2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Sicak dus aldim havlu koydum derotu sogan havuc yedim hoşaf bol su içtim. Bebek uyudukça uyudum dinlendim kalktım yurudum .Tabi annem sağolsun ilk 1 hafta o yanimdaydi. Elimi bi ise sürmedim . Ahh anaaamm canım anam. Şuan kaynanam biz de. Tamam yaşlı hasta kilolu. Başımızda büyük bulunsun ok ama hiç dinlenemiyorum anca bebeğe bakıyor ben iş yaparken.Yaptigim iş ise yemek yap indir kaldır cay ver bulaşık yerlestir bu. Ama çocuk zaten yoruyor insanı offfff valla çok darlandim. 5 gün oldu çok yorgun hissediyorum ve sütüm azaldı göğüslerim yumuşadı maalesef. Annem çalışıyor izin al bidaha dedim bakalım:KK43:
Senin kaynananın iki katı bende vardı.Bu sefer annemden başka kimse gelmeyecek yanıma.O da yardım etmezse bir müddet için yardımci tutmayı düşünüyorum.Eğer durumunuz müsaitse size de tavsiye ederim.Ben en azından bir iki ay kendimizi maddi açıdan zorlayip bir yardımcı istiyorum.Yoksa ne kendime ne bebeğe ne kızlarıma bie faydam olur.

Evet gün aşırı doktor kontrolünde olmak gerekiyor.Benim doktorum 42'ye kadar aile onayıyla bekleyebileceğini söyledi.Türkiyede genelde doktorlar ailelerden cekindikleri için 40'tan sonra beklemek istemiyorlar.Biraz da doktoru rahatlatmak gebenin elinde olan bir şey.Eğer siz stres yaparsanız doktor hiç riske girmek istemiyor haklı olarak.

Şuan nasıl sancılar?Artma var mı?Yoksa kesildi mi?Benim tahminime göre bu sancılarınız doğum sancısı
Sabahki gibi sürekli, kesintisiz bi ağrım yok şu anda. Ara ara hafif şekilde hem belden hem kasıktan yokluyor sadece. Ağrı geldikçe hareket ediyorum ama düzenli bişey yok, sanırım yalancı bunlar😐

Sabahki gibi sürekli, kesintisiz bi ağrım yok şu anda. Ara ara hafif şekilde hem belden hem kasıktan yokluyor sadece. Ağrı geldikçe hareket ediyorum ama düzenli bişey yok, sanırım yalancı bunlar😐
Allah Allah çok ilginç.Bence yine de sizin doğum yakın😊Bende yalancı sancılar rahim kasılması şeklinde oluyordu.Sizinki gibi ağrı yaşamamıştım.

Epidural oldu benim doğum. Bebeğin çıkış anına tanıklık etmek güzel. İlk kesiye başlarlarken çok heyecanlandım kalbim hızlı attı tansiyonum düştü o an öleceğim sandım ama anestezi dru hep konuştu benimle bunların hepsi normal birazdan bebeğin çıkacak ve normale döneceksin dedi karnıma batırdılar ve müthiş bir hafiflik sonunda nabzım tansiyonum normale döndü ve ağlayan bebek sesi. Oan tamamen normale döndüm ilaçların etkisiyle öyle olmuşum bebek çıkınca rahatladım Dr gösterdi o anın tarifi imkansız ağlıyordu yanağıma dokununca sustu falan epidural her yönden konforlu illa sezeryan oluncaksa epidural tavsiyemdir
Cnm sağlıkla büyüsün minik kuzum inş darısı bizlere bi arkadaşımda aynen senin anlattığın gibi bahsetti sezeyen anında öleceğim sandım demişti kesilme anında oluyor bu duygu sanırım bende senin gibi çocuğumun ilk çıkış anını görmek sesini duymak istiyorum ama bi yandan da korkuyorum tabi

Allah Allah çok ilginç.Bence yine de sizin doğum yakın😊Bende yalancı sancılar rahim kasılması şeklinde oluyordu.Sizinki gibi ağrı yaşamamıştım.
Ay canım inşallah yakındır ya🤲 Annem işinden izin alıp geldi 10 gün oldu. Bebekten sonra yanımda 1 gün bile fazladan kalması çok kıymetli olacak sırf onun için bi an önce doğurmak istiyorum resmen😅

Cnm sağlıkla büyüsün minik kuzum inş darısı bizlere bi arkadaşımda aynen senin anlattığın gibi bahsetti sezeyen anında öleceğim sandım demişti kesilme anında oluyor bu duygu sanırım bende senin gibi çocuğumun ilk çıkış anını görmek sesini duymak istiyorum ama bi yandan da korkuyorum tabi
Evet kesi anında oldu sanırım vücudun acıya verdiği tepki olsa gerek. Korku heyecan illa olacak sonu güzel olsun

Epidural oldu benim doğum. Bebeğin çıkış anına tanıklık etmek güzel. İlk kesiye başlarlarken çok heyecanlandım kalbim hızlı attı tansiyonum düştü o an öleceğim sandım ama anestezi dru hep konuştu benimle bunların hepsi normal birazdan bebeğin çıkacak ve normale döneceksin dedi karnıma batırdılar ve müthiş bir hafiflik sonunda nabzım tansiyonum normale döndü ve ağlayan bebek sesi. Oan tamamen normale döndüm ilaçların etkisiyle öyle olmuşum bebek çıkınca rahatladım Dr gösterdi o anın tarifi imkansız ağlıyordu yanağıma dokununca sustu falan epidural her yönden konforlu illa sezeryan oluncaksa epidural tavsiyemdir
Yaşadıklarınızı yaşama korkusu yaşıyorum aylardır 😱 normalde tansiyonu düşük biriyim. Heyecandan tansiyonum düşer bayılırım herhalde diyorum.bir de maskeyle nasıl olacak her şeyi duymak beni daha da mı panik yapar diyorum.. düşünüyorum da düşünüyorum 🤪🙄😭
38+4 te kanala girmemişti bebek... Dr seçenek sundu... 39+0 da sezeryan ya da 40+ 0 ankadar beklemeyi deneyebilirsin diye... Bugün 39+0 da henüz kanala girmemis yukardaydi... Sanırım son bir haftada görmezdi... Sezeryan olduk...sezeryan öncesi heyecandan tansiyonum yükseldi tabi... Şimdi biraz ağrım var geçer inşallah🤲🤲
İkinizde Daha iyisnizdir inşallah?🤲💐
Benim üçüncü gün geldi canım sağma makinasi ile uyardım ben sağdım ama 15 dakikadan fazla tutma göğsünü makinada ucu zarar görebilir ılık havlu ile masaj yaptım bi de humana diye bir çay var ondan içmiştim ne kadar etki etti bilmiyorum tabi
Humana bende aldım. Hoşaf diyorlar bir de şimdiden yapsam diyorum aslında.
Sürekli emzirdim, sağdım, sıcak duş aldım ama 3. Günden sonra geldi, onun öncesinde kolostrum denen sıvı geliyordu onu emzirdim ama o doymaya yetmiyor mama vermek lazım. Ben vermedim doyar sandım bebeğim açlıktan ağlıyormuş ben gaz sancısı var sandım 🤦🏻‍♀️ Sonradan geldi şükür
Kızlar Eliiiff Eliiiff gizemystic gizemystic sütünüz gelene kadar mamayı biberonla mı verdiniz? Benim arkadaşım kaşıkla verin dedi,şırınga diyen de var kafam karıştı🤷🏻‍♀️ hastane çantasına mamayla birlikte kaşıkta biberonda koydum.

Kizlar dünden beri regl agrisi fibi belim agriyordu ara ara gidip geldi dün bugünde artik gitmiyor degisik agrilar var tarif edemedigim alt karin bölgemde ve belimde

dogum sancisidir i shallah gecmiyor cünkü hatta gectikce siklasiyor gibi .

ama dakika tutcak gibi degil ki sürekli var hangi agriyya dakika tutcam anlamiyorum ki 🤷🏻‍♀️

Aksama kadar bakicam galiba yada ikinma hissi vs gelene kadar bekliycem cünkü bu agrilar icinden hangisi sanci secemiyorum artik

Kizlar dünden beri regl agrisi fibi belim agriyordu ara ara gidip geldi dün bugünde artik gitmiyor degisik agrilar var tarif edemedigim alt karin bölgemde ve belimde

ama dakika tutcak gibi degil ki sürekli var hangi agriyya dakika tutcam anlamiyorum ki 🤷🏻‍♀️

Aksama kadar bakicam galiba yada ikinma hissi vs gelene kadar bekliycem cünkü bu agrilar icinden hangisi sanci secemiyorum artik
Bunlar bugün bende de var sancı desem değil denesem ağrım var
Yürüyuse çıktım eve zor attım kendimi belim hafif agriyor şuan gelip giden bir ağrı değil ama 🤷

Sabahtan beri yaşadığımın aynısı ya. Yaklaşık 10 saat kadar kesintisiz sürüp baya huzursuz etti beni ama şimdi sadece belimden ve kasıklarımdan çok çok hafif yokluyor arada. Tam anlam veremedigimden doktorumla da iletişime geçmedim. İnşallah bu sancilarla dogururuz sağlıcakla 😬

Bunlar bugün bende de var sancı desem değil denesem ağrım var
Yürüyuse çıktım eve zor attım kendimi belim hafif agriyor şuan gelip giden bir ağrı değil ama 🤷
Bende gelip gitti dünden beri gitmiyor siklastida bebek de garip harkeetler ediyor kasilip duruyor herzamankinden cok daha farklii aksama kadar dogurma kivamina gelirim inshallah .
Evde dolanip duruyorum bende

Sabahtan beri yaşadığımın aynısı ya. Yaklaşık 10 saat kadar kesintisiz sürüp baya huzursuz etti beni ama şimdi sadece belimden ve kasıklarımdan çok çok hafif yokluyor arada. Tam anlam veremedigimden doktorumla da iletişime geçmedim. İnşallah bu sancilarla dogururuz sağlıcakla 😬
Bende baya artmsya basladi ama dayilmiycak gibi degil inshallah dogum kicamina gelirde bi avazda kurtuluruz

Yaşadıklarınızı yaşama korkusu yaşıyorum aylardır 😱 normalde tansiyonu düşük biriyim. Heyecandan tansiyonum düşer bayılırım herhalde diyorum.bir de maskeyle nasıl olacak her şeyi duymak beni daha da mı panik yapar diyorum.. düşünüyorum da düşünüyorum 🤪🙄😭

İkinizde Daha iyisnizdir inşallah?🤲💐

Humana bende aldım. Hoşaf diyorlar bir de şimdiden yapsam diyorum aslında.

Kızlar Eliiiff Eliiiff gizemystic gizemystic sütünüz gelene kadar mamayı biberonla mı verdiniz? Benim arkadaşım kaşıkla verin dedi,şırınga diyen de var kafam karıştı🤷🏻‍♀️ hastane çantasına mamayla birlikte kaşıkta biberonda koydum.
Biberonla bikaç kere verdim mememi almadı bir gün boyunca resmen ağladı durdu memeyi almamak için daha da vermedim biberon. Kaşıkla veriyoruz

ohooo ne anladım o işten.
mutfağı çamaşırı yemeği onun yapması lazım senin de bebenle sarılıp uyumanız lazım şimdi.
teklif mi etsen acaba?
Ah canımmm herkesin kaynanası seninki gibi olsa keşke 😂
Senin kaynananın iki katı bende vardı.Bu sefer annemden başka kimse gelmeyecek yanıma.O da yardım etmezse bir müddet için yardımci tutmayı düşünüyorum.Eğer durumunuz müsaitse size de tavsiye ederim.Ben en azından bir iki ay kendimizi maddi açıdan zorlayip bir yardımcı istiyorum.Yoksa ne kendime ne bebeğe ne kızlarıma bie faydam olur.
Valla bende anneme dedim bi an önce gel diye .Maalesef yardımcı tutamam öyle bi imkan yok. Buzluktan annemin hazırladığı yemekligi cikardim çözülsün diye. Geldim bebeği emzirdim uyuttum ben de uykusuzum yani yanina uzandim kocam olacak bey geldi açım dedi anana söyle bakayım belki yemeği yapar dedik. Gitti ana hatun yemeklik çıkarmış ben de acıktım sen acıkmadın mi demiş kaynanam da çayı ısıt biseyler ye demiş 😂😂 Gelmiş bana diyo ki kalkıp ben yapayım demedi ben de ana kalk yap diyemedim diyo 🤦‍♀️Yeminle biz olsak kendi adıma konuşayım anamızı babamızı kaparız. Kendimi köle isaura gibi hisseddiyom sinirlerim bozuldu biraz ağladım geçti şimdi iyiyim 😧😩

Valla bende anneme dedim bi an önce gel diye .Maalesef yardımcı tutamam öyle bi imkan yok. Buzluktan annemin hazırladığı yemekligi cikardim çözülsün diye. Geldim bebeği emzirdim uyuttum ben de uykusuzum yani yanina uzandim kocam olacak bey geldi açım dedi anana söyle bakayım belki yemeği yapar dedik. Gitti ana hatun yemeklik çıkarmış ben de acıktım sen acıkmadın mi demiş kaynanam da çayı ısıt biseyler ye demiş 😂😂 Gelmiş bana diyo ki kalkıp ben yapayım demedi ben de ana kalk yap diyemedim diyo 🤦‍♀️Yeminle biz olsak kendi adıma konuşayım anamızı babamızı kaparız. Kendimi köle isaura gibi hisseddiyom sinirlerim bozuldu biraz ağladım geçti şimdi iyiyim 😧😩
Sakin ol canım o yokmuş gibi davran çünkü kendini üzersen bebeğine sütün gelmez erkekler analarina ses çıkartamaz
Çok iyi anlıyorum seni...
Benim ki de 3-4 gün izin alacakmış çalışıyor
Annem de diyor ki o kadar alacaksa hiç almasın baktım bari demesin
Anne dedim beklenti içine girmiyorum alır gelir ben bişey demem artık kendisi bilir uzemem kendimi onun için
Birinci de çok üzüldüm çünkü

Oyy kıyamam sakin olmaya çalış.Benim ilk doğumumda ananem yoğun bakimdaydi.Annem sadece ilk gün gelip iki gün kalabildi.Hastaneden eve bir geldik be yemek var ne birşey.Annem dedi kızım bunlar ne biçim insanlar biliyorlar sen doğum yaptın evde iki kap yemek yapmamışlar.Sonra girdi kendi yaptı yemeği.Hey gidi günler.Ama geçti gitti hepsi.Yien de insan yaşadıklarını unutamıyor.Biraz arsız olup anne yemek yapsana falan de.Belki utanır da yapar.abir ümit tabi😅

Ay canım inşallah yakındır ya🤲 Annem işinden izin alıp geldi 10 gün oldu. Bebekten sonra yanımda 1 gün bile fazladan kalması çok kıymetli olacak sırf onun için bi an önce doğurmak istiyorum resmen😅
Ben de annem daha fazla kalsın diye 39.haftamın başına bilet aldım anneme.Umarim benim bebiş daha erken gelmeye kalkmaz😅Ama benim bebe kirktan önce doğmaz buna inancım tam😁

X