2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Ahh olmaz mı benim bir oğlum var, bebişe de doktor yüzde 90 erkek dedi 2 hafta önce..benim de önce içim bi garip oldu çünkü baya kız hissediyodum.. 2 erkekle napcan keşke kız olsaydı filan dedi millet..Normalde hiç takmam ama kırıldım
Millet kafayı yemiş, ne oluyormuş iki erkek olunca? Ne güzel oğluna arkadaş olacak işte. İlla ikisi de olsun inadını anlayamıyorum.

Ben öyle hızlıca bir şey alsam kesin pişman olurum:KK70: mutlaka bir ön araştırma yaparım. Çeyizlerimi 2 senede aldım, beğendikçe sipariş verdim. Bir de kazıklanmaktan hiç hoşlanmıyorum o yüzden mutlaka bir piyasa araştırması yaparım :KK70:

Bende her gecen gun fiyat artiyor diye hemen aliyim borcu bitsin onumu goruyim diye dusunurum😁

Kizlar ilk size yaziyorum. Benim iki kizim vardi simdi bir kizim daha olacagini ogrendik. Kizlar biraz hayal kirikligina ugradi. Hepimiz aslinda. Oglan olsaydi bayram havasi olacakti evimiz. Neyse ama saglikli oldugunu ogrendim ya uzerimden buyuk bir yuk kalkti cok sevindim. Allah kimseye evlat acisi vermesin.... biz kizi kabullendikde millete nasil dicem... sevinenler olurmu acaba? Puf bilmiyorum kizlar biseyler deyin bana ya ....😕
Canım Allah sağlıklısından versin, neden milleti bu kadar önemsiyorsun. Veren Allah onlara ne😒🤨

Ben de bi kere bu kadarcık gördüm yüzünü minicik burnunu.elini de ağzına götürmüş şaşkın 😁 3. Hafta önceki görüntüsü 🥰 sanırım bu sana baya yeter dedi geçen hafta gittiğimde iki eli de hep yüzündeydi. Her gidişimde yüzünü görürüm belki diye aşırı heyecanlanıyorum 😁

Yaa cok guzell 🥰 sen iki haftada bir mi gidiyorsun 😁 keske bende gitsemm 💕

Tam yağmur durdu hazırlandım hem yürüyüş olur hem de Bime gideyim dedim aşağı indim inmemle yağmurun başlaması bir oldu 😄 neyse eşimi aradım arabayı getirdi de öyle gittim artık 😄 müslin bulamadım bitirmişler heralde. Onun dışında bir sürü zıbın vardı. 3-6 ay ip askılı aldım ağız mendili aldım bir de bi tane pembe anne yanı yatağı kalmış onu da aldım 🤣 oyun halısı da vardı aslında ama onu müzikli almak istiyorum

Annem muslinden 2 tane kapmis 😁

Bimden geliyorum kızlar, ağız bezleri çok güzel yumuşacık, organik pamukmuş 3 paket aldım. Yenidoğan seti vardı o da ornaik pamuk onu da aldım ama bilek kısmı çok minik geldi, eli geçer mi bilemedim, neyse 30 ₺ en kötü kullanmam diye almıştım. Ama kumaşını beğendim. Müslin baya vardı ama kumaşı biraz sert geldi almadım ondan. Bi de tavşanlı yastık aldım minik kuşuma ❤️
Hayırlı olsun minnoşuna canım, kollarını kesersin makasla sıkarsa ben öyle yapmıştım 😅

Bu arada isim konusu konuşulmuş,düşündüm ve kızıma ismini sadece benim vermem gerektiğine karar verdim eşime dahi söz hakkı tanımıcam (linçlemeyin lütfen :KK70:)
Ikiz kızlarımın isimlerini ben koydum ama öyle zorlamayla değil zaten ben koycam desem inat eder koydurmazdi ama cinsiyetleri öğrendikten sonra başladım işlemeye zeynep ve zehra kızlarımın ismi zeynep ler şanslıdır zehralar zekidir anlamlamlari güzel söylenişi kolay diye diye adamın bilinç altına işledim doğuma giderken sordum ne olacak ısimleri diye tabi bnm dedigimi yaptı ama sorsan kendi fikri sanıyor hala :))

Kizlar ilk size yaziyorum. Benim iki kizim vardi simdi bir kizim daha olacagini ogrendik. Kizlar biraz hayal kirikligina ugradi. Hepimiz aslinda. Oglan olsaydi bayram havasi olacakti evimiz. Neyse ama saglikli oldugunu ogrendim ya uzerimden buyuk bir yuk kalkti cok sevindim. Allah kimseye evlat acisi vermesin.... biz kizi kabullendikde millete nasil dicem... sevinenler olurmu acaba? Puf bilmiyorum kizlar biseyler deyin bana ya ....😕
Öyle düşünme hayırlısı buymuş bnm de iki kızın var şimdi oğlan olacak ama inan kız olsa belkide daha çok sevinirdim kız çocukları anneye babaya yoldaş cennetin anahtarı erkekler biraz vurdum duymaz oluyor küçüklerde çok yaramaz beni korkutuyor açıkçası sağlıkla gelsinler yeter ki

Yeni başladığım doktor 15 gün sonra ücretsiz kontrolde de çağırıyor ben de gidiyorum 🙈 önümüzdeki cuma detaylı için gidicem, iki hafta sonrasında da 2. Detaylı ultrasonu yapacakmış 🤷🏼‍♀️

Ayy ne guzel 🥰 ben bir kere cuma gitmistim sonra idrar tahlili kotu cikinca cagirmisti beni carsamba gittim. Neden cagirdigini unuttu ee daha yeni gormemis miydim ben seni demisti😁 kontrole gitmeye cekiniyorum o yuzden buna surat asiyor gibi neyse ki bende degistiricem 🥰

Kızlar ben hala bebeğin hareketlerini hissetmiyorum sanırım iç karınla ilgili bir durum çünkü normalde de zor görüntü alıyor doktorum zayıf olmana rağmen görüntü alamıyorum dedi ben de hareketlerini hissetmememi buna bağlıyorum ya da kendimi avutuyorum 🤣
Yaa canım bende hissetmiyorum hemde benim 2. Güya 2. Ler daha erken hissedilir ama bende tık yok pzartesi doktora gidicem korkuyorum bi yandan bişey mi oldu diye 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Telsiz gerekli canim bence 🥰 gecen hafta esimin kardesi ve bebegi geldi. Yere yorgan battaniye serip oyle yatirdik yataktan dusebilir diye, biz balkonda oturuyorduk. Annesi uyandi bizimki dedim ee dedim hic aglamadi, artik uyaninca emekleyerek bir seyleri karistiriyor sesinden anladim dedi😁 bir gittik ki cekmeceleri acmis hep sadece aglamak icin degil surekli odasina girip cikarsan uyaniyor ya kapi sesinden, nefes sesinden bile anliyorsun naptigini😁
Canım bence telsizdense kamera almak daha mantıklı ben de ilk oğlumda telsiz aldım ama telsizden ses gelene kadar uyanıp ağlamaya başlamış oluyor bebiş sonra dayanamayıp kamera aldım hafif bir dönmesini kıpırtısını bile görüyosun ve uyanmadan gidip 2 pış pış yapıp uyumaya devam etmesini sağlıyosun hem artık xiami nin kamerası fiyat olarak telsizler kadar ben çok pişman oldum telsiz aldığıma

Kızlar ben 2020 şubat ayında doğum yapmıştım şimdi tekrar hamileyim ve bebek konusunda tecrübeli sayıyorum kendimi o yüzden size tavsiyem emzik ve biberona alıştırmayın bebişlerinizi ikiside meme reddi sebebi ben de ilk doğduğunda bilmiyordum tabi emziği verdik doktoruna sorup sonra benim memelerim bir yara oldu anlatamam geçirene kadar çok uğraştık hep emzik yüzünden emziği emdiği gibi mememi de emmeye başladı sadece ucunu alıyordu sonra bıraktım emziği de bi 40 gün memelerim baya yara içindeydi. Ayrıca bebek emzik emdikçe salgılanan bi hormon sebebiyle tokluk hissi oluşuyor ve sizi emmesi azalıyor bu sebeple kilo alımı da az oluyor. Tabi istisnaslar olabliri hem emzik hem biberon alıp meme emmeyi bırakmayan bebekler de vardır ama o riski alamamak lazım bence

Yaa canım bende hissetmiyorum hemde benim 2. Güya 2. Ler daha erken hissedilir ama bende tık yok pzartesi doktora gidicem korkuyorum bi yandan bişey mi oldu diye 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Canım bence telsizdense kamera almak daha mantıklı ben de ilk oğlumda telsiz aldım ama telsizden ses gelene kadar uyanıp ağlamaya başlamış oluyor bebiş sonra dayanamayıp kamera aldım hafif bir dönmesini kıpırtısını bile görüyosun ve uyanmadan gidip 2 pış pış yapıp uyumaya devam etmesini sağlıyosun hem artık xiami nin kamerası fiyat olarak telsizler kadar ben çok pişman oldum telsiz aldığıma

Bizde hem kamera hem telsiz aldik. Kamerayi odasini gorucek sekilde taktiricaz 🥰 esim kamera icin uygulamaya girmeden agladigini duyamazsin dedi o yuzden ikisini aldik bizde🤔

X