2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Saha tuvalet eğitimi var dimi 😬 şuan 22 aylık, hiç hazır değil en iyisi önümüzdeki bahar başlayayım diyorum 2 buçuk yaş olacak. İnşallah bizde kolay atlatırız. Arkadaşımın oğlu 2 yaşa kadar melek gibiydi, 2 yaştan sonra resmen içine şeytan kaçmış gibi oldu ve her sene daha beter oluyor şuan 5 yaşında 😬 inşallah bizimkiler o derece olmaz
Valla gerekirse sonbaharı değil ilk baharı bekle 😁 wc eğitimi ne kadar geç o kadar iyi bence. Tabi çok da geçe bırakmadan. Bizim iyiydi çok şükür ama kardeş olunca gerileme yaşadı. Eğitim sürecinde altına kaka yapmayan çocuk kaka yaptı. Halılara yapmayan çocuk halıya koltuğa işedi. Öncesinde annecim bilerek olmadı bir daha yapmıcam derken kardeşten sonra pis pis sırıtır oldu. Ama çok şükür iyi şiödi. Kardeşi kabullendi sanırım. Her açıdan daha iyiyiz. Yalnız çok kalmıyoruz ondan belki de bilmiyorum.
Çocuk büyütmek çok zor gerçekten.bizimki dışarı da pasif o da üzüyo beni. Kreşte elinden oyuncak alınınca geri kaçıyor hemen. Ama evde kök söktürüyor. Arkadaşına da Allah kolaylık versin ya. Yaramazlık sorun değil de hırçınlık aksilik çok yıpratıyor insanı.

Biz de açtık bugün artık, 32 derece çünkü. Emzirirken hissedilen 40 😅 çocukcağız da bunaldı iyice. Klima açıkken nasıl giydiriyorsun peki?
sıcak daha da kötü yapıyor iyi yapmışsın 😁 yüzü çok kötü kızarıyor sıcakta🥲 Gündüzleri kısa kollu zıbın uzun alt giydiriyorum. Geceleri uzun kollu tulum veya ince uzun kollu takım giydiriyorum. Dışarı çıkarken tayt ve kısa kollu tişört giydirdim arabada klima çalışıyor üzerine müslin örtüyorum

sıcak daha da kötü yapıyor iyi yapmışsın 😁 yüzü çok kötü kızarıyor sıcakta🥲 Gündüzleri kısa kollu zıbın uzun alt giydiriyorum. Geceleri uzun kollu tulum veya ince uzun kollu takım giydiriyorum. Dışarı çıkarken tayt ve kısa kollu tişört giydirdim arabada klima çalışıyor üzerine müslin örtüyorum
Ay ben çıplak gezdiriyorum resmen :KK70: bi bez bir de yarım kol zıbın var. Akşamları çorap giydiriyorum ekstra. Çocuk bayılacak yoksa. Klima açıkken de üstüne müslin örtüyorum ama zaten 25te açıyorum.

Ay ben çıplak gezdiriyorum resmen :KK70: bi bez bir de yarım kol zıbın var. Akşamları çorap giydiriyorum ekstra. Çocuk bayılacak yoksa. Klima açıkken de üstüne müslin örtüyorum ama zaten 25te açıyorum.
Ben de şort giydirmeye başlıcam artık 😁 gazlanmasından korkuyorum o yüzden içine ince zıbın giydiriyorum karnını tutsun diye ayağına çorap da giydiriyorum

Aynen aynen, bu evde 3. Senemiz şimdiye kadar sivri sinek bilmezdik. Kapı pencere açık uyurduk hep. Bu sene sivri dolu vızır vızır. Sürekli ilaçlama yapılıyor ama nafile. Cibinlikle uyutuyoruz ama gece emzirmek için aldığımda resmen sineklerle mücadele ediyorum. 😡 prize takılan ilaçlardan aldık ama çocuk kimyasal solumasın diye takmaya korkuyorum onu da.
Pencerelerde sineklik yok mu? Burda sürekli ilaçlama yapıyorlar sinek pek yok o yüzden. pencerelerde de sineklik olduğu için sıkıntı olmuyor

Pencerelerde sineklik yok mu? Burda sürekli ilaçlama yapıyorlar sinek pek yok o yüzden. pencerelerde de sineklik olduğu için sıkıntı olmuyor
Yok maalesef. Bizim zaten her odada balkon var, sineklik kapı olması lazım ama ev sahibi yaptırmamış. Bir de dediğim gibi hiç sinek sorunu olmuyordu önceki yıllarda. Yüksek katta oturuyoruz bir de. Nasıl buraya kadar çıkıyorlar hayret 😅

Kızlar siz günü kaçta kapatıyorsunuz
Bizim ev mi böyle yorucu, sizde durumlar nasıl

Akşam en geç 21.30da gün bitiyor bizim evde.
Bebekten önce de böyleydi, kızımı uyutup biz de yatardık.
Bebekten sonra baygın gidiyoruz artık.

Akşam yemeğini en geç 6da yiyoruz, çocukları çıkaracaksak dışarı çıkıyoruz. Bazen de yemekten sonra ben dayanamıyorum bir saat uyuyorum yoksa bayılacak gibi oluyorum uykusuzluktan.

Şu tempoda eve misafir gelse yanında uyuklarız galiba 😂

Bu akşam 19.30dan 21.30a kadar uyudum, o yüzden şimdi uyanğım 😂
Eşim çocukları yatırmış, kendi de yatmaya giderken beni kaldırdı kalk yerine yat dedi, valla kalktım gözümün önünü zor görüyordum uykusuzluktan
Ne kadar erken bitiyor gün sizde🙈 bebekten önce 12-1 gibi uyuyorduk biz. Oğlum 9 gibi uyurdu.sonraki saatler bize kalıyordu. Şimdi kızım 2 den ömce uyumuyor kolik krizi sürüyor o saate kadar. Sürekli kucakta gezdirme gaz çıkarmaya çalışma havlu ısıtıp karna koyma Bi taraftan oğlumu uyutmaya çalışma bu tempo ile geçiyor. Akşam daha çok yoruluyorum 😩 dışarı çıktığımızda da 8 gibi dönüyoruz genelde. Akşam yemeği de 7 gibi oluyor tabi yemek varsa 🥴

Kızlar bebeğim çok huzursuz içli içli ağlıyor bebeğinizin bir yeri ağrısa anlıyor musunuz? Doktora mı götüreyim napim bilemedim.
Canım suyu seviyorsa banyoda kucağında ılık su ile duş alın beraber.yine sakinlemiyorsa akla ilk gaz geliyor , altını aç bisüre öyle hareket etsin bakalım..

Evet geç gelmesi beni çok zorluyor bı pazar günü evde malesef kızım 6,5 yaşında gün içinde babaannesine inip bahçede kuzeniyle oynuyor yoksa evde sürekli tablet televizyondan başını kaldirmiyor çok üzülüyorum küçük olsa evcilik falan oynarız bu yaşta benle evcilik oynamakta kesmiyor onu yasitinı arıyor illa, anaokuluna gidiyordu iyiydi bir iki aktivite yapıyorlardı şimdi okulda kapandı malesef
Bizim oğlan emzikte almıyor kızım alırdı emzik çok büyük rahatlık emzirip emzikle eğliyorsun şimdi oğlan beni emzik niyetine kullanıyor 🥴
Esin iyiymiş bak benimki mutfağı toplamayi geçtim gece otururken içtiği meşrubat bardağını salonda sehpada bırakıp yatıyor ben söylemeye bıktım o yapmaktan vazgecmedi şimdi tezgahın üstü beni bekliyor makinaya koymam için ben demezsem hiccc akıl edip toplamaz eşim 😡
Yarın 1.ay kontrolü var oğlanın bende insan içine çıkacağım duş alayım dedim yoksa kokacagim yani geçen sabah 7'de duş aldım sonra nemli saçla kızın okuluna gittim koca gün sinüzitim hapsurmaktanve burun akintisindan gözümü açtırmadı şimdi gece duş alayim bari dedim
Benim kayınvalidem çağır beni işin olunca diyor ama 1. Katta oturuyor ben 3. Katta her cikısinda nefes nefese kalıp benden artık iş beklemeyin benden geçmiş diyor daha 57 yaşında genç aslında ama kilolu öyle diyince insan senden iş isteyen yok zaten diyor içinden Allah'tan kızım bahçeye çıkınca başında bekliyor o zaman kızda aklım kalmiyor pazar günü eşim kahvaltıdan sonra oğlanı aldı indi aşağıya ben evi topladım biraz oglaninda uyuyacagi tutmuş bu saatlerde böyleyse emzirsin altını değiştirsin indirsin ben aşağıda bakarım diyormuş 2 kat çıkmak zor geliyor 1 aylık bebeği bende gözüm görmeden bırakamam yani durmayinca çocuğu sıkı sıkı kundak yapıp sürekli sallıyor kucakta birde sallanmaya alisirsa ben hiç baş edemem
Yaz okulları var canım kreşlerde.kızını onlara göndersen olmaz mı? Arkadaş da arayan Bi çocukmuş. Bizimki arkadaş falan istemiyorum diyor😁 ona rağmen götürüyoruz tabi alışmadı daha. İki üç saat gidiyor şimdilik. Bence kv ilgilenirim diyorsa indir aşağıya bırak ne olacak uzak yer değil. Ben de kızımı görümceme bırakıp gittim öyle bikaç kez. Uyumuş zaten genelde. Biberonla süt bıraktım. Acıkınca onu içirdi. Benim görümce de öyle sallayıp duruyor.hatta onlar varken akşam kolik krizi çok yaşanmadı. Eşim diyo onlar varken olmadı diye. Eeee dedim çocuğun ayılmasına fırsat vermiyorlar ki. Hık diyince sallıyorlar hemen 😂 Allah razı olsun yine de ilgilendi tabi. Bence sen de öyle yap. Bi iki dene bakalım senin için de iyi olur belki. Eşin de geç geliyormuş. O da yorgun olur yardım edemez ki

İlk çocuk benim bakmak zormuş ailem 2. Yi istiyor şimdiden ilk torun baldan tatlı geldi de o doğumu o idrar için taktıkları sondayi uyuşturma dan! Bı ben bilirim çektiğim acıyı bı Allah aklıma geldikçe aynı anı yaşıyorum resmen travma yaptılar bende 😅 hayırlısıyla bı buyutseydim bazen diyorum çabuk büyüsü bazen en güzel zamanı diye geçiyor içimden 🤗
2. Deneyimi yaşayan hanımlar ne zaman tam gözümün içine bakıp konuşacak yada gülecek tam anlamıyla 😅
Zor günler geçiyor çabuk merak etme. 3. 4. Aydan sonra çok tatlı zamankar başlıyor. Hele o 9.10. Ay falan 😍😍 ama zorluk bitmiyor hiç. Diş çıkarma hastalıkları derken.
Ama dediğim giib birkaç aya tam bebek formunda olacaklar. Zor kısımları görmezden gelip tadını çıkarmak gerek. Oğlumun bebeklik zamanlarını o kadar özlüyorum kş

Canım suyu seviyorsa banyoda kucağında ılık su ile duş alın beraber.yine sakinlemiyorsa akla ilk gaz geliyor , altını aç bisüre öyle hareket etsin bakalım..
Canım aptamil comformil mamayı sevemedi doymuyor sanırım onada ağlıyor. Gazada etki etmedi daha da arttı. Kardeşim gitti şimdi mama almaya sakinleşir belki.

Biz İstanbul'dayız bulunduğum bölge yüksek mevki de ve akşamları serij benim kız çok ateşli çıtçıtlı sıfır kol zibinla yatıyorum bacak kollar açık tek zıbın üstünü muslinle ortsem ateş gibi oluyor sıcaktan uyanıp ağlıyor sıcağa gelemiyor aynı anası biz yaza geçtik ince giyiniyoruz 😁uyurken muslinle bacağını ortuyorum ama kolları ne mümkün kapansın o kol hemen ateslenip uyanıyoruz 😂
Bir de ben aşırı giyindirmeye karşıyım eskiler sıkı giydirirdi en ufak esintide hasta olurduk çevremde çok var sıkı giydirmeyen masallahlari var nasıl alıştılar ise öyle devam etti kolay kolay da hasta olmadi bebekleri koca çocuk oldular aynılar
Aynı yerde olabilir miyiz acaba 😁
Ya benim Bi eşim var deli ediyor beni. Cam açtırmıuorlardı ya.dün çocuğa zaten uzun giydirmiş im Bi de sarmış Müsline.awn napıyorsun ya boğdun çocuğu dedim. Eski kafa resmen. Kendi de hassas. Öyle yapmaya çalışıyor. Ben de hassasım aslında ama çocuğu o kadar saracak kadar da değil yani. O yüzden gazlanıyormuş çocuk. 🤦🏻‍♀️ Halbuki normal giydşrdim bugüne dek. Ben soydum onlar sardı 😁 görümcem de kendi yanar kışın bile çorap giymez. Evde cam açmadı lar ya deli oldum. Ama artık açıyorum. Yazlık da giydşrdim. Bana da sıkı giyin ayağını sıcak tut diyorlar. İyi de kış lohusası değilim ki. Çorap giymişim işte. Yaz günü patik nasıl giyeyim fenalık geliyordu valla

Canım aptamil comformil mamayı sevemedi doymuyor sanırım onada ağlıyor. Gazada etki etmedi daha da arttı. Kardeşim gitti şimdi mama almaya sakinleşir belki.
Canım yanlış anlama tabiki sen bebeğini daha iyi bilirsin ama doymaması mümkün değil gazı bilemem ama yani gaz olayı değişiyor hipp combiotic deneyebilirsin yada doktor özel mama versin

Canım yanlış anlama tabiki sen bebeğini daha iyi bilirsin ama doymaması mümkün değil gazı bilemem ama yani gaz olayı değişiyor hipp combiotic deneyebilirsin yada doktor özel mama versin
Doymuyor derken bitirmiyor mamayı sinirlenip bırakıyor.
Azcık uyuyor geri ağlayarak uyanıyor.
Markette yoktu combiotic 😌

Her doktor farklı bir şey söylüyor. ben iki ayrı doktorla görüştüm ikisi de olmalısın dedi. Korona bulaştığında bazen tablo çok daha kötü olabiliyor bebeği emziremiyorsun bazen bu kalıcı oluyor ya da bebeğe bulaşma ihtimali oluyor, kar zarar hesabı yaptığında olmanı tavsiye ederim dediler. Bu 3 ay, 6 ay konusu da hamilelikte önemliymiş. Ben vakaların yazın düştüğüne inanmıyorum. Aksine yazın durum daha vahim. Kısıtlamalar kalkıyor, herkes tatillerde mekanlarda içiçeyken yazın düşüp kışın arttığına inanan var mı gerçekten..
Ben inanıyorum. Çünkü kışın vaka arttığı dönemde etrafımızda hiç hasta olan duymuyorum. Ne zamanki artışlar başlıyor sağdan soldan akrabadan eş dosttan vaka ve ölüm haberleri gelmeye başlıyor 😥 mesela bu nisanın son dönemlerinde patlak verdiği zaman etrafımızda yakalanmayan kalmadı nerdeyse. İkinci kez geçirenler bile oldu.

Aynen aynen, bu evde 3. Senemiz şimdiye kadar sivri sinek bilmezdik. Kapı pencere açık uyurduk hep. Bu sene sivri dolu vızır vızır. Sürekli ilaçlama yapılıyor ama nafile. Cibinlikle uyutuyoruz ama gece emzirmek için aldığımda resmen sineklerle mücadele ediyorum. 😡 prize takılan ilaçlardan aldık ama çocuk kimyasal solumasın diye takmaya korkuyorum onu da.
Aynen aynen yaa 🤦🏻‍♀️ acaba fesleğen alıp odalara fesleğen mi koysam diyorum faydası olur mu ki 😬

X