2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Selam kızlar sormak istediğim yumurta takibi yapildi ve adetin 9 günü 1 tane 18.7 mm büyümüş 11 günü gittim çatlamış biz de 10 günü ilişkiye girmiştik. Tüpler açıksa hamile kalirsiniz bu ay. eşinizde de bir problem yok dedi bir sonraki ay sizi hamilelik testi ile beklerim dedi. PKOS vardı bende ovulasyon olmuyordu bu sefer oldu.
Tüpler neden tıkalı olur 2018 hamile kalmıştım bu aralıkta tıkanmış olabilir mi
Ve adetin 10 günü ovulasyon olduysa erken yumurtlama mi olmuş oluyor?

Ayyy kucukse yutabilirim🤗🤗 peki gunde bi tane alinca yetiyor mu? Cunku benim sabah basliyo gece uykuya dalana dek😔 haftaya kontrole gidicem doktora sorsam mi? Ya da kafama gore alsam yanlis yapar miyim? Haftasonu aramak istemiyorum.
Benim doktor kontrolüm olana kadar ölü gibiydim çok çektim doktora söyledim yazdı prilam ismi akşam yatarken içiyorum bir tane diğer gün geceye doğru başlıyor bulantı yine içiyorum bana şimdilik yetiyor bir tane ama bazıları netten baktım 2 tane atanda var yani çok kullanılan bir ilaç gebelikte zaten

Selam kizlar yeni kontrolden geldim 6+4 olduk kalbimiz atiyor sukur yalniz iki kese var biri digerinden kucuk yolk sac ve bebek gorunmedi onda gelismezse atar kendini zamanla dedi doktor boyle bir durumla karsilasan varmi ?
Evet bende de aynı durum var başka sağlıksız bir kese daha var doktor kendiliğinden eriyebilir dedi kanama şeklinde de düşebilir dedi peki senin doktorun sağlıklı keseye zararı olup olmadığını söyledi mi ??

Gunaydin kizlar 🥰

Bende bulanti halen yok ama farkli bir tat var agzimda ve yorgunluk, uyku hali cok fazla var. Dun baya koltuktan hic kalkmadan uyudum uyandim film izledim elimi kaldiricak halim bile yoktu. Bir de bugun yeni aldigimiz parca parca gelen mobilyalarin bir kismi daha gelicek her yer toz ve perisan olucak. Sagolsunlar 15 gunde bir gelip birkac parca montaj yapip her yeri perisan edip gidiyorlar 😞
Allah kolaylık versin maalesef benzer durumu yaşıyorum 😒

Keseyi karindan gormek icin en az 3000 4000 olmasi lazim betanin 😊 bosuna panik yapmayin. Ben senin yerinde olsam haftaya pazartesi giderdim ki kese o zaman 2300 gibi olacak o zaman bile erken ama sen bilirsin 😊 bugun 144, pazartesi 288, carsamba 576, cuma 1152, pazar 2300, sali 4600 gibi olur muhtemelen bazen 2 kati da olmuyor artis yuzde 60 oraninda da olabiliyor. Persembe gidip kendini strese sokma ama icin rahat etmesi icin istersen git yinede daha cok yeni 😊
Çok teşekkür ederim bugün eşime soylicem de
Keseyi karindan gormek icin en az 3000 4000 olmasi lazim betanin 😊 bosuna panik yapmayin. Ben senin yerinde olsam haftaya pazartesi giderdim ki kese o zaman 2300 gibi olacak o zaman bile erken ama sen bilirsin 😊 bugun 144, pazartesi 288, carsamba 576, cuma 1152, pazar 2300, sali 4600 gibi olur muhtemelen bazen 2 kati da olmuyor artis yuzde 60 oraninda da olabiliyor. Persembe gidip kendini strese sokma ama icin rahat etmesi icin istersen git yinede daha cok yeni 😊
Çok sağolun valla ya bu akşam eşime soylicem dediğiniz gibi haftaya pztsi de bebisi görmeye gideriz inşallah:nazar::21:

Kızlar selam, tekrar test yaptım pozitif 😍 folikasite başlamak istiyorum, doktora yakın zamanda gitmeyeceğim malum korona fln :KK43: ne kadar az gidersem o kadar iyi, içtiğiniz folikasitler hangileri? Mide bulandırmayan tavsiye var mı

Evet bende de aynı durum var başka sağlıksız bir kese daha var doktor kendiliğinden eriyebilir dedi kanama şeklinde de düşebilir dedi peki senin doktorun sağlıklı keseye zararı olup olmadığını söyledi mi ??
Diger keseye zarari yok dedi gelismezse kendiliginden duser dedi endise edilecek bir durum degil dedi bana.

Kizlar acibadem hastanelerine giden var mi? Ben haftaya cumaya kozyatagi acibadem den randevu aldim bakalim nasil gececek yada provizyonum karsilayacak mi 😊 profesor oldugu icin fiyat farkli olabilirmis telefonda onu soylemeyi de ihmal etmediler. 15 gun kontrol muayenesi suresi varmis diger hastanede 10 gundu sanirim suresi, 1 kere para verip 15 gun sonra tekrar giderim en kotu. Istanbul anadolu yakasinda onerebileceginiz biri var mi cogu doktorlar tup bebek uzmani benim randevu aldigim kisi perinatoloji uzmani daha rahat hissederim diye dusundum. Dogum fiyatlarini da ogrenicem gittigimde 😊
Selam benim doktorum Altunizade Acıbadem’de Baha bey. Ben Acıbadem’den çok memnunum doğum konusunda. Doğum sigortan var mı?

Selam benim doktorum Altunizade Acıbadem’de Baha bey. Ben Acıbadem’den çok memnunum doğum konusunda. Doğum sigortan var mı?

Merhaba\ Acibadem Altunizade'yi cok merak ediyorum acikcasi, Belgin Hanim'i duydum orada bi.
Dogum icin ucretleri nasil ama onu merak ediyorum, benim kendi sigortam bir kismini karsiliyor - Acibadem Maslak'ta sezeryan olursa 16bin, normal dogum olursa 12bin gibi bir sey duymustum :KK64:

Evet var genel saglik sigortasiymis benim ki, dogum limitim 13 800 mus. Bende kozyataginda Basak Hanimdan randevu aldim. Altunizade biraz uzak bana bir de sanirim ucretleri daha fazlaymis oranin en pahalisi Maslak ve Altunizade diyorlardi 😊

Merhaba\ Acibadem Altunizade'yi cok merak ediyorum acikcasi, Belgin Hanim'i duydum orada bi.
Dogum icin ucretleri nasil ama onu merak ediyorum, benim kendi sigortam bir kismini karsiliyor - Acibadem Maslak'ta sezeryan olursa 16bin, normal dogum olursa 12bin gibi bir sey duymustum :KK64:
Merhaba Belgin hanımı hiç duymadım. Evet en Pahalı hastanesi maslak. Altunizade’de sezaryen 19bin diye hatırlıyorum. Benim doğum sigortam var açıkçası tam fiyatı bilemiyorum. Birde hamileyken yapılan bir paket var her şeyin yarısını ödüyorsunuz.

Merhaba Belgin hanımı hiç duymadım. Evet en Pahalı hastanesi maslak. Altunizade’de sezaryen 19bin diye hatırlıyorum. Benim doğum sigortam var açıkçası tam fiyatı bilemiyorum. Birde hamileyken yapılan bir paket var her şeyin yarısını ödüyorsunuz.
İyi bir hastane arayışındaysanız Ve özel sağlık sigortanızda var ise anadolu sağlık merkezinde yapmıştım doğumumu. Çok güvenilir bir hastane bence. Gerçi hastane tuzla civarında ama tıp merkezi ataşehirfe galiba

Evet var genel saglik sigortasiymis benim ki, dogum limitim 13 800 mus. Bende kozyataginda Basak Hanimdan randevu aldim. Altunizade biraz uzak bana bir de sanirim ucretleri daha fazlaymis oranin en pahalisi Maslak ve Altunizade diyorlardi 😊
Eğer bir sorun yoksa prof takibi pahalıya gelir bence. Ama tercih meselesi tabii. Doktorun içine sinmesi iyi anlaşmak çok önemli.

Bir kere baska bir konu icin gitmistim, simdi ilk kontrol icin kendisine gidecegim tatli bir kadindi, sadece profesor oldugu icin fark cikacaktir sanirim. Sonra da Acibadem Maslak'ta bir iki doktor var aklimda ama muayeneleri o kadar dolu ki hic bilemiyorum nasil olur. Bir de Anadolu Yakasi'nda oturup Maslak'ta doktor secmek de mantikli mi onu da bilmiyorum.. :ıslık:

Bir kere baska bir konu icin gitmistim, simdi ilk kontrol icin kendisine gidecegim tatli bir kadindi, sadece profesor oldugu icin fark cikacaktir sanirim. Sonra da Acibadem Maslak'ta bir iki doktor var aklimda ama muayeneleri o kadar dolu ki hic bilemiyorum nasil olur. Bir de Anadolu Yakasi'nda oturup Maslak'ta doktor secmek de mantikli mi onu da bilmiyorum.. :ıslık:
Eve yakın olanı tercih ederdim ben. Ama en yakın arkadaşım Göktürk’de oturuyor altunizadedeydi kontrolleri ve orada doğum yaptı ☺️ Yani problemli bir gebelik değilse uzak hastanenin sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

X