2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kızlar ikili test vakitler yaklaşıyor 11-14 haftalar arasında yapıyor ben de haftaya gitmeyi düşünüyorum yaptırmak için 11+3,4 o civarlarda gidicem ama devlette mi yaptırsam özelde mi kararsız kaldım bulunduğum yer küçük bi ilçe 🤷🏻‍♀️
Ben de gittiğimde 12. Haftaya denk gelmiş olucak bide nifty test yaptırıcam onun da zamanı geçsin istemiyorum. Aslında ikiliyi yaptırmak gereksiz olucak nift yaptıracağım için ama doktor da yapalım diyor ısrarla🤔

Ben de gittiğimde 12. Haftaya denk gelmiş olucak bide nifty test yaptırıcam onun da zamanı geçsin istemiyorum. Aslında ikiliyi yaptırmak gereksiz olucak nift yaptıracağım için ama doktor da yapalım diyor ısrarla🤔
Evet doktor ikiliyi de öneriyor. Bana dediğine göre ikili testte bakılan bir parametre erken doğum riskini öngörmeyi de sağlıyormuş.

Evet doktor ikiliyi de öneriyor. Bana dediğine göre ikili testte bakılan bir parametre erken doğum riskini öngörmeyi de sağlıyormuş.

Bana da ikili yapalim risk cikarsa yaptir durumun el veriyorsa dedi. Bosuna kendine masraf cikarma ikili de risk yuksek cikarsa sana isimlerini yazarim nifty nipt vs hepsi ayni dedi yaptirirsin dedi. Ama ben burda detayli ensesine filan detayli bakiyorum dedi biraz gereksizmis gibi konustu acikcasi nifty icin. Sanirim ben risk yuksek cikarsa yaptiricam

Bana da ikili yapalim risk cikarsa yaptir durumun el veriyorsa dedi. Bosuna kendine masraf cikarma ikili de risk yuksek cikarsa sana isimlerini yazarim nifty nipt vs hepsi ayni dedi yaptirirsin dedi. Ama ben burda detayli ensesine filan detayli bakiyorum dedi biraz gereksizmis gibi konustu acikcasi nifty icin. Sanirim ben risk yuksek cikarsa yaptiricam
Bu düşünce de mantıklı. Ben de her durumda yaptırmak istiyorum. Neticede yanılma payı yüksek deniyor. Olumsuz bir sonuçta olumlu olma ihtimali olduğu kadar olumlu çıkan bir sonuçta olumsuz olabilme ihtimali de aynı oranda. Bir de ilk gebeliğim 69 kromozom yani triploidi sebebiyle sonlandığı için bu konuda daha hassasım sanırım.

Bu düşünce de mantıklı. Ben de her durumda yaptırmak istiyorum. Neticede yanılma payı yüksek deniyor. Olumsuz bir sonuçta olumlu olma ihtimali olduğu kadar olumlu çıkan bir sonuçta olumsuz olabilme ihtimali de aynı oranda. Bir de ilk gebeliğim 69 kromozom yani triploidi sebebiyle sonlandığı için bu konuda daha hassasım sanırım.

Haklisiniz insan tecrube edince daha da hassas oluyor. Bakalim nasil cikicak sonuclar galiba sorularda sorucaklarmis bize (annemizin bizi kac yasinda dogurdugu gibi bugun gorumcem soyledi yeni dogum yapti o da 😊), tum bunlara bakarak risk belirlenecekmis. Mesela benim teyzem ikili test yaptirmamisti sokaga cikma yasagi vs olan donemde, ucluyu yaptirirken doktor ense kalinligi ve burnundan anlamis. Hemen perinatologa yonlendirmisti. Benim doktorum da perinatolog gercekten cok ilgili, risk almaz diye dusunuyorum. O nasil yonlendirirse sonuclara gore hareket edicem, insallah bir sey cikmaz hic birimizde 🙏

Haklisiniz insan tecrube edince daha da hassas oluyor. Bakalim nasil cikicak sonuclar galiba sorularda sorucaklarmis bize (annemizin bizi kac yasinda dogurdugu gibi bugun gorumcem soyledi yeni dogum yapti o da 😊), tum bunlara bakarak risk belirlenecekmis. Mesela benim teyzem ikili test yaptirmamisti sokaga cikma yasagi vs olan donemde, ucluyu yaptirirken doktor ense kalinligi ve burnundan anlamis. Hemen perinatologa yonlendirmisti. Benim doktorum da perinatolog gercekten cok ilgili, risk almaz diye dusunuyorum. O nasil yonlendirirse sonuclara gore hareket edicem, insallah bir sey cikmaz hic birimizde 🙏
Teyzenin çocuğunda ne vardı?

Ben de küçük bir ilçedeyim, benim olduğum ilçeye kadın doğumcu haftada bir geldiği için ben yakın olan diğer ilçeye gidiyorum ama orda da ikili test yapmıyorlar diye duydum daha önce giden birinden 🤦🏻‍♀️
20 Ekim 12+2 de randevum var, eğer test için ildeki hastaneye gönderirse ben özelde yaptırmayı düşünüyorum ama özel doktorta da ilde, bana her türlü yol görünüyor yani.
İlk gebeliğimde hep ile gittim takip için ama şimdi peşimde çocukla zor geliyor o kadar yolu gitmek (80 km)
Aynen canm valla haklısın burda var zaten biliyosun Salih serine gidiyorum ama ikiliyi devlette yaptırmayı düşünüyorum her gidişimizde bi ton para verip çıkıyoruz 🤷🏻‍♀️

Teyzenin çocuğunda ne vardı?

Bizden cok buyuktu o istenilen planlanan bir hamilelikte degildi. Bir de kanser riski oldugu icin rahminden bir sey alinmisti tam bilmiyorum ne, doktor hamile kalman imkansiz demesine ragmen kalmisti. Bebekte bir suru anomaliler vardi maalesef dogum yaparak aldirmak zorunda kaldi. Emin olmak icin amniyosentez de yapilmisti

Bu haftalarda normal canım yinede dayanamayacağın kadar değil tabi. Rahim büyüdüğü için oluyormuş. 6ile 8. Hafta arası normal diyorlar. Bir süre sonra alışıyor sanirim.
Teşekkürler canım. Yok su an dayanamıycak gibi değil ama bugün çok. Bakalım yarın kontrol var daha kalp atışını duyamadık.

Perinatolog zaten çok daha detaylı inceliyor dediğiniz gibi doğru bir yönlendirme yapar, hepimiz için en iyisi olur inşallah ❤️

KeriminHilali KeriminHilali öğrendi canım erkek geliyor 🤩🤩 sen de öğrendin miiiii 💃🏽
Güzelll çok gyzel saglıkla gelsin paşa 🤲. Bana sadece tahmin yaptı kıza benziyor diye 13 hafta gidicem ikili tarama yapcak ozaman goruruz dedi🤲 erkek ler cabuk öğreniliyor kız biraz zor saglıklı olsunlarda gerekirse geç öğrenelim bişe olmaz 🤲❤️ sana tahmin yaptımı

X