2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar yanı vur dedik öldürdünüz buneee hamile kalmadan önce deseydiniz bunları bana 😅 şimdi ne yapacam 🤣 korktumm 😂
Yani cok kolay olacak bulutların üstünde cocuk büyüteceksin demek yanlış açıkçası eğri oturup doğru konuşmak lazim😅 Zorluğu olmaz olur mu insan yetiştiriyoruz sonucta.
Ama kızların da dediği gibi evladın hayattaki herkesten daha değerli oluyor hem zor hem güzel bir duygu.
Yasamadan anlatmak da havada kalıyor ilk 1 senesi uyku vs derken zorlayabilir ama sonrasi kolay Allahin izniyle.

Canım genelgede kamu kurum ve kuruluşlarında diye geçiyor . Tabii özeldekş öğretmen arkadaşlar daha iyi bilirler . Başka bir ayrım daha malesef 😞 Eğer seni teselli edecekse ben kamuda çalışıyorum ona rağmen 30a kadar çıkamadım anca yeni çıkıcam . Bir de 32ye kadar en fazla sen de 2 hafta evde durabilecektin zaten. Eğer izinli saymazlarsa hiç canını sıkma diye söylüyorum
Bu idari izin 2 haftalık mı verildi bir aylık mı tam anlayamadım

Sabah öğle akşam açken ölceksin ve bi saat sonra tokken açlık 80-95 arası tokluk ta 100 ve 135 arası
Canım benim dün açlık kan şekerim günde üç kez olmak üzere 82,70,67 çıktı,bugünde tokluk kan şekerim daha ilk ölçümüm 94 çıktı 3 dk sonra ölçtüm 107 çıktı sonuçlar nasıl ,normaldende mi düşük oluyor o zaman, ama dün geç saatlere kaldı ölçümüm onunla mı alakalı acaba,ben öğleden önce kahvaltı yapamıyorum ölçümlerimde ona göre mi oluyor,sonuçları etkiler mi ki,çok soru sordum galiba, acemi olunca bu işte 🤭😅

Canım benim dün açlık kan şekerim günde üç kez olmak üzere 82,70,67 çıktı,bugünde tokluk kan şekerim daha ilk ölçümüm 94 çıktı 3 dk sonra ölçtüm 107 çıktı sonuçlar nasıl ,normaldende mi düşük oluyor o zaman, ama dün geç saatlere kaldı ölçümüm onunla mı alakalı acaba,ben öğleden önce kahvaltı yapamıyorum ölçümlerimde ona göre mi oluyor,sonuçları etkiler mi ki,çok soru sordum galiba, acemi olunca bu işte 🤭😅
Bak şimdi yemek saatleri çok önemli mesela sabah açlık 9:00 da ölçüyorum yiyorum 10 da tokluk ölçüyorum . Ara öğünü 11 de yaparsam iki saat sonra açlış ölçüyorum yani 1 gibi 1 den önce yemiyorum yoksa açlık sayılmaz hala tokluk sayılır . 1 de yemeden önce ölçtüm 2 de tokluk ölçüyorum sonra 3 te ara öğün ise 6 gibi açlık ölçüyorum ve yiyip 7 de tokluk . Akşam 9 20 gibi mutlaka bişey ye yoksa sabah şekerin çok yüksek çıkar çünkü vücut bitkin düşüyor hipoglisemiye giriyor yani açlığı 70 lerin altına düşüyor gece , ve karaciğer şeker üretiyor vücudu korumak için sabaha karşı uyanıncada aaa benim şekerim yüksek halbuki aç yattım diyorsun benim gibi :) saat çok önemliii 🥰♥️

Merhaba hanımlar bugün kiyafetleri yıkamaya basladim 1 posta renkli attim yarinda beyazli atarm hava iyi oldugunda battaniye muslinleri vs yikarim biraz erken gibi geldi gözüme ama ben ağırlaşmaya basladim ütüleyip kaldırınca temizce durur diye düşünüyorum

Günaydın arkadaşlar.malum dun açıklamalara göre hamileler idari izinli sayıldı fakat ben ozel okulda öğretmenim acaba bunu söylemelimiyim yada sadece kamu içinmi geçerli bu durum.benim gibi ozelde çalışanlar ne yapmayı düşünüyorsunuz
merhabalar, ben de özel sektörde çalışıyorum maalesef idari izin bizi kapsamıyor. tek şartı 32. haftadan itibaren izni başlatmak ki o zaman da bebek doğumundan sonrası için çok az vakit kalıyor, o yüzden ben de haftaya salı 32+3 te çalışır raporu alıp çalışmaya devam edeceğim.

Merhaba hanımlar bugün kiyafetleri yıkamaya basladim 1 posta renkli attim yarinda beyazli atarm hava iyi oldugunda battaniye muslinleri vs yikarim biraz erken gibi geldi gözüme ama ben ağırlaşmaya basladim ütüleyip kaldırınca temizce durur diye düşünüyorum

Ben de erken mi diyordum toz olur falan ama baktım ağırlaşıyorum bir bohçaya sarıp hurca koydum ben. Dursun öyle tozlanmaz inşallah.

Bak şimdi yemek saatleri çok önemli mesela sabah açlık 9:00 da ölçüyorum yiyorum 10 da tokluk ölçüyorum . Ara öğünü 11 de yaparsam iki saat sonra açlış ölçüyorum yani 1 gibi 1 den önce yemiyorum yoksa açlık sayılmaz hala tokluk sayılır . 1 de yemeden önce ölçtüm 2 de tokluk ölçüyorum sonra 3 te ara öğün ise 6 gibi açlık ölçüyorum ve yiyip 7 de tokluk . Akşam 9 20 gibi mutlaka bişey ye yoksa sabah şekerin çok yüksek çıkar çünkü vücut bitkin düşüyor hipoglisemiye giriyor yani açlığı 70 lerin altına düşüyor gece , ve karaciğer şeker üretiyor vücudu korumak için sabaha karşı uyanıncada aaa benim şekerim yüksek halbuki aç yattım diyorsun benim gibi :) saat çok önemliii 🥰♥️
Canım bir tane daha soru sorcam ama 🥰 ağzımıza bir lokma aldıktan sonra mı 1 saat tutucaz yoksa yemeği bitirdikten sonra 1 saat mi tutucaz tokluk kan şekerini ölçerken

Selamlar, güle güle giysin inş. Hiç erken değil bence ben de bu hafta yıkadım battaniyeleri, nevresimleri, kıyafetleri, babynesti, reflü yatagı kılıfı, beşik kenarlıkları karyola kenarlığı filan derken 3 günümü aldı. Sonra ütüle yine 3 gününü aldı yavaş yavaş. Odasını düzenlemeye başladım. Yatak içlerini doğuma biraz daha yakın yapacağım ütüleyip kaldırdım. Valla çok yoruldum.

Kızlar doğum öncesi evde temizlik planınızı nasıl yaptınız, ben bayram sonrası temizlikci alayım diyordum ama virüs artışı gözümü korkutuyor. Her gün ufak ufak toparlıyorum dolap içlerimi vs. düzenledim, derli toplu tutmaya gayret ediyorum elimden geldiğince ama normalde tüm evi 1max 2 günde hallederdim şimdi her seyi yapmak olamadıgı için devamlı iş döngüsü sürüyor. Bir de buzluğunuza lohusalık dönemi için bir şeyler attınız mı, doğum çantanızı hazırladınız mı neler yaptınız:))

Kızlar doğum öncesi evde temizlik planınızı nasıl yaptınız, ben bayram sonrası temizlikci alayım diyordum ama virüs artışı gözümü korkutuyor. Her gün ufak ufak toparlıyorum dolap içlerimi vs. düzenledim, derli toplu tutmaya gayret ediyorum elimden geldiğince ama normalde tüm evi 1max 2 günde hallederdim şimdi her seyi yapmak olamadıgı için devamlı iş döngüsü sürüyor. Bir de buzluğunuza lohusalık dönemi için bir şeyler attınız mı, doğum çantanızı hazırladınız mı neler yaptınız:))
Daha hiçbirşey yapmadım ben canım oda kıyafetler herşey paketli yıkanacak ütülenecek evde tadilatta pazartesi salı biterse ustanın işi ben de başlayacagım temizlik işlerine son olarak da bebek eşyalarını yıkar yerleştiririm dolaba lohusa içinde birşey atmadım ya bu işler biter bebek gelir yada işler yarım kalır iki aya hallederim herhalde temizlikçi çagırmam ben bu güne kadar hiç çagırmadım yavaş yavaş kendim yapacağım

Bence hiç kendinizi yormayın kızlar hergün boşluk buldukça belirli yerleri düzenleyip temizleyin en sona ya bir kadın tutarsınız ya da çok ağırlaşmadım derseniz kendiniz yaparsınız. Ben artık öyle yapacağım birden girişince olmuyor. Çok şükür temel kıyafetleri aradan çıkardım beşik örtüleri, birkaç battaniye, yeni aldığım ufak tefek şeyler kalacak onuda halletmek kolay olur. Yani erken demeyin yavaş yavaş biryerlerden başlayın birikmesin yeter ki. Doğum çantasına konacakları bez torbalara koyup anne çantasına koydum. Kendi ihtiyaçlarımızı tamamlayınca valiz yapacağım bende küçük boy. Emzirme sütyeni, bir yedek pijama takım, göğüsucu kremi bu tarz şeylerden kaldı eksiğim🤷‍♀️

MrvCn MrvCn halılar geldi mi beğendin mi 😂
Hem annem hem kayınvalidem temizlik işine gidiyor. Bayramdan sonra geliriz dediler . Bende iyi kötü dolap içlerini hallediyorum evi derli toplu tutmaya çalışıyorum.
Buzluğa köfte sarma börek Patlıcan yemeği tarzı şeyler koydm . Tavuk eti alıp soslayip koyayım diyroum. Bı kaç makarna soslarim.var kavanozda. En basiti çok yorgun olursam diyerek 😂😂

MrvCn MrvCn halılar geldi mi beğendin mi 😂

Hem annem hem kayınvalidem temizlik işine gidiyor. Bayramdan sonra geliriz dediler . Bende iyi kötü dolap içlerini hallediyorum evi derli toplu tutmaya çalışıyorum.
Buzluğa köfte sarma börek Patlıcan yemeği tarzı şeyler koydm . Tavuk eti alıp soslayip koyayım diyroum. Bı kaç makarna soslarim.var kavanozda. En basiti çok yorgun olursam diyerek 😂😂
Yok canım yarına inş gelsin hemen bakıp yazarım sana🤣
Temizlik işinden iyi kurtarmışsın buarada😍 tavuk konusunda bence çok erken koyma buzlukta olsada çabuk yenmesi lazım onun. Ben geçen yazdan menemenlikler yapmıştım bikaç kavanoz onlar duruyo makarna yiyeceğime menemen yaparım daha sağlıklı olsun az kilo olsun😋 buzluğumda boşaldı hiç bişey yapmadım geçen diyorum eşime boşver ben sana yaparım yemek dedi duyanda inanacak gerçekten hergün noddle yapar yeriz ona kalsa 🤣

Yok canım yarına inş gelsin hemen bakıp yazarım sana🤣
Temizlik işinden iyi kurtarmışsın buarada😍 tavuk konusunda bence çok erken koyma buzlukta olsada çabuk yenmesi lazım onun. Ben geçen yazdan menemenlikler yapmıştım bikaç kavanoz onlar duruyo makarna yiyeceğime menemen yaparım daha sağlıklı olsun az kilo olsun😋 buzluğumda boşaldı hiç bişey yapmadım geçen diyorum eşime boşver ben sana yaparım yemek dedi duyanda inanacak gerçekten hergün noddle yapar yeriz ona kalsa 🤣
Benm eşim ve kızım makarnayi çok seviyor. Bana kalsa herşeyi yerim. Menemen benmde var.. en çok kızımı düşünüyorum herşeyi de yemiyor . 😔 Koca ne yerse yesin 😂😂

Canım nasılsın nasıl geçti randevun 😘😍
Çok şükür çok iyi geçti ya oğluşum 2 kilo olmuş, baş aşağı da dönmüş pozisyonunu almış 😍 kan tahlili yaptık dişimde ufak bi apse vardı ondan kanımda enfeksiyon olmuş antibiyotik verdi 15 gün sonra bi daha gel dedi bakalım

Benm eşim ve kızım makarnayi çok seviyor. Bana kalsa herşeyi yerim. Menemen benmde var.. en çok kızımı düşünüyorum herşeyi de yemiyor . 😔 Koca ne yerse yesin 😂😂
Bu çocukları ne yapacağız valla benimki de yemiyor neyseki babasıyla aynı şeyleri seviyor babası besler onu 😋 zaten yaz geliyor meyveler başlayacak bende meyveye yüklenirim herhalde 😂 en çok karpuuz üzümm kiraaz😍😍

X