2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    285
Hurmayı tek adet sayılarla yemek gerekiyor dinen böyle tavsiye ediliyor bilim adamları da yaptıkları araştırmada tek ve çift yenildiğinde vücuttaki etkisinin ne olduğu görmüşler. Tavsiyem günde 1tane ile başla 1 hafta sonra da 3 adet yersin. Birden 6adet yemek bana göre fazla gibi birde ahududu çayı ve hurma da ikisi de kasılma yı açılmayı özellikleri var böyle yersen 1haftaya doğurabilirsin :halay:
Merhaba, ben de hurma yemeğe başlayacağım bu haftalarda öneriyorlarmis dediginiz gibi, ben 5 adt diye öğrendim o şekilde yapacağım, yalniz gun icine yayarak değil de tek seferde tuketmek gerekiyormuş. Bir de dogumun başladığıni anladigimiz zaman ananas yemek cok ama cok faydaliymis boyle bir bilgi ogrendim, kolay dogum egitimi aliyorum oradaki dogum kocu bahsetmişti, yiyebilirsen 1 tam ananas çok iyi olur vs diye. Son dönemde evde ananas bulundurmayi planlıyorum bende, zaten cok severim 😊

canım illa o gün alacaksın diye birşey yok. bayramda zaten tatil kamuya, tatil bittiği gün al raporunu ve dilekçeyle birlikte vereceksin ya dilekçene şu tarihte şu hastanede yapılan muayenemde şu tarih itibarıyla 24 haftalık gebeliğim bulunduğunu gösterir belge ektedir idari izinli sayılmam hususunda gereğini arz diye bağla. benim 24. haftam sömestir tatiline denk gelmişti tatil bittiği gün aldım raporu ve o gün teslim ettim.
Sağol. Bence dilekçeyi karıştırmıyım. Geçen sene Covid izninde de upradım. Müdür ayırdı beni. İsterlerse yazarım .çalışabilir raporu çıkarıyoduk ya 32 de. Onun gibi alıp vericem

Hoşaf komposto tarzı şeyler yani. Onu yanımda götürmekte zor olur 😅 kuru kayısı incir mi koysam o zaman işe yarıyorsa yapadabilirim.
Ben de işe yaramıştı.çünkü dikişlerin acısından ıkınamıyorsun. Tuvaletini yapmadan da taburcu etmiyorlar lağman yapıyorlar. Bana gerek kalmamıştı şükür. Bir şişeye koyup alabilirsin de yanına. Kuru şekilde de yiyebilirsin tabi

1 kilo rezene aldım canım evde demlemek için içicem mecbur 😅 papatya, ısırgan çayı önerenlerde var alsam mı diyodum.
Papatya ısırganı bilmiyorum ama benim doktorum da anason önermişti. Anoson rezene kekik ve kimyon karışımı yapılıp içilebilir bebeğe süt gaz yapmasın diye. Gerçi benim içmediğim kalmadı ama yine de kolik Bi bebek oldu

Artık büyüdükleri ve kendilerimi doğuma hazırladıkları için falan galiba diye düşündüm bende korktum da açıkcası bi yönden erken gelecek diye
O bende 20.haftadan beri oluyor erken doğumla alakası yok sanırım. Yorgunsam ayakta kaldıysam daha fazla oluyor. Rahim kanalına kadar süren bir ağrı hissediyorum.

Kızlar, 24+0 da kamuda izne ayrılıyorsun ya. Benim ki tam bayramın ilk gününe denk geliyor? Nasıl bir yol izlicem, fikri olan var mı ve çevresinde bu raporu alanlar, 24 ncü haftaya girmeden 1-2 hafta önce almışlar mı, böyle bir inkan var mı acaba? Teşekkürler
Doktora gidip 24. Haftada olduğuna dair rapor alıyorsun ve mutemet yada bu işlerle ilgilenen kişiye veriyorsun bukadar.

Kızlar oruç tutmayla ilgili doktorlarınız birşey dedi mi deneyecek olan var mı? Kararsızım ben? Tutmak mecburi de değil biliyorum ama ne bileyim 🤨

Kızlar oruç tutmayla ilgili doktorlarınız birşey dedi mi deneyecek olan var mı? Kararsızım ben? Tutmak mecburi de değil biliyorum ama ne bileyim 🤨
Ben dayanamam o yüzden tutmayı düşünmüyorum. Hani açlığı geçtim deli gibi susuyorum sürekli 😬 dinen tutmama hakkı verilmiş zorlamamak da yarar var. Şuan en çok enerjiye ihtiyaç duyduğumuz haftalar. Ama sen bilirsin tabi.

Bebeğin doğuma kadar kilo alma zamanı ve emzirirken de farz değil süt olması için de su icmen gerekiyor bol bol sıvı tuketmelisin
Ben tutmayacagim çocukluğumdan beri tutuyorum hiç aksatmadan ama hamile iken tutmayı düşünmüyorum kazasını yapabiliyoruz farz değil ve bebeğimi riske sokmak istemem
Hemde bu dönemde pandemi dönemi bagisiklikda düşüyor 🤷🏻‍♀️

X