2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
😱😱😱😱 bir de %100 keçi sütü diye sloganları var. Terbiyesizler. Açık süte de güvenemiyorum ya. Sütçünün hesap kesim tarihine, borcunun vadesine denk geldin mi yandın.
Ne yapıyorlar, su falan mı katıyorlar o dönemde?
Ya ben de şöyle düşünüyorum, yoğurdumuz o zaman normalde tuttuğu gibi tutmaz su katsalar, en azından ben hiç şüphelenmedim 4 yıldır 😂

Arkadaşlar sizede 20li haftalarda takılı kaldık gibi geliyormu 😂 yahu bi otuzlara geçemedik sanki 20yıldır 20.haftalarda gibiyim ben 🥴 gebelik çok uzun keşke 7 ay falan olaydı dicem ama ozamanda ülke nufusu katlanır yaşancak alan kalmazdı sankii 🤕 sanırım zaman geçiremedikçe saçmalıyorum..

Arkadaşlar sizede 20li haftalarda takılı kaldık gibi geliyormu 😂 yahu bi otuzlara geçemedik sanki 20yıldır 20.haftalarda gibiyim ben 🥴 gebelik çok uzun keşke 7 ay falan olaydı dicem ama ozamanda ülke nufusu katlanır yaşancak alan kalmazdı sankii 🤕 sanırım zaman geçiremedikçe saçmalıyorum..
İyi böyle iyi, ben daha hazır değilim gece uykusuzluğuna :KK70:

Ne yapıyorlar, su falan mı katıyorlar o dönemde?
Ya ben de şöyle düşünüyorum, yoğurdumuz o zaman normalde tuttuğu gibi tutmaz su katsalar, en azından ben hiç şüphelenmedim 4 yıldır 😂
Aslında bizim memlekette ineklerimiz var. Burada aldığım açık sütlerin oradakilerle alakası yok. İstanbulda 3 kere süt aldım. Yaptığım yoğurt 15 güb bozulmadı dolapta. Anneminki 4. Günde gider çorba ayran olur. Çok pimpirillendim. Market sütü alip öyle tapmaya başladım.

Aslında bizim memlekette ineklerimiz var. Burada aldığım açık sütlerin oradakilerle alakası yok. İstanbulda 3 kere süt aldım. Yaptığım yoğurt 15 güb bozulmadı dolapta. Anneminki 4. Günde gider çorba ayran olur. Çok pimpirillendim. Market sütü alip öyle tapmaya başladım.
İstanbulda sütün kaymağını çekiyolar bende hiç güzel süt bulamam orda.
Tabi çiftlikten tanıdık yerden alan varsa iyidir.
Burdaki bildiğin yoğun kaymaklı yoğurt oluyor çalışan abla kendi köyünden alıyormuş.

Göbişler ne durumda kızlar,valla ben ilk doğumuma bu göbekle gitmiştim.sanırım bunda iki bebek var doktor göremiyo 😝

Eklentiler

• 86AE77F4-8B81-47CB-94C5-855524B247B4.jpeg
    86AE77F4-8B81-47CB-94C5-855524B247B4.jpeg
    130,3 KB · Görüntüleme: 99
Al benden de o kadar bu defa kesin ucuz diyecemde ikisi nereye saklandı acaba kızlarda hiç bu kadar büyümemişti gobisim
Genelde 2.bebeklerde daha büyük oluyor karın diyolar.sanırım kaslar zaten genişlemiş açılmış oluyor ilk doğumdan.kız erkekle alakası varmı bilmiyorum ama ikizlerden bile büyükse demekki erkek bebekte daha iri bir karın oluyor olabilir.gerçi ozaman sivride olması lazım ama benim gayet yuvarlak.genellemeler bu gebelikle son buldu bende :)

Genelde 2.bebeklerde daha büyük oluyor karın diyolar.sanırım kaslar zaten genişlemiş açılmış oluyor ilk doğumdan.kız erkekle alakası varmı bilmiyorum ama ikizlerden bile büyükse demekki erkek bebekte daha iri bir karın oluyor olabilir.gerçi ozaman sivride olması lazım ama benim gayet yuvarlak.genellemeler bu gebelikle son buldu bende :)
Bnm göbek top yutmuş gibi öne gidiyor kızlarda yanlara doğruydu bende erkek diye mi böyle top yutmusa döndüm diye düşünüyordum :)

Kızlar bugün de dayanamadım alışveriş yaptım bebişime 🧡😂 annesi sevsin yesin onu. Ek indirimle 175 e geldi 15₺ de worldpuan 160₺ ye geldi son. Kendimi indirimlerle rahatlatıyorum :KK70: Şu tulumu merak ediyorum en çok nasıl diye.

Eklentiler

• 6CF81BFE-022D-41A3-A78A-28D45313D005.jpeg
    6CF81BFE-022D-41A3-A78A-28D45313D005.jpeg
    91,5 KB · Görüntüleme: 78
Kızlar bugün de dayanamadım alışveriş yaptım bebişime 🧡😂 annesi sevsin yesin onu. Ek indirimle 175 e geldi 15₺ de worldpuan 160₺ ye geldi son. Kendimi indirimlerle rahatlatıyorum :KK70: Şu tulumu merak ediyorum en çok nasıl diye.
Aa uyku tulumunu çok iyi almışsın. Ben de baktım bugün de 120-130 falandı sanki. Güle güle kullansın 🤗

Kızlar doktor b12 biraz düşük die iğne yazdı 5 tane hafta da 1 kez yap dedi. Yaptıran oldu mu aranızda?

Kızlar bebişime şu yorgandan aldım yataş 31 ocağa kadar indirimde ama hepsiburadada ekstra indirim olmuş. Ben sepete ekledim 172 den de 147 ye düştü (25 ₺ ev tekstili çekim varmış). Kış için yorganı almış oldum. Bakanlar varsa bilginiz olsun
Hiç yorgan kullanamadım oğlumda. Tulum çok kullanışlı gerçekten. Tulumu tavsiye ederim. 2,5 yaşında. Hala tulumla uyur.üstünü açtı aman üşüdü derdi yok. Kafam çok rahat. Bir süre sonra üstlerini örtmüyorlar zaten. Bir de ben çok takıntılıyım boğulma riski vs. Beşiğinde tutamadım öyle şeyler pek.

Hiç yorgan kullanamadım oğlumda. Tulum çok kullanışlı gerçekten. Tulumu tavsiye ederim. 2,5 yaşında. Hala tulumla uyur.üstünü açtı aman üşüdü derdi yok. Kafam çok rahat. Bir süre sonra üstlerini örtmüyorlar zaten. Bir de ben çok takıntılıyım boğulma riski vs. Beşiğinde tutamadım öyle şeyler pek.
Canım peki internetten alışveriş yaparken kalınlığını, hangi mevsime uygun olduğunu nasıl anlayacağız?

X