Popüler Konu 2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
Kızlar bu arada yükleme işini devlette yaptırdım ben.özelde kaç para ?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

SarI NisaN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2019
1.577
1.398
32
Sağol canım darısı da sana o zaman. Bana da öyle demişti önce sonra yaptıralım içimiz rahat etsin dedi. Zaten içtiğimde çok kötü hissetmedim çilekli gazoz lıkır lıkır içtim valla 😄😄😄bi saat beklemek zor olmadı kuyumcuya gittik ordan az masraf yaptım çıktım vakit çabuk geçti 😂😂😂😂
En iğrenç şeyi ben içmişim herhalde yaa, benim içtiğim çok korkunçtu, suya bişe katıp karıştırıp verdiler 🤮
Bir de oturup beklememi istediler, efor harcamamam lazımmış, dikildim öyle hastanede.
Bu arada bilmiyorum benden ekstra bir ödeme almadılar yükleme için canım

SarI NisaN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2019
1.577
1.398
32
Ben de size bir şey sorayım, şu bebek alışverişinde şubat indirimi yazmıştınız ya, o tüm bebek mağazalarında mı oluyor? Ve gerçekten etkili bir indirim mi oluyor?

Narinnnn

🤰🏻
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
2.145
3.750
En iğrenç şeyi ben içmişim herhalde yaa, benim içtiğim çok korkunçtu, suya bişe katıp karıştırıp verdiler 🤮
Bir de oturup beklememi istediler, efor harcamamam lazımmış, dikildim öyle hastanede.
Bu arada bilmiyorum benden ekstra bir ödeme almadılar yükleme için canım
Aaa o karıştırıp verdikleri şey Baya ağır oluyormus baklava şerbeti gibi belki de ondan sen zorlandınn benim kutu kola gibi bişeyle çilekli gazozdu resmen. Otur filan bişe demedi sadece iç bi saat sonra gel dedi. Yani eğer ücret ödüyorsanız özelde devlette yaptırın 5 dk dicektim ben de 😃 hem kan alma filan yoğun değildi kimse yoktu ben gittiğim zaman

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

ikicicek-birbocek

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
2.194
6.434
Kızlar zaman geçmiyor sanki biran önce 38. Haftalara gelmek istiyorum çok sıkıldım hamilelikten kizlara yetisemiyorum artik hantallastim hareketlerim yavasladi hunimi hazırladım nasilsa biran önce oğlusumu saglikla kucağıma almak istiyorum :confused::deli:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 39 gün kaldı.

Bebeğiniz doğum başlamadan önce aşşağıya doğru inebilir, ancak bu her bebek için geçerli değildir. Eğer bebek aşağıya doğru inerse, oturduğunuzda kucağızda bir boşluk, nefes alıp vermede bir kolaylık, fazla mide kapasitesi (yük aşağıya kaydığı için), fazla kasık ağrısı, sık idarara çıkma, hatta sık idrar kaçırma hissetmeye başlarsınız. Doğum öncesi ziyaretlerinizde doktorunuz bebeğinizin kasıklarınıza doğru inip inmediğini kontrol edecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

umayimo

🤰🏻🌸
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2020
3.549
8.981

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-05-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 24 gün kaldı.

Bebeğiniz artık otomatik bir şekilde ışık kaynağına doğru dönüyor. Yönelme tepkisi olarak adlandırılan bu refleks bebeğinizin bulunduğu ortamın daha fazla farkına varması konusundaki pratik çalışması, egzersizdir. Kan hacmindeki artışa rağmen sağlıklı bir hamilelik sürecinde kan basıncında ölçülen çok küçük bir artış olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

mavii33

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2020
1.680
2.025
Kızlar bu arada yükleme işini devlette yaptırdım ben.özelde kaç para ?
Ben de perşembe günü yaptırıcam valla hiç sormadım bana baya bi masraf olacak gibi geliyor o gün 😂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-05-2021

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 27 gün kaldı.

Bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içinde doğacaktır. Şu andan itibaren siz ve bebeğiniz için bu aralığın başlamasına 2 hafta kaldı. Bebeğinizin boyu yaklaşık 33-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2500-2800 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

atanamayanogretmen

Kızlarım 💕👩‍👧‍👧🤲
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2014
3.998
8.976

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 16 gün kaldı.

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

atanamayanogretmen

Kızlarım 💕👩‍👧‍👧🤲
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2014
3.998
8.976
Kızlar zaman geçmiyor sanki biran önce 38. Haftalara gelmek istiyorum çok sıkıldım hamilelikten kizlara yetisemiyorum artik hantallastim hareketlerim yavasladi hunimi hazırladım nasilsa biran önce oğlusumu saglikla kucağıma almak istiyorum :confused::deli:

Senin kızlar da küçük, bebek doğunca aileden yardıma gelecek var mı canım
Siz de gurbetteydiniz galiba

Bir haffta içinde bebeğinizin ayaklarının uzunluğu, az bir miktarda uyluğundan daha uzun olacaktır. Kendi uyluğunuza baktığınızda ayaklarınızdan ne kadar büyük olduğunu görebilirsiniz. Bu değişik oranlar doğumdan sonra değişecektir. Artan pelvik baskı doğumun erken belirtilerinden bir diğeridir.

ikicicek-birbocek

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
2.194
6.434
Senin kızlar da küçük, bebek doğunca aileden yardıma gelecek var mı canım
Siz de gurbetteydiniz galiba
Evet canim malesef gurbetteyiz bizde Doguma Annem gelecek canım iki ay falan kalır gider sonrasi Allah kerim

Bebeğiniz doğum başlamadan önce aşşağıya doğru inebilir, ancak bu her bebek için geçerli değildir. Eğer bebek aşağıya doğru inerse, oturduğunuzda kucağızda bir boşluk, nefes alıp vermede bir kolaylık, fazla mide kapasitesi (yük aşağıya kaydığı için), fazla kasık ağrısı, sık idarara çıkma, hatta sık idrar kaçırma hissetmeye başlarsınız. Doğum öncesi ziyaretlerinizde doktorunuz bebeğinizin kasıklarınıza doğru inip inmediğini kontrol edecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

SeptemberRose

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
6.402
7.861
Duyurulur 🔔

Eklentiler

• CBB34E58-6E0D-4856-A5CC-824152B9BFBC.png
    CBB34E58-6E0D-4856-A5CC-824152B9BFBC.png
    474,7 KB · Görüntüleme: 43

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-05-2021

Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

atanamayanogretmen

Kızlarım 💕👩‍👧‍👧🤲
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2014
3.998
8.976
Evet canim malesef gurbetteyiz bizde Doguma Annem gelecek canım iki ay falan kalır gider sonrasi Allah kerim
İki ayda epey bi düzene girersiniz inşallah canım
Bulunduğunuz yerde kreş var mı
İkizleri yarım gün kreşe versen onlara da iyi gelebilir o dönem

atanamayanogretmen

Kızlarım 💕👩‍👧‍👧🤲
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2014
3.998
8.976
Kızlar ben de iki ay önce şu tuluma bakmıştım, bebek doğunca abla kardeş ikisine aynı giydirip fotoğraf çekeriz diye düşündüm çok mu saçma olur 😂😂
(Tabi iki ayda tulum kaldı mı, bedenleri var mı hiç bilmiyorum, tekrar girip bakmadım)

Kızım sürekli karnımı öpüyor, kardeş diyip duruyor ölürüm yaa nasıl tatlı 😍
Kardeşinin adı ne olsun diyorum Zeynep diyor 😂
Galiba Zeynep ela olacak
Başka da isim gelmiyor aklımıza 😂😂

Eklentiler

• DA9115DB-B089-4E5E-80A6-D85927060435.png
    DA9115DB-B089-4E5E-80A6-D85927060435.png
    356,4 KB · Görüntüleme: 39

ikicicek-birbocek

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
2.194
6.434
İki ayda epey bi düzene girersiniz inşallah canım
Bulunduğunuz yerde kreş var mı
İkizleri yarım gün kreşe versen onlara da iyi gelebilir o dönem
Annem burdan sonra memlekete köye gidecek ayarlayabilirsem bende gitmeyi düşünüyorum köyde toprakla bağda bahçede oynarlar iyi gelir hem annem yanimda olur biraz daha buyur bu surecte bebek diye o yuzden kres hic dusunmedim acikcasi arastirmadim da ama var diye biliyorum eğer gidemezsem kreş iyi fikir enerjilerini atarlar sosyallesirler iyi gelir minik kuşlarıma teşekkür ederim canım onerin için

ikicicek-birbocek

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
2.194
6.434
Kızlar ben de iki ay önce şu tuluma bakmıştım, bebek doğunca abla kardeş ikisine aynı giydirip fotoğraf çekeriz diye düşündüm çok mu saçma olur 😂😂
(Tabi iki ayda tulum kaldı mı, bedenleri var mı hiç bilmiyorum, tekrar girip bakmadım)

Kızım sürekli karnımı öpüyor, kardeş diyip duruyor ölürüm yaa nasıl tatlı 😍
Kardeşinin adı ne olsun diyorum Zeynep diyor 😂
Galiba Zeynep ela olacak
Başka da isim gelmiyor aklımıza 😂😂
Neden sacma olsun ki bende ayni sloganlı tulumun erkek versiyonuna bakmıştım senin gibi düşündüm kızların ortasına koyar resim çekerim çok şeker olurlar bence :KK200: