2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
belçikada aşılar zorunlu sanırım çok radikal geliyor. Benim doktorum hastane şartlarında tetanoz kapman düşük ihtimal ama ben söylemiş olayım. istersen olabilirsin dedi.

Tetanoz aşısının koruyuculuğu kalıcı değil 5 doz tamamlanıp karnene işlettirmediysen sayılmıyor zaten her ameliyatta yaralanmada olmak gerekiyor tetanoz korkusu varsa. Ben olmuştum diye bir şey yok yani.
Zaten 2 doz vurulsan gebelikte doğurana kadar seni koruyacağı kesin. İlla 5 doz olmasi gerekmiyor. Allah korusun sıkıntı olursa ihtimalini ekarte etmek için tetanoz vurulmaya değer. Tercih tabiki sizlerin.

Günaydın kizlar ben iki üç gecedir ağrıyla uyanıyorum sağ kasığımda ve karnımın sağ tarafında batma mi desem kramp mi desem kasılma mi desem bilmiyorum tarif edemiyorum o ağrıyı sizi gibi böyle ama şiddetli değil hafif bı ağrı, hafif olmasına rağmen korkuyorum ben terslik mi var diye sizde de oluyor mu normal mi bu durum?
3 gundur bende yasadim alt karnimda sag tarafta sonra birden gecti cnm cok kotuydu... yani yataktan kalkarken koltuktan kalkarken hissediyordum sonra birden gecti.. galiba bebek yukariya dogru cikiyordu ve rahmim buyuyordu. Gecmezse doktorunu ara

Aa öyle mi ilk defa duydum içim rahatladı olabiliriyor yani böyle ben zannediyorum en az 10 kg falan almak şart diye
yok canım ne kadar az alırsan o kadar kar. bebeği kilo aldırıp kendi kilo almamak için diyetisyenle devam eden bir çok hamile var.

Günaydın kızlar. Geceleri uykum hiç olmuyor gündüzleri sürekli uyumak istiyorum. Benim gibi olan var mı ?
Yok uyku 0 gece bıle sabaha kadr uykm gelmiyor 😄 senın ılkmıydı canım cock sanada supriz olmuş cinsiyeti 🤭 birde benım bebek baya hareketsiz hıc hissetmiyorum doktorda dedı on dk oldu bakalı hareketi cok az dedı

Hayir belcikada yaygin degil yayilmasin diye yapiliyor zaten :) bebde google den arastirmadim tabiki universiteye giderken asilar uzerine arastirmam vardi... burda size yaptirin diyede tutturmicam tabiki siz bilirsiniz🤷🏻‍♀️

yok onun için konuşmadım yanlış anlamayın. Ne siz bana yaptırın diyebilirsiniz ne ben size yaptırmayın. ☺️ Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah tek isteğimiz bu.

Zaten 2 doz vurulsan gebelikte doğurana kadar seni koruyacağı kesin. İlla 5 doz olmasi gerekmiyor. Allah korusun sıkıntı olursa ihtimalini ekarte etmek için tetanoz vurulmaya değer. Tercih tabiki sizlerin.

şöyle bir şey var otoimmün iltihaplı romatizmam var. İlaçlarımı bıraktığım için zaten riskli durumum. Doktorum ekstra müdahalelerdn kaçınıyor. Aşıya yan etki verebilirim. Benim gebelikle ilgili korkum bu. ☺️ Doktorum tarttığımızda tetanoz kapma riskin çok minimal ama yan etki yaparsa daha tehlikeli olabilir dedi.

şöyle bir şey var otoimmün iltihaplı romatizmam var. İlaçlarımı bıraktığım için zaten riskli durumum. Doktorum ekstra müdahalelerdn kaçınıyor. Aşıya yan etki verebilirim. Benim gebelikle ilgili korkum bu. ☺️ Doktorum tarttığımızda tetanoz kapma riskin çok minimal ama yan etki yaparsa daha tehlikeli olabilir dedi.
Böyle durumlarda tabiki ekstra duruma göre hareket etmek lazım.

AA çok ilginç kilonun nereye gideceğini nasıl ayarlanıyo çok şaşırdım

biz sağlıklı besinler yersek bebek besinini alır kilosu da güzel olur. Genetk de etkili tabi.
Ama saçma sapan boş besinler yersek hamur işleri tatlılar bebek onlarla beslenemez. Biz kilo aldığımızla kalırız. Çok basit bir mantık :)

Nekadar güzel dikkat etmek istiyorum bende mesela ekmek hiç yemesem bebek herhangi bi eksikliğini hissetmez dimi

kahvaltıda 1-2 dilim tam tahıllı ekmek dışında yemenize gerek yok. Öğlen sebze yemeği salata yoğurt akşam et/balık salata veya baklagil yoğurt tarzı beslendiğinde bir şey eksik kalmaz. Aralarda çiğ kuruyemiş, meyve/ kuru meyveler(gebelik şekeri yoksa)

Yok uyku 0 gece bıle sabaha kadr uykm gelmiyor 😄 senın ılkmıydı canım cock sanada supriz olmuş cinsiyeti 🤭 birde benım bebek baya hareketsiz hıc hissetmiyorum doktorda dedı on dk oldu bakalı hareketi cok az dedı
1 kızım var. Evet süpriz oldu cidden. Benim ki aksine çok hareketli kalp atışını dinlerken falan bile zıplıyor. Bakalım bu kadar hareketli olacak mı cidden. umarım doğunca sakinleşir.😁

AA çok ilginç kilonun nereye gideceğini nasıl ayarlanıyo çok şaşırdım
Yediğimiz yiyeceklerin hepsi bebeği etkilemiyor mesela muz, bulgur, kaşar peyniri bunkar bebeğe kilo aldırıyor ama hamur işi kızartma gazlı içecekler yararı olmadığı gibi sadece bizi şişiriyor.

ben yaptırmayacağım gebelikte o tip müdahalelere bulaşmaya gerek yok. Parol bile sayılı içiyorum başım çatlıyor dayanıyorum.

Doktorun sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış bir uygulamaya karşıyım demesi garip olurdu zaten. Ama sormasan ol demezdi. O yüzden çok gerekli olmadığına karar verdim ben de açıkçası 😀
Anladım canım oda bir bakış açısı tabiki😊 ben yaptırmaya karar verdim

X