2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Geçmiş olsun canım
Bende de ara ara bu tarz ağrılar oluyor.
Doktor uzanıp dinlendiğin zaman geçen ağrılar seni korkutmasın demişti. Dinlenmene rağmen geçmiyorsa sıkıntı vardır dedi.
Çok ayakta kalmaktan oluyordur muhtemelen
Tesekkur ederim🌸 oturunca yok,ama kalkip yurudugumde yine oluyor. Bakalim eger rahatsiz edici boyuta ulasirsa ariycam🙄

Şeker ölçümü yapan Arkadaşlar şeker ölçerken ilk lokmayı aldıktan 1 saat sonra mı ölçüyorsunuz şekerinizi. Yoksa yemek bittikten 1 saat sonra mı? Gerçi benim ikisi arasında olsa olsa 15 dk oynar da🙈 ben yemeği bitirip 2 saat sonra ölçüyordum. Yanlış yapıyorum sanırım.

Şeker ölçümü yapan Arkadaşlar şeker ölçerken ilk lokmayı aldıktan 1 saat sonra mı ölçüyorsunuz şekerinizi. Yoksa yemek bittikten 1 saat sonra mı? Gerçi benim ikisi arasında olsa olsa 15 dk oynar da🙈 ben yemeği bitirip 2 saat sonra ölçüyordum. Yanlış yapıyorum sanırım.
Aç karna olan sabah ise hıc bir sey yemeden tokluğu yemek yedıkten1 saat sonra aclık ornegın 8 de kahvaltıya basladık olctuk 8 10 da kahvaltı bittiyse 9 10 da tokluk ölçümü açlık sınırın 90 tokluk sınırı 140

Aç karna olan sabah ise hıc bir sey yemeden tokluğu yemek yedıkten1 saat sonra aclık ornegın 8 de kahvaltıya basladık olctuk 8 10 da kahvaltı bittiyse 9 10 da tokluk ölçümü açlık sınırın 90 tokluk sınırı 140
Bitişe göre yani bende öyle ölçüyorum ama internette şöyle bir gezeyim dedim bazıları ilk lokmayı alınca zamanı ölçmeye başlıyor. Kafam karıştı

Kızlar herkese günaydın gittim tetanoz aşımın ikinci dozunu oldum. Tansiyonum 12/8
Bebişimin kalp atışı 138
Burada aşırı kar var. Arabamızı çıkaramadık ve de tipi felaket. Kar demiştim ama bu kadar dememiştim. 😁
Benim de 4 Ocak gibi 2. Dozu olmam gerekiyordu ama asm deki ebe covid oldu ertelendi şimdi de hiç gidesim yok aşıdan sonra çarpıntı olmuştu bende yaptırmak istemiyorum 😔

Bebek bakımıyla ilgili öneri üzerine bilinçli bebek ve mahallenin en mutlu bebeği, bybodan eren kayanın uyku notlarını okudum kafam daha da karıştı. Nasıl etsek hangi yaklaşım doğrudur Attachment parenting ekolu bi yandan diğer ekoller bi yandan diye düşünürken youtube da Melis keşanın videolarına denk geldim benim içime sinen dengeli ve makul geldi. Bir ruh sağlığı çalışanı olarak size de öneririm kızlar🌸

En buyuk derdim, aksama ne yemek yapicam🤣🤣🤣 yoruldum ya😥
Yemeğe karar verince bütün işler bitmiş gibi rahatlıyorum valla.
Bizde çok dolu masalar olmaz, porsiyonları da azalttık, eşim de yemek seçmediği için çok zorlanmıyorum.
Genelde Anadolu usulü sofralar olur 😂
Baklagil-sebze-tavuk-et gibi katagoride toplayınca da seçmek kolay oluyor.
Sadece kolay yemekleri seçtiğim için biraz sıkıldım 😂

S Senemisback geçmiş olsun canım
Karın tadını çıkar sonra insan özlüyor 🥺
Bizim de arabalar karda kaybolurdu, her yer bembeyaz ne güzeldi.
Bi ara eski fotolardan atarım sana Hizan günlerimizden 😇

Kızlar benim sormak istediğim bir şey var şimdi ilk anne olacaklara kaçıncı aydan sonra yavaş yavaş alışverişe başlayalım şimdi hepimizin bebeği Mayıs bebeği olacak malum hangi kıyafetler alalım ne kadar alalım çok çabuk büyüyorlar yani önerileriniz nelerdir,kıyafet icın ilerleyen dönemde tahmini dogum kilosu na göre almak daham ı mantıklı

Bu hafta kontrolü olanlara ,hayırlı haberler güzel haberler diliyorumm🤲
benimde yarın şeker kontrolüm var ayrıca bu hafta tetanoz 2.dozu vurulcam.
Survivor dedikleri şey bence 40hafta gebelik 🤣
Full atraksiyon korku heyecan.
Sağ salim tamamlayıp burda bebeişlerimizin gazı kakasını konuşuruz inşAllah 🤲

Green clean bebek deterjanının lekeler için ayrı deterjanı da var canım, o bence baya etkili oluyor.
Ben program bitince aynı programı bir kez de deterjansız çalıştırıyorum iyi durulansın diye.
Parfüm de iki yıldır hayatımda yok, dediğin gibi bebeği rahatsız etmesin diye kullanmıyorum.
Eşim de evden çıkınca kullanıyor, evde aşırı rahatsız ediyor.
Tabi bizim kızımız alerjik bebek olduğu için biz hep ekstra dikkat ettik.
Herkes bu kadar kasmayabilir :)
Leke çıkarıcısı var bende de kullanıyorum devamlı ama ek gıdaya geçince o bile bazı lekerş çıkarmaz olmuştu illa elim de bi çitilemem gerekiyordu incia daha iyi temizliyor.

X