2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Günaydın kızlar bu gece resmen kabuslar yüzünden uyuyamadım sezaryen için ameliyata alıyorlar karnımı acip öylece birakip gidiyorlar bebegi goremiyorum daha bi suru sey bir arada kolumun ustune bile yatmamistim kolumun uyusukluguna uyandım masaj yapa yapa zor açtım başladı zorlu dönem biran önce bayram gelsin istiyorum çünkü bayram haftası doğacak büyük ihtimal

Mastit olmak zor ama tecrübesiz mastit olmak daha zor🙃antibiotik kullanmam gerekiyormuş bana ailemdeki anneler normal bunlar deyip sabretmemi istediler.sağdıkça meme dokum bozuldu ve sonuç iğnelerle çekilen kitli bezeler.aklında olsun anormal durum hissedersen sakın bekleme doktora danış.sonrası kolay.
Memeleri ucundan hızlıca çekip bırakanlar bile var yaşlıların bulduğu tedavi yöntemlerinden 😁
Eğer başıma böyle birşey gelirse yine burda size danışırım.

Kızlar bebeği ilk görme anı kucağına bıraktıkları an var ya onu çok merak ediyorum. 🤗
Kime benziyor, o an ne hissedicem, nasıl bir duygu sabırsızlanıyorum.
Bebeği olan anneler siz neler hissetmiştiniz?

Kızlar bebeği ilk görme anı kucağına bıraktıkları an var ya onu çok merak ediyorum. 🤗
Oglumda ameliyathanede hemen yanagima getirdiler oyle agliyoduki yanagima degince sustu. Hemsire de demisti ki bak anne kokusunu alinca nasi da sakinlesti. Tabi o sirada giydrme vs derken odada gormustm yuzunu cok bagriyodu ac dogdu resmen tum kati inletmisti 😂

Yaptirsan bir dert yaptirmasan bir dert. Bağırsak parlaklığı tek olsa korkmuyordum çok. Ama şimdi beyinde tek tarafki genişleme olunca korktum ama kendi doktorum sınırda ve tek taraflı dedi bir sorun çıkmayacaktır dedi. Rabbime emanetiz hayırlısı hakkımızda
merhaba bnde de cift taraflı var 11 kusur olculmustu 1.5 ay oldu suan 8-9 ölculuyor. fetal mr cekılcktm doktorum suan gerek yok dedı gerekırse dogumdn sonrada bakarız stres olma dedı ama yaptrsamıydım. eşimde doktordan yana kurcalama dıyıp duruyor sızın son durumunz ne

Ben önce şükretmiştim onu hatırlıyorum ,sonra bu güzel bebeği ben mi doğurdum dedim 😂halbuki ilk doğduklarında sıçana benziyorlar ama o anda sanki dünyanın en güzel çocugunu doğurmuşsun gibi hissediosun.sonrada başardım valla doğurmayı başardım gibi bi saçma his gelmişti 🤣 ama yanağının yanağıma değdiği o ilk anı sanırım 100yaşıma gelsem unutmam.kadife gibi bir ten ama kokulu bişey değişik.Rabbim sana ve hepimize aynı duyguları sağlıkla yaşatsın inşallah vakti saati geldiğinde.

Memeleri ucundan hızlıca çekip bırakanlar bile var yaşlıların bulduğu tedavi yöntemlerinden 😁
Eğer başıma böyle birşey gelirse yine burda size danışırım.
Valla sen kimseyi dinleme direk ilgili doktoru bul konuş.yoksa valla memelerini bile koparır eski kafalar.tecrübeye saygın sonsuz ama her doğuran kadının doğru şeyi yaptığı söylenemez.ikilenmede kalmadan kafan karışmadan ilgili doktorla görüş tavsiyem budur canım herzaman elimizden geldiğince yardmcı oluruz burda herkes🤙

Kizlar gunaydin..
Kiz bekleyen anneler isimleri yazarmisiniz?
Kitlendim yahu bir kac isim arasinda
Oglumun adi omer
Zeynep ya da elif diye dusunduk ben duru ismini cok seviyorum.cok cici geliyor.
Zeynep duru mu olsun derken hala sonuc yok. Bana fikir verir misiniz?😬😍
Bizde once zeynep ismini dusunuyorduk ama ipek isminde karar kildik

Dogunca hemen uzerime yatirdilar agliyordu sustu ac dogmustu zaten kendi kendine memeyi buldu emdi kuzucum bu benimmi diye aglamistim ben ☺

Sezeryan da benim belden aşağı uyuşturuldu yani uyanıktım. Bebeği çıkınca gösterdiler yanağıma dayadılar. Ağlayan bebek yanağıma değince sustu, öptüm. Ağladım tabi hemen 😅 harika bi duyguydu. Sonra bebeği giydirmeye götürüyorlar annenin dikişler atılıyor tekrar odaya geçince görüyorsun bebeği

Bir de su var gercekten bebeklerin kendine has bi kokusu oluyo cennet kokuyi sanki. Hatta evin kokusu bile degisiyo her gelen ayni seyi diyodu gercekten bize gonderilen melek hepsi. Tenlerinin yumusakligi yanagima deyince Herseyi o kadar minikki zor tutuyodum korkuyodum ahh nasi buyucek acaba diyoduk simdi 9 yasinda. Resmen bi cicegin tohumun an be an buyumesine sahit oluyosunuz. Ve insan yavrusu en zor buyuyen,en mesakkat isteyen bakim isteyen gercekten. Mucize gibi ama. Ilk defa anne olacaklar keyfini cikarin her anin tadini cikarin benim gibi panik olmayin 🙈 cocugun nefesi durur da anlamayiz diye sabaha kadar pusette nobetlese bakardik esimle. Simdi aklima geldikce guluyorum. 😍

Bnm sezeryandi çekiştire çekiştire karnından çıkardıklarını hatırlıyorum tabi acı hissi yok görmüyorsun da önünde tente var ama farkındasın o anın sonra ikisi de çıkınca babayı içeri aldılar dikis atmaya başladılar eşim basimda elimi tutuyor onlar bebekleri giydiriyordular göremiyorum da tam ne yapiyorlar diye ellerim bağlı eşime sorup duruyorum nasillar ne yapiyorlar diye sonra ikisini de getirdiler birini bi yanagima birini öteki yanagima koydular o an müthişti hem anlam veremiyorsun inanamıyorsun bunlar bnm mi ya diyorsun hem gülmek geliyor içimden hem ağlamak çok farklı bir andı

Bnm sezeryandi çekiştire çekiştire karnından çıkardıklarını hatırlıyorum tabi acı hissi yok görmüyorsun da önünde tente var ama farkındasın o anın sonra ikisi de çıkınca babayı içeri aldılar dikis atmaya başladılar eşim basimda elimi tutuyor onlar bebekleri giydiriyordular göremiyorum da tam ne yapiyorlar diye ellerim bağlı eşime sorup duruyorum nasillar ne yapiyorlar diye sonra ikisini de getirdiler birini bi yanagima birini öteki yanagima koydular o an müthişti hem anlam veremiyorsun inanamıyorsun bunlar bnm mi ya diyorsun hem gülmek geliyor içimden hem ağlamak çok farklı bir andı
Ah o elleri baglama olayi 🙈
Ya baglamasaniz olmazmi agzim yuzum burnum kasinir benim simdi dedim. Olmaz dediler
One dogru hamle vs yaparsin kafamda da bi anestezist habire soru soruyo😂
Yalniz belimden igne yaptilar beni yatirdilar karincalandi bacaklar ben doktorlara laf yetistriyorm ayy baslamayin uyusmadi bacaklarim diye😂 ukalaliga bak ya orada bile icim durmamis😂 hic bir aci duymayacasin sadece dokunma hissediceksin dediler. Gercekten oyle oldu. Cikarirken sarsildigimi hatirliyorm ama ne aci ne bisey.

Ah o elleri baglama olayi 🙈
Ya baglamasaniz olmazmi agzim yuzum burnum kasinir benim simdi dedim. Olmaz dediler
One dogru hamle vs yaparsin kafamda da bi anestezist habire soru soruyo😂
Yalniz belimden igne yaptilar beni yatirdilar karincalandi bacaklar ben doktorlara laf yetistriyorm ayy baslamayin uyusmadi bacaklarim diye😂 ukalaliga bak ya orada bile icim durmamis😂 hic bir aci duymayacasin sadece dokunma hissediceksin dediler. Gercekten oyle oldu. Cikarirken sarsildigimi hatirliyorm ama ne aci ne bisey.
Sorma zaten soğuk oda birde bnm alerjik var ellerim bağlı yüzüm gözüm kaşınıyor çocukları görünce ağladım burnum da aktı ellerim bağlı napim burnum akmıştı alerjiden dolayi eşime burnumu sildirmistim :KK70: şimdi soruyorum eşime gene gircen mı doğuma tabiki gircem diyor ama o anı unutmak istiyorum diyo dikiş atarkenki anı çok rahattılar diyo sanki yorgan diker gibi diktiler diyo :KK70:

Ben doğurduğuma inanamamıştım 😀
Yanımda bakımları yapılırken ağlıyordu, ben de “seni çirkin yerim seni” demişim hiç hatırlamıyorum videoda izleyince çok güldüm 😀
Hemşire “bakımları bitince bebeği annenin kucağına verelim” diyor ben de ağlayarak “evet o kadar sancı çektim” diyorum o sırada. Kucağıma verdiklerimde de bebeğimm demişim 🤩🤩
İyi ki videoya almışlar, her izlemede musluklar açılıyor hala 🥺

Bir de ebeye kafası niye böyle diye sordum 😂 ebe de olur öyle normal düzelir dedi, ilk kafası dikkatimi çekmiş çocuğun 😂😂
Normal doğumda bazen bebeklerin kafası değişik duruyor ama gerçekten düzeliyor, öyle görürsen endişelenme benim gibi 😀

X