2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Arkadaşlar bugün kontrolüm vardı 25 haftalık olduk ama bebek aşağı inmiş aşırı kaşık ağrım var zor geziyorum. Böyle durum yaşayan var mı ?Bebeğin aşağıda olması risk mı?
Benimde bebegim asagida ve cok fazla kasik agrilarim oluyor ayakta fazla kalinca ve 1 km falan yurudummu basliyor. Doktorum fazla ayakta kalmamami yurumememi fazla is yapmamami soyledi erken dogum olabilir dedi dikkat edin yormayin kendinizi sizde

Benimde bebegim asagida ve cok fazla kasik agrilarim oluyor ayakta fazla kalinca ve 1 km falan yurudummu basliyor. Doktorum fazla ayakta kalmamami yurumememi fazla is yapmamami soyledi erken dogum olabilir dedi dikkat edin yormayin kendinizi sizde
Ayrıntılıda servikal uzunluk kaç mm çıktı sizin

Tarif ettiğin herşey bende de var.
Bazen top gibi oluyor bazen komple sertleşiyor.
Elektriklenme, karıncalanma, batma tarzında da bi şeyler hissediyorum.
Benim de ilk hamileligim olunca Braxton Hicks kasilmalarina yordum, demek boyle oluyor dedim. Tabi gunde 10 taneye kadar normal karsilaniyormus, daha fazlaysa hemen doktor!

Arkadaşlar bugün kontrolüm vardı 25 haftalık olduk ama bebek aşağı inmiş aşırı kaşık ağrım var zor geziyorum. Böyle durum yaşayan var mı ?Bebeğin aşağıda olması risk mı?
benim de aşırı ağrım var kasıklarda ve baskı, az dolaşsam karnım taş oluyor sadece yatıp ayaklarımı hafif yükseltince rahatım, bende rahim ağzı kısalığı vardı buna plesantanın aşağıda yerleşmesi eklendi riskliyim yani doktorum sık sık uzanarak dinlen dedi ama son bir haftadır rahatsızlık hissi iyice arttı o yüzden normal kontrole daha 3 hafta var ama ben haftaya gideceğim ne olur ne olmaz, bir de böyle bebek plesenta aşağıda olunca mesane aşırı rahatsız oluyor ayakta durdukça bebişim sürekli mesaneye vuruyor kötü bir his oluyor ağrılar da cabası, bence 15 dkdan fazla ayakta ya da oturur pozisyonda kalma ben bi gün nerdeyse hiç kalkmadım çok rahattı mümkün mertebe yatış yani...

Kantaron yağı kullanıyorum ben de şu anda. Onda da zeytinyağı var. Zeytinyağı da süreyim ayrıca ☺️
Hindistancevizi yagi kullaniyorum,bu gece de z.yagi asidi alip surdum bakalim faydasi olacak mi,iki uc gundur gobegim kasiniyor🙈ben de incia nin catlak kremini aldim yolda o nasil onu bilmiorum temiz icerikli diye aldim.kizim da mustela almistim catlamadim, bu sefer bunlari deneyecegim bakalim ne olacak.

benim de aşırı ağrım var kasıklarda ve baskı, az dolaşsam karnım taş oluyor sadece yatıp ayaklarımı hafif yükseltince rahatım, bende rahim ağzı kısalığı vardı buna plesantanın aşağıda yerleşmesi eklendi riskliyim yani doktorum sık sık uzanarak dinlen dedi ama son bir haftadır rahatsızlık hissi iyice arttı o yüzden normal kontrole daha 3 hafta var ama ben haftaya gideceğim ne olur ne olmaz, bir de böyle bebek plesenta aşağıda olunca mesane aşırı rahatsız oluyor ayakta durdukça bebişim sürekli mesaneye vuruyor kötü bir his oluyor ağrılar da cabası, bence 15 dkdan fazla ayakta ya da oturur pozisyonda kalma ben bi gün nerdeyse hiç kalkmadım çok rahattı mümkün mertebe yatış yani...
Birebir yaşıyorum aynılarını anlamadığım neden iner ki bebek aşağıya aşırı şişkinlik vs yapar mı acaba?

Ha pişik kremi aldım, onu her alt değiştirmede süreceğim, oluştuktan sonra geçmesi zormuş, onun için önlem amaçlı hep sürmüş çevremdekiler.
Onu çok tavsiye etmiyor doktorlar. ben de aynı düşünceyle yola çıkmıştım. Ama zamanla tüylenme oluyor bebekte aklınızda olsun. Kızardığı zamanlarda sürüyorum ben geçiyor hemen. Umarım pişiğe meyilli bir bebek olmaz.

Yaa gerçekten mi, faydasını gören şiddetle tavsiye eden çok benim çevremde de. Herkese aynı gelmiyor demek ki.
Bu arada ben de çok memnundum. Ayva çekirdeği kremi hindistan cevizi yağı vs Bi işe yaramadı ben de. Çok fena olmuştum ya. Lansinoh sürüp streç film kapattım. Tek iyi gelen o oldu. Avent kapaklar vs hiçbi işe yaramadı.
Bir de emzirmeden önce soğan sürünce yara olmuyormuş. Ama o da Bi risk bebek emmezse korkusu olur

Benim ilk gebelik olduğu için ne olması gerek ne olmaması gerek hiç bilmiyorum o yüzden korkmuyorum da 😅 ilk bebişin kaç haftalık doğdu?
Valla 22.haftada neredeyse 10dk da bir kasılmam oluyodu.doktor kasılma ilacı verdi , sonra 24.haftada az kanamam geldi 1 gece hastanede yattım.bütün bunlara rağmen 39+4de keyfi sezaryenle doğdu.doktor normali beklesen 42yi bulurdu dedi sanırım konumundan falan.demem o ki ,erken doğcak derken çok geç doğdu sayılır :)

Olabilir, benim çok kötüydü bi ara hatta kanadığı zamanlar oldu. Belki ondan fayda etmemiştir. Göğüs ucu yaralarına en iyi gelen şey aslında kalkan kullanmak ve mümkün mertebe göğüsleri havalandırmak
Kalkan da ben de hiç işe yaramadı. Boşuna almış oldum. Meme uçları hava almalı demişlerdi ama benim hava alıp kurıdukça daha kötü oldu ☹️ nemli tutup streçlemek çok daha iyi geldi. Ay inş bu defa hiçbi şey olmaz. 😔

Ayy iyi bu ilk kez başıma geldi bugün doğurcam diye korktum.
Kızlar galiba ben akıl sağlığımdan olucam herşey de endişeleniyorum nasıl bitecek bu süreç 😢
Canım merak etme hepimiz aynıyız.
Bende arada akıl sağlığımdan şüphe ediyorum.
Ki ikinci bebeğim yani neyin ne oldugunu az çok biliyorum ama ona rağmen sürekli bi kurmaca.
Nyse valla süreç bitio unutuoz bile.
Ben en son 2.çocugu asla yapmıcam dediğimi hatırlıyorum 🤣

Canım merak etme hepimiz aynıyız.
Bende arada akıl sağlığımdan şüphe ediyorum.
Ki ikinci bebeğim yani neyin ne oldugunu az çok biliyorum ama ona rağmen sürekli bi kurmaca.
Nyse valla süreç bitio unutuoz bile.
Ben en son 2.çocugu asla yapmıcam dediğimi hatırlıyorum 🤣
Hahaa sen 3ü de yaparsın o zaman.
Bende bebeği sağ salim kucağıma alayım sonra gidip hafızamı sildirmem lazım 2. yi düşünmek için 😂

X