2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Yooo hiç bir şey hissetmedim, uyuşturmak için belden iğne yapılıyor o bile acıtmadı. Dediğim gibi sezeryan kısmı çok kolaydı. Hiç korkulacak bişey yok. Gömülü 20lşk diş ameliyatı oldum o bile daha zordu 😅 Odaya geçince bir zaman sonra ilaçların etkisi geçince çok sancı oldu ama epiduralden ilaç verdiler o rahatlattı. Taburcu olup eve gelince 1-2 hafta dikişlerim çok ağrı yaptı hareketlerim çok kısıtlandı ama herkes de öyle olmuyormuş. 3 günde normal hayatına dönenler varmış
Cok tesekkrler canim bilgilendirdigin icinn insallh agrisiz acisiz atlatiriz :anneadayı:

Canim bence erken gibi geldi benim eltim gunde 1 2 tane yemisti bu haftalarinda sonra 3 santim acilmasi oldu 39 a kadar yat dediler o yuzden dikkat et istersen
Bende günde 1 tane yiyordum bebeğin huyu iyi oluyor diye ozaman yemeyim ilerleyen haftalarda başlarım

Aa sezeryanda neden önermiyorlar ki
Sperm içindeki maddeler doğumu başlatabiliyor çünkü orgazm oluncada rahimde kasılmalar oluyor zaten oda doğumu baslata bilir o yüzden sezeryanda önermiyor olabilirler ama normal doğum bekleniyorsa son zamanlarda doktorlar ilişkiyi öneriyor
Birde nişan dan bahsedilmiş ilk gebeligimde hafif pembe sümüksü gelmişti bende hemen anlamıştım ama nişanim geldikten 3 hafta sonra doğum yapmıştım ben suyumda doğumun ilerleyen zamanlarinda doktorun müdahalesiyle gelmişti herkeste farklı işliyor bu süreç hepimizin hikayesi kendimize has oluyor 😊

Korona güncellemem ;
Kızlar selam herkese Allaha binlerce şükür zor süreci atlattık.bazı sıkıntılar devam ediyor ama 2 gün önceye göre iyiyiz enazından ateş ve kemik ağrısı geçti🤲
balgamlı öksürük ve hafif halsizlik dışında toparlanmaya başladık.
Tekrar ediyorum , doğum öncesi lütfen çok dikkat edin gerekirse hiç kimse ile görüşmeyin.
İlk 3 gün öyle bir halsizlik kemik ağrısı oluyorki ,doğum yapcak gücü bulamayabilirsinz daha zor olur herşey.
Korkutamak için değil önlem anlamnız açısından yazıyorum.
Ben çok dikkat etmeme rağmen ,hastalığı önemsiz görenlerdenim.yani böyle olacağım aklıma bile gelmezdi gerçekten normal grip nezleye benzemiyor.değişik sıkıntılı bir süreç.
Bol bol ayran ve kekik çayı için limonlu ballı.
Dualarınız mesajlarınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun ❤️

Kızlar Aventin bende bunu aldım emzik olarak. 75tl ye civil den. Aslında netten alacaktım ama hazır dışarı çıkmışken alayım dedim. Umarım o da oğluş gibi emziğe hevesli, olur 😇🌺

Eklentiler

• IMG_20210412_171218.jpg
    IMG_20210412_171218.jpg
    104,6 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20210412_171218.jpg
    IMG_20210412_171218.jpg
    104,6 KB · Görüntüleme: 49
Nisan olup olmadigini bilmiyorum daha once tecrube etmedigim icin, evet Myanmardaki benim ama biz 38. Hafta olur diye planlamistik dogumu daha erken olabilecegini dusunmemistim bugunlerde agrilarim sıklasti gerci bir iki kez belimdende gelip gittigi oldu vucut esnedigi icindir diye dusunmustum. Insallah hepimiz saglikla kavusuruz bebislerimize 🙏🏻
Cnm nisanı sorunca bende geldiğini düşündün. Hayırlısı olsun inşaAllah sağ, salim alırsın kucagıba senin haftan ileri şimdi dogsa bile küveze, girmeyebilir. Biz planlıyoruz ama, bebek geleceği saati, biliyor maalesef 🙈

Cnm nisanı sorunca bende geldiğini düşündün. Hayırlısı olsun inşaAllah sağ, salim alırsın kucagıba senin haftan ileri şimdi dogsa bile küveze, girmeyebilir. Biz planlıyoruz ama, bebek geleceği saati, biliyor maalesef 🙈
Aynen vakti saati geldimi hicbirsey durmaz, gobegimde asagi indi sanki bebegi daha asagida hissediyorum mideme ve kemiklerime olan baski kalmadi 3 gundur en son 33+6 da kontrole gitmistim 2368 gramdi insallah dahada toparlamistir, hepimiz icin dua ediyorum saglikla guzellikle gelsin bebislerimiz 🙏🏻

Kızlar, 24+0 da kamuda izne ayrılıyorsun ya. Benim ki tam bayramın ilk gününe denk geliyor? Nasıl bir yol izlicem, fikri olan var mı ve çevresinde bu raporu alanlar, 24 ncü haftaya girmeden 1-2 hafta önce almışlar mı, böyle bir inkan var mı acaba? Teşekkürler

Kızlar merhaba hastane çantamıza rezene çayı gibi bitki çayları koymamız gerekir mi?

Kızlar Aventin bende bunu aldım emzik olarak. 75tl ye civil den. Aslında netten alacaktım ama hazır dışarı çıkmışken alayım dedim. Umarım o da oğluş gibi emziğe hevesli, olur 😇🌺
Canım benim aldığımda bunun değişiği ama emzik çok ince kopacak gibi kaç ay dayanıyor 1 emzik?

Kızlar merhaba hastane çantamıza rezene çayı gibi bitki çayları koymamız gerekir mi?
Bence gerek yok canım. Ama ilk doğumumda arkadaşlarım incir kayısı üzüm vs karıştırarak içeçek yapmışlardı. Wc ye rahat çıkabileyim diye. Ondan içmiştim ben. Planlı olursa benimki kendim yapıp alıcam yine yanıma.

Bence gerek yok canım. Ama ilk doğumumda arkadaşlarım incir kayısı üzüm vs karıştırarak içeçek yapmışlardı. Wc ye rahat çıkabileyim diye. Ondan içmiştim ben. Planlı olursa benimki kendim yapıp alıcam yine yanıma.
Hoşaf komposto tarzı şeyler yani. Onu yanımda götürmekte zor olur 😅 kuru kayısı incir mi koysam o zaman işe yarıyorsa yapadabilirim.

Korona güncellemem ;
Kızlar selam herkese Allaha binlerce şükür zor süreci atlattık.bazı sıkıntılar devam ediyor ama 2 gün önceye göre iyiyiz enazından ateş ve kemik ağrısı geçti🤲
balgamlı öksürük ve hafif halsizlik dışında toparlanmaya başladık.
Tekrar ediyorum , doğum öncesi lütfen çok dikkat edin gerekirse hiç kimse ile görüşmeyin.
İlk 3 gün öyle bir halsizlik kemik ağrısı oluyorki ,doğum yapcak gücü bulamayabilirsinz daha zor olur herşey.
Korkutamak için değil önlem anlamnız açısından yazıyorum.
Ben çok dikkat etmeme rağmen ,hastalığı önemsiz görenlerdenim.yani böyle olacağım aklıma bile gelmezdi gerçekten normal grip nezleye benzemiyor.değişik sıkıntılı bir süreç.
Bol bol ayran ve kekik çayı için limonlu ballı.
Dualarınız mesajlarınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun ❤️
Rab bim sıfa versın ınsallah

X