2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
canım genel anesteziyle sezaryende migrenden dolayı baş ağrısı için bişey diyemem ama kusma bulantı olmayabilir ben de bekarken safra kesesi ameliyatı olmuştum inanılmaz bulantı kusmayla uyanmıştım bulantı çok uzun sürmüştü hatta baş dönmesi tansiyon gibi sorunlarım da olmuştu çok çok kötüydü o yüzden searyenden çok korkuyodum annem ebe hemşire ve 4 sezaryen olmuş biri olarak çok telkinde bulunmuştu öyle olmayacak korkma diye gerçekten de uykudan uyanır gibi uyandım kıpırdayıncaya kadar ameliyat olduğum aklıma gelmedi. tabi ki kişiden kişiye farklılık gösterir ama sezaryen daha hafif bi ameliyat diye düşünüp içini ferah tut :)

kızlar bugün kontrole gittim ağrıları olan arkadaşlar vardı vajen kasık perinal ağrılardan konuşmuştuk adım atarken bacağı kaldırırken olan ağrılar... hepsini sordum hepsine normal dedi baskı arttıkça ağrı şeklinde hisedersin hassasiyet olur dedi bir de bebişin duruşu da önemli benimki ayaklar aşağı baş yukarı mesela o da mesaneyi olması gerekenden fazla rahatsız ediyor dedi tabi ki arada dönüyorlar ama sevdikleri genelde durdukları pozisyonları var galiba :) bir de ikinci gebelik olan arkadaşlar ben ilkinde böyle ağrılar yaşamadığım için endişe ediyodum ona da normal dedi her bebek her gebelik farklı.. gerçekten de öyle ilkinde bebişim hep kaburgama dayardı ayağını hiç mesane rahatsızlığı hissetmemiştim ama doğumdan sonra 5 ay o kaburga ağrısı devam etmişti:) bu arada 1267 gram olmuş sıpam tombul dedi doktor:) usg ölçümüne göre 27+6daymışız bizde haberler böyle:)

Meraba hanımlar 24. Haftada şeker yüklemesi yaptırdım 50 lik yükleme de değerim yüksek çıktı sonra 100 lük yaptırdım onda hepsi normal çıktı sonucu böyle çıkanlar var mı sonrasında nasıl beslendiniz diyet yaptınız mı yine de

Benimde ilkinde sorun yoktu ikincide düşmüş baya Bi ondan verdi sezeryan zor oluyormuş doğumdan sonra ağrı felan ilkini normal yaptım ama ikinciyi sezeryan istiyorum
Kan değerin düşükse içmen gerek evet.yani sezaryen kişiye göre değişiyor aslında çok rahat geçirende var ,zorlananda.ama normalde yapsan sezaryende yapsan en zor geçen bi 6-7saatin oluyor.sonrası ağrı kesicilerle katlanır hale geliyor.

Canım magnezyum hap olanlarından kullansan rahat edersin aslında ben hiç sevmiyorum suda eriyenleri zor içiliyor ostaicare magnezyum içiyorum açıkçası faydasını gördüm içimi biraz büyük hap ama zorlamıyor beni

Benimde ilkinde sorun yoktu ikincide düşmüş baya Bi ondan verdi sezeryan zor oluyormuş doğumdan sonra ağrı felan ilkini normal yaptım ama ikinciyi sezeryan istiyorum
Canım bnm arkadaşım senin gibi ilk normal doğdu ikinciyi ısrarla sezeryan yaptırdı bir yaşında çocuğu şimdi çok pişman çok zormus diyor sezeryan ki ilk doğumu zor olmuş diye korkudan sezeryan istemişti

İyi içimizi rahatlattın. Ben bir kaç arkadaşıma sormuştum biz öyle ağrılar yaşamadık dediler
Benimki de yamuk duruyor yüzüstü yüzer gibi.
Maşallah bebeğine

Annen ebe hemşireymiş normal doğum için ne söylüyor peki?
Benim çevremdekiler ikisini de yaşayanlar normal doğum daha kolay diyorlar.

Bugün dışarda işim vardı iki adım atsam yoruluyorum. Hiç halim yok ayakta olunca her tarafım ağrımaya başlıyor.
Şimdiden böyleyse doğuma yakın hiç kımıldayamıcam sanırım
Ben de öyleyim. Bi de evde 1buçuk yaşında kızıl var onun peşinde dolanıp durmak tamamen işkence haline dönüştü kaç kilo aldın? Ben 9 kilo aldım, aldığımız kilolar da etkiliyor sanırım

Hemoglobinin kaç çıkıyor? Benim hemoglobin düşüşte. Her baktırdığımda biraz daha düşüyor

Ben de öyleyim. Bi de evde 1buçuk yaşında kızıl var onun peşinde dolanıp durmak tamamen işkence haline dönüştü kaç kilo aldın? Ben 9 kilo aldım, aldığımız kilolar da etkiliyor sanırım
Ben 2 kilo aldım birde kilo alsam hiç hareket edemem.
Yemek yaparken bile ayakta duramıyorum artık oturarak hazırlayıp ocağın yanında sandalyede oturup pişiriyorum.

Ben 2 kilo aldım birde kilo alsam hiç hareket edemem.
Yemek yaparken bile ayakta duramıyorum artık oturarak hazırlayıp ocağın yanında sandalyede oturup pişiriyorum.
Maşallah yaaa nasıl 2 kilo o zaman sen kilo veriyorsun. Çünkü artan kan hacmi, bebeğin kilosu, amniyon sıvısı, plesanta vs derken 2 kilodan fazladır onlar. Kaç kilosun şuan? Aaahh ahhh ben de sözde 6 kilo hedeflemiştim ama hiç dikkat edemedim canım sürekli çikolata ve tatlı istiyor

Canım ben zayıf çıtı pıtı biri değilim boyum 1.70 67 kiloyla hamile kaldım.
Üniversite zamanları 58-62 kilo arasıydım fazla kiloyla hamile kaldım yani.
Çikolata tatlı yemiyorum canım istemiyor.
Ekmek karbonhidratta aşırı yemiyorum.
Hiç midem bulanmadı kusmadım da ev yemekleri, et, sebze, kuruyemiş bunları yiyorum genelde.

Ben de 168 im 80i gördüm ama ben önceki doğumdan sonra emzirme dönemi bayağa kilo almıştım tam diyete başladığım zaman hamile kaldım çok iyi gidiyorsun maşallah, bebeğin aldığı kilo da iyiyse aynen devam et. Vitamin, mineral yönünden zengin beslendikten sonra çok kilo almanın bi espiri yok. Doğumdan sonra zaten ödemler filan inince 1-2 haftaya genelde 6-8 kilo civarı gidiyor. Yani doğumdan sonra eski kiloda hatta belki daha da zayıf olursun beni yaptığım hatayı yapıp sakın süt yapsın abartılı yeme. Aahh ahhh hep o kompostolar, incirler, bulgur pilavları, helvalar mahfetti beni hamilelikte almadığım kiloyu aldım

Maşallah sana bnm de 170 boyum 64 le hamile kaldım ve şimdiden 6 kilo almisim kizlarda doguma giderken toplam 11 kilo almıştım oda ikiz gebelikte bunda şimdiden böyleyse doğuma kadar 20 yi bulmam inş bnm yemekle aram çok yok da abur cubur tatlı çok tuketiyorum ekmek fazla yiyorum birde örneğin normalde hiç yapmadigim şeyleri yapıyorum ekmeğe yereyagini boca edip yiyorum hep bebegin sucu bunlar hepp :)) bnm suçum yok

Kesinlikle o emzirmede yediğim helvalar varya onlar çok beter kilo yaptı zor verdim o kiloları ise bile yaramadı sütüm olmadı hiç inş bu bebislerde hepimizinde bol sütü olur

Benim bünyem kilo almaya çok müsait asla millet gibi rahat rahat yiyemem hemen kilo yapar.
Ben aynı besleniyorum bebek kalori yaktırıyor ondan kilo almadım sanırım.
Gelişimi herşeyi iyi bebeğin şekerli, karbonhidratlı yiyip onunda bünyesini yormak istemiyorum.
Söylediğin gibi emzirme dönemi dikkat ederim inşallah.
Bence sende toparlayabilirsin geç kalmadın henüz bundan sonra dikkat edebilirsin

Bebek benim iştahımı açmadı canım özellikle birşey istemiyor. Hatta metabolizmamı hızlandırdı
Abur cubur çikolata tatlı normalde de pek yemezdim.
Kızlar da çok iyi ilerlemişsin bence dikkat etsen yine düzene sokarsın.

Kesinlikle o emzirmede yediğim helvalar varya onlar çok beter kilo yaptı zor verdim o kiloları ise bile yaramadı sütüm olmadı hiç inş bu bebislerde hepimizinde bol sütü olur
Süt için bol su ve yeşil yapraklı sebzeler yiyin diyorlar bu sefer öyle dene bence.
Yapış yapış şekerli helvayı yiyemem sevmiyorum ben

Annen ebe hemşireymiş normal doğum için ne söylüyor peki?
Benim çevremdekiler ikisini de yaşayanlar normal doğum daha kolay diyorlar.
annem normal doğum olacaksa zaten belli olur 2-3 saate doğurur kalkarsın diyor o zaman tabi ki normal doğum diyor, ama açıklık yeterli değilse suni sancıyla filan olacaksa 2-3 dikişlikten büyük kesi olacaksa ki 24 dikişi olan duydum kesinlikle sezaeryen diyor. zorlu normal doğumlarda bebeğin çeşitli tehlikelerini göz önünde bulundurarak tabi, kuzenimin bebeğinin omuz sinirleri ezilmişti de 6 ay bebişin kolu cansız gibiydi mesela. ben ilk gebeliğimde çok istedim hep normal doğuracağım dedim doktorum da annemin eski. mesai arkadaşıydı gülüyolardı bana acele etme karar vermekte diye. bebeğim 7. aya geldiğinde iri olduğu için normal doğurman zor gibi demişti. dediği gibi de oldu 37. haftaya girdiğim gece yarısı ağrı ve kasılmayla gittim hastaneye ertesi gün akşamüstüne kadar bekledim kasılmalar yeterli değildi doktor doğum başladı diyene kadar, 1 cm bile açıklık yoktu. yani normal doğum elbette öncelikli tercih ama olacaksa belli oluyor olmayacaksa bebeği ve anneyi tehlikeye atmanın anlamı yok, erkenden karar vermenin de öyle:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…