2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Oyy kıyamam sakin olmaya çalış.Benim ilk doğumumda ananem yoğun bakimdaydi.Annem sadece ilk gün gelip iki gün kalabildi.Hastaneden eve bir geldik be yemek var ne birşey.Annem dedi kızım bunlar ne biçim insanlar biliyorlar sen doğum yaptın evde iki kap yemek yapmamışlar.Sonra girdi kendi yaptı yemeği.Hey gidi günler.Ama geçti gitti hepsi.Yien de insan yaşadıklarını unutamıyor.Biraz arsız olup anne yemek yapsana falan de.Belki utanır da yapar.abir ümit tabi😅
Hepsi mi aynı yaaa 🤦

Bende kaynana olacağım ama bu yaşadıklarımi asla evlatlarima yaşatmam

Sakin ol canım o yokmuş gibi davran çünkü kendini üzersen bebeğine sütün gelmez erkekler analarina ses çıkartamaz
Çok iyi anlıyorum seni...
Benim ki de 3-4 gün izin alacakmış çalışıyor
Annem de diyor ki o kadar alacaksa hiç almasın baktım bari demesin
Anne dedim beklenti içine girmiyorum alır gelir ben bişey demem artık kendisi bilir uzemem kendimi onun için
Birinci de çok üzüldüm çünkü
Aynen canım uzmemeye çalışıyorum ben de kendimi dediğin gibi niyeyse oğlanlar analarına gelince süt dökmüş kedi
Oyy kıyamam sakin olmaya çalış.Benim ilk doğumumda ananem yoğun bakimdaydi.Annem sadece ilk gün gelip iki gün kalabildi.Hastaneden eve bir geldik be yemek var ne birşey.Annem dedi kızım bunlar ne biçim insanlar biliyorlar sen doğum yaptın evde iki kap yemek yapmamışlar.Sonra girdi kendi yaptı yemeği.Hey gidi günler.Ama geçti gitti hepsi.Yien de insan yaşadıklarını unutamıyor.Biraz arsız olup anne yemek yapsana falan de.Belki utanır da yapar.abir ümit tabi😅
Valla sabrediyorum bakalım .Ay yok kalk yemek yap diyecem ben nerdeee hadi dedim diyelim 40 laf olur çekemem

Selam kızlar.. Nasılsınız? Doğum yapanlara hayırlı olsun.doğuracaklar da hayırlısıyla kucağına alır inşallah.benim sorum doğum yapanlara.uyku hali var mı üstünüzde ya? Bir de bebeğiniz günde kaç saat uyuyor?

Ahh ne güzel söylediniz.Hastane ortamı gebeyi geriyor.Çunku hem evlerin hem doktorun beklentisi bir an dogurmaniz üzerine kurulu oluyor.Ben ilk doğumumu normal yapmama rağmen doğum anının aceleye getirildigini düşünüyorum.Eğer nasip olursa bu sefer bebek nerdeyse doğmak üzereyken hastaneye gitmeyi düşünüyorum.😅

Kesinlikle bence de en doğru karar. Ben 9 CM ile gittim hastaneye. Prosedürler giyinme etme doğumhaneye giyme dışında yarım saatte çok şükür doğum oldu. Diğer türlü süreci hızlandırma adına suni sancı kesi vs yapıyorlar

Kesinlikle bence de en doğru karar. Ben 9 CM ile gittim hastaneye. Prosedürler giyinme etme doğumhaneye giyme dışında yarım saatte çok şükür doğum oldu. Diğer türlü süreci hızlandırma adına suni sancı kesi vs yapıyorlar
Sakura , şuan belim ve kasıklarımda ağrı hissediyorum ama sayanilmacak gibi de değil bebek de oynuyor bayağı bir hareketli
Sancı mi acaba bilemiyorum belimin ortasında girip çıkıyor bebek oynadikca da kasıklarıma baskı yapiyor

Yaşadıklarınızı yaşama korkusu yaşıyorum aylardır 😱 normalde tansiyonu düşük biriyim. Heyecandan tansiyonum düşer bayılırım herhalde diyorum.bir de maskeyle nasıl olacak her şeyi duymak beni daha da mı panik yapar diyorum.. düşünüyorum da düşünüyorum 🤪🙄😭

İkinizde Daha iyisnizdir inşallah?🤲💐

Humana bende aldım. Hoşaf diyorlar bir de şimdiden yapsam diyorum aslında.

Kızlar @Lathyrus gizemystic gizemystic sütünüz gelene kadar mamayı biberonla mı verdiniz? Benim arkadaşım kaşıkla verin dedi,şırınga diyen de var kafam karıştı🤷🏻‍♀️ hastane çantasına mamayla birlikte kaşıkta biberonda koydum.
canimm ben de sezaryan aninda sıkıntı yaşadım burda paylaşmayı uygun görmüyorum etkilenen olur diye . herkesin doğum hikayesi farklıdır çok çok güzel geçen var kötü geçen de sakin endişe ile doğuma girme öyle düsünme ben de temmuzz temmuzz gibi yaşadım ama bizim ağrı eşigimizden olabilir ya da vücumuzun verdigi tepkisi farklı olabilir
Doğumdan önce hoşaf yapmıştım ben de eve gelince bol bol içtim faydası olduğunu düşünüyorum hem de lavaboya kolay çıkartıyor
Hastanede biberon ile verdik avent çok güzel ucu sonra müptelası oldu 😂 göğsümü tutmak istemedi zaten göğüs ucum yoktu şırınga öneriyorlar ama bilemiyorum benim ki emziği de ilk gün tuttu hastanede

Kızlar merhana biz 17 günlük olduk. foruma hiç giremedim doğum yapanlar olmuştur herkese hayırlı olsun ❤️ Benim aşırı yoğun geçiyor günüm elime telefon alamıyorum herkes böyle mi acaba ben mi başaramıyorum yetişemiyorum gibi hissediyorum. Hep uykusuzum 2 saatlik uykular yetmiyor. Bir de göğüs yaralarım hala geçmedi ağlayarak emziriyorum. Hele bir tanesi çok kötü çatlak oldu ve denemediğim şey kalmadığı halde geçmiyor. Şuan o göğsümü sağıyorum diğerini emziriyorum. Sizce süt azalır mı ya dayanamıyorum acısına. Emzirmek fizyolojik bir olay bu kadar acı vermemeliydi :KK43:

X