2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Bence hiç moralini bozma şimdiden. Hele ki internete bakıp da senaryolara kaptırma kafanı. İlk oğlumda benim de suyum fazla çıktı bu haftalar da. Hamur işi makarna vs gibi şeylere dikkat et. Yememeye çalış dedi doktorum. Dikkat ettim. Çok az yedim. Sonraki gidişimde normale dönmüştü.bir Çok gebenin karşılaştığı bir durum.

Tansiyonunuzu hergun surekli olcuyor musunuz kizlar

Canım benim ilk ve gebelikte öyle oldu doktor ödem için daha erken normal değil dedi 24 saatlik idrarda protein testi yaptırdı ciddi protein kaçağı çıktı. Sonraki haftalarda da tansiyon hafiften yükselmeye başladı tansiyon ilacı kullandım doğuma kadar. İstersen doktoruna danış. Bu dediğim tahlil için 24 saat idrarını bi şişe de topluyorsun onunla yapılıyor

İntetnetten bişeylere bakmak felaket zaten azıcık moralin varsa o da gidiyor.

Evet canım özellikle son bir iki haftadır deli gibi makarna börek vs yemekle geçti Aynen yazdığın gibi

İntetnetten bişeylere bakmak felaket zaten azıcık moralin varsa o da gidiyor.

Hem de nasıl.. Sırf internette okuyup durduğum kötü şeyler yüzünden hiç sebep yokken kendi isteğimle sezaryen oldum kızımı o şekilde dünyaya getirdim Hala pişman olduğum bir konudur

Kızlar lütfen biriniz açıklayın kasılma dediğiniz şey nasıl oluyor?
Zararsız bişi olduğunu doğumu başlatmadığını nasıl anlıyorsunuz?
Bendede rahimde batma hissi var sanki küçük küçük iğneler batıyor.

Dün Google dan baktım ben de. Yalancı sancılar düzensiz olurmuş ve dinlenince veya pozisyon değiştirince geçermiş. Gerçek sancılar dinlenen bile git gide artarmış. Tabi yine de doktorunla paylaş bu durumu gerek görürse nst ye sokar

El yüz ayaklarda şişlik yok hiç. Bacaklarımda da hafiften var. Kendi evimde yatıyordum hep burada oturuyorum yatmıyorum gündüz hiç. Haftaya randevum var doktora söyleyeyimde bir tahlil yapsın bari

Günaydın yavaştan geliyor, hemen sertleşiyor o gerginliği hissesdebiliyorum ben, aşağıyada baskı yapıyor ama ağrı olmuyor, benim ikinci hamileliğim olduğu için ben hemen hissesidiyorum, saniyelik bir şey ama bir kaç saniye hemen. Sanırım gerçek sancı belli aralıklarla ve ağrılı oluyormuş,

El yüz ayaklarda şişlik yok hiç. Bacaklarımda da hafiften var. Kendi evimde yatıyordum hep burada oturuyorum yatmıyorum gündüz hiç. Haftaya randevum var doktora söyleyeyimde bir tahlil yapsın bari
Saglik ocagindaki hemsire ayaklarimi uzatmam gerektigini soyledi. Bende varis var cunku. Otururken de asag sarkitma dedi. Oyle sisme olmadi ama. Tansiyon vs normalse bu sekilde yap bencede tabi doktoruna da soyle ne olur ne olmaz

Kizlar acil bisey sorucam. Ben seker yukleme yaptirdim simdi 1 saatin dolmasini bekliyorum. Bi saatin sonunda kan vericem ya, o kani hemen isleme almalari lazim de mi? Ya hemen almazlarsa isleme? Beklerse biraz ve degerler degisirse

Bebek tek tarafa toplanıylr karın sertleşiyor kasılıyor. Braxton hicks kasılmaları olarak artık olacak bunlar. Bunlar düzensiz olacak düzenli olursa eğer sıkıntı. Bende mesela önceki gebeliğimde hep düzenli idi ve bazen öyle bi gelirdi ki yıldızlar çakardı. Su içtiğinde pozisyon değiştirdiğinde geçiyorsa sorun yoktur. 10 dakikada bir oluyorsa acil kodu 5 dakikada bir oluyorsa alarm kodudur. Suyu bol içmwye çalış

İnşaallah bi sıkıntı yoktur ama tedbirli olmakta yarar var ondan söyledim canım. Sen doktoruna söyle bakalım bi. Benim tansiyon sıkıntısı yaşadığım dönem İzmirin en sıcak zamanlardı belki de diyorum sıcaklar da etkiledi çünkü bu sefer şimdilik öyle bi sıkıntım yok

Ya ben tam ayrımını yapamıyorum ama ağrı gibi değil de sanki bi an bebiş bi yere baskı yapıyor gibi oluyor o ara biraz nazım yükseliyor gibi oluyor sanki nefesim daralır gibi. Yalancı kasılma mıdır acaba bu? Kızımda pek olmadı sanırım kasılma ne sancı ne bilemedim sezeryana girdim

Herşeyi çok güzel açıklıyorsunuz ya sağolun.
Bende henüz tarif ettiğiniz gibi bir kasılma yok. İlerde olursa hazırlıklı olurum

O anlık gerginlikler normal. Benim tocoda 24-25 haftadan itibaren kasılmalarım 100 çıkıyordu ve düzenli oluyordu. İlaç veriyorlardı onla biraz azalıyordu.

Günaydın
Teşekkür ederim zahmet edip ayrıntılı yazıyorsunuz.

Kizlar acil bisey sorucam. Ben seker yukleme yaptirdim simdi 1 saatin dolmasini bekliyorum. Bi saatin sonunda kan vericem ya, o kani hemen isleme almalari lazim de mi? Ya hemen almazlarsa isleme? Beklerse biraz ve degerler degisirse
Cnm bu risk hepimiz icin gecerli bende buyuk devlette yaptirdim
Ne kadar oynayabilir ki korkma
Anlik zaten isleme alan hastane var mi bilmiyorum ama saglik ocaklarindaki gibi farkli bi lokasyona aracla tasima vs olmuyo hastane icindr laboratuara goturuyolar. Icini ferah tut

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…