2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Kız ismi aklima çok geliyor ama erkek ismi kalmadı bende babamıza begendiremiyoruz aklıma gelen hoşuma gidenleri yazayım belki işinize yarar
Elisa- zehra - zeynep - elif - ada - ecrin - asya - aybuke- arya- berra - duru - eysan - esra - beren - almira - hafsa
Sagol canım elisa ile Beren güzel miş kuzenler İn adları diğerleri Asya yı bende beğeniyorum eşim beğenmedi

hahaha ben de aklıma geldikçe tartılıyorum, bi kere de bi öncekiyle aynı çıkmadı :KK70:
ki özellikle sabah aç karnına, az kıyafetle vs tartılıyorum ki tutarlı olsun.. 19+5'teyim 5,5 kilo almışım :KK55:
Bende aynılıyım 5 kilo al ıöım boy var Allah tan kaldırıyor şimdilik dogum da, duba gibi olurum

Nehir benim favorim Bebiş kız olsa Nehir ismini düşünürdüm Erkek bebeklere isim düşünmeye başladınız mı kızlar?
İlk cocugumuzun ismini ben koyduğum için buna eşim de ortak olsun o da fikir versin istiyorum. Daha doğrusu ben babamın ismini ilk isim olarak koymak istiyorum eşim de ikinci ve kullanılacak olanı belirler diye düşünmüştüm
Ama anneme bunu söyleyince çok çok kızdı Babanın adını koyarsan çocuğun huyu babana benzer diyor asla koydurmam diyor 🙈 hatta öyle bir şey yaparsan eşinin aklına girerim o da kendi babasinin adını koysun vs diyor
Bakalım ne olacak bu çocuğun adı 🙂
Benim eşimde benim annemin adını koymak istiyor ilk isim olarak annemi çok seviyor 😆 benimde annem olmaz koymayın diyor😆 bende güzel bir isim öner o zaman içimize sinsin öyle bir isim bulamazsam senin adını koyacağım ilk isim dedim 😆

Benimde öyle bir denk geldi ki sömestre girdiğimizde 24. Haftada oluyorum.ardından 32de izne ayrılıcam dönüşümde de haziran sonu oluyor yaz tatili geliyor. Ona rağmen eylülde 4 aylık olacak ve ücretsiz izin alsam bi dert almasam ayrı dert. Alırsam norm fazlası oluyorum, almazsam bakıcıya bırakamayacak kadar küçük😔 gidişata bakacağım artık🙏🏻
Benim de aynı senin gibi canım. Çok şükür en azından Eylüle kadar kafamız izin yönünden rahat olacak. Ben Eylülden sonra 1. Dönem için de izine ayrılmayı düşünüyorum.

Ne kadar mantıksız değil mi 🙄 o zaman neden erkenden ayırıyorlar acaba pandemi dolayısıyla o Aralık mı tehlikeli oluyor. 32 den sonra normal rapor da alsak doğum iznine giriyor çünkü. Bilerek yapıyorlar, ya risk alacaksın ya doğum izinden kullanacaksın. E bebek Doğunca daha çok ihtiyacın olacak. Bi de kime söylesem 6 ay sanıyor bebeğe bakma iznini, nerdeee. Bencede güncellenmesi çünkü 4 ay bile olmuyor 3 ay 1 hafta max
Aynen öyle maalesef. 32 den 37 ye işe gidicem mecbur. Allahtan haftada bir gidiyoruz biz ama her gib gitsem baya sıkıntı 😐

Cidden herşey ateş pahası Allah asgari ücretle geçinenlere yardım etsin 🤲 benim de gebelik riskli üç gün çalıştım bugün yine erken çıktım iyi degilm ağrılarım çok rapor alcm büyük ihtimal eğer 32. Haftayı görürsem sağlığım el verirse giderm. Bebislerimiz sağlıkla gelsin de gerisi boş
Ben 32 hafta dan sonra çalışmam raporu alacam valla yoruluyorum özel sektör muhasebe zor oğlumu 3 yaşına getirdim işe döndüm buna ne yaparım bilmiyorum hayırlısı saglıkla, gelsin de canım çalışmazdın sende zorlanacak san

Evet büyük rahatlık sezaryenden sonra korse valla. Yürümeyi çok kolaylaştırıyor Hemde çabuk toparlanıyor sarkan göbek.
Bilmiyordum sezeryan dan sonra, korse nin iyi oldugunu ben de alayım cebimde sezeryan olacak ilk dogum da, sezeryan dikişler yapıştır ma, da olsa dikişler e zarar olur diye almadım bu sefer alayım deneyen var mı

Kızlar çoğunuz öğretmensiniz sanırım ne güzel.
Bebeği bırakıp çalışıyoruz diye üzülmeyin benim annemde çalışıyordu küçükken zor oluyor evet ama hiç maddi sıkıntı çekmedik annem hiç babamdan para istemezdi ne ihtiyacımız olsa kendi alırdı.
Evimiz düzenliydi yemeğimiz herşeyimiz hazırdı. Ev hanımı olupta çocuğuna bir çorba yapmayan kadınlar var.
Çalışan kadınlar anneliğide dört dörtlük yapabilir.

Ben 32 hafta dan sonra çalışmam raporu alacam valla yoruluyorum özel sektör muhasebe zor oğlumu 3 yaşına getirdim işe döndüm buna ne yaparım bilmiyorum hayırlısı saglıkla, gelsin de canım çalışmazdın sende zorlanacak san
Hayirlsi kuzum sağlıkla gelsinler de duruma göre bakcaz artk

Yaaa aynıymışız seninle 😂😂😂 haftada 1 alıyordum bende. 5 kg aldım şimdiye kadar o bile fazlaymış gibi geliyor.
Belki bu defa o kadar almayız , baharda yürüyüşler yaparız. Zaten büyüğü parka çıkar, gezdir , ilgilen derken daha hareketliyiz ilke göre. 3-4 kg daha hafif tamamlarız umarım 😊

Benimde öyle bir denk geldi ki sömestre girdiğimizde 24. Haftada oluyorum.ardından 32de izne ayrılıcam dönüşümde de haziran sonu oluyor yaz tatili geliyor. Ona rağmen eylülde 4 aylık olacak ve ücretsiz izin alsam bi dert almasam ayrı dert. Alırsam norm fazlası oluyorum, almazsam bakıcıya bırakamayacak kadar küçük😔 gidişata bakacağım artık🙏🏻
Ben de kararsizim, o konuda. Haftalarımız da yakın seninle. Aslında süt izni falan varken çalışmak mantıklı geliyor bana . Süt izninden dolayı çalışma saatleri ideal oluyor.
İyi , güvenilir bir bakıcı bulabilirsek ilk dönem çalışabiliriz.
Bebek her şeyi fark etmeye başladığında bırakıp gitmek çok daha zor oluyor. Arkandan ağlıyor, bakıcıya gitmek istemiyor , insanın içi acıyor gerçekten.

20210106_204646.jpg
kızlar hamilelik fotoğrafı çekmeyi düşünenlere fikir olsun

Hangisinden alsak acaba e bebekte satilani alsak yeterli olur mu?
Bende 3 çeşit var canım. İlk basta belden ayarlamalı olandan taktım. Daha sonra bacaktan itibaren giyilen korse daha sonra külot şeklinde giyilmeli korse. L_m_s şeklinde gitti korselerin bedenleri 😆 işi şansa bırakmak istemedim işin aslı 😆

Bende 3 çeşit var canım. İlk basta belden ayarlamalı olandan taktım. Daha sonra bacaktan itibaren giyilen korse daha sonra külot şeklinde giyilmeli korse. L_m_s şeklinde gitti korselerin bedenleri 😆 işi şansa bırakmak istemedim işin aslı 😆

Haha en iyisini yapmissin 😁 son ay ki duruma gore m ya da l ile baslariz bizde 😁

X