2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Evde seni bekleyecek yakınların varsa yemeğini yaparlar canım. Benim evde kimse yoktu bir gün önceden normal ev yemekleri yapıp dolaba koymuştum sulu yemek pilav komposto falan..
Aslında aklıma gelmesinin sebebi de annem biraz rahatsız kayinvalidem de yoğun kimseye yük olmak istemedim o yüzden tek misim gibi dusundum sanirim tecrübeli arkadaşlara bi sorayim dedim di teşekkür ederim🥰

Canim benim hikayeyi yazmadim heralde detayli. Ilk bebegim🥰 tesekkur ederim.
benim nisanim geldi once ertesi gun sancilar basladi yarim saatte bir. Hastaneyengttgmde 2cm acilmam vardi dediler burda bekleme 5 dkkaya bir dusunce veya suyun gelince gel dediler.
suyum geldi yatisim yapildi 5 cm ile epidural vuruldu. Sorasi bekledik iste 10 cm olsn die. 3 saat ikindim bebek hic yardimci olmadi ama sukur dogdu 💕 oyuzden bebek guclu olursa anneue dogumda yardimci oluyormus. Epidural olmasaydim gucum kalmazdi heralde sancilar coktu benim.
Ultrasinda 3 kilo demislerdi dogdugunda 2700du bikac gun sonra odemi gidince 2500 e dustu. Smdi cok sukur 3 kiloya yakiniz.
Sende bir avazda kurtulursn insallah canim
Bende o yüzden biraz daha dursun istiyorum cumartesi 37 olucaz bakalım nasıl olacak

Hanımlar 36+4 teyim. Biran önce doğum başlasın diye dua ediyorum resmen. Bu halimle çok ama çok zorlanıyorum. Bi tek benmiyim erkenden doğsun diyen ya :KK43:

Bende 37 haftaya geldim. Yapıp yapmamakta bende kararsızım. Ctesi kontrolüm var soracağım doktora bakalım 😬

Aslında gec değil ya 37, İnternette bakıyırum 38.haftada başlayın dıyor hani bebeğin ciğer gelişimini tamamlaması için heralde, ama doktora sordum başlayabilirsin dedı bana, ben de zaten yavaştan yaparım hunharca yapmam yani 😊

Bana doktorum 33.hafta gittiğimde yapabilirsin egzersizlere başlayabilirsin demişti.

öyleyse normalmiş kızlar zaten benim erken doğum riskimde vardı dikkat etmemi istedi onuda hesaba kattı demekki erken haftaları o yüzden istemedi sanırım

Kizlar dogumdan sonra istahı giden var mi ya? Sudan baska bisey yiyip icesim gelmiyo valla elden ayaktan düşücem diye korkuyorum iyice. Ama sanki mideme kilit oturdu cnm hicbisey cekmiyo. Zorla tost corba falan zorluyorum kendimi. Hamileyken de gece ne yesem diye aranırdım😂
Yaa oluyormuymus oyle şeyler 😂😂 emzirirken de istah açık oluyor derler. Sut olsun diye bol bol yedirirler falan. Sen yinede cok az yeme canim süt arttırıcı şeyler tercih et bebis kilo alırken sende vermiş olursun 😊😊

Anneler gaz cikmasi icin ne yapayim 2 litre kayisi suyu ictim kuru kayisi sick suda beklettm.yedim 2 bardk rezene ictm kayisi cayi fln bol su bol yuruyus yok banamisn demiyor bagirsk seslerm duyuluyor ama.cikamiyorm karnim cok sisti hemsirelerde cok yuruyosn nedn cikaramiyosn diyor ne yapsm bilemedm ya yemekte yiyemedim dha sadece svi besleniyorm 😔

Pek kirlenmiyor ilk günlerde bizimkinin 1 defa kakası çıktı onu acil değiştirdik, diğerlerini ben başka giydireyim dige giydiriyorum yani😂 Çok sık alt değiştirildiği için tulum değil de 2 parça kıyafet daha kolay oluyor

Ben 2. normal doğumumu yaptım. Aslında ilkinde çok da farkında değildim öyle özel bir şey yapmamıştım yine de doğuyor yani☺️ Bunda eğitime falan da gitmiştim 36. haftadan sonra çömelme ve pilates topu hareketlerini yaptım. Bir de 37. haftadan sonra yapabilirseniz perine masajı işe yaradı kesik olmadı doğumda.

Hayırlı olsun canım🌸 Bol bol ten tene temas yapın bence daha dünyaya alışmaya çalışıyordur. Hem size hem de bebeğe iyi geleceğine inanıyorum💛 her şey geçiyor ayrıca zorlandığınız bir durum olduğunda hep böyle mi kalacak diye düşünmeyin, bebeklerin bir günü bir gününü tutmuyor
Perine masajını nasıl yaptınız

Canım gözün aydın 💞 💞 💞
Gazını çıkaramayınca bebekler genelde mosmor kesilene kadar ağlıyor. Bir çok yöntemle süt vermeyi deneyince gazı da daha çok oluyor 🥴🥴🥴 ilk çocuğundan biliyorum. O gazı çıkarmayı öğrenmek laxım korkma, üzülme birkaç güne daha sa iyi olur 😁 💕🧿🧿
İnşallah canım . Çok üzülüyorum. Uyku yok 3 gündür😔 bunlarda etkiliyor sütümü

Anneler gaz cikmasi icin ne yapayim 2 litre kayisi suyu ictim kuru kayisi sick suda beklettm.yedim 2 bardk rezene ictm kayisi cayi fln bol su bol yuruyus yok banamisn demiyor bagirsk seslerm duyuluyor ama.cikamiyorm karnim cok sisti hemsirelerde cok yuruyosn nedn cikaramiyosn diyor ne yapsm bilemedm ya yemekte yiyemedim dha sadece svi besleniyorm 😔

Çok şükür canım Allah bağışlasın güzel yavrunu insallah 🥰 İmkanın varsa limon suyu ve 1 yada 2 tatlı kaşığı zeytinyağ karıştırıp yemeyi deneyebilirsin canım. Bide dikislerini zorlamayacaksa bacaklarını karnına çekip serbest bırakabilirsin. Ama lütfen doktoruna yada hemşirekere sor normalde biz hastalarımıza bunu öneriyoruz tabi kadın doğumda farklı olabilir🙏🏻

Bebiş karnımı yarıp çıkmaya çalışıyo heralde iyice dayandı
Benim de öyle. Sanki çıkmak için uğraşıyornuş gibi. İnşallah doğum sırasında da çıkmak için çabalar da doğumum kolay olur. 😊 Kasığımda hafif ağrım var. Yarın nst gireceğim yine ve kontrolüm var, doktorum ne diyecek ve çatı muayenesi yapacak mı filan merak ediyorum.

Benim de öyle. Sanki çıkmak için uğraşıyornuş gibi. İnşallah doğum sırasında da çıkmak için çabalar da doğumum kolay olur. 😊 Kasığımda hafif ağrım var. Yarın nst gireceğim yine ve kontrolüm var, doktorum ne diyecek ve çatı muayenesi yapacak mı filan merak ediyorum.
Oturuyordum yatayım dedim sağ baldırımda kasıldı tuhaf bi şekilde üstüne yatınca da acıyo sanki bebek orda gibi 🤣 anlayamadım gitti kramp mı girdi oraya 🤷‍♀️

Oturuyordum yatayım dedim sağ baldırımda kasıldı tuhaf bi şekilde üstüne yatınca da acıyo sanki bebek orda gibi 🤣 anlayamadım gitti kramp mı girdi oraya 🤷‍♀️
Benim de diz kapaklarım çok ağrıyor 🙄 🙄 🙄 adet olacağım zamanda ağrıdı ve tabi ki belim 😅

Kaburgalarıma baskı hissediyorum acıyor. Özelikle sağ taraf da 🥴 Sizde oluyor mu.

X