok eğitim denmez bence 😊 bebeğim emerken uykuya dalıyordu ilk günden beri. Uzanarak emzirirdim uyuyunca yanından kalkardım. Uyanacak gibi olursa pışpışlardım. Dikkat ettiğim noktalar çok ışık olmamasıydı ve asla sallamamak ne ayakta ne hamak ya da beşikte.
Geceleri emmek için uyanınca ışık falan açmıyordum emzirip dalmasını bekliyordum.
Öğlen uykusunu da karanlık odada uyutuyordum, bunu tavsiye eder miyim emin değilim ama 😅 öğlen uykusunda bile karanlık ve sessizlik aradığı için misafirliklerde ya da dışarda parkta bahçede falan uyumazdı öğlen uykusunu

Bu bebekte daha farklı düşünüyorum ama bu sefer uykuya dalmadan emzirmeyi bırakmak isityorum. Biraz emzirip emziğe geçiririm diye düşünüyorum. Uykuya daldığı an emiyor olmasın istiyorum bu sefer.

Bir de sosyal medyada sanki psikolog gibi konuşuyorlar annelik hakkında ben ona da hayret ediyorum yok sütün yok mu diye sormayın yok bu çocuk aç demeyin. Eee sen de beni neden demoralize ediyorsun ne farkın var
Ahh bide bunların akraba versiyonları var daha da beter .. 😒😒

X