2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar aranızda demir ilacı kullanan varmı, bende kusma ve kilo yapıyor 4 günde 3 kilo yaptı sabahlarda kusma yapıyor normali acaba
Kullanıyorum 2. Trimesterden beri. Kusma yapması normal değil. Doktoruna sordun mu? Kabızlık yapar daha çok. Kilo yapmadı bende öyle aşırı. Bence seninki de kilo değildir, dokunmuş sana doktora bir danış. Değiştirir belki.

Kızlar aranızda demir ilacı kullanan varmı, bende kusma ve kilo yapıyor 4 günde 3 kilo yaptı sabahlarda kusma yapıyor normali acaba
Midede irritasyon yapabildiği için kusma yapabilir Akşam aç falan alıyosanız. Belki sabah tok karna almayı deneyebilirsiniz. Tolere etmesi daha kolay formları da var sidefer önermişti bana doktorum mesela

Narkozdan ilk uyandığın an o mide bulantısı, çatlıcak gibi baş ağrısı olmasa...

Bugün dışarda işim vardı iki adım atsam yoruluyorum. Hiç halim yok ayakta olunca her tarafım ağrımaya başlıyor.
Şimdiden böyleyse doğuma yakın hiç kımıldayamıcam sanırım

16. haftadan itibaren gunde 2 defa aliyorum demir ilacini, hamilelik oncesinde de kendimi bildim bileli 6 ay kullanip 6 ay ara vererek kullandim surekli. Bende hic mide bulantisi yapmadi. Kilomu da benim fark ettigim bir sekilde etkilemedi. Doktorunuzla konusursaniz sebebini daha iyi anlayacaktir. Benim bildigim genel demir ilaclarinin uzun vadede kullaniminin yan etkisi, disleri sarartmasi, hafif karartmasi.

Ben günde 2 tane kullanıyorum. İlacı aç karna almak gerektiği için içince biraz midemi bulandırıyor ama kusma olmadı. Kabızlık yaptığı için kilom çok değişken oluyor.

Ya ben geçmişte 8 sa süren bi ameliyata girmiştim, hiç de baş ağrım olmamıştı, bu yapıyla mı alakalı acaba?
Benim migrenim de var ondan olabilir.
Narkoz çoğu bünyeye baş ağrısı yapıyor ama başkalarından da duymuştum. Siz şanslıymışsınız baya uzun süren bi ağrıydı benimki.

Demir ilacı dişleri gerçekten sarartıyor galiba her gün fırçalamama rağmen sarı gözükmesi bundan demekki

Ben kullanmıyorum,kadındoğumcum kan değerlerine bakmadan direk verdi kan ilacı.perinatoloğum kan değerlerime baktı kullanmana gerek yok demirin fazlası vucuda zararlıdır dedi bende kullanmıyorum.ilk gebeliktede kullanmadım.sezaryene rağmen kan sorunum olmadı , bundada kullanmıyorum.

Benim sıpa artik kaburgama kadar büyüdü kaburgalarima baskı yapıyor ağrı yapıyor. Bide çok hareketli doğunca da böyle olirsa yandım
Bizim sıpada aynı,zaten en hareketli zamanları yerleri daralmadan öncesi bazen karnımdan çıkıvercek gibi oluyo bazende alttan çıkacak gibi.tedirgin olmuyo değilim..

Demir ilacı dişleri gerçekten sarartıyor galiba her gün fırçalamama rağmen sarı gözükmesi bundan demekki
Denir hap şeklinde olduğu için emin değilim ama Magnezyum kesinlikle dişleri sarartıyor. Zaten her diş fırçalamamda diş etleri kanadığı için hassas fırçalıyorum bu da gerçekten sarı görüntüyü almaya yetmiyor. Magnezyum için en çözümü pipet kullanmakta buldum. Pipeti dişlerimin arkasına kadar itiyorum sonra içiyorum mümkün olduğunca dişlerime temas ettirmemeye çalışıyorum.

Benim migrenim de var ondan olabilir.
Narkoz çoğu bünyeye baş ağrısı yapıyor ama başkalarından da duymuştum. Siz şanslıymışsınız baya uzun süren bi ağrıydı benimki.
Epidural yada spinal oldu mu öncesinde? Yani bazen öyle başlayıp sona doğru narkoz veriyorlar ya. Öyle mi oldun? Bende de hiç baş ağrısı olmadı. Genel anestezi olan kimsede duymadım baş ağrısı. Ama Epidural ve spinalde çok duydum hatta kahve bulundurun mutlaka derler. Boğazım çok acır benim de uyanınca. Yara olmuş gibi. Ama sizdeki baş ağrısı migrenden büyük ihtimalle genel anestezi ise.

Benimde ilkinde sorun yoktu ikincide düşmüş baya Bi ondan verdi sezeryan zor oluyormuş doğumdan sonra ağrı felan ilkini normal yaptım ama ikinciyi sezeryan istiyorum

Hayır direk uyutulmuştum.
Eşimde epidural anesteziyle ameliyat olmuştu kahvede almıştım ama onun başı ağrımadı mesela. Eşim hastanedeyken ameliyat sonrası kusanlar da çoktu.
Kişiden kişiye değişiyor olabilir benim midemde çok bulanmıştı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…