2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Aynı ben
Bugün taşındık bizde daha doğrusu eşim tek taşıdı. Evin abonelikleri falan daha işimiz bitmedi yerleşemedik.
1 hafta içinde yerleşiriz de bende bebek alışverişine başlarım umarım.

Taşınmak çok zor ve yorucu bu süreçte. Ama ben yenilikleri çok severim. Yeni ev, yeni hayat, bebeğinizle mutlu mutlu yaşarsınız umarım Yetişir bence, not al alacaklarını. Daha kolay olur

Yorgun olunca hareket pek hissedilmiyor canım
Memlekete giderken hiç mola vermeden gittik, üç gün bebeği çok az hissettim yorgunluktan. Sonradan açıldı yavrucak
Ama sen de artık kendini bu kadar yorma
Her güne bir iş koy
Bırak olduğu kadar kalsın

Benimde mesela hiç ağrım acım olmadı ,sonda yerimden başka,sadece bükülmeden yürümem 40günü buldu.
Ya işte beni de o zorladı sürekli yaşlı teyzeler gibi 2 büklümdüm düz durmaya çalışınca dikişler acıyordu ama doğum olarak sezeryan çok kolaydı, epidural iğnesi bile kolayca takıldı laylaylom 5-10 dk da bebeği aldılar. Hiç bişey hissetmiyorsun gayet kolay.

Bende epidural sezaryen oldum ilk doğumu.
Şimdi mecbur spinal sezaryen olacağım bulundugum yerde epidural uygulayan hastane yok.biraz korkuyorum açıkcası ,çünkü spinalde ameliyat sonrası konfor ,epidural sezaryene göre daha zor.ama yapcak bişey yok , biraz ağrı sızı çekcez mecbur..

Taşınmak çok zor ve yorucu bu süreçte. Ama ben yenilikleri çok severim. Yeni ev, yeni hayat, bebeğinizle mutlu mutlu yaşarsınız umarım Yetişir bence, not al alacaklarını. Daha kolay olur
Tesekkur ederim iyi dilekler icin, degisim iyi gelecek hissediyorum Online alisveris sitelerinde listelerim hazir bekliyor aslinda ama insan gozuyle gorup eliyle tutmak istiyor. Butun bebek urunleri cok guzel zaten. Dis cikarma zamanlarina cook var daha tabi ama gecen karsima dis kasima aparati cikti meme seklinde cok komiik. Bebek buna alisirsa sonra bizim mememizi de dislemeye kalkmaz mi

Eklentiler

• konges-slojd-babs-teether-in-creamy-white-508730_600x.jpg
    11,6 KB · Görüntüleme: 40
Bence çok sakıncalı
Zaten dişleri çıkarken çok fena ısırıyorlar
Benim memelerim kanardı artık ısırmaktan

Kızlar ben normal doğum yaptım, zordu evet ama gerçekten bebek çıktığı anda insan her şeyi unutuyor.
Dikişler de epey zorlamıştı ama geçti gitti.

Sezaryen doğumla aynı mıdır bilmiyorum ama üniversitede apandisit ameliyatı olmuştum, bir ay boyunca kesi yeri acımıştı (yıl 2009, belki şimdi daha konforludur)

Doğumdan sonra böbreklerimden ameliyat oldum, emzirdiğim için epidural yapıldı, işlem hiç acımadı korkmadım ama ameliyat sonrası resmen çığlık atıyordum kafam çatlıyor diye damardan ağrı kesici verilene kadar ölecektim o iki dakikada.
Taburcu olmadan da sondayı çıkardılar, doktoru parçalayacaktım
Sonra da epidural yerinde kalıcı bel ağrısı oldu, hala sırtımı yaslasam ağrı hissederim, değişik bir his.
Bütün bunlara dayanarak yine normal doğum yapmak istiyorum, o da çok zordu ama bu yaşadıklarım kadar gözümde büyümüyor.

Herkesin acı eşiği, tecrübesi muhakkak farklıdır.
İnşallah hepimiz kendimize uygun en rahat doğumu yapar sağlıkla bebeklerimize kavuşuruz

Evet kremle beraber kullanacağım. Hatta kremi bu aylarda sürmeye başlamak gerekiyormuş.
Kızlar meme uçlaırnın uyarılması iyi değil diyorlar. Daha doğrusu benim Bi arkadaşımın doktoru öyle demişti. Erken doğuma sebebiyet verebilirmiş.gerçi ben konuyla alakalı bilimsel Bi açıklama da göremedim ama ilk hamileliğimde sürdüm son aylar. Sonuç aylarca geçmeyen meme yaraları en doğru yöntem bebeğin doğru kavramasını sağlayabilmek.

Bende bunu biliyorum. Son birkaç hafta sürmek gerekiyor sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…