2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kizlar bilmiyorum benimkinde mi sorun ama dogdugundan beri iki ya da uc keredir memeyi istememesi ve doydugunu anlamasi🤔 Bir insan surekli emmek ister mi bu istiyor icip icip kusuyor. Vermeyince kafa atiyor gogsume, agliyor. Tamam hadi ilk ay cok alamadi kilo, gogsum aciyordu cok belki besleyemedim ama suan baya agir tartiyada yansiyor. Yani doydugunu anlamiyo gercekten gunduz 3 saat ne mumkun, maksimum 2 saat o da uyumustur da o zaman emmemistir beni. Niye boyle anlamiyorum sut mu yetmiyo cocuk mu istahli bilmiyorum, bu ay bakalim noldu kilosu cok merak ediyorum
Başlarda bizimki de hep memedeydi büyüdükçe ilgi alanı değişti. Sürekli emzirdiğim zamanlarda dışarı çıkamıyordum şimdi daha rahatım. Anneme de bırakıp çıkabiliyorum 2-3 saat. Mesela emdikten sonra uzun süre bi şeylerle oyalasan, emmek istediğinde evi falan gezdirip kafasını dağıtsan 😄belki alışır.. Badiş kaç kilo şu an? Bizde sık emdiği zamanla 3-4 saatte bir emdiği zamanda aynı kiloyu aldı. galiba her durumda içebildikleri kadarını içiyorlar.

Benim doktor da eğer emmesi azsa mama takviyesi yapmak gerekir demiş. Oda sucsklığı 23-24 derece olmaşı demiş. Bizimki emiyor, kakasını bugün 3 kere yaptı dün yapmamıştı önceki günde yapmıştı 2 kere. Emmede sıkıntı yok ama çiş yok denecek kadar az. Brnimde çok moralim bozulıyor. Bende su veriyorum açıkçası .internette okuyunca çok bebekte olduğunu gördüm bu durumun.ama çok sıcak buralar ya evde klima da yok yazlıkta. Bende bol bol su içiyorum. Strese de girdim acaba sütüm mü aZ diye😔
Birebir aynı şeyleri yaşıyoruz ☹️ ya ben bugün toplam 70 ml su verdim ona rağmen geçmedi hala çok az çiş yapıyor ve her çişi koyu sarı ortasında minik turuncu leke 🤦🏻‍♀️ ya bizimki sık emmek istemiyor ona kalsa 3-4 saate bir emecek ama ben böyle oldu diye sık sık emzirmeye çalışıyorum istemiyor evde hoplaya zıplaya emziriyorum 🤦🏻‍♀️ o kadar emmeye ve su vermeme rağmen aynı. Ben de yazlıktayım klima yok ☹️ su vermeme rağmen geçmeyince acaba böbreklerinde mi sorun var diye korkmaya başladım. Olmazsa yarın doktoru bi de arayayım mesajla olmayacak. Bu arada bizimi de dün 4 kere bugün 2buçuk kere kaka yaptı. Yani beslenme sıkıntısı olsa kaka da olmaz herhalde 🤔

Ay maşallah güzelliğe. Bizim de tam tersi reflüsü var kusuyor diye yan yatırmaktan kafasının arkası sivrileşmişti. Ben de düz yatsın diye yanlara yastık falan koydum dönüp onları emmeye çalıştı bi işe yaramadı yani. Kafasını döndürmeye başladıkça toparladı gibi ama sanki 🤔
Biz bugün düz kafa yastığı aldık inşallah işe yarar

Kızlar 4. Ay çok zor olabiliyor şimdiden söyleyeyim 🤦🏻‍♀️ hem atak, hem uyku gerilemesi hem de etrafı fark etmeye başladıkları için emmede isteksizlik, bi de bu sıcaklar 🤦🏻‍♀️ benim kedi gibi uysal oğlum bile beni acaip uğraştırıp oldu. Ona bıraksam 4 saatte bir emecek ama idrar sıkıntısı var belli sıvı ihtiyacı var hoplaya zıplaya emziriyorum 2 saate bir 😬

Artık uykuları da daha düzenli olmalı. Artık gündüzleri 1-1,5 saat uyanık kalıp sonra uymaları gerekiyor ama en az 45 dk uymaları gerekiyor daha az uyurlarsa dinlenemiyorlar yorgun olunca daha huzursuz oluyorlar. 45dk dan önce uyanırsa hemen geri uyutmaya çalışın
Tüm gün içinde 1-1.5 saat uyanık olmak mı bemim kız o saat kadar uyuyor sadece 🤣🥺

Başlarda bizimki de hep memedeydi büyüdükçe ilgi alanı değişti. Sürekli emzirdiğim zamanlarda dışarı çıkamıyordum şimdi daha rahatım. Anneme de bırakıp çıkabiliyorum 2-3 saat. Mesela emdikten sonra uzun süre bi şeylerle oyalasan, emmek istediğinde evi falan gezdirip kafasını dağıtsan 😄belki alışır.. Badiş kaç kilo şu an? Bizde sık emdiği zamanla 3-4 saatte bir emdiği zamanda aynı kiloyu aldı. galiba her durumda içebildikleri kadarını içiyorlar.

Yapiyoruz canim balkonda oturuyoruz, 15 gunlukten beri her gun disari cikiyoruz mesela ben cikaramasam esim cikariyo ben bir nefes aliyim diye. Haftasonlari hep disardayiz ve ben artik her yerde emzirebiliyorum. Disarda cok tutturmuyo evde ki gibi ama evde uyumadigi zamanlar 3 saat mumkun degil oyalayama. Bir de bana hastanede emzirme danismani memeler acik bufe olcak cocuk ne zaman isterse ver dedi o yuzden de bastan boyle alisti sanirim🤔 zibin ve bezle xiaominin tartisinda 6 700 filan cikiyor

Birebir aynı şeyleri yaşıyoruz ☹️ ya ben bugün toplam 70 ml su verdim ona rağmen geçmedi hala çok az çiş yapıyor ve her çişi koyu sarı ortasında minik turuncu leke 🤦🏻‍♀️ ya bizimki sık emmek istemiyor ona kalsa 3-4 saate bir emecek ama ben böyle oldu diye sık sık emzirmeye çalışıyorum istemiyor evde hoplaya zıplaya emziriyorum 🤦🏻‍♀️ o kadar emmeye ve su vermeme rağmen aynı. Ben de yazlıktayım klima yok ☹️ su vermeme rağmen geçmeyince acaba böbreklerinde mi sorun var diye korkmaya başladım. Olmazsa yarın doktoru bi de arayayım mesajla olmayacak. Bu arada bizimi de dün 4 kere bugün 2buçuk kere kaka yaptı. Yani beslenme sıkıntısı olsa kaka da olmaz herhalde 🤔
Benim kızım günde bir kere aynı saate kaka yapıyor .günde bir kaka az mı acaba doymuyor desem biberonu ittiriyor doyunca ama genel oluşumlarıma göre kaka sayısı az gibi çiş derseniz çeşme mübarek benim kız 2-3 saatte bir alıyorum altını hep çisli

Kizlar bilmiyorum benimkinde mi sorun ama dogdugundan beri iki ya da uc keredir memeyi istememesi ve doydugunu anlamasi🤔 Bir insan surekli emmek ister mi bu istiyor icip icip kusuyor. Vermeyince kafa atiyor gogsume, agliyor. Tamam hadi ilk ay cok alamadi kilo, gogsum aciyordu cok belki besleyemedim ama suan baya agir tartiyada yansiyor. Yani doydugunu anlamiyo gercekten gunduz 3 saat ne mumkun, maksimum 2 saat o da uyumustur da o zaman emmemistir beni. Niye boyle anlamiyorum sut mu yetmiyo cocuk mu istahli bilmiyorum, bu ay bakalim noldu kilosu cok merak ediyorum
Huzursuzlanıyo yani. Benimki ilk aylarda öyleydi her dk emmek istiyodu ne zamanki temmxu oldu kendini atmaya başladı memeden sıcaklardan galiba ben doydum yeter diye ağlıyodu yani. Bi yarım saat kadsr oynadıktan sonra bir ağlama stili var onu yapıyo beni yatır ağlaması oda uyutmayı deniyorum bende. Eğer kilosu iyiyse ve hala meme istiyosa güven duygusu arıyor olabilir. Bizim kerem şimdi benim meme tutuşumu taklit ediyor uykuya geçerken bir eli kafada tutuyır kafayı diğer elinin baş parmağı ağızda eme eme rahatlıyor mesela güvensiz hissettiğinde

Eğer güzel uyursa ben de dediğin gibi yapıyorum ama uyuyamazsa emmek istiyor. Ağlıyor, memeye yaklaştırınca ağzını hırslı hırslı kocaman açıyor. Parmağımı yakalayıp emiyor sinirleniyor. Ben de kıyamıyorum emziriyorum ama eşim çok sık emzirdiğimi söylüyor. Rahatsız olduğunu ondan uyuyamadığını iddia ediyor. 🙁
Bizimki her yarım saatte bi emerdi şimdi 2 saatte bir falan oldu . Ondan da kilosu azalmış olanilir, atıyor teklif edince memeyi kendini geriye atıyor. Gaz prob hala devam ediyosa eğer sık emmek uykusunu engelleyebilir tabi ama gazını alttan kendi kendine çıkarıyosa emmenin bi zararı yok

Ben demin tartildim ve sonra kizimi kucağıma alıp tartıldım ve aradaki farkı hesapladım😬 hesabıma gore bu ay sadece 400 Gr almış😥 insalah gerçeği yansıtmıyor bu saçma tartilma işlemi.
Bu tartılma işlemi birebir tutmuyor.Ama yaklaşık bir rakam oluyor.Mesela geçen ay doktora gitmeden aldım tartıldım tartıya göre 6.200 dü doktor yarattı 6450 çıkmıştı🤗

Huzursuzlanıyo yani. Benimki ilk aylarda öyleydi her dk emmek istiyodu ne zamanki temmxu oldu kendini atmaya başladı memeden sıcaklardan galiba ben doydum yeter diye ağlıyodu yani. Bi yarım saat kadsr oynadıktan sonra bir ağlama stili var onu yapıyo beni yatır ağlaması oda uyutmayı deniyorum bende. Eğer kilosu iyiyse ve hala meme istiyosa güven duygusu arıyor olabilir. Bizim kerem şimdi benim meme tutuşumu taklit ediyor uykuya geçerken bir eli kafada tutuyır kafayı diğer elinin baş parmağı ağızda eme eme rahatlıyor mesela güvensiz hissettiğinde

Bu hala oyle ne sicak dinliyor ne gaz😁 evet bizde de uykusu gelince bi aglama basladi son bir aydir memede uyuyo ama onda da kacisim yok. Oyle sallanmakla filan isi yok dun gece carsafla bile salladik uyumadi. Bade de elini emiyo ve elini sacina goturuyo ama elini cok ses cikararak emince icim rahat etmiyo ben aliyorum o zaman emziriyorum hava sicak hic su vermedim diye. Saglikli olsunlar da napalim artik sabredicem, doktora sorucam ama bu gidisimde bakalim ne dicek

Benim kızım günde bir kere aynı saate kaka yapıyor .günde bir kaka az mı acaba doymuyor desem biberonu ittiriyor doyunca ama genel oluşumlarıma göre kaka sayısı az gibi çiş derseniz çeşme mübarek benim kız 2-3 saatte bir alıyorum altını hep çisli
Kaka 10 günde bir bile yapmaları normalmiş eğer bol bol çiş varsa sıkıntı yok. 1 gündeki toplam bez ağırlığı bi paket margarin kadar oluyorsa doyuyor demekmiş.

Aslında emzirme aralığı uyku düzenini de belirliyor. Sık sık emzirince uyku düzeni oluşmuyor bence. ama bebeğin açsa bekleyemezsin de tabi ki.. muhtemelen sık emdiği için fazla emmiyordur o yüzden sürekli istiyor olabilir. Bizimki artık 3 saat duruyor gündüzleri.
Sadece açken emmiyor sıkıntı o. Kaka yapacağı zaman da emiyor, uyuyamıyor emiyor, canı sıkılıyor emiyor, bir şeye kızıyor emiyor 😀 başka türlü sakinleştirmeye çalışıyorum ama olmayınca da içim acıyor mecbur veriyorum. Dün akşam ağladı yine uyuyamadı. Eşim çok emdi emzirme sakın dedi. Tam yarım saat ağladı susmadı. Parmağımı uzattı cak cuk emdi hırsla. Sonra dayanamadım emzircem dedim çocuk susmuyor. Emdi sustu uyudu sonra 🥲 kaka yapacakmış meğer.

Tüm gün içinde 1-1.5 saat uyanık olmak mı bemim kız o saat kadar uyuyor sadece 🤣🥺
Tüm gün 1-1,5 saat değil tek seferde 1 saat uyanık kalıp sonra uyumaları gerekiyor. Aslında uykuları da geliyor 1 saat sonra. Eğer işaretleri görüp uyutursak uyuyorlar. Yok süreyi geçirirsek uyuyamıyorlar ve bu bütün güne yansıyor.

Kaka değil çiş önemli, gayet güzel merak etme doyuyor ☺️

Bizimki her yarım saatte bi emerdi şimdi 2 saatte bir falan oldu . Ondan da kilosu azalmış olanilir, atıyor teklif edince memeyi kendini geriye atıyor. Gaz prob hala devam ediyosa eğer sık emmek uykusunu engelleyebilir tabi ama gazını alttan kendi kendine çıkarıyosa emmenin bi zararı yok
Bizim öyle aman aman bi gaz problemimiz olmadı hiç. Hep kendisi çıkarıyor alttan da üstten de. Her istediğinde ver dediler bana da ama işte kızım emmeyi sadece doymak amacıyla yapmıyor günde 3 kakası var her seferinde emerek yapmak istiyor mesela.

Kaka 10 günde bir bile yapmaları normalmiş eğer bol bol çiş varsa sıkıntı yok. 1 gündeki toplam bez ağırlığı bi paket margarin kadar oluyorsa doyuyor demekmiş.
O zaman sıkıntı yok 🥰 bazen tek bezi margarin yarısı kadar ağır oluyor sidikli benim ki biraz 🤣

Kaka değil çiş önemli, gayet güzel merak etme doyuyor ☺️
Doymasa zaten atardım kendimi biryerlerden 🤣 bu aralar mama duzeni o kadar değişti ki bazen saat başı bazen iki saatte bir mama yaparken buluyorum kendimi umarım atak haftasindan dolayı böyledir ve düzelir aşırı yoruluyorum bu aralar uykusuzluk had safhada dolayısıyla da sinirlerim fena 🤭

Ben demin tartildim ve sonra kizimi kucağıma alıp tartıldım ve aradaki farkı hesapladım😬 hesabıma gore bu ay sadece 400 Gr almış😥 insalah gerçeği yansıtmıyor bu saçma tartilma işlemi.
Bende aynı sekilde tarttın bir kaç gün önce 5200 çıkıyor kızım hala minnak ama kilo almış çok şükür en son 1.5 aylık kontrolünde tartmisti doktorumuz o zaman 3800 çıkmıştı

X