2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Benim b12 hep yüksek çıkar ya, bilemedim iğnesini canım, yükselir inşallah hemen
Ya bana göre çok düşük değil de dr a göre düşük geldi sanrm 😑 şeker çıktı die yemiyorum yani çalışıyorum yememeye sanrm b12 de etkilendi. İnşşalh yükselir çok teşekkür ederim cnm

Kizlar pisik kremi ve mama icerigi temiz olanlar
hakkinda bilgisi ve onerisi olan varmi?
Şöyle bir liste var pişik kremi için. İlk oğlumda bepanten kullandım ben. Çok pişik olduğu zamanlarda troyds. İnşallah çok ihtiyacınız olmaz.

Eklentiler

• Screenshot_20210125_185522.jpg
    Screenshot_20210125_185522.jpg
    116,5 KB · Görüntüleme: 40
Sağol tatlım. Bu renk indirimde. Çok komik ya aynı ürün hepsi ama 160₺ ye de var 55₺ ye de ben en ucuzunu aldım 2-3 ay kullanıcak diye
Evet tekrar baktım şimdi bazı desenler 55-65 lira bazıları 160-170 😅. 0-2 ay kalmış ama hep. Küçük mü olur ki?

Ben de yataş alışverişi yapacağım yatak falan, iyi oldu bu bilgi, sağol canım, ama şunu soracağım, biz bebek nisanda doğunca üzerine ne vereceğiz, yorgana ne zaman geçeriz acaba? Yani bebeğin üzerine ne örteceğiz konusu inanılmaz karışık bende
Oğlum mayıs başı doğdu. Hiç kalın battaniye yorgan vs kullanmadık. Penye battaniyeler yeterli olmuştu. Belki biraz daha kalın olabilir polar gibi. İlk zamanlar zaten uzun kol ve alt giydiriyoruz.tabi mevsimler ve evin durumu da etkili. Ocak ayında yazı yaşadık. Nisanda da kışı yaşamayız inş.

Canım peki internetten alışveriş yaparken kalınlığını, hangi mevsime uygun olduğunu nasıl anlayacağız?
Tulum için soruyorsun dimi? 1,5 ve 1,7 tog yeterli oluyor. 2,5 baya kalın bence. E bebektekiler 1,5 lcw de 1,7 ler var. İkisi de çok güzel. Ama büyük almanızı tavsiye ederim. 6_7 aylık olacaklar kışın en az 1 yaş olmalı. İç astar dar olabiliyor çünkü. E bebek daha bol kesim. Ama kalıplar küçük.

Hastane çantasına neler koymalıyım listesi yapıyorum ben de bu ara. Ünlü ebelerin hesaplarından kopya çekiyorum. 😁 Şu paylaşım da hoşuma gitti, sizinle de paylaşayım.
Eki Görüntüle 2768039
Eki Görüntüle 2768041
Eki Görüntüle 2768043
Eki Görüntüle 2768044
Eki Görüntüle 2768045
Biberon süt pompası ve mama ihtiyacı bende de hiç olmadı. Ama ben emziğe alıştırmak istediğim için emzik kullandık, ☺️ tabi bizimki alışmadı malesef. Hastanede kan şekeri düştüğü için mama verdiler ama.

O zaman nisan mayısa uygun hatta yaza da uygun uyku tulum ne alırsanız bana da yollar mısınız? Aynısı ya da benzerini alırım ben de, nasıl olsa üçümüz de @mermito da ankaradayız 🙋‍♀️
Canım mayıs Nisan da uyku tulumu lazım olmaz sanmıyorum. Penye tulumlar giydirmen yeterli olur. Üstüne de ince Bi battaniye örtülür. Hareket edemedikleri için çok sorun olmaz. Lcw hm de falan var penye tulumlar. Yazın da sıcak oluyor zaten. Tulum ihtiyacı olmaz. Yani ben hiç giydirmedim.zıbın ve ince Bi alt pijama ile yatardı.

Canım mayıs Nisan da uyku tulumu lazım olmaz sanmıyorum. Penye tulumlar giydirmen yeterli olur. Üstüne de ince Bi battaniye örtülür. Hareket edemedikleri için çok sorun olmaz. Lcw hm de falan var penye tulumlar. Yazın da sıcak oluyor zaten. Tulum ihtiyacı olmaz. Yani ben hiç giydirmedim.zıbın ve ince Bi alt pijama ile yatardı.
Bi örnek foto atabilir misin rica etsem? Penye tulumlar için.

Ya kızlar, bir de bu lohusa pijama, gecelik olayını ne yapacaksınız ya? Bir de mesela bu pijama işini hamile taytla yapsak daha rahat olmaz mıyız? Ben en rahat taytla hamilelik geçiriyorum işin aslı
Ben üç takım pijama aldım. Hiç de gerek yokmuş valla. Sezaryen sonrası koridorda gezerken sabahlığı aldım üstüme o kadar. O da tesettürlü olduğum için. Olmayana o da şart değil. Açıkçası bu defa ben de tayt düşünüyorum. Özel Bi pijama da sabahlık vs almıcam.ama normal doğum yapanlar da gecelik rahat oluyor demişlerdi. Benim ihtiyacım olmadı.

Bi örnek foto atabilir misin rica etsem? Penye tulumlar için.
Bu şekilde canım. Ben hm den baktım şuan. Ama birçok yerde var. İlk aylar fermuarlı olması şart değil. Çok hareket etmedikleri için. Ama sonradan fermuarlı daha kullanışlı oluyor. Bir de ilk ayların bedenleri patikli oluyor genelde. Havalar serinlemeye başladığı dönemde pijama üstüne bunları giydirdim ben hep. Soğuklarda da elyaflı tulumlara geçtik.

Eklentiler

• Screenshot_20210125_192412_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20210125_192412_com.huawei.browser.jpg
    42,4 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_20210125_192152_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20210125_192152_com.huawei.browser.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_20210125_192112_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20210125_192112_com.huawei.browser.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 39
Bu şekilde canım. Ben hm den baktım şuan. Ama birçok yerde var. İlk aylar fermuarlı olması şart değil. Çok hareket etmedikleri için. Ama sonradan fermuarlı daha kullanışlı oluyor. Bir de ilk ayların bedenleri patikli oluyor genelde. Havalar serinlemeye başladığı dönemde pijama üstüne bunları giydirdim ben hep. Soğuklarda da elyaflı tulumlara geçtik.
Hmm ben şunlarla uyuyorlar diye düşünmüştüm.
57622C08-A47B-419A-BF23-44F554F80900.jpeg

Kızlar bugün de dayanamadım alışveriş yaptım bebişime 🧡😂 annesi sevsin yesin onu. Ek indirimle 175 e geldi 15₺ de worldpuan 160₺ ye geldi son. Kendimi indirimlerle rahatlatıyorum :KK70: Şu tulumu merak ediyorum en çok nasıl diye.
Parkanın yeşili yeğenim de var. Benzer Bi modeli de oğlumda. Çok kullanışlı. Güle güle giysin inş.

Hmm ben şunlarla uyuyorlar diye düşünmüştüm.
Eki Görüntüle 2769085
Bundan hiç almadım ihtiyaç duymadım ben. Zaten yaz bebeği olacağı için. İkincisi de öyle olacak. Sanırım almam yine. Sonradan da hareketlendiği için de ayaklardan dolayı rahat edemez kısa kullanılır diye düşündüm almadım canım. Yorumlarda falan yazar aslında. Ama olmazsa olmaz bişey değil bence.

Bnm göbek top yutmuş gibi öne gidiyor kızlarda yanlara doğruydu bende erkek diye mi böyle top yutmusa döndüm diye düşünüyordum :)
Heh bak o bendede öle oldu,kızda yayıldı böyle yassı bir karnım vardı ,oğlanda daha toparlak ama ben bunuda çocugun yerleşme yada duruş şekline göre şekillendiğini düşünüyorum.nyse öle yada böle koca göbişlerle yuvarlanarak doğuma gireriz😝

Bundan hiç almadım ihtiyaç duymadım ben. Zaten yaz bebeği olacağı için. İkincisi de öyle olacak. Sanırım almam yine. Sonradan da hareketlendiği için de ayaklardan dolayı rahat edemez kısa kullanılır diye düşündüm almadım canım. Yorumlarda falan yazar aslında. Ama olmazsa olmaz bişey değil bence.
Teşekkür ederim 🥰

Tulum için soruyorsun dimi? 1,5 ve 1,7 tog yeterli oluyor. 2,5 baya kalın bence. E bebektekiler 1,5 lcw de 1,7 ler var. İkisi de çok güzel. Ama büyük almanızı tavsiye ederim. 6_7 aylık olacaklar kışın en az 1 yaş olmalı. İç astar dar olabiliyor çünkü. E bebek daha bol kesim. Ama kalıplar küçük.
Aaa, tog diye bir şey varmış, ay şuan beni öyle aydınlattın ki, çok teşekkür ederim canım 😊😘

Kızlar hep göbüşlerden bahsetmişsiniz ben 21.haftadayım tahmini doğum tarihi 1 haziran yazmış doktor bebek önden gidiyor biraz. Bebek 400gr bu arada.
1,5 kilo aldım toplamda ama ince zayıf biri değilim zaten 5 kilo fazlam varken hamile kaldım.
Göbeğimde çıkmış dışardan çok belli olmasada.
Beni geçen gören bi tanıdık kilo almamışsın bebek sağlıklı mı demeye getirdi 🤔

X