2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşım bu tulumdan göndermiş 3-6 ay. kalıpları nasıl bu markanın olmayacak bebeğime diye üzüldüm pek güzel yumuşacık. Çok şey gönderdi sağolsun mevsimler uymuyor çıldırciimmm🤣🤣🤣
3 6 ay yaz oluyo bide küçük bebeğe uyku tulumu giydirmeye pekte gerek olmuyo daha 1 yaşından sonra bence mantikli
😂 Eşime diyorum bebeğin başı aşağıda diye, diyor ki "başı döner çocuğun, neden başı aşağıda😂" diyor. Bir gülme tuttu beni. Bu arada sen sezaryen mi normal mi istiyordun canım?
Ilk sezeryan o yüzden sezeryan istiyorum yine

Zehirlenme olunca düşmüyor mu hiç onu bilmiyordum
Evet canim sürekli yüksek kalıyor, düzenli ilaç icenlerin bile yüksek yani bir arkadasımın öyleydi
Valla 46 yaşında anacigim olur mu olr ama olmasın nolur istemiyorum😂😂

Genelde ayilması daha zor oluyomus çünkü kendine gelmende uzun suruyo bi sıkıntı yoksa hıc bi doktor genel onermiyo zaten

Bende spinal oldum canım ne baş ağrım oldu ne başka bisey bi kere bile ilaç içmedim hastanede yatarken bile hemşire her kontrole geldiğinde hepimize ilaç getiriyodu yanındakiler her seferinde iciyodu ben icmiyodum hiçte ağrım olmadı çok şükür korkma yani

Doğum anında doktor bayiltiyo oyle bi durumda kısa süreli dozu az veriyolar benim bebek çıkınca bayiltimislar uyandim ameliyathaneden çıkarıyorlardı

Hahaha yıkamadan nasıl olur ki acaba yaa bende soğan götürüyum suruyum 😂😂
İyi bari bebegi alınca uyutun beni derim😄 sende mi paniklemistin de uyuttular? Ay masallah ağrın da olmamis darısı hepimizee
Kızlarr günaydın . Doktorum sezeryan doğumu uygun gördü. 25 şubata gün verdi nasipse . Spinal anestezi uygulanıyormuş genel olarak .Rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder inşallah 🤲🤲
Benim de 25 subata gün verdi spinal olacak. Yok mu baska 25😄

Evet canim sürekli yüksek kalıyor, düzenli ilaç icenlerin bile yüksek yani bir arkadasımın öyleydi

İyi bari bebegi alınca uyutun beni derim😄 sende mi paniklemistin de uyuttular? Ay masallah ağrın da olmamis darısı hepimizee

Benim de 25 subata gün verdi spinal olacak. Yok mu baska 25😄
Evet ben paniklemistim biraz bağırıp beni bayiltin nolur demistim 😂😂

Benim ilk spinaldi bu sefer genel olmak istiyorum :eek:
Genelden neden memnun kalmadınız:KK64:
neden genel istiyorsun ki? Doktorlar hep spinal öneriyor artık
Valla ben doktormla konustm gecen hafta genel asla istemiyorm spinal istyorm dedm covitten dolayi genel onermiyorm ben nasil istiyosan anestezi uzmanina soyle onu yapar dedi epidural hakkinda hic fikrim yoktu biraz netten arastrdim katater katili kaliyor ilaci ordan veriyolr aninda etki ediuormus ama onda istemiyorm ben bi hastalik panik atak fln yoksa spinal veya epidural uygulaniuormus
Panik atak yoksa bile panikler insan ya. Ki bende var😄 doktora cok söyledim illa spinal dedi paniklersen uyuturum hemen sakinleştirici veririm dedi. Bende aynı seylerden korkuyorum tansiyonum düser fenalasırım falan paniklerim sonrada
Ben aslında epidural daha iyi olur çünkü epiduralde anestezi etkisi daha uzun sürer ağrılar da bir o kadar geç başlar diye düşünüyordum ama biraz araştırdım ve tecrübeli annelerden de duyduğum üzere spinalin de etkisi hemen geçmiyor ve çok ağrılı olan dönem zaten anestezi altındayken atlatılıyor diye duydum. Kaldı ki etkisi geçince çok ağrı olsa bile ağrı kesici yapıyorlar. Spinal tek dozluk bir anestezi bildiğim kadarı ile epiduralde de katater belde kaldığı için kalçadan yada damardan ağrı kesici vermek yerine belden veriyorlar farkı sadece o. Bana spinal olmak daha mantıklı gelmeye başladı.
Bana doktor iki secenek var genel ya da spinal dedi ama epidural demedi. Deseydi de ben de spinal sececektim. Epiduralde belde katater kaldigi icin sonradan ağrısı daha cok diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama belimde bisey kalma fikri hosuma gitmedi hiç

Evet ben paniklemistim biraz bağırıp beni bayiltin nolur demistim 😂😂
Ay ben de mi böyle olurum acaba ya. Yine de spinal mi dersin? Hepten uyumak daha iyi değil mi paniklemektense? Bilemedim😄 cocugumu ilk görmeyi bende istiyorum ama eşimde giremeyecek yasakmış canım sıkıldı

Ay ben de mi böyle olurum acaba ya. Yine de spinal mi dersin? Hepten uyumak daha iyi değil mi paniklemektense? Bilemedim😄 cocugumu ilk görmeyi bende istiyorum ama eşimde giremeyecek yasakmış canım sıkıldı
Yok yinede spinal istiyorum genelde toparlanması daha zor oluyomus uyanmak ayrı dert uyandıktan sonra kalkmak ayrı dert ben sonrasında hıc zorlanmadım çok rahat yürüdum 1 hafta yanımda annem vardi sadece sonrasında hep kendim baktım oğluma yani toparlanmam cok kolay olmustu

Geçen yazmayı unutmuşum, fotograf çekimi ve albüm hala hediye kızlar🥰 doğum ücretinin içinde😍 doğum anını ve ertesi gün oda çekimini yapıyorlar. Isteyen herkesi cekiyorlar. Paylasilmasini istemezseniz paylasmaz tabi doktorunuz🥰
Kapi susu ve yastik 2018'de dogumumda hediye edilmisti şimdi bilmiyorum ama olmasa da olur denilebilir🤭

Uykusuz Koala Uykusuz Koala bu arada dogumdan once covid testi yapiyorlar o da ücrete dahil😊

Spinal olmustum ben ve cok konforlu, rahat bir dogumdu. Uyusukluk uzun sure gecmiyor zaten o arada agrilar azaliyor. Sonra yuruyorsun ve bitti gitti🥰 ne kadar cok yurursen hareketlenirsen o kadar cabuk iyilesiyorsun😊
Ben de cok uzun sure sonra kavustum kizima ve tek dusuncem saglikla kucagima almakti o mis kokuya odaklan inanki endiselenecek hicbirsey yok🙏🥰
Yaa ne kadar güzel bilgilendirdin bizi çok teşekkür ederimm😍❤ Bana fiyat veren kişi hiç bunları anlatmadı ama😒 sadece sezaryen ve normal doğum ücreti aynı epidural + demişti o kadar ilk hastaneye kontrole gittiğim zaman sormuştum yatış taburcuya. Doğum ücretinin içine neler dahil hiç anlatan olmamıştı 🤷‍♀️ Kapı süsü benim içinde önemli değil ama fotoğraf çekerlerse çok mutlu olurum💜
Refakatçı kalacak kişiye de covid testi yapıyorlar mı?

Spinal doğum hakkındaki düşüncelerini paylaştığın için de teşekkür ederim görüyorum ki birçok kişi memnun kalmış ben de kalacağıma inanıyorum ve kızıma odaklanmak korkularımı hafifletiyor🤗 O gün ne vaziyette olacağım bilmiyorum ama sürekli yürümeye kalmak istiyorum çabuk toparlanmak adına 😊
Ben evde ölctügümde 13.6ydi orda da 14 cikinca idrarin sonucunu bekle dedi doktor canim, düstüyse sonra sorun yok benimde düştü gönderdiler
Evet düştü sonra 10/6 olmuştu. Korkacak birşey yok o zaman
Bana doktor iki secenek var genel ya da spinal dedi ama epidural demedi. Deseydi de ben de spinal sececektim. Epiduralde belde katater kaldigi icin sonradan ağrısı daha cok diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama belimde bisey kalma fikri hosuma gitmedi hiç
Epidural ayrıca istersek onu tercih ediyorlar galiba ama tercih şansım olsa da olmasa da ben de spinal olmayı isterim emin oldum.
Bana bastırarak soyledi covit testi olmadan kesinlikle almıyoruz diye
Bana niye söyleyen olmamış anlamadım 😄 pazartesi kontrolüm var gidince tekrar konuşayım.
Bu fiyatın icinde oda süsleme anneye 6 ay diyetisyen desteği taç hastane çıkışı fotoğraf 5 adet elden kalanını cd olarak veriyoruz dedi eşler girip çıkabiliyor bir kişi refakatcı kalıyor ondan sadece hes kodu istiyoruz ziyaretçi kesinlikle yasak dedi.
Bana fiyat veren kişi hiç doğru düzgün bilgilendirmemiş zamanında. :işsiz:
Ziyaretçi minimum kişi olabilir demişti doktorum🤔 refakatçı 1 kişi dedi ondan covid testi istemeyecekler yani anladıgım kadarı ile..
Canım okadar tüp bebek parası vermişsin ve şuan bebeğini kucagına almaya gün sayıyorsun. Hastane 300 500 arttırmış hiç sinir olup bozma moralini. Bak şükür elhamdülillah 🤲 🤲 🤲 hamile kalabilioz öyle yada böyle..tadını cıkar.😘
Oho tedavideki masrafın yanında bu ne ki tabiki cebimi de düşünüyorum ama genel olarak takılıyorum.😄
Bende spinal oldum canım ne baş ağrım oldu ne başka bisey bi kere bile ilaç içmedim hastanede yatarken bile hemşire her kontrole geldiğinde hepimize ilaç getiriyodu yanındakiler her seferinde iciyodu ben icmiyodum hiçte ağrım olmadı çok şükür korkma yani
Oh maşallah darısı bize de nasip olsun. İlk sezaryen olacağımı ögrendigimde 2 gün ağladım korkudan yalan yok.😑 yine korkuyorum ama bu kadar korku da normaldir, şuan kendimi çok iyi hissediyorum alıştım sanırım bu fikre.😄
Günaydın kızlar,
Bugün kontrolüm vardı. Bebeğim en başından beri satla uyumsuz gidiyordu. Normalde 35+4 olması gerekirken 33+5 çıkıyor. Hiçbir sıkıntısı yok. Suyu vs. her şeyi yerinde fakst doktor biraz minyon ve küçük gibi ve kilo alımı ve boy uzaması yavaşladı gibi dedi.
Nst de sonucumda iyi çıkmış.
Kan değerlerime de baktırmıştık, onlarda çok iyiymiş kanım düşük değilmiş.

Bu geriden gelme ve kilo alımının yavaşlama durumu biraz canımı sıktı açıkçası. Moralim bozuldu.
I ilknurrr22 Evet canım bizim de öyle

Bence moralini bozma ben de bu konuya çok moral bozuyordum ama zamanla gereksiz üzüldüğümü anladım çünkü bebeğimin bir sorunu yok sorun yokken de üzülmeye gerek yok çok şükür herşey iyi. Bütün bebekler aynı kiloda aynı boyda doğamaz bize ya da babalarına benziyorlar normal olarak. Bebeğimin baş ölçülerinden biri 4 hafta geriden geliyor diğer ölçülerde de gerilikler var bazısı 1 hafta bazısı 2 hafta değişiyor.. Bunlar hesaplarınca totale 10 gün geride olarak yansıyor benim kız aylardır böyle.😊
Mesela başta 2 ölçüye bakıyormuş biri şekli ile alakalı diğeri gelişimle alakalı bizim için önemli demişti o 4 haftalık geriliğimiz şekli ile alakalı olan ölçüymüş o da genetik benzerlikmiş kafayla ilgili bir problem yokmuş yani. Burada böyle geri çıkıyor ya doğunca sizin aa bu bebeğin kafası ne kadar küçük diye ayırt edebileceğiniz bir fark olmayacak demişti. Genel olarak iri bir bebek beklemiyoruz zarif ve naif bir kız olacak minyonuz demişti😊 Sen de üzülme kilolu doğması sağlıklı olacağı anlamına gelmez. Kilolu olup sağlık sorunu olan bebeklerde oluyor Allah korusun.

X