2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar merhaba bildiğiniz üzere kızımın kaka yapamama problemi var yine bugün ikinci gün ve sürekli ikinip ağlıyor ben SMA mama kullanıyorum ve mamadan kabız olma ihtimaline karşın mama değiştirmeye karar verdim bir türlü hangi mamayı alsam karar veremedim önerilerinizi bekliyorum Bebelac nutrikonfor aklıma yatıyor gibi ama emin değilim
Kısa bir süre Bebelac nutrikonfor kullandım oğlumda. Çok memnundum.

Gerçekten felaket bir tadı var ama benim kizim yedi çok şükür .bizim evde köpeğimiz var kızımın kalan mamasını çok severek yiyordu kızım yerken onun başında bekler sira ona gelmesini dün biberonum dibinde kalan mamayı herzaman ki gibi kopegimize verdik kokladı kokladı yemedi mamayı 🤣🤣🤣
Yaaa çok tatlı 😍😍😍

Bir de bazı doktorlar mama içine yarım çay kaşığı kadar zeytinyağı koymayı öneriyor. Öyle duymuştum bir sor istersen.
Conformil kullanmaya başladım canım bugün 5. Gündu ve yeni yaptı kakasını zeytin yağı ve hep denedik bigin sağlık ocağındaki hemşire kulak çöpüne bepenthol krem sürüp poposuna surmemi Önerdi ki ben bunu zeytinyağı ile yapıyordum. Krem ile yaptığımızda birazcık yaptı kakasını ama akşam epey bir yaptı rahatladı çok şükür hem kaka hem ateş ağır olacakti kaka yapamasaydi

Bizim 2 aylık kontrolde 7kilo 200gram çıktı.
Hem mama hem anne sütü alıyor.
Kızımda iriydi obez olcak sandık ama 6.aydan sonra giderek azaldı normale döndü.
Sizde durumlar neler?
İki gündür belim tutuluk,oturup kalkamıyorum.
Mecbur iğne hap kullanmak zorundaym sütümü sağıp döküyorum,biraz üzüldüm ama vucut saglığm iyi olmazsa iki çocugumu kucagıma bile alamaz durumdaym.
Maşallaj yumuk yumuk olmuştur sizinki 😍 bizimki daha 5 kilo.
Çok geçmiş olsun ayrıca. Çabucak geçsin inş.

Kızlar oğlum bebek arabasında durmuyor her yerde her ortamda kucağımda gezdirmek istemiyorum. Mesela hastaneye gidiyoruz arabada ağlıyor mecbur kucağıma alıyorum. Neden sevmedi anlamadım 😢
Bizimki de hiç sevmezdi ya😩 o kadar iyi anlıyorum ki. Kanguru almıştım bu yüzdne

Conformil kullanmaya başladım canım bugün 5. Gündu ve yeni yaptı kakasını zeytin yağı ve hep denedik bigin sağlık ocağındaki hemşire kulak çöpüne bepenthol krem sürüp poposuna surmemi Önerdi ki ben bunu zeytinyağı ile yapıyordum. Krem ile yaptığımızda birazcık yaptı kakasını ama akşam epey bir yaptı rahatladı çok şükür hem kaka hem ateş ağır olacakti kaka yapamasaydi
Aman iyi bu kaka gaz hayatımızın merkezi. Yalnız o popo deliğini uyarmayı çok mecbur kalmadıkça yapma bence. Çok tavsiye edilmiyor alışkanlık yaptığı için bir de popo hassas bölge diye.

Biz 30 haziranda 2 aylık aşılarını yaptırdık. Aşılara ek olarak rota virüs aşısı yaptırdık yani aynı anda 4 aşı oldu. Verem aşısı koldan diğer ikisi bacaktan rota da içirilerek yapılıyor. 37.8 e kadar ateşi çıktı yarım ölçek calpol verdim sonra ateşi olmadı hiç. İlk çocuğumda da 4 aşıyı aynı anda yaptırmıştık onda hiç ateş olmamıştı her bebek her bünye bir değil.
Geçmiş olsun. Biz de rotayı 3. Aya erteledik. 4 aşı ağır gelir diye. İkinci doz da 6. Ay aşıları ile çakışıyor çünkü.onda da ağır gelebiliyormuş. Şükür 2. Ayı ateşsiz atlattık.

Gazlı bebeniz varsa kızlar ben yöntemi buldum. Yüzüstü uyutmak. Baktım bebeğim uyuyamıyor kıvranıyo, uykuya dalamıyo yada. Hemen yüzüstü yatırıp totosından pış pış pat pat yapıyprum dalıyor uyuyor yavrum gazı olduğu için rahatlıyor o şekilde. Az önce kriz geçirdi gazdan anca kucağımda çok uykusu vardı iki tur gezdim gözünü kapadı yüzüstü yatırdım iki gramda salladım böyle uyudu. Nasılrahatladım varya o acı çekişi görmüyorum uyudu diye.

bu arada yüzüstü yatırırken kafasını kontrol edebiliyormu bakın mutlaka. Yani iki tarafa çevirebiliyoemu nefes alabiliyormu uzun süre bırakırsam kafasını rahat hareket ettirebilir mi diye bakın. Baktınız güzel beceriyor bu işi rahatlıkla yatırın.
Bizimki asla yatmıyor Hele ki gazı varsa. Karnına baskı olduğu için daha çok ağlıyor 🥴

Bebeği ağlama krizine giren var mı ? Bu ara o moddayız. Sürekli kucak istiyor gezmek istiyor. Oturduğun an ağlamaya başlıyor. Gazı da azalması gerekirken artıyor

Aman iyi bu kaka gaz hayatımızın merkezi. Yalnız o popo deliğini uyarmayı çok mecbur kalmadıkça yapma bence. Çok tavsiye edilmiyor alışkanlık yaptığı için bir de popo hassas bölge diye.
Evet canım bende okumuştum bugün 5. Gün olunca birde 2. Ay asilarimiz olduk ateşi vardi biraz ikisi birden zorlamasın diye yaptım mecburen

Mukuslu kakadan sonra doktorumuz kesip takip etmemi söylemişti. Kaşlarında döküntü vardı bir de kulaklarının arkasında kabuklanma. En son da kakasında hem mukus hem 2-3 damla kan vardı. Hepsi alerjiyi işaret ediyor. Daha detaylı sonuç için çocuk gastroya götüreceğiz.
Sizin baya belirti vermiş öyleyse, döküntü bizde de oluyor normal dedi doktor zaten ne sorsak normal diyorlar 🤷🏻‍♀️

Sabah saat 10da 2. Ay asilarimiz yaptırıp geldik şimdilik ateş vs yok inşallah olmaz.bebegi ateşlenen anneler kaç saat sonra ateşlendi bebekleriniz
Biz de bugün yaptırdık 2 ay aşılarını. Aşıdan 6-7 saat sonra 37 lerde gezindi ateş. 38 i geçmeden calpol verme dedi doktorumuz. Bunun yanında da bebeğimin keyfi kaçtı ve de huzursuz 😞Sizin durum nasıl?

X